Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.04.2009 11:20

Ten hlavně ví kolik jich reklamoval a kolik jiných zbraní.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

17.04.2009 14:13

DUTY mají na střelnici Leiko v rámci prezentace kompaktů http://leiko.powernet.cz/view.php?cisloclanku=2009040001. Dneska jsem si to tam byl otlapkat.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

18.04.2009 0:58

Myslis, ze by ses mohl podelit o dojmy? :wink:

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

18.04.2009 12:33

Podělit se můžu. Nejsem ale expert. Nemám nastříleno tolik, abych mohl nějak odborně hodnotit. Takže čistě subjektivní pocity.

Na pohled nevypadá nijak kouzelně. Jenže mě se líbí tvarově CZ 75, tak je můj pohled trochu zkreslený :wink:

V ruce mi přišla jako hračka. Jsem zvyklý na kus oceli, takže jsem neměl pocit, že držím v ruce plnohodnotnou zbraň. Mám trochu větší ruce, od pistole s dvouřadým zásobníkem jsem nečekal, že bude tak štíhlá. Taky jsem čekal, že to bude kdovíjak kopat, ale střílelo se mi z ní dobře. Jediný, co mi na ní vysloveně vadilo je zdrsnění rukojeti. Bylo to na můj vkus trochu ostré, ale myslím, že častějším používáním se to trochu ohladí a bude to fajn. Měl jsem trochu problém s páčkou záchytu závěru. Je docela plochá a blbě se mi "hledala".

Přesnost hodnotit nemůžu, na to nemám ruce 8)

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

22.04.2009 20:59

teda děcka, včera jsem si v brně otlapkal Dutinu. dojem? jsem zděšen. na fotkách opravdu líbivá pistole. ale do ruky průser. není to jak natáhnout, předek pistole je sice velmi módní, ale uplně nepolapitelnej, závěr je šíleně placatej a širokej. proti tomu je pažba/rám dost nepochopitelně placatá. spoušťák bych řekl dost mizernej na to, jak to někteří chválí. nechtěl bych to ani nzadarmo (leda bych jinou pistoli neměl a neznal) kupodivu mi ale nevadil ten dementní lučík. zdrsnění rámu je zase řešený spíš na opticej efekt, než plánovanej účel. jestli na tohle dílo je někdo hrdej, tak bych chtěl vidět, jak vypadaly ostatní návrhy a jak vypadá něco, co vyloženě zprasil....
celkem mě to mrzí, ale velmi mě to zklamalo....

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

23.04.2009 9:12

taky jsem si ošmatlal, ergonomicky to na klasickou 75 nemá
spoušták jak píše výše Krampus a ten závěr popsal taky trefně
prostě plastikový kopýtko jako Alfa, trendy design, nic převratnýho
ani nic, co by opodstatnilo cenu


Reklama

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 473
Registrován: 02.01.2009 13:29

23.04.2009 12:04

Netíhnu nijak k CZ, ale myslím, ž příspěvky nade mnou jsou krapet příliš subjektivní. Já jí měl taky v ruce a nepřipadala mi zdaleka tak špatná. Je to zbraň na nošení, služební a obrané účely, ne na soutěže a tomu odpovídá kvalita i cena. Mě se líbila i velikostně, šířka je neznatelně větší oproti G19. Kapacita super, váha dobrá a mě se spoušťák zdál právě slušnej a rozhodně lepší v DA než u CZ75. Myslím, že dobrá alternativa ke Glocku, zvlášt pro toho, kdo nechce DAO...Jediná škoda mi připadá, že neudělali výměnné hřbety rukojeti, jinak nevím, co bych obranné zbrani vytknul...

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

23.04.2009 12:23

když už se snažej dělat "trendy" design, proč neudělali výměný střenky/hřbet ? já chápu, že to má asi někdo patentově chráněný, ale snad není takovej problém to nějak obechcat...
4mike: zlatá alfa. to aspoň člověk pozná, že drží pistoli

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

23.04.2009 12:53

Mandys
tedy objektivně
přijde Ti 7 reklamací na 8 dodaných kusů OK ?

Uživatelský avatar
kibicz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 25.04.2008 18:23
Bydliště: Cajzlograd

23.04.2009 17:43

2 4Mike: 7 reklamací u DUTY? sem myslel že to tu zatím nikdo nemá..
prosím, rozveď to trochu..

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

23.04.2009 18:30

bodeť by měl, všechny jsou na reklamaci :D :lol:

Uživatelský avatar
Pedros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 277
Registrován: 22.12.2006 10:37
Bydliště: Hodonín

24.04.2009 8:44

no pokud jsme ve vlákně DUTY tak předpokládám že by to mělo být 7 reklamovaných dutin - nebo je to jen argument proč ne CZUB?

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

24.04.2009 14:29

Re: CZ P-07DUTY

mandys: Každé hodnocení je víceméně subjektivní. Zejména názor na úchop bude vždy velice individuální, co sedí jednomu nemusí sedět druhému. Rozměry a tvar jsou dané, zde tedy objektivně - závěr za jeho přední část prostě nepřetáhneš (prsty po skosené straně sklouznou) a šířka závěru je skrátka větší a působí vůči tenkému rámu nepřirozeně.

Taktéž předpokládám, že 4mike mluví o počtu 7 z 8mi reklamovaných Duty, což je děs :shock:

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 473
Registrován: 02.01.2009 13:29

24.04.2009 17:53

Re: CZ P-07DUTY

A ty reklamace se týkaj čeho? Jinak to s hřbetama taky nechápu, zvlášť, když mi v prodejně ukazovali novýho Phantoma a ten má měnitelný hřbety...Jinak je jasný, že design kupuje, ale mě se celkem líbí a u obranný zbraně za 14,5 tis mě zajímá spíš funkce...glock má ultra primitivní tvary a na funkci rostlináře to vliv nemá :D

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

24.04.2009 21:03

Re: CZ P-07DUTY

Az si prestanou hrat na SUPERSROT, tak mozna... Glock? Zamrzl na vyvoji... Pokud neco vyvedu na svet, jako primou konkurenci, necham se inspirovat chybama ostatnich a vyjedu s necim lepsim... V prackach jsem DUTY mel a par kravin me vyslovene chybi.
Takhle zku*venou novinku uz jsem dlouho nevidel...
Goooooooooood luck to customers.

jatagan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24.04.2009 23:44

25.04.2009 0:46

Re: CZ P-07DUTY

Proč zrovna zku*rvenou novinku? Hraju si s ní už asi měsíc a zatím ani jednou neselhala, kam se s ní podívám, tak tam trefí a docela příjemně se nosí. Taky jsem nemusel plasťáky a na soutěže IPSC mám SP 01 Tactical, který chodí jako šicí stroj, ale jako zbraň pro denní nošení je 07 v pohodě. Něco málo o pistolích vím (první závod jsem střílel v květnu 1960), ale zatím jsem s ní velice spokojený. Příjemný zpětný ráz, výborná ergonomie a dubly těsně vedle sebe. Splajt není problém 0.15 - 0.17 sec.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

25.04.2009 6:12

Re: CZ P-07DUTY

Když jsi první závod střílel před 48 lety.....kolik se ti v ruce rozsypalo zbraní?

Uživatelský avatar
xjam
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 28.10.2007 22:42
Bydliště: Uherský Brod

25.04.2009 6:27

Re: CZ P-07DUTY

jatagan píše:.........Hraju si s ní už asi měsíc a zatím ani jednou neselhala, ............


Ahojda.. v jakém pouzdře ji prosím nosíš? Jediná věc, co mi na ní vadí, je velká šířka závěru a tím i nesnadná volba pouzdra.. díky :)

Uživatelský avatar
buba
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.04.2009 19:16
Bydliště: Cheb

25.04.2009 16:26

Re: CZ P-07DUTY

Čaute.Taky trošku do vínku.Ted jsem se vrátil z mezinárodní soutěže kde CZUB zapůjčila na mířenou CZ 75 DUTY.Nechci tvrdit,že mám hodně odstříleno,ale tohle TO byl snad nejhorší stroj s jakým jsem měl zatím tu čest si zastřílet.Ještě ted je mi z toho zle.Pistole má malou pažbičku a vysoký těžký závěr,čímž jsem měl pocit,že se mi převrací dopředu a při položení na stůl měla pažbička tendenci se pro změnu převracet nahoru.Co se týče střelby tak to že jsem musel přenášet minimálně o 10 cm to bych i zkousnul,(dají se nastavit mířidla),ale že po každém výstřelu šla na jinou stranu terče tak bylo na mě moc.Náboje byly klasické Vlašimky.Podotýkám,že jsem nebyl sám.Těchto pistolí tam bylo deset a vystřídalo se na nich cca 400 střelců s podobnými pocity.Pro její nekompaktní rozměry snad není vhodná ani na normální nošení,nevím.Snad se na mne nebudou zlobit zastánci této zbraně,ale je to můj názor.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

26.04.2009 7:57

Re: CZ P-07DUTY

Proč zrovna zku*rvenou novinku? Hraju si s ní už asi měsíc a zatím ani jednou neselhala, kam se s ní podívám, tak tam trefí a docela příjemně se nosí. Taky jsem nemusel plasťáky a na soutěže IPSC mám SP 01 Tactical, který chodí jako šicí stroj, ale jako zbraň pro denní nošení je 07 v pohodě. Něco málo o pistolích vím (první závod jsem střílel v květnu 1960), ale zatím jsem s ní velice spokojený. Příjemný zpětný ráz, výborná ergonomie a dubly těsně vedle sebe. Splajt není problém 0.15 - 0.17 sec.


Pokud fcil nekam lezu do segmentu zbrani a chci aby se to prodavalo, tak bych si myslel, ze se ty dacani v CZ UB pokusi udelat diru do sveta jako se Shadowem. Shadow byl/je doladeny qer na divizi IPSC Production. Sice polotovar, ale v soucasne dobe nema moc konkurenci.(strelec, celokovova konstrukce na naboj 9P, atd.) Kazda fabrika vcetne H&K se min pokusila vyeliminovat chyby, ktere ji pri nekterem velkem tendru byly vytykany. Nejak jsem si toho ale nevsiml u DUTY.
Ram? Klasicka CZ, nic prevratneho. Hranaty lucik? Posun vpred. Zdrseni? Nestrilel jsem z toho, jen jsem to otlapkal. Takze jak se to bude chovat pri strelbe netusim. Rozhodne rybinu na pazbickach to nepripomina ani se to tak nedrzi. Spoust? Uz dlouho jsem neco tak prohnutyho nevidel. Ja mam '' male uhelne lopaty '', takze jsem v pohode dosahl a jeste jsem mel velkou rezervu, ale kamos nemel skoro sanci. Pritom by stacila takova kravina jako upravit tvar spouste a dodelat do ramu vymenne kryty. Copak mate fsici stejnej uchop? Stejnou velikost pracek? Podle CZ UB asi jo. V ramci plastomilovskeho silenstvi bych zvolil i vetsi bobrak, ale to uz bych chtel asi moc.
Zaver? Proc to je na 9P tak siroky? Nevim kde se inspirovali tvary, ale predni uchop '' ala izrael '' jsem si zkousel a skoro jsem si potrhal ruce.
Voditko? Dobry ftip na tema vylisek s jasnou hranou.
S kvalitou si clovek nemusi moc lamat hlavu. Je to CZ. Navic na nejake soudy ohledne vydrze je jeste brzo. Az nekterej kus bude mit 15-20k vystrelu, tak se o tom muzem bavit.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků