JZ
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 01.04.2006 20:11

25.01.2007 10:31

ZG 47

Ahojte, celkem náhodně jsem se stal majitelem "galašky" v 7x64. Vzhledem k tomu, že byla v solidním stavu a že jsem na ni od lidí znalejších slyšel jen chválu, nechám si ji.
Chtěl bych se zeptat, jestli, náhodou, nemáte někdo Střelecký magazíny z roku 2001, č. 10-12. Mělo tam být pojednání na pokračování o ZG 47. Rád bych se oté flintě něco víc dozvěděl. Šlo by to kdyžtak naskenovat?
Díky chlapi.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

25.01.2007 10:35

Pokud pojedeš do Guncentra na sraz tak tam mám několik beden se starýma SR, tak se můžeš mrknou.

JZ
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 01.04.2006 20:11

25.01.2007 11:04

to se teda, bohužel nedostanu, navíc su na marodce... Nemáte někdo nápad, jestli by se na ten článek nedalo nějak probourat na webu? Mně se podařilo dostat jen k obsahům těch střeleckejch magazínů, k tomu, že to tam je, ale asi ty magazíny on-line nejsou.. Dík za každou radu.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

25.01.2007 11:40

Napsal bych do redakce ať ti ty dvě čísla pošlou na dobírku, nebo ať to pošlou v PDF....

kubik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10.02.2007 23:22
Bydliště: Smolotely,okr.Pribram

10.02.2007 23:54

Dobry den,jsem taktez majitelem ZG 47 a prosim,je -li to mozne a sezenete ¨ty materialy,zda-li byste mi je nepreposlal.Dekuji

Výskal
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 140
Registrován: 20.02.2007 21:54
Bydliště: StředoČESKO

20.02.2007 22:31

Výtažek z nějaké snad i grantové práce Davida Pazdery je tady

http://www.guns-info.cz/modules.php?nam ... cle&sid=99


Reklama

petrasj
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26.09.2007 15:28

26.09.2007 15:48

Re: ZG 47

Mám tu samou zbraň a původně jsem chtěl koupit novou, protože jsem měl již opravovanou pažbu a nevýkonnou optiku. Ale jelikož jsem byl spokojen s výsledky, rozhodl jsem se i po poradách s přáteli na opravu.
Nyní mi dělají novou pažbu se schránkou v pažbě na 3 náboje a černí železo. Dal jsem na to optiku 7x50 RD a doufám, že to bude krásná a stále dobrá zbraň. Jen mám trochu problém s povrchovou úpravou pažby - zadal jsem olej a nevím zda jsem zvolil dobře. Nemám s tím zkušenost. Pokud můžete sdělit svoje názory zda olej či šelaková politura, ozvěte se. Dík

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

29.09.2007 11:56

Můj osobní názor: Šelak bude asi na loveckou zbraň vhodnější, olej se používá většinou na vojenské zbraně. Šelak se nanáší na dřevo a po zaschnutí se leští, několikrát se to opakuje. Povrch je pak pololesklý a velice příjemný.

petrasj
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26.09.2007 15:28

29.10.2007 12:25

NECITUJ předcházející příspěvky


Tak a dílo je hotovo. Zbraň je naprosto úžasná. Dřevo se vylouplo do krásy a olej je na ní moc příjemný. Nastřelení dopadlo perfektně, ale lovecky jsem ji zatím neměl možnost použít, protože prasata jsou nevyzpytatelná.
Obrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

29.10.2007 13:29

petrasj: tak ta se povedla, :potlesk:

MieN
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 14.11.2007 8:33

03.12.2007 18:14

Zdravím, tá ZG vypadá fakt super. Keď by sa podarilo, tak takéto niečo by som mohol vlastniť aj ja. Je v tom ale háčik. Mohol by som kúpiť za dobrú cenu 8x60S, vyzerá, že je vo výbornom stave, poznám jej históriu aj majiteľa( vystrelených do 500 nábojov S&B ), chcelo by to novú pažbu a černenie. Odradzuje ma však, že je problém zohnať nielen strelivo, ale aj nábojnice, aj keď ráž je super, pozdáva sa mi viac, ako 8x57 JS. Okrem toho sám neprebíjam a ani nepoznám nikoho, kto by mal matrice na danú ráž a prípadne bol ochotný niečo prebiť. To ma vedie k otázke, či je možné skrátiť - zabrúsiť nábojovú komoru na hlavni na rozmer 8x57 JS. Na http://www.loaddata.com/members/listing.cfm?type=2 som našiel presné rozmery nábojníc, ktoré sú až na dĺžku úplne rovnaké,preto u 8x57 JS zrejme o máličko strmšie klesá hrúbka nábojnice k začiatku prechodového kužeľa, kde je rozmer( vonk. priemer) rovnaký a úplne laicky mi teda pripadá pomerne jednoduché skrátiť komoru zabrúsením a zabrúsiť ju tiež po dĺžke na 8x57 JS, teda časť komory od dna nábojnice po prechodový kužeľ, od začiatku prechodového kužeľa sú už rozmery identické. Je to naozaj tak jednoduché, alebo to len tak vyzerá?
Poraďte mi prosím, či by to puškár zvládol, ak sa to dá a aké úkony by to obnášalo? Čo o tomto hovorí legislatíva? A čo cena? Oplatí sa to vôbec? Ďakujem.
P.S. Vedeli by ste o niekom na Slovensku, kto by to zvládol?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

04.12.2007 1:07

matrice i nábojnice se dají sehnat, nenič hodnotnou flintu v zajímavé ráži, on se někdo kdo ti to přebije najde.... :-)

Belson
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 06.11.2006 17:56
Bydliště: Tatry

04.12.2007 1:18

Na niektorom diskusnom fóre som čítal, že nábojnice 8x60S si chlapi formujú zo Springfielda. A skutočne, Ken Howell vo svojej knižke radí takýto postup: Vyžíhaj krčok a dosadací kužeľ (pozor na terminológiu - ty hovoríš o prechodovom, to je niečo iné) nábojnice 30-06 Spring. (upozorňujem, že žíhanie mosadze je niečo iné ako žíhanie ocele)! Skalibruj vyžíhanú nábojnicu v kalibračnej matrici 8x60S (s vyskrutkovaným vnútorným tŕňom na vyrážanie zápalky a rozťahovanie krčku) a skráť ju na normalizovanú dĺžku. Nasleduje tzv. fire-forming, čo je vystrelenie nábojnice v nábojovej komore 8x60S, pričom navážka prachu je podstatne slabšia, objem nábojnice je vyplnený inertným materiálom (ja som pri inej príležitosti použil krupicu) a ústie je zalepené (použil som silikónovú vazelínu), žiadny projektil! Nábojnica po výstrele verne vyplní tvar nábojovej komory. Pre človeka bez skúseností s prebíjaním to možno vyzerá komplikovane, ale je to určite jednoduchšia a lacnejšia cesta, než prerábka zbrane. Pokiaľ si spotrebou nábojov štatisticky "bežný" poľovník, po získaní trocha zručnosti si za jeden víkend takto môžeš narobiť nábojníc na niekoľko rokov, potrebuješ k tomu mať prebíjacie matrice 8x60S (môžem ti ich objednať).
Ide to zrejme aj cestou prerábky zbrane, ale ja by som ten kaliber v prospech päťdesiatsedmičky neobetoval. Treba demontovať hlaveň a skrátiť ju o cca 2,5-3 mm od záveru. Závitová časť sa pravdepodobne nebude dať predĺžiť, lebo vychádza do priestoru výbehového zápichu, ale nemuselo by to prekážať (ukáže tlaková skúška :shock: ). Prípadne, ak tvar hlavne dovolí, ubral by som ešte 2-3 mm a nejaký závit by som pridal za zápichom. Nábojová komora sa prestruží výstružníkom 8x57JS a vyleští. Keď dolícuješ uzamykaciu vôľu, schválne ti zas nesadne poloha mechanických mieridiel, no proste roboty ako na kostole... Legislatívna stránka: Odovzdáš zbraň na expertízu, či s ňou nebol páchaný trestný čin a po obdržaní povolenia od policajtov možeš realizovať. Po prerábke zaeviduješ zbraň so zmeneným kalibrom. Cenu ti povie puškár, myslím, že vo svojom okolí nejakého nájdeš. Ak nie, môžem sa opýtať kolegu. Ja síce papiere mám, ale je to len môj koníček a nestíham realizovať vlastné "výmysly" a preto by som bol veľmi drahý.
Mal by som nájsť kontakt aj na chlapa, ktorý prebíja kadečo a tipujem, že by mohol robiť aj tento kaliber, aj keď pochybujem, žeby precízne podľa Howella.
Myslím, že už teraz to bolo nad rámec bežnej výmeny informácií na tomto fóre, ak ešte niečo chceš, ozvi sa mi na "belson@post.sk".

Výskal
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 140
Registrován: 20.02.2007 21:54
Bydliště: StředoČESKO

04.12.2007 11:28

Kdysi jsem nějaké náboje 8x60S vyrobil pomocí matric 8x57JS (= 8 mm Mauser "po americku" :) ). Jde to i bez fireformingu. V matrici 30-06 zkalibrované nábojnice ráže 30-06 vyžíháš a roztáhneš jim krček expanzním trnem matrice 8x57 (dobrý je dlouhý kužel u matric fy LEE), pak takto upravené nábojnice zkrátíš na cca 59,5 mm. Nastavíš kalibrační matrici 8x57JS tak aby v horní úvrati lisu byla cca 4 mm nad držákem a nábojnici zkalibruješ (pro začátek třeba bez expanzního trnu), vložíš do zbraně a zkusíš zavřít závěr, on zavřít nepůjde, tak snížíš matrici v hlavě lisu cca 0 1/8 závitu, znovu zkalibruješ, znovu zkusíš, ....... až půjde závěr zavřít (pak se můžeš zkusít se s další nábojnicí o 1/16 závitu vrátit - aby byla závěrová vůle skutečně minimální). S takto nastavenou matricí si vyrobíš těch asi 60 - 70 ks nábojnic nezbytných pro lovecký provoz zbraně, laborační matricí 8x57JS náboje sestavíš a střílíš :lol: :lol: :lol: (nebo je lehkou - redukovanou laborací proženeš tím fireformingem - aby sis užil radosti ze střelby novou zbraní - znovu nabiješ a střílíš.

nevýhoda je, že nezkalibruješ nábojnice nade dnem - při nabíjení pak překonáváš tření - "suvný" odpor, ale zas to může střílet i o něco přesněji :).

Je to samosebou pomoc v nouzi, ale nefunguje to zas tak špatně. :D

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

13.10.2008 13:16

Co na tom mate za montaz(rozmer)? A ev. co na to za optiku(je to v 7x57)?
Co treba tohle?
http://www.binox.cz/puskohledy-titanium/titanium-8x56/

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků