Uživatelský avatar
tomas_2002
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 04.06.2014 8:49
Bydliště: Litomyšl

23.10.2014 13:38

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Chtěl jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti se Svitavami ? Jak dlouho jim tak trvá vydání ZP a NP ?

ludo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 19.01.2012 12:42

23.10.2014 14:00

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

ZP do měsíce, NP do týdne(pokud se nečeká na podpis déle).

Uživatelský avatar
tomas_2002
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 04.06.2014 8:49
Bydliště: Litomyšl

23.10.2014 14:21

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Takže strašný. To se dalo v téhle řiti světa čekat :D

Uživatelský avatar
tomas_2002
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 04.06.2014 8:49
Bydliště: Litomyšl

23.10.2014 14:40

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

donovanstangiano píše:V tomhle státě je na každej prd lejstro a nebo formulář a běda Ti, když něco nemáš na správném nebo obcházích předepstaný postup. Jen tady je 60 stran o odlišném přístupu švestek na zbraních, které se liší okres od okresu. Chjo... :evil: Přitom nemůže být zase takový problém zpracovat metodicky přístup, aby se nelišil od Aše po Jablunkov. Lidí na to mají dost.


Já pracuju u aut a můžu ti říct, že situace na dopravních inspektorátech je úplně stejná, možná i horší. Nejhorší je, že ani rozčílit se tam nemůžeš, protože nemůžeš jít jinam a narazíš zas na stejnýho paznehta.

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 29.04.2012 13:11

23.10.2014 18:13

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

to sice ne ale napsat dopis na patřičná místa můžeš :wink:

Uživatelský avatar
Altrax
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 25.12.2009 8:56
Bydliště: Roudnice n/L

23.10.2014 19:42

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Zdar
Nikde sem tu nenašel chválu na Oddělení Zbraní v Litoměřicích,,,,
Tak že ,,velký palec nahoru,,pro dámy a pány policisty na Litoměřickém oddělení zbraní za jejich profesionální a přitom příjemný přístup k nám žadatelům,z mé strany 100% spokojenost vše vyřízeno za pár minutek,jak nákupka, tak přihlášení zbraně,,,, :D ,,super,,


Reklama

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 197
Registrován: 05.02.2013 16:49

10.12.2014 12:24

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Ahoj,

máte někdo zkušenost s žádostí o nákupní povolení přes datovku? Musí být žádost elektronicky podepsána? Už samotná datovka slouží k identifikaci odesílatele snad, ne?

EDIT: Podle § 37 odst. 4 a 5 správního řádu (http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPa ... =15#parCnt) se žádosti podané datovkou musí opatřovat elektronickým podpisem.

Podle http://www.policie.cz/clanek/pravidla-p ... odani.aspx a http://www.mvcr.cz/clanek/obcane-tretic ... nosti.aspx se elektronickým podpisem opatřovat nemusí.
Může mi někdo prosím vysvětlit, jak to teda je?

EDIT2: Tak dnes už to není aktuální, právě mi volali z PČR s tím, že mi nákupní povolení přes datovku vystaví, takže je to průchodné.

Uživatelský avatar
the.marek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2013 21:31

28.12.2014 17:01

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Nevíte někdo, jak je to teď mezi svátky s úředními hodinami inspektorátů? Jde mi především o Ustí nad Orlicí, měli by mít po, st a na stránkách žádnou změnu vánční nemají.
Nechce se mi ale jet zbytečně přes půl republiky.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

28.12.2014 18:42

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Většina OZBM bude 31.12.2014 přijímat zbraně a střelivo v rámci amnestie zpravidla do 12:00 hodin - viz např.:

KŘP Středočeského kraje:
http://www.policie.cz/clanek/zbranova-a ... -dnem.aspx

KŘP Jihočeského kraje:
http://www.policie.cz/clanek/informace- ... inach.aspx

KŘP Královéhradeckého kraje:
http://www.policie.cz/clanek/zmena-pracovni-doby.aspx

upřesnění Náchod:
http://www.policie.cz/clanek/pracovni-d ... ocich.aspx

KŘP Jihomoravského kraje - Znojmo:
http://www.policie.cz/clanek/31-12-2014-do-12-00.aspx

KŘP Jihomoravského kraje - Brno:
http://gunlex.cz/clanky/ostatni/1926-oz ... -ozbm-brno

Uživatelský avatar
the.marek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2013 21:31

28.12.2014 19:11

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Díky za info. Takže by měli normálně fungovat :-).

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

28.12.2014 21:55

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

hlavně co se týče skoro končící amnestie, nemusí se docházet na OZSBM, ale zbraň lze odevzdat na kterémkoliv oddělení, na místě dostanete potvrzení o odevzdání a dál si to už zařídí sami.

Tomak
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 66
Registrován: 23.02.2012 14:49
Bydliště: Chodsko

13.01.2015 17:00

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

My to v Domažlicích asi už lepší mít nebudeme z toho jedinýho důvodu, protože líp už to tady nejde :D :D :D dokonalost sama. Dneska se mi odtamtud snad ani nechtělo odejít...ženský co tam dělají jsou milý, ochotný, rychlý !!!! ŽÁDNÁ IRONIE !!!!
Jen jednou se mi stalo, že co sem chtěl, nebylo na počkání. Přede mnou byl pán se slušným arsenalem :lol:
Pokud by to náhodou holky četly, tak díky vám moc !!! Za profesionalitu, za přístup, za všechno.

Bohemund
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 193
Registrován: 29.04.2013 6:54

15.07.2015 22:28

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Musím pochválit inspektorát Mělník. Dneska necelou hodinu před zavíračkou jsem tam byl prodloužit ZP. Vše zkontrolovali, podívali se na 12 mých zbraní a za 25 minut jsem odcházel. Za mnou byli ještě 3 chlapíci, tak otevřeli druhé okno a obsloužili je taky. Pokud vím, tak snad vše stihli a nikdo nepřišel zkrátka.

Nový ZP bude za měsíc.

PS, Chtěli po mě jenom jednu fotku, i když na formuláři je psáno, že mám vzít dvě.

Chválím jejich přístup i jejich hezké úsměvy (jsou tam samé dámy)

Pupak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 03.06.2014 21:54

16.07.2015 0:58

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Čtyři lidi???...takovou šílenou frontu jsem v Mělníku ještě nezažil :-)

Zavolej tam za 14 dní, dost bych se divil, kdyby novej ZP ještě nebyl hotovej.

Bohemund
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 193
Registrován: 29.04.2013 6:54

17.07.2015 9:13

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Nojo, je to tak :) Zdržoval jsem tam hlavně já, vlastně nejvíc brzdilo to moje vytahování kvérů z pouzder a jejich opětovné ukládání. Jedna paní zbraně odebírala a četla výrobní čísla a druhá to kontrolovala podle seznamu. Mezitím přišli dva páni a pak ještě jeden. Byli trpěliví, ale bylo vidět jejich obavu, že to nestihnou. Do zavíračky tou dobou zbývalo asi 35 minut. No tak se zvedla další paní, otevřela druhou přepážku, která jinak slouží k převzetí vyřízených nákupek a začala je obsluhovat.

PS, Jejich přístup se mi líbí a celkem nemám žádné výhrady k jejich práci.
Protože to mám do Mělníka asi 50 km, tak si tam přímo na chodbě inspektorátu kupuju z automatu Colu nebo podobný nápoj pro osvěžení. Automat s pitím je taky jeden z plusů mělnické služebny.

koudak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04.07.2007 18:09
Bydliště: Praha

29.08.2015 1:02

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Musím napsat pochvalu za vstřícnost a super jednání pro personál OSZBM Praha-venkov na Křižíkově v P8, v poslední době jsem tam řešil několik záležitostí ohledně zbrojáku, poté zádrhel při převzetí zbraní z úschovy, následně i NP, registraci i průkaz zbraně.
Pokaždé jsem se setkal s ochotou,a snahou vyřešit případný problém. Záležitosti se snaží řešit obratem, pokud to jde, případně mi zavolali a nebyl problém si průkaz vyvednout i mimo 'úřední den'. Takže velká pochvala a díky.

KurtCz75
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31.08.2015 18:49

03.10.2015 19:49

Louny

V Lounech: zkoušky na střelnici v Nečichách. Komisař p.Š..... . U zkoušek 18 lidí, dva vypadli u testů. U "teoretické části praktické zkoušky" všechno óká, důraz na bezpečné zacházení se zbraní, menší zaváhání komisař promine, pokud kolem sebe nebudete vyloženě máchat zbraní, tak vás nevyhodí. Nakonec střelba, všechno v klidu... pokud se chystáte na papíry v LN, tak se nemáte čeho bát. Stačí se přípravě věnovat asi tak, jako v autoškole. :D Vydání ZP na PČR přesně 14 dní od podání žádosti. Zároveň podána nákupka, vyřízeno na počkání. PČR v LN za mě velké plus, od pořízení ZP nakoupeny 3 zbraně a vše papírově vyřízeno s maximání rychlostí a nečekanou vstřícností. :) Na skupiny A,B,E manipulace, rozborka a střelba jenom z krátké kulové....někde je to prý jinak.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

03.10.2015 23:17

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

K tem zbranim, kterymi se strili (mozna sorry za OT):

a) manipulace musi probihat nejmene s 2 zbranemi, ktere urci komisar
b) strelba:
sk. A - kratka kulova NEBO dlouha kulova
sk. B - kratka kulova NEBO dlouha kulova
sk. C - dlouha kulova A ZAROVEN dlouha brokova (16 nebo 12)
sk. D - jen kratka
sk. E - jen kratka
Z toho plynou i moznosti:
a) pokud tam neni C, ale je tam D nebo E (bez ohledu na to, jestli je tam A nebo B), strili se jen kratkou
b) pokud je tam C a zaroven D nebo E, strili se vsema trema
c) pokud je tam C a zaroven A nebo B, strili se 2 dlouhejma

U kombinace A nebo B + D nebo E jde o to, ze se musi strilet jen kratkou, protoze zakon rika, ze A nebo B "SPLNIL" ten, kdo nastrilel kratkou NEBO dlouhou. A kdyby soucasne se skupinou D nebo E strilel kratkou I dlouhou, bylo by rozhodnuti zmatecne, pokud by kratkou nastrilel a dlouhou ne.

tomb
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12.10.2015 13:21

13.10.2015 10:50

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Musím pochválit oddělení pro Středočeský kraj na Křižíkově. Včera jsem tam byl pro nákupní povolení a dostal jsem jej ihned. Paní mě ale vyčetla, že jsem jim nezavolal kvůli změně adresy trvalého pobytu. Prý aby mě vzali do evidence. Podle nového zákona jsem prostě nic nehlásil a pro nákupní povolení šel rovnou k nim. Jaký je tedy správný postup? Chtějí volat předem i jinde?

ondrush
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 20.09.2013 13:29
Bydliště: Brno

13.10.2015 11:44

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

volat asi chcu rovnako, ako chcu ine veci, ktore zavisia oddelenie od oddelenia. Stahoval som sa pred par mesiacmi, odvtedy vybavoval dve nakupka, nikam som nevolal a nic neriesil, nikto mi nic nevycital. Domovsku fizlarnu mam v Brne.
Inak teda asi som rozmaznany miestnym oddelenim a celkom kratkym drzanim zbrojaku, ale automaticky som to bral, ze povolenia davaju na pockanie.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků