JakubCh
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 14.12.2014 16:08

24.07.2015 11:45

Re: takticka baterka

Zdravíčko, nějaké zkušenosti s NexTORCH TL1?
Hodlám ji podvěsit pod GP K100, pouzdro není problém (nechám si udělat u RH Holster).
Baterky na zbraň jsou většinou proklatě drahé, ty levné jsou zase velké, moc přesahují zbraň. Nextorch vypadá zajímavě, jeden člověk mi ho moc chválil, právě i v kombinaci s K100. Ale rád bych slyšel i další zkušenosti, pokud jsou. Díky :)

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

27.07.2015 21:41

Re: takticka baterka

pár drobných ale:
- jedna cr 123 nevydrží moc dlouho,
- při uchycení na rail, jsem musel drobně zbrousit zapadací jazýček, byl prostě moc velký a baterka nezapadla.
- při delší střelbě v mrazu, po nějakých 20-40 minutách zmrzne a přestane svítit - což je ale problém všech moderních baterek s elektronikou ( některé to potká dřív některé později)
- všechny spoje musí být dotažené nafest, jinak ztratí kontakt a nesvítí ( takže je nutný častěji kontrolovat dotažení)

zhodnocení: na úvod dobrý, ale stejně chci brzy přejít na něco lepšího ( asi streamligt)

JakubCh
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 14.12.2014 16:08

27.07.2015 21:55

Re: takticka baterka

Díky :) Výdrž ok, moc se s tím svítit nebude. Mráz - nosím skrytě, tzn. na těle pod oblečením = to mě nepálí. Jazýček - to už je horší no, ale přežiju to. Dotažení - to mě vadí skoro nejvíc, budu hlídat. Případně, pomohlo by trošku Loctite na závit? Aby to zabránilo uvolnění, ale zároveň když zaberu, tak to povolím.
Mimochodem, narazil jsme na zmínku, že snad jde blbě ven baterka. To jsi nezaznamenal?

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

29.12.2015 18:48

Re: takticka baterka

Olight PL-1 Valkyrie sedí na K100 P1 jak hrnec na pr…, i když to podle fotky trochu zkresluje. Jen jsem musel přemontovat kolejničku 1913, ta GL je moc úzká. Rozměrově je akorát s koncem lišty pistole.
Ovládání je trochu o cviku, hlavně to přepínání bílá – modrá, ale tlačítka jsou dobře v dosahu a spínací tlak jak má být. Jen pokud chci režim „svítím jen při stálém tlaku na spínač do uvolnění“, tak to při rozjezdu má na můj vkus trochu dlouhou prodlevu. Dá se to obejít, že krátkým stiskem zapnu stálé svícení a hned opět stlačím spínač a držím. Po uvolnění hned zhasne. Mělo to být opačně. Režim stálého svícení by měl spínat až po delším stisknutí spínače.
Modré světlo se spíná nejlépe podhmatem obě tlačítka současně, vypnout, přepnout na bílé jde jedním. Je to dobré na svícení pod nohy, kdy nechcete být sami moc vidět. Při delším svícení se docela zahřívá.
Zatím jsem nestřílel, ale ohlasy ze světa jsou dobré.
Zbytek o svítilně recenze tady:
https://www.youtube.com/watch?v=Nwn7MCP2djs
Přílohy
IMAG0765_BURST001_COVER.jpg

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

31.12.2015 16:26

Re: takticka baterka

Nová EDC svítilna Fénix E20.

Oproti předchozí svítilně Walther má tahle pro mne lepší (užší) kužel světla a díky tomu je lépe vidět na delší vzdálenost.

Barva světla i výkon jsou si podobné, ale protože ten Walther více rozptyluje, tak viditelnost je horší a dohled končí jakoby mlhou.

Další rozdíl jsem našel v závitech, kdy Fénix ho má mnohem jemnější.

U Walthera jsou jen dva režimy a ty se mění pootočením hlavy.

Výhodou ale je, že lze svítilnu pouze namáčknout.

To u Fénixe nelze, protože se tím při zapnutém stavu mění 4 režimy svícení.

Zatím větší spokojenost s Fénixem, tak Walther šel do auta :wink:
Přílohy
IMG_20151231_135104_1.jpg
IMG_20151231_135043_1.jpg

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

10.01.2016 19:35

Re: takticka baterka

Objevil jsem v obchodě na kola toto:

http://www.profilshop.cz/dily/svetlo-pr ... 1000-usb-2

osvítí teč na 100 m a parametry se zdají celkem přijatelný.Otřesuvzdorný, jen k vypnutí je třeba se proklikat až přes stroboskop.


Reklama

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

20.07.2020 16:02

Re: takticka baterka

Jaké jsou zkušenosti se svítilnami od ESP? Je to zřejmě čína s vlastním potiskem :) Hledám něco "univerzálního" na dobíjecí akumulátor, co by případně sneslo 7,62 na Akáčku. Může někdo ESP doporučit? díky.

Dolmar
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 08.06.2016 22:02
Bydliště: Hořovice

21.07.2020 6:40

Re: takticka baterka

Mám svítilnu Helios 10W a nemůžu proti ní říct vůbec nic. Připadá mi kvalitně vyrobená, zkoušel jsem ji nechat svítit asi 5 minut ve vodě, normálně fungovala. Na zbrani jsem ji nezkoušel, používám ji jako ruční svítilnu, ale při běžném použití se mi nikdy nestalo že by nešla zapnout, že by zazlobilo přepínání módů, že by při prudkém pohybu pomrkávala... Prostě spolehlivě funguje. Doporučil jsem je dvěma kámošům a taky jsem neslyšel že by si stěžovali.

Scar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 10.09.2007 22:28
Bydliště: Brno

21.07.2020 23:04

Re: takticka baterka

STKR BAMFF dual LED tactical 1000lumen

Nemá někdo náhodou zkušenosti? Podle prospektu to vypadá velmi zajímavě:
  • 1000 lumenů a dvě LED
  • hliník
  • akumulátor se dá nabíjet přes miniUSB - pokud není k dispozici tak fungují i tři AAA
  • dodává se i i držákem na zbraň a vzdáleným tlakovým spínačem (nebo jak se ten remote pressure switch překládá)
  • obsahuje i klip na klasické nošení

https://stkrconcepts.com/pages/bamff-10-0

Hledám právě něco co by se dalo přidělat na zbraň a po sundání i normálně nosit. Surefire nebo streamlight nic podobně univerzálního nemají

Obrázek

Uživatelský avatar
Otík
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 398
Registrován: 30.10.2006 23:25
Bydliště: Kladno

22.07.2020 18:28

Re: takticka baterka

Zebralight SC 51.JPG
[/img]
Otík píše:
Otík píše:Hledal jsem něco na denní nošení, s tlačítkovým přepínačem režimů, na tužkové baterie.

Zakoupil jsem Zebralight SC 51. Jsem nadšen a vřele doporučuju!

Vše je pěkně popsáno v recenzi: http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=1092

Koupeno zde : http://www.kronium.cz/led-celovky-zebra ... d_376.html


Příloha Zebralight SC 51.JPG je dlouhodobě nedostupná.


Výše uvedené jsem napsal v srpnu 2012. Po téměř 2,5 letech každodenního (resp. každovečerního) celkem intenzívního používání mohu dodat jen jediné - bezchybná funkce, jednoduchost, moje maximální spokojenost!

Pokud hledáte malou a přitom výkonnou baterku (0,6-200 lm) na každodenní nošení, s jednoduchou obsluhou, která umí stát jako svíčka, pokud neradi na baterce něčím kroutíte, a nemáte rádi zadní spínače - pak si dovolím tohoto malého kamaráda do kapsy vřele doporučit. Tohle bych dokázal s čistým svědomím nadšeně prodávat na předváděcích akcích...

Snad jediné, co mi trochu chybí, je fokusování - ale to jsem zatím nenašel ani u Fénixe...


Dovolím si jednu recenzi po osmi letech každodenního (resp. každovečerního) používání - a stačí mi na to šest slov: Vše-výše-uvedené-bezezbytku-stále-platí :-) Tenhle malý pomocník prostě nemá chybu! V rodině máme ještě 11 nejrůznějších modelů od Fenixe - ale tahle baterka je využívána nejvíc, a vždy se perfektně osvědčila.

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

07.08.2020 22:09

Re: takticka baterka

Tak jsem nakonec pořídil svítilnu Fenix UC35 z druhé ruky - moc se mě líbí to ovládání dvěma spínačema - jede zapíná/vypíná a druhej přepíná režimy. Teď otázka jakou montáž na rail pořídit? Mám tu 2 hliníkové, ale u všech je potřeba při upnutí na svítilnu šroubovat mrňavé šroubky imbusem. Máte něco vychytanějšího? Fenix ALG-00 nebo třeba ty plastové od FABu?

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník