Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

18.02.2012 19:17

Re: Kolik nastřílíte

Já jsem nepsal, že nestřílím do terče, ale že nestřílím papír - a tím myslím mířenku. Střílím převážně western, a to perkusní pušku. Střílí se to převážně na plechy a kriteriem je i čas. Čili není to žádné snajpení a nerozhoduje až tak úplně přesnost.

Níže je ukázka z Boletic a moje maličkost (a Marešák mě měří).
Přílohy
snimek12012.jpg
snimek12031.jpg

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1302
Registrován: 29.12.2006 23:12

18.02.2012 23:38

Re: Kolik nastřílíte

Saphyr píše:....Troufám si tvrdit, že už jsem našel optimální navážku prachu - zhruba 3,7 - ještě vychytávám setinky, zatím jsem na 3,74g........


Při této navážce a ráži rozdíl mezi 3.7 a 3.74 v terči nepoznáš.Pozorovatelný rozdíl by mohl být patrný při změně o desetiny gramu.

S novými střelami budeš s vysokou pravděpodobností začínat znovu.

Uživatelský avatar
Saphyr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 136
Registrován: 26.02.2010 2:09
Bydliště: Letná

19.02.2012 0:02

Re: Kolik nastřílíte

Peggy: Promiň, blbě jsem se vyjádřil. Tak jsem to nemyslel, že bys netrefil terč :oops: Jinak moc pěkný!! Jak střelnice, tak kostým a krásná flinta :wink:

staM: To bohužel asi jo a bude to tak dokud si je asi nebudu lít sám. No, chce to trpělivost:)

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

19.02.2012 10:14

Re: Kolik nastřílíte

Netřeba se omlouvat, tak jsem to taky nepochopil. Spíš mi šlo o to vysvětlit ten papír/plech. A že minu? Jasně že jo, při tomto mine občas asi každej. Obvykle mám tak jednu penalizaci za závod, a obvykle mě pěkně štve, protože "těžké terče" dostanu a pak utrhnu něco "lehkého". Obvykle jsem na listině tak v půli pole, ale párkrát jsem už byl na bedně taky.

Uživatelský avatar
Saphyr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 136
Registrován: 26.02.2010 2:09
Bydliště: Letná

19.02.2012 10:19

Re: Kolik nastřílíte

A dá se na tuhle střelnici zajet i jen na rekreační střelbu? Strejda google na mně vyplivl akorát nějaký výcvikový prostor pro armádu :?:

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

19.02.2012 10:57

Re: Kolik nastřílíte

No, zrovna tahle střelnice je stále (pokud vím) vojenská, ve VVP, ta akce na ní byla pořádána se souhlasem AČR.



O strelnicich treba sem: http://www.strelectvi.cz/forum/seznam-strelnic-t4011.html ufo


Reklama

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1302
Registrován: 29.12.2006 23:12

19.02.2012 13:23

Re: Kolik nastřílíte

Na vojenských se dá,ale chce to souhlas a zajištění ze strany majitele.Jsou to akcičky kde se většinou střílí kvéry WW2.Občas taky na vojenské něco vystřelím ale z předovky to není.S tím bych na delší distanc moc neuspěl a hlavně asi všechny ostatní zdržoval.

Uživatelský avatar
Saphyr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 136
Registrován: 26.02.2010 2:09
Bydliště: Letná

13.04.2012 22:14

Re: Kolik nastřílíte

Dobrý den všem!
Dnes jsem byl vyzkoušet nového domácího mazlíka Hawken Rifle .45, kterého jsem koupil ve Zbraních Dave. V prvé řadě musím zmínit vynikající přístup pana Pavlíka. Jako nezkušenému mi pomohol s výběrem kvalitně zpracované pušky a ze skladu nosil stále další a další kusy k výběru. Příjemný "pokec" byl v tomto obchodě již samozřejmostí:)
Do pušky jsem ládoval střely Maxi Ball zhruba 250gr těžké a jako mazivo jsem použil směs hovězího loje a včelího vosku v poměru 3:1. Stoupání vývrtu hlavně 1:20. Hledal jsem ideální navážku prachu. Začal jsem na 1,8g prachu, ale asi nejlepší se zdá 2g Vesuvitu ( jak mi mimochodem radili už v obchodě ), možná zkusím 2,1. Navážka 2,2 také neměla špatný výsledek, ale přecejen byl horší než u dvou gramů. 2,4g prachu už soustřel totálně rozhodilo, tak jsem do větších čísel nepokračoval. Přikládám fotky terčů. Je stříleno z 50m v sedě s opřenou puškou.

Střelbě zdar!

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

14.04.2012 15:54

Re: Kolik nastřílíte

Kdyby jsi navážku dál zvyšoval, měl by se soustřel postupně zase stáhnout. Ale na děrování papíru zase nepotřebuješ ránu jako na slona.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

16.04.2012 11:59

Re: Kolik nastřílíte

Do Hawkena W. kalibr .45 sypu 60 grainů LC a většinou používám sférickou střelu-kuličku a to natvrdo.
Papírový polonáboj.Zkoušel jsem spoustu jiných laborací a nakonec se tahle ukázala,jako nejlepší,alespoň pro mou pušku a pro mne.Tak už nic neměním.
Prachová náplň,mazaný filc a střela.
Lze nabít bez startéru,pomocí nabijáku,ale musí být čisté olovo!Jinak za pomoci startéru.
Na 50 metrů s oporou,lze vymazat střed pistoláku,ovšem musím mít den.
Prostě už se projevuje klepatura a některé rány strhnu.
Udivuje mne,co ta flintička umí!
Kazí to jen ten trouba,co ji má v ruce.
Pušku jsem kupoval,jako "KIT",protože mne baví si to postavit.
Znám kluky,kteří sypou tolik,aby střela sotva doletěla do cíle a drží se ve středu terče!
O mne je známo,že mám rád plnotučnou laboraci.
Raději než do papíru střílím do kovu,jako "Peggy".
Hodně radosti a zábavy s novým mazlíkem přeji!!! :D

Pavlik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 275
Registrován: 12.12.2010 18:20

16.04.2012 12:17

Re: Kolik nastřílíte

Ale nazaponeň, že Saphyr má twist 1 : 20, což si myslím, že 60grs prachu na kuličku by bylo
až moc...

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

17.04.2012 10:15

Re: Kolik nastřílíte

Na tohle stoupání by to asi už bylo moc.
Musí si to vyzkoušet.
Píšu,jak to dělám já a jak jsem hledal vhodnou laboraci pro nejlepší výsledky.Mohu používat i střely ogivální,střela má dvě vodící plošky a jde také nabít bez použití startéru a přesnost je srovnatelná s kuličkou.Kleště samodomo.
Zároveň lze použít do pere.Tak vlastně mám do pere i do Hawkena stejné střely,ale preferuji kuličku.
Vhodnost laborace,střely,zbraně atd.je na každém,jak mu to bude chodit a taky ,co od toho očekává a bez zkoušení se to neobejde.
To je celkem jasné!

Uživatelský avatar
Saphyr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 136
Registrován: 26.02.2010 2:09
Bydliště: Letná

22.04.2012 12:30

Re: Kolik nastřílíte

Všechny uctivě zdravím!:)
Dnes jsem si šel na hodinku zastřílet a zbavit se posledních 15 maxi ballů co mi zbylo z minula.
První terč je nástřelový, 2g vesuvitu, Maxi Ball 250g, 50m, opřená puška, lehce pod mrakem, středně silný vítr:) Dvě díry v 9 na třetí hodině jsou finální nástřel - upravoval jsem jen vertikální nastavení, neměl jsem čím klepnout do rybiny a možná to ani nebude třeba, ještě se chystám stejně laborovat s navážkou. Vím, že dvě rány na nastřelování mířidel nejsou ideální , ale měl jsem omezeně munice i času a ještě jsem si chtěl zastřílet z ruky. Dnes to bylo v duchu "honem si bouchnout".

Nástřel hledí 2g - Maxi Ball 250gr - 50m.jpg


Druhý terč jsem střílel na 50m ve stoje, z ruky. Opět MaxiBall 250gr, 2g Vesuvitu LC, mazání včelí vosk a hovězí lůj. Počasí stejné. Už mě tlačil čas, abych nemusel platit za další započatou hodinu (na kterou už nebyla munice), tak jsem poslední dvě rány ( v sedmičkách na třetí a šesté hodině ) totálně utrhl. Vím, že těch několik sekund navíc, které bych věnoval preciznějšímu míření by se na mém placení asi neprojevilo, ale někde v podvědomí to svojí roli určitě hrálo:) Nebo se aspoň mám na co vymlouvat:)

Ještě bych měl dodat, že ve všech případech jsem střílel za použití napínáčku.

7 ran z ruky 50m - maxiball 250gr - 2g LC 22.4.12.jpg
Naposledy upravil Saphyr dne 22.04.2012 14:04, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

22.04.2012 13:59

Re: Kolik nastřílíte

Ten terč ve stoje je moc pěkný, jenom mi nejde do hlavy, jak určuješ ty hodiny. :roll:

Uživatelský avatar
Saphyr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 136
Registrován: 26.02.2010 2:09
Bydliště: Letná

22.04.2012 14:05

Re: Kolik nastřílíte

Už jsem to opravil:) Jinak je to jako na hodinovém ciferníku. A děkuju:)

Uživatelský avatar
Saphyr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 136
Registrován: 26.02.2010 2:09
Bydliště: Letná

05.05.2012 0:48

Re: Kolik nastřílíte

Ahoj střelci!

Před časem jsem byl na své Evolution .50 nastřelovat puškohled ( Česká Zbrojovka 4X32 ), ale díky novému Hawken r. to bylo chvilku v zapomnění. Použil jsem ogivální střely od Ares-Gun. Tuším, že měly okolo 390gr, navážka prachu 58gr Vesuvit LC. Mazání včelí vosk a lůj, vývrt hlavně 1:28.
Tyhle střely mi pro inlineku zatím nejvíc vyhovují. Do nějakého 25tého výstřelu šly krásně nabijet, pak to šlo trochu hůř a později jsem na tom zlomil dřevěný nabiják. Ale nutno dodat, že do poslední chvíle to střílelo přesně. S novým mosazným nabijákem ( domácí "tvorba" ) by to asi nebyl problém. Myslel jsem, že to je mazivem, ale u MaxiBallů v Hawken r. jsem s tím problém neměl, ale to už jsem používal mosazný nabiják, se kterým to jde obecně lépe, tak to budu moct objektivně posoudit teprve po další střelbě (někdy během příštího týdne).
S navážkou 3,7g prachu to sice střílí do jednoho bodu, ale hodně dolu. U Hawkena to zatím neřeším, protože s ním zatím neplánuji střílet na víc jak 50m, ale u Evolution bych asi časem rád našel navážku, při které to bude na 50m lítat rovně, abych jí mohl provětrat na delším střelišti:)

pedersoli a ares-gun web.jpg
Ta pravá je střela od Ares:)


Puškohled jsem nastřeloval po vystřílení zhruba dvaceti nábojů bez čištění, s mech. mířidly. Střílel jsem na 3 série po třech ranách a v mezičase jsem tam přidal ještě jednu samostatnou ránu - mezi druhou a třetí sérií. Třetí série je finální ( zlomil jsem nabiják ), ještě by to chtělo jednou kliknout do leva a bude to. Střílel jsem na 50m s opřenou puškou. Bílou zálepku do středu terče dávám abych líp viděl střed, když něco "kutim" s puškou nebo laborací.

nastrel puskohledu web.jpg
1.S - první série
2.S - druhá série
SR - Samostatná rána
3.S - třetí série


edit: Doufám, že jsem s tím ve správném vlákně, v opačném případě se omlouvám a prosím o přesunutí. Děkuji

Pavlik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 275
Registrován: 12.12.2010 18:20

05.05.2012 20:49

Re: Kolik nastřílíte

S Maxibally lze střílet déle bez čištění protože jsou schopny nést více mazání. A možná i proto, že
jen poslední kroužek je veden v drážkách. Mám zato, že byly použity stejné navážky prachu.

Uživatelský avatar
Saphyr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 136
Registrován: 26.02.2010 2:09
Bydliště: Letná

05.05.2012 21:30

Re: Kolik nastřílíte

Pravda u MaxiBallu se vejde mnohem více maziva a navíc to porovnávám u dvou různých pušek. Proto u maxiballu 2g vesuvitu a u ogiválu 3,7g.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

17.05.2012 19:59

Re: Kolik nastřílíte

Dnesny narychlo trening, skor odskusanie si, ci to ide na tych 50m, ked uz zajtra zacina GP Austria.
Neni iste, ci to takto pojde aj tam. Skusane dva druhy streliva na kazdy valec.
Najprv ogival - kokila vlastna vyroba, potom klasicka gulicka s kliesti od LEE, navazka 0,45g.CH1, domace mazanie.
Ked dobre pocitam 88b.
Přílohy
Whitney 50m DMx.JPG

Uživatelský avatar
Saphyr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 136
Registrován: 26.02.2010 2:09
Bydliště: Letná

27.05.2012 18:49

Re: Kolik nastřílíte

Ahoj všem!
Dnes jsem absolvoval prní "společenskou" akci:) Mini závod na střelnici Magnum v Sedlci, PePuC - Vetterli, s puškou Hawken .45. Laborace byla stejná jako u terčů, které jsem dávál dřív. Zapřená puška mi střílí do osmičky na třetí hodině, což jsem se snažil vyrovnávat úpravou míření. Mířidla budu upravoat až s hotovou laborací o nových, doma dělaných střel. Výsledek 86b - 3. místo.

První terč
Zavody - Braunuv Memorial SSK Magnum 27.5.2012 - 1a.JPG


Druhý terč
Zavody - Braunuv Memorial SSK Magnum 27.5.2012 - 2a.JPG


Také bych potřeboval radu. Když jsem byl naposled jen tak střílet, snižoval jsem mířidla o jeden zoubek, protože to lítalo moc nahoru. Dnes na těch závodech ( laborace pintlich stejná ) to opět šlo zase moc nahoru ( zhruba o další zoubek ). Nevíte čím to mohlo být? Jediný rozdíl byl, že dnes bylo o asi 3°C chladněji.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků