Uživatelský avatar
eagle-eye
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 12.07.2010 14:17
Bydliště: Brno

16.03.2011 12:51

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Rád bych se podělil o svoji první zkušenost s dovozem zbraně z Německa. Na egun.de jsem vyhrál aukci na Springfiel Trapdoor r.45-70 od Pedersoliho.
Na PČR jsem si podal žádost o trvalý dovoz. Musel jsem vyplnit 2 formuláře, jeden byl na EU formulář, druhý byl na vydání průvodního listu, to je dokument ke zbrani, když ji povezu a nebudu ji mít ještě registrovanou, abych měl nějaký doklad.

Policistovi se zdálo, že jsem vyplnil málo informací o prodejci (více mi jich neposkytnul), konkrétně mu chybělo číslo zbrojního průkazu, načež mi žádost vrátil. Prodejce mi řekl, že že obchodník a že žádný zbrojní průkaz nemá ani ho na obchodní činnost nepotřebuje.

Tak jsem formulář donesl znova a místo čísla zbrojáku jsem tam uvedl číslo jeho občanky. Byl tam už jiný policista a neměl s tím nejmenší problém. Vzal by to i v té verzi předtím. Holt asi záleží, na koho narazíte na přepážce, co vadí jednomu nevadí druhému.

Řekli mi, že lhůta na vyřízení je 30 dní, ale už druhý den mi napsali SMS, že doklady jsou hotové. Dostal jsem 2 doklady, jeden EU formulář na převod zbraně a průvodní list. Originál EU formuláře jsem poslal prodejci do Německa a také poslal peníze.

Němec na základě EU formuláře odhlásil zbraň a poslal mi ji poštou DPD, přišla za 2 dny v pořádku.

Dnes jsem ji byl zaregistrovat, měl jsem zbraň, ten průvodní list, nicméně policistka po mě chtěla doklad nebo kupní smlouvu, což jsem neměl, takže smůla. Budu si ji muset opatřit.

Zajímavé je, že jindy mi zbraň zaregistrovali i bez smlouvy, pouze jsem napsal čestné prohlášení, že jsem ji koupil a od koho a bylo to.

Zdá se, že u jednotlivých úkonů záleží na tom, na koho zrovna narazíte na přepážce. S některýma se dá zkrátka domluvit, s jinýma ne.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

16.03.2011 15:23

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Koukám, že tě pěkně a podle mně zbytečně prohání. Kupoval jsem zbraň takto několikrát a žádnou kupní smlouvu jsem nepotřeboval. Musí jim stačit papír od jejich policie, kde jsou všechny potřebné údaje.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

16.03.2011 17:13

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

U první registrace v ČR je podle mě potřeba smlouva o nabytí zbraně.

vesrad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 201
Registrován: 30.06.2009 20:43
Bydliště: Olomoucko

16.03.2011 18:35

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

v zákoně není o potřebě kupní smlouvy k registraci ani slovo, takže mají smůlu.stačí zbraň, šedivák a kolek

§ 42
(1) Fyzická nebo právnická osoba, která nabyde vlastnictví ke zbrani kategorie A, B nebo C,
je povinna tuto skutecnost oznámit na predepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví provádecí právní
predpis, príslušnému útvaru policie do 10 pracovních dnu ode dne nabytí vlastnictví a soucasne
predložit zbran.

§ 45
Trvalý dovoz zbraní a streliva
(5) Držitel zbrojního pruvodního listu pro trvalý dovoz zbrane nebo streliva je povinen
nejpozdeji do 10 dnu ode dne prekrocení státních hranic Ceské republiky oznámit dovoz zbrane
kategorie A, B nebo C nebo streliva do této zbrane príslušnému útvaru policie a predložit ji ke
kontrole.

Kubator
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 18.03.2010 23:07

16.03.2011 21:37

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

No tak když jsi to koupil v německu od obchodníka tak máš účet ne? Když si koupíš zbraň v obchodě tady tak taky žádnou smlouvu nemáš.

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

16.03.2011 23:33

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Kubator:
pozor na právní výklad, kupní smlouva nemusí být jen písemná.. aneb každý nákup v supermarketu je vlastně kupní smlouvou.. takže "ano, nákupem u obchodníka který vám např. vystaví doklad kde je specifikována věc a cena vzniká kupní smlouva"
druhá věc je že s takovými komplikacemi u policie skončíte - člověk za přepážkou řekne "když nechci-nemusím, stěžujte si"


---------------
Když nakupuji, tak ale přece s nikým žádnou smlouvu nepodepisuji?

I při běžném maloobchodním nákupu uzavíráte s prodávajícím kupní smlouvu. Smlouva je uzavřena tzv. konkludentně - zaplacením kupní ceny a převzetím věci. Smlouva nemusí být písemná - pouze některá její ustanovení mohou být popsána např. v záručním listě.
---------------------


Reklama

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

17.03.2011 0:14

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Kubator píše:No tak když jsi to koupil v německu od obchodníka tak máš účet ne? Když si koupíš zbraň v obchodě tady tak taky žádnou smlouvu nemáš.


Prodejni doklad = doklad o smlouve o prodeji/nakupu zbrane.

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1381
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

17.03.2011 8:13

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Minulý týden jsem přihlašoval novou zbraň (B) dovezenou z německa, nejdřív po mě chtěli paragon. Když jsem řekl, že žádný nemám a od tohoto obchodníka si ho nikdy neberu, tak mi to přihlásili i bez toho. Jo a vydání ZPL a předběžného souhlasu jim předtím trvalo celou hodinu, registrace zbraně 20 minut.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

17.03.2011 9:35

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

A dost! Smlouvy se resi v jinem vlakne! ufo

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

27.04.2011 8:25

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Při prohlížení Egunu jsem si všiml, že je při nákupu zbraně požadován tento dokument : http://egun.de/market/downloads/eu-anlage21.pdf

Mohl by mi prosím někdo kdo tam nakupoval (nebo to ví odjinud) vysvětlit, k čemu to slouží, kdo to vyplňuje, a jaký je vztah tohoto dokumentu k našemu EU „předběžnému souhlasu s dovozem zbraní nebo střeliva do české republiky“

Nějak si nejsem jistý, že by naši policisté vyplňovaly německý dokument (byť je to EU..)

Díky

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

27.04.2011 11:20

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Tento dokument vyplňuje naše policie, ovšem předtisk je v českém jazyce. Dokument musíš předat německému prodejci, který ti předá v podstatě to samé, ale v jejich jazyce. Bez tohoto (předběžného souhlasu s dovozem zbraní) nic v cizině nekoupíš. Je to součást zbrojního průvodního listu.

Slukař
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 20.10.2008 15:58

09.05.2011 8:24

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Tuším, že v Maďarsku nebo Polsku jsou perkusní revolvery pořád ještě volně prodejné. Je možné, čistě teoreticky, si ho tam volně koupit, přivézt ho do Čech a tady ho do 5 dnů zaregistrovat jako zbraň kategorie C?

Kubator
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 18.03.2010 23:07

13.05.2011 22:47

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Slukař, podle mě si musíš požádat o povolení dovozu zbraně kat. C, jistý si tím ale nejsem.

Nevíte někdo jak to je s dovozem zbraně kat. D, jde mi konkrétně o zbraň vyrobenou před rokem 1890. V německu je na zbroják a u nás volně. Vystaví mi PČR povolení? Bez něho mi to totiž němci asi nepošlou.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.05.2011 7:54

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Nikdo vám zbraň u nás zařazenou do kategorie B nepřeřadí do do C i kdyby jste ji přivezli ze severního polu.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

14.05.2011 19:33

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Perkusní revolvery jsou "C"

Uživatelský avatar
sairon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 15.02.2011 13:23
Bydliště: Mladoboleslavsko

31.05.2011 20:00

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

A jak je to s německou legislativou u dílů na přebíjení? Konkrétně mě zajímají střely. Je možné je nějak jednoduše dotáhnout do ČR nebo by se také musely vyřizovat papíry na dovoz? Pro mě by bylo nejlepší poslat to ke známé v Německu, která by mi to někdy při příležitosti návštěvy přivezla, ale to asi tak jednoduše asi nepůjde, že? Případně by mě ještě zajímalo, zda v Německu nemají nějakou striktní legislativu u nástrojů na přebíjení, čili zda jsou matrice, lisy a další věci volně prodejné a šlo by nákup řešit tak, jak jsem psal výše.

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

31.05.2011 21:26

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Několikrát jsem to v německu řeši a bez problémů. Kupoval jsem přebíjecí komponenty, matrice, Dillon XL650 atd. Kromě prachu po německu pošlou většinu věcí.

Uživatelský avatar
tekttemi
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 20.01.2008 18:53
Bydliště: Praha

21.10.2011 9:29

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Dovolim si zareagovat zde na zamcene tema:

Předmět: Dovoz historicke zbrane z Nemecka

A.K. píše:ahoj, vim ze se dost podobne veci zde nekolikrat omilaly dokola, nicmene predpokladam ze se tohle trosku lisi.
Takze - ma nekdo zkusenost, jak dotahnout z Reichu treba Gewehr 88, vyrobenej pred 1890, tudiz tady je to D-cko, na ktere policie ZPL ani predbezny souhlas udajne nedava, jelikoz D zbrane nejsou v jejich kompetenci ?
Nebo to mam privezt jako norm. C-cko, a pak si ji nechat od CUZZS zaradit do D kategorie ? Tudiz, prosim ty kdo podobne veci delali, aby se podelili o zkusenost. Dik :)


Ahoj, tohle by me taky hodne zajimalo. Vcera jsem se na to ptal u nas na policii (Praha 4 - Soukalova) a tam mi samozrejme rekli presne to co pises, ze historicke zbrane nepatri do jejich kompetence, tudiz mi na ne nemuzou dat ZPL. Nicmene prijde mi to jako podpasovka, protoze PCR neni kompetentni k tomu, aby rozhodla, do jake kategorie dana zbran patri, k tomu je kompetentni pouze a jenom ČÚZZS. Proste v okamziku zadani o ZPL, kdyz je zbran napr. jeste u prodejce v Nemecku, NIKDO nemuze s jistotou rict, jestli ten konkretni kus je C nebo D. Tady mam na mysli hlavne ty Gewehry, vyrazene "1890" na hlavni mi nerika nic o tom, kdy byl vyroben zaver apod. Zrejme na kazde sluzebne bude trochu jina praxe.

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 25.05.2009 21:40

21.10.2011 10:34

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Ano, už se to tady řešilo, tak jen velmi stručně:
- ani ty, ani PČR oficiálně neřekne, zda je zbraň kat. C nebo D ... PČR se domnívá, ty se domníváš ... ale to může říct jen ČUZZS nebo soudní znalec. Kategorizace nebo posudek znalce může přijít na cca 500,-
- protože (např.) Gew88 může být C i D, musíš požádat PČR o dovoz.povolení a ZPL (500,-). Do žádosti se nepíše ročník, takže ze žádosti není jasné, jestli dovezeš C nebo D, navíc ročník na zbrani nemusí jasně rozlišit kategorii, někdy na zbrani ani není (např. staré služ.revolvery)
- když už jsi dovezl na povolení a ZPL jako C, musíš zaregistrovat na PČR jako C (průkaz zbraně za 100,-)
- ale zároveň s tou registrací na C předložíš písemně kategorizaci od ČUZZS nebo posudek znalce, a pokud je zbraň kat.D, tak PČR zbraň hned na místě odregistruje, protože má písemně posudek nebo kategorizaci
- celá tato sranda přijde na cca 2-3 návštěvy PČR, 2 návštěvy ČUZZS nebo znalce a cca 1100,- Kč

Uživatelský avatar
Knecht
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 468
Registrován: 14.03.2011 18:28
Bydliště: HK / Brno

27.10.2011 0:04

Re: Nákup zbraně v Rakousku/Německu, zahraničí

Nevíte někdo, jak je to s posíláním (prázdných) zásobníků z USA? Kámoš mi odtamtud přeposílá všelicos co různé eshopy neposílají mezinárodně, ale zásobníky prý nesmí, přitom mi není schopný říct, kdo nebo co mu to přesně zakazuje. Víte k tomu někdo něco?
Jiné neškodné části zbraní jako pružiny, mířidla, pažbičky apod. přitom nikdy problém nejsou, tak si říkám jestli není jenom zbytečně vystrašený že tohle už je moc.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků