lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

19.03.2012 11:41

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Biggles: pokud vycházíš z této zprávy, která byla aktuální v r. 2006, ale už máme 2012...kdyby ty kvéry byly všechny tak špatné neslouží jich na ulicích tak 10 - 15 tis. za každého počasí, ale právě za tu dobu se s ohledem na to počasí už musí zničit...
Teď se nezastávám CZUB, ale pouze předkládám fakta (když si projedu tvoje příspěvky tak snad v každém 3. nadáváš na CZUB).

Jak tam píšou o padání taktických světel, kolik jsi z Compakta se světlem vystřílel?

V závěru, raději bych taky nafasoval G17tku, ale holt nesloužím v ZJ nebo na PP takže mám Compakt a na druhou stránku mi ta pistole vyhovuje. Lepší jak v SK, kde slouží pořád s CZ 82 (ale zase mají seznam zbraní, které si mohou brát do služby místo služební v případě povolení ze strany ředitele).

jpp: kolik máš naboucháno se Shadowem? Kolik proti tomu závad a kolik pružinek nebo věcí Ti na tom prasklo?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.03.2012 11:55

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Bohužel musí sloužit za každého počasí.A podle toho ta zbraň bez moderní povrchovky po 12hodinách v dešti vevnitř vypadá.Světe div se rezne.ono totiž černění není povrchovka.Ta bez dostatečné vrstvy oleje nefunguje.Ale hlavně , že je to moderní zbraň s moderními prvky.Ale které to jsou.

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

19.03.2012 11:59

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

že mi ještě nezrezla :)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.03.2012 12:40

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Vím jak vypadali naše pistole co sloužili v dešti a vím , že policajti jsou na tom stejně.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

19.03.2012 14:53

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Milý lukasvi, nenadávám, konstatuji. Od onoho roku 2006 reklamací neubylo.........naopak v průběhu ještě nějaké přibyly. Ono nešlo jen o "padání" světel, ale třeba i o nespolehlivost zbraní s běžným CIP střelivem, atd. Nemluvě o výhodnosti cenové nabídky. Prostě ten nákup byl zprasenej, že se mu dokáže trochu přiblížit jen obrana.
K tomu nadávání. Kdybych chtěl, tak můžu jen prskat svoje dojmy. Bohužel pro propíranou firmu o dojmy nejde a myslím, že v rámci možností to i dokládám či dokresluji i veřejně dostupnými informacemi (snad jen doušku, i podle článku pistole neprošla jedenácti z osmnácti testů..........to je doopravdy jenom občas vypadlá lampička).
edit: Jak si myslíš, že se průměrně udržovaná a téměř nepoužívaná zbraň zničí nošením v pouzdře za třeba sedm let? To snad nedokáže ani bláto z Brodu..........

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

19.03.2012 20:37

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

lukasv píše:jpp: kolik máš naboucháno se Shadowem? Kolik proti tomu závad a kolik pružinek nebo věcí Ti na tom prasklo?


Psal jsem to v příspěvku. Mám z něj venku něco málo přes 20.000 za tu dobu mám nový vytahovač, který jsem měnil cca po 15.000 a spíš preventivně. Jinak neprasklo nic.
Pokud jde o závady, ze začátku mi zůstávali hilzny v okně. Bylo to tím, že jsem nabíjel faktor kolem 128-130 a to na spolehlivou funkci nestačí. Je potřeba přisypat na 135 a nebo si pohrát s pružinou.

Abych byl objektivní, v klubu jsme pistolí koupili celkem 5... Podle intenzity tréninku jednotlivých vlastníků to odnesli celkem 2 záchyty závěru a 3 nové vytahovače. Můj záchyt zatím přežil... A to si myslím, že v celku střílíme...
U všech pistolí se ale objevilo to, že přestali časem odpalovat double. Stiskla se spoušť, kladivo šlo dozadu, ale pak se opřela spoušť o rám, bez toho aniž by došlo k rozpojení mechanizmu, takže kohout nepadal. V rámci reklamací to bylo v záruce vyřešeno, tedy až na mě, protože já to vyřešil za 10min pilníkem... 8)


Reklama

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

20.03.2012 17:39

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Milý Bigglesy, sice moje střelecká konta nejsou co do počtu tak vysoká jako "jpp", ale se služební mám nastříleno 6tis. ran, se soukromou 4tis. ran. Závad jsem měl na těchto dvou zbraních dohromady 1 nebo 2.

Já se tu nezastávám CZUB jako modly, ale přijde mi, že ty i Glock1719 jste silně zaujatí (viz vašich xy předchozích příspěvků), možná znechucení špatnou zkušeností s CZUB a dáváte to jasně najevo.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

20.03.2012 21:50

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Jasně já se s tím netajím ,pistole by nebyly sračky , kdyby byly vyrobeny jak se patří a s čeho se patří.Jak muže věhlasná zbrojovka tvrdit kde všude nevyváží , ale v realu o nich nikdo neví.Já sám mám EVO 3 max. spokojenost .Ale zase je tam ALE.Proč je proboha závěr černění. Taky mi chytl lišku a to při střelbě v dešti a následné 1 hodinové cestě dom.Co chudácí vojáci a policjti ? Budou chodit ven jen za sluného dne?PROČ NEMÁ MODERNÍ KVALITNÍ POVRCHOVKU? pROČ TO NEMAJÍ SLUŽEBNÍ PISTOLE? pROČ TO NEMAJÍ VŠECNY PISTOLE? pROČ KDYŽ KOUPÍM DÍL NA PISTOLI která má 100% záměnu součástek TAK HO MUSÍM DOPASOVAT?

Ale je to pořád dokola.Leštiči a ti co měli to štěstí , že se jim dílý potkali a tech moc není budou chválit.Ti co zbraním dávají zabrat přešli dávno na jiné.
A to je realita.
Příklad na střelnici střílel chlapík s CZ 75 mířenku.Přišel zda ho nechám střelit.Po ujištění , že nepoužívá sračku s Limitu si napáskoval a začal.Do té doby EVO sežlalo vše.Co rána to závada.Beru zbraň a střílím to přes hradla.Super výkonný náboj 9 Luger měl 260 J dvěstěšedesát J.Takovým ta CZ 75 opravdu vydrží doživotně. :D
Ale nehádejme se je to prdel ne. :D :D
Jsou a budou zastánci a to samé odpůrci. :D

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

21.03.2012 14:36

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Je jasný, že budou zastánci a odpůrci. Jen mne fascinuje, že když se bavíme o desítkách až desítkách tisících kusů........... tak je to jen blbá zkušenost s nepovedenou bochačkou, ale čtyři nebo vlastně šest tisíc ran je berná mince............. Při obdobných počtech výstřelů jsem neměl na žádný zbrani závady, které by stály za řeč (kromě překopávky norníka)..........bouchačka za cca patnáct (nebudu koukat do katalogu kolik přesně) kolíků by ovšem neměla mít deklarovanou životnost tuším 15 000 ran (pro PČR). A co se přiznám, tak už se ani nesměju argumentům "dyť je to česká firma, tak jí podpoříme"............ A k tomu zaujetí. Pokud má člověk trochu informací kolem nákupů, tak se nestačí divit, k tomu si přidá pár osobních zkušeností či z blízkého okolí tak už to není údiv, ale pohrdání.............

Uživatelský avatar
mikmili
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.09.2011 17:12

28.03.2012 11:58

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

No mam za sebou 3/4 reklamace neopravitelne kulovnice. Celkem jsem uz na dvou mesicich. Muze mi nekdo vysvetlit co to tam pracuje za vedouci??? Ta zenska (zvire co dela Bů) musela delat kapo v komunistickym lagru. To je neco neskutecneho.....
Doufam, ze uz nikdy, opakuji nikdy nebudu muset nic reklamovat u nich. A jeste jednu vec, nikdy nepodlehnu tomu si tam v budoucnu neco koupit.
A lituju vsechny co si kdy od nich neco koupili. Stejne se tu bude muset reklamovat a s tim pristupem jakej je tam nastolenej, vas vsechny ochranuj minimalne sv. Vaclav.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

28.03.2012 12:10

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Po 30 dnech si nech vrátit peníze.

Uživatelský avatar
mikmili
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.09.2011 17:12

28.03.2012 12:47

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Jo to ja jsem nechtel, uz mam i novou, ale nak ve Znackovce to nedokazou pochopit ze zakaznik ma na reklamaci 30dnu at se jim to libi ci nelibi. Bohuzel mi to prijde ze neprekousne ta pani ze znackovky, ze mi uznali neopravitelnou vadu a ze ma dostat novou, to je na ni tak moc ze malem kolabuje.

Nicmene je to slozitejsi. Na druhou stranku slova chvaly. Mysleno skutecne vazne a uprimne. Bych chtel podekovat spol. Beareka za jejich neskutecne vstricnej pristup. Ochotu a profesionalni jednani. Takhle kdyby se chovali vsichni prodejci bylo by na svete o moc lip. Tady tavam 1++. Me vrele doporuceni vsem.

Mimochodem, v samotnem Brodu byly take velice vstricni a ochotni, zjistovali, volali mi zpetne vse na 1ku. Ovsem to konci na znackovce. To je kamen urazu.

Snad uz to bude brzy za mnou :)

calimero
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 14.02.2010 21:50

29.03.2012 19:00

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Ja pridam jednu pre toto forum asi netradicnu skusenost s CZUB a jejich produkci.... :)

Ziadnu zbran nevlastnim, ani som nikdy nevlastnil, nemam potrebu. Mojou specialitou je nahodne vymetanie strelnic v miestach kde sa zrovna vyskytnem a mam zrovna cas, peniaze a spolocnost na strelbu a s tym suvisiace poziciavanie si zbrani, ktore tam su zrovna k dispozicii. Idem takmer vyhradne po 9mmL a .45. Proste si poziciam co mi z ponuknuteho sortimentu padne do oka a zastrielam si s kamosmi.

A teraz ta moja skusenost:
Pri nahodne zapozicanej zbrani na nahodnej strelnici je pre sviatocneho strelca ako som ja CZUB proste stavka na istotu (na rozdiel od inych). S CZUB sa mi este nikdy nestalo, ze by som svoju strelecku seansu nedokoncil a musel si vypytat zbran inu. Pripadne ak islo o skupinovu akciu ked nas je na strelnici viac a pri zbraniach sa striedame sa mi so ziadnou CZUB nikdy nestalo, ze by som z takych ci onakych dovodov zacal konkretnu zbran ignorovat a radsej prenechal zbytok svojho pridelu nabojov inemu. Moj celkovy pocet navstev strelnic bude za poslednych par rokov nejak ku 50ke to uz je myslim ako tak statisticky preukazne cislo a za tu dobu na mna CZUB v konkurencii ostatnych znaciek urobila dojem skor dobry. Asi to nebudu najlepsie zbrane na svete ale urcite sa v porovnani s ostatnou beznou konfeciou nemaju za co hanbit.

Uživatelský avatar
dastan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12.04.2010 14:01
Bydliště: Olomouc

20.04.2012 12:08

Re: pokec na tema zkušenosti s CZUB a jejich produkcí

Tak přidám svoji zkušenost s řešením reklamace. Duty mi postupem doby přestala vystavovat závěr po poslední ráně. S postupem doby čím dál častěji. Vzal jsem ji na reklamaci do podnikovky v UB a při té příležitosti (když už jde z ruky :-) ) nechal přehodit zádžku zásobníku na druhou stranu a mířidla a mouchu ze standardu na světlovodné. Poslední dva požadavky evidentně mimo řešení reklamace. Přesně týden po odevzdání volal pán, že hotovo. Sami vyměnili záchyt závěru a celý rám. Při obligátním dotazu: " co jsem dlužný" napřed paní že vůbec nic. Když jsem opáčil (protože by mne hanba liskala) že určitě alespoň tu mouchu a mířidla by si měli nechat zaplatit, tak nakonec že tedy ano. Za práci ovšem vůbec nic, vše v rámci reklamace. Opět se ukazuje, že je to vždycky především o lidech a potom až o pravidlech a ostatním. Za mne obrovská pochvala, byť nezpochybňuji opačné zkušenosti některých jiných.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

13.06.2012 12:27

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Strelec85 píše:určitě to bude kvalita.


dle čeho soudíš? Máš vidinu, nebo jen pocit?

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

13.06.2012 13:30

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

mam pocit. tak každý je s tímto modelem spokojen :)

Uživatelský avatar
Clint
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 27.01.2012 18:46

13.06.2012 15:05

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Kdepak, každý spokojen není, je tu plno zastánců amerických zbraní a česká zbrojovka jim nevoní, často už z principu (co je americké je prostě dobré)
Já osobně vystřídal "čezet" hodně, ani jedna nezklamala a nejsem žádný "vlastenec" ;)

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

13.06.2012 15:18

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

že's je zkusil z tebe vlastence dělá. Je těžká doba :)

Hele, je nějakej odolnostní rozdíl mezi lakovanou verzi a černěnou? Shadow mají k dispozici u nás na střelnici (černej) a přijde mi takovej hóódně zašlej. Dokonce ma ten černej povrch urejpnutej a vesele si pod ním reziví. Nečekám, že se s ním zachází moc dobře, ale vydrží třeba ta lakovaná verze víc?

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

13.06.2012 22:05

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Strelec85 píše:mam pocit. tak každý je s tímto modelem spokojen :)


Joooo, s Czechmatem byli taky všichni nadmíru spokojeni a teď jim to chodí zpátky s prasklejma laufama...

Ať žijí pocity.... opravdu vypovídající.... :roll:

Uživatelský avatar
Clint
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 27.01.2012 18:46

13.06.2012 22:27

Re: CZ 75 SP-01 Shadow

Není to tak dávno, co jsem viděl příspěvek a fotky uživatele, koupil si origoš 1911ku Colt Government a po pár výstřelech mu hlaveň praskla. Šmejd se najde všude....

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník