rookie
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2014 14:47
Bydliště: Plzeňsko

06.02.2014 11:28

Zloději u souseda - co s tím?

Zdravím všechny. Rád bych znal názor jiných na situaci, která se mi stala. Vracel jsem se z vánočního večírku ve 4:30 a u souseda jsem načapal sousedy. Sousedův dům je v rekonstrukci (svépomocí; dělá na noční směny, takže bylo jasné, že něco nehraje), nebydlí tam, a po žebříku mu na balkón chodilu 5 typů s batohama nahoru a dolů jak slepice do kurníku. Mě zahlédli, zastavili se, já dělal jako že nic a že jsem ještě pod parou (to mi šlo...) a zalezl jsem domů. Z podkroví mého domu jsem se pořádně podíval, co se tam děje (cca 25 m k jeho balkónu). Jako správný akční hrdina jsem zavolal policii a za 10 min tam běhalo 10 policajtů a já je před domem posílal do všech stran, kam jim mají nadběhnout. Nicméně krátce po mém telefonu se zloději sbalili a vypadli.
Co se dá v mezích zákona dělat (pomineme fakt, že jsem měl v danou chvíli nakoupeno :wink: )? Z hlediska střelce a palebné pozice mít vz.58, mám je jedno dávkou všechny :D
Dík za jakýkoliv názor.

Bohemund
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 193
Registrován: 29.04.2013 6:54

06.02.2014 11:50

Re: Zloději u souseda - co s tím?

I když je to vážný příspěvek, tak mě dost pobavila ta metafora - ...chodilo jak slepice do kurníku :-D
No já si myslím, že jsi udělal asi vše, co se v danou chvíli udělat dalo.
Škoda byla, že si tě všimli, jinak se tam mohli ještě zdržet a policie by je vyhmátla. U těchto případů je problém i to, že si člověk nemůže být jistej, jestli to skutečně není soused nebo někdo od něj. I když takhle brzo ráno a s vědomím, že tam soused ještě nebydlí, je to jasná věc.

Podle mě, jsi jednal dobře. A i kdybys nebyl nadranej, tak jít na ně se svou zbraní by bylo asi taky hodně diskutabilní.

Jenom pro zajímavost... byli to hnědočeši?

rookie
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03.02.2014 14:47
Bydliště: Plzeňsko

06.02.2014 12:07

Re: Zloději u souseda - co s tím?

No, nechtěl dotaz protahovat s tím, jak to dopadlo. Jestli to byli hnědočeši nevím, protože asi úspěšně unikli (nikdo mě zatím nevláčel na identifikaci ani sepsání protokolu). Nicméně po tom, co si soused během dopoledne na základě mého telefonátu přijel to prohlédnout škody, tak zjistil, že mu vzali všechno ruční nářadí a vytahali + vystříhali mu všechnu elektroinstalaci. Tak si to přeber sam, kdo to asi byl...

donovanstangiano
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 199
Registrován: 07.09.2012 13:46
Bydliště: Plzeňsko, Jihlavsko

06.02.2014 13:07

Re: Zloději u souseda - co s tím?

Jak švestky nemusím a nikdy mi v ničem nepomohli, tak v této situaci to asi líp nešlo. I když svádí situaci řešit sám (když na to máš v trezoru prostředky), tady by to spíš uškodilo. Každopádně ruční nářadí se na nezabezpečené stavbě nenechává...

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

06.02.2014 14:24

Re: Zloději u souseda - co s tím?

Špatně. Ono se hlavně nekrade, ne že někdo něco někde nechá ...

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

06.02.2014 22:49

Re: Zloději u souseda - co s tím?

Tyhle případy bohužel jsou asi docela častý. Sousedovi takhle vybrali nějaký trubky, které tam měl přichystané na vodoinstalaci. Zloději šli v podstatě najisto. Nejhorší je, že ačkoliv je to hned vedle nás, tak si člověk ničeho nevšimne. Kór v noci. A nějaká dodávka nebo cizí auto před barákem dnes moc nikoho nevzruší. Dřív by to bylo možná podezřelejší, když po vsi jezdilo 10 škodovek, občas žigul nebo warťas. Lidi znali auta svých sousedů, i jejich známejch, ale dnes... Bylo by zajímavý znát reakce těch loupěžníků, kdyby to bylo na samotě a někdo jim tam nad hlavu střelil do vzduchu pár ostrých. Možná by si aspoň nasrali do kalhot.

Nejspíš ale zavolat policii, co jinýho dneska?


Reklama

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

07.02.2014 9:42

Re: Zloději u souseda - co s tím?

Začít hrát tenis s Bártovým vrhačem :)

Uživatelský avatar
Brigadier
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 258
Registrován: 28.01.2006 22:58
Bydliště: Slovácko

09.02.2014 14:25

Re: Zloději u souseda - co s tím?

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud jde jen o věci, tak volat PČR je maximum. Nasere to, ale i když má člověk prostředky, jsou PČR cesta nejmenšího odporu. (Jednou mě v noci na nádraží zaujal šramot v mé vlakové soupravě. Sjel jsem z lokomotivy jako blesk a načapal tam chlapa, co se mu tam něco líbilo. Nezdekoval se, zřejmě mi chtěl vyprášit kožich, nakonec jsme proti sobě stáli na 5 metrů a já na něj mířil. Měl nějaký silný řeči, ale blíž už nešel. Kdyby ano, musel jsem to použít.)

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

10.02.2014 0:49

Re: Zloději u souseda - co s tím?

158, nic víc. Jít do konfrontace pro věci, navíc v nejisté situaci, nemluvě o tom pod vlivem.. asi ne. Historku o tom, jak můj blízký kamarád pod vlivem zachraňoval neznámou dívčinu na kterou se mládenci dokopávali na záchod jsem už asi kdysi psal. Papíry mu vrátili po roce a vzhledem k tomu, co se mohlo stát to byl happy end.
Takže souhlas s Brigadierem a doplňuju, že čím jsem starší, tím víc by mohlo jít i o lidi, abych jen volal 158 (což ale zase dělám, kdykoliv je to vhodné).

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

14.05.2014 23:06

Re: Zloději u souseda - co s tím?

Muj nazor je ze jis postupoval nejlip jak to slo. Je to smutny, ale nema smysl delat hrdinu kuli vecem.
Podivej se na to tak, zda by soused vybehl hajit tvuj majetek se zbrani v ruce...

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků