Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

07.04.2005 8:43

SINCITYMAN píše:TOMMY:pro nováčka není G nejvhodnější,protože jeho jednodochost svádí k podcenění,také naučit se střílet s normální spouští není k zahození.Já bych nespěchal a koupil si třeba málo jetou čízu z druhé ruky,vystříleltak 3-5 tis ran a během toho zkoušel a zkoušel.....


jevic se ani tak nepodcenuje zachazeni se zbrani, ale vlastni psychicka priprava, kazdy by si mel ujasni minimalne nasledujici:
- jsem ochotny strilet?
- jak bude presne vypadat situace kdy vytahnu zbran?
- jak bude presne vypadat situace kdy nevytahnu zbran?
- co hrozba zbrani?
- prevence, jak se vyhnout konfliktu?
- co udelat kdyz uz k necemu dojde?

v dalsi fazi bych s libovolnou zbrani, az uz Glock, ktery mu sedi nebo CZ chodil na souteze (idealne v duchu IDPA, ale klidne i IPSC, v nejhorsim i nejaky poppery), otrka se v zachazeni se zbrani ve stresu a to je nejdulezitejsi - reseni selhacu, dokonceni situace i kdyz se neco stan, u obranek i strelbu po zatezi atd ...

koupi zbrani to nekonci a klidne si kup glocka, kdyz ti sedi

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

07.04.2005 10:13

Glocku je výborně jištěný proti samovolnému výstřelu... ale vůbec není chráněn proti nechtěnému stisku spouště... tedy proti nepozornosti, blbosti atd.

Na to, jak si koupit první zbran neexistuje žádný univerzální recept. Nejlepší je asi si koupit to, co se mi designově líbí a i v případě, že se mi neosvědčí zbran na nošení, či typ závodů, které chci, nechám si ji, protože se mi prostě libí... Tím pádem nehrozí finanční ztráta.... a zjistím, jakou zbran jakých vlastností by mi vyhovovala...

Co se týče ráže, jsem přesvědčen, že je jedno, zda 9L či .45ACP. Pří větším množství vystřílené munice se vyplatí přebíjet... I když se dají koupit přebíjené 9L za 2,50, pořád s vlastním lisem se dostanu na polovinu. Tzn., že mohu za stejné peníze vystřílet 2x tolik nábojů...

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

07.04.2005 11:56

glock je paráda jako služební zbraň pro vojáka, méně pro policistu. problém je v tom, že když selže zápalka, chce to fakt důkladnej drill, jak natáhnout spoušťovej mechanizmus a nevyhodit (s menší kapacitou zásobníku) nebo naopak hned vyhodit (s větší kapacitou zásobníku) selhanej náboj. natáhnout kohout umí každej. s DAO souští to taky zvládne každej. s 1911, jako původně vojenskou zbraní, čili podstatně blbuvzdornou, má člověk ještě manuální pojistku, čili, ikdyž mu trne ukazovák, palcem si může zajistit, aby neodpálil předčasně. na druhou stranu jak je to v reklamním sloganu tušim STI, není čas se prát s tvrdou a dlouhou spouští, když vteřiny rozhodují. (tak nějak to snad zní, si to nepamatuju). levnou 1911 v 9luger dělala llama, bejvaj k sehnání za málo peněz z druhý ruky. nosim 1911 ve stavu #1 (nataženo zajištěno, knedlik v troubě)

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

07.04.2005 14:21

Hungry píše:Glocku je výborně jištěný proti samovolnému výstřelu... ale vůbec není chráněn proti nechtěnému stisku spouště... tedy proti nepozornosti, blbosti atd.


No nevim, ale za blbost ci nepozornost se ma platit a ne to brat jako argument. Zvlast pokud dotycny zacne jezdit po zavodech, tak se mu do krve automaticky dostane prst mimo spoust - a ten by mel byt i v pripade zbrani se zajistenou pojistkou, takze nevidim rozdil.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

07.04.2005 15:02

S474N: To byla narážka na ty postřelené am. policajty. Prostě je tento typ zajištění fakt a musí se brát v potaz. Takže máš pravdu s tím prstem mimo spoušť do okamžiku neš chceš střílet...

Marthy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 104
Registrován: 20.01.2004 16:39

07.04.2005 18:08

Mé zkušenosti: mám 1911 compact 45Auto, tehdy rozdoval stop efekt(když jsem ji kupoval). Zbran nadherna. Ovšem po roce a pul nošení(denně) už se mi tak moc nelíbí(váhově). Koukám po Glocku. Je hlavně lehčí. 1911kompakt a Glock19 jsou prakticky stejně velký, G19 o 200g lehčí. Ujasnil jsem si že nechci nost náboj v komoře, takže je vlastně jedno co mám za kvér. natáhnout musím. Krom toho, jak pozoruju situaci, tak pokud to stihneš vypal co nejvíc varovnech výstřelů. 1911-6 čmeláku, G19 15včel či kolik. Tzn. pokud máš čas myslet , tak 2,3 devítky obětuješ, pokud to uděláš u 1911 45ACP tak už Ti jich moc nezbejvá. Moje rada tedy G19. CZ 75kompakt, se mi nelíbí a je stále o cca 100g těžší než Glock.


Reklama

Uživatelský avatar
g.man
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 28.04.2004 13:34

07.04.2005 18:26

Já bych předně doporučil držet se 9 luger, i když 45 je něco nádhernýho :P . A co zkusit třeba nějaký Norinco. Jsou různý typy - kopie sigu, CZ, 1911, no a stojí kolem 10000 nové.

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

07.04.2005 19:12

Marthy: ja bych ti doporucil G18, abys tech varovnych vystrelu stihl vypalit co nejvic... :)
moc bych to s tim obetovanim neprehanel, abys potom taky nebyl obeti...

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

07.04.2005 21:48

Ivoshek píše:Marthy: ja bych ti doporucil G18, abys tech varovnych vystrelu stihl vypalit co nejvic... :)
moc bych to s tim obetovanim neprehanel, abys potom taky nebyl obeti...


G18 + zasobnik na 33, ze :mrgreen:

Marthy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 104
Registrován: 20.01.2004 16:39

07.04.2005 22:39

jooooo G18 by taky šla, akorát s natlačenym šupletem na 30 se kapánek blbě schovává.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

08.04.2005 0:50

Hungry píše:Co se týče ráže, jsem přesvědčen, že je jedno, zda 9L či .45ACP. Pří větším množství vystřílené munice se vyplatí přebíjet... I když se dají koupit přebíjené 9L za 2,50, pořád s vlastním lisem se dostanu na polovinu. Tzn., že mohu za stejné peníze vystřílet 2x tolik nábojů...


Pokud zacnes brat v potaz nechteny stisk spouste, neni proti nemu chranena zadna pistole, ani 1911ka s pojistkou, ani DA revolver.

Tezsi spoust se dava jednak proto, ze v tech agenturach byli zvykli na revolvery (tedy paradoxne ne kvuli novackum, ale kvuli tem "zkusenym") a take kvuli pravnikum, co zkousi vsechno mozne napadnout,

1,20 za devitku jedine kdyz budes mit vlastni picku ... a uvedomme si, ze jde o zacatecnika - 2,80 od Marcinka jsou tak akorat :)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

08.04.2005 8:59

Marthy píše:Mé zkušenosti: mám 1911 compact 45Auto, tehdy rozdoval stop efekt(když jsem ji kupoval). Zbran nadherna. Ovšem po roce a pul nošení(denně) už se mi tak moc nelíbí(váhově). Koukám po Glocku. Je hlavně lehčí. 1911kompakt a Glock19 jsou prakticky stejně velký, G19 o 200g lehčí. Ujasnil jsem si že nechci nost náboj v komoře, takže je vlastně jedno co mám za kvér. natáhnout musím. Krom toho, jak pozoruju situaci, tak pokud to stihneš vypal co nejvíc varovnech výstřelů. 1911-6 čmeláku, G19 15včel či kolik. Tzn. pokud máš čas myslet , tak 2,3 devítky obětuješ, pokud to uděláš u 1911 45ACP tak už Ti jich moc nezbejvá. Moje rada tedy G19. CZ 75kompakt, se mi nelíbí a je stále o cca 100g těžší než Glock.


Je to všechno (nošení bez náboju v komoře, varovné výstřely) tvoje rozhodnutí a nebudu ti ho vymlouvat. Už se to tu probíralo mockrát. Ale nedá mi to, abych znovu neupozornil na některé skutečnosti. I výstřelem do vzuduchu můžeš někoho zabít! Většinou naprosto nezúčastněnou osobu. Článek na toto téma vyšel před časem v SR. Když nosíš zbran bez náboje v komoře, považuju za nutné trénovat natažení jednou rukou, aby se ti nestalo, že máš jednu zlomenou a v druhé nepoužitelný kvér... Co se týče pohodl nosti nošení, hodně rozhoduje dobré pouzdro sladěné s dobrým opaskem! Pouzdro se na opasku nesmí pohybovat! Pak i poměrně těžká zbran, jako je 1911 A1 se dá nosit celý den. Už několik let takhle nosím Norinco. Spíše než váha mi vadí velikost, jelikož jsem trošku upravil styl oblékání, takže jsem si ted na nošení pořídil LLAMU MINIMAX, což je asi nejmenší verze 1911tky a paradoxně pojme o 3ks nábojů více, než A1čka. A statistka hovoří o maximální počtu pěti výstřelů v sebeobranné situaci a to jako o extrému, protože ve valném % případů to bylo podstatně méně. Kdysi mi jeden praktik řekl: "Když zvládneš vystřelit 7x, zvládneš i vyměnit zásobník..."

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

08.04.2005 9:36

premek píše:
Pokud zacnes brat v potaz nechteny stisk spouste, neni proti nemu chranena zadna pistole, ani 1911ka s pojistkou, ani DA revolver.

Tezsi spoust se dava jednak proto, ze v tech agenturach byli zvykli na revolvery (tedy paradoxne ne kvuli novackum, ale kvuli tem "zkusenym") a take kvuli pravnikum, co zkousi vsechno mozne napadnout,

1,20 za devitku jedine kdyz budes mit vlastni picku ... a uvedomme si, ze jde o zacatecnika - 2,80 od Marcinka jsou tak akorat :)


Jasně proti blbosti není zajištěna dostatečně žádná věc...

1,20...Jasně, že když budeš odlívat. Ale na množství 500střel měsíčně nepotřebuješ pícku... Stačí plechovka od vepřovky a kombinačky a kleště smozřejmě. Odlívat jsem začal hned, jakmile jsem pořídil perkusák. Ušetřit 50% na náboji je hrůza peněz.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

08.04.2005 11:44

krampus píše:glock je paráda jako služební zbraň pro vojáka, méně pro policistu. problém je v tom, že když selže zápalka, chce to fakt důkladnej drill, jak natáhnout spoušťovej mechanizmus a nevyhodit (s menší kapacitou zásobníku) nebo naopak hned vyhodit (s větší kapacitou zásobníku) selhanej náboj. natáhnout kohout umí každej. s DAO souští to (...)
knedlik v troubě)


Zásadně vyhodit a podat novej i s menší kapacitou. Když selhal odpal, může následovat nestandardní vývin výstřelu a koule v laudu nebo rovnou havárie s destrukcí zbraně. Špatný okamžitě ven.

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

08.04.2005 12:39

nekromancer: tohle se me presne stalo na Bare na jedne z "nocnich" stage, kdy jsem si pri vystrelu zbrzdil baterkou zaver a on nepretahl a rovnou jsem natahl novej uplne bez premysleni. Nejaky zkouseni co a jak nema smysl. Zvlast kdyz jde o cas.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

08.04.2005 13:10

Hungry píše:Jasně proti blbosti není zajištěna dostatečně žádná věc...

1,20...Jasně, že když budeš odlívat. Ale na množství 500střel měsíčně nepotřebuješ pícku... Stačí plechovka od vepřovky a kombinačky a kleště smozřejmě. Odlívat jsem začal hned, jakmile jsem pořídil perkusák. Ušetřit 50% na náboji je hrůza peněz.


A velke nadseni, protoze ten smrad, otrava (olovem, spinou atd) a namaha ... :)

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

11.04.2005 0:41

Marthy píše:Mé zkušenosti: mám 1911 compact 45Auto, tehdy rozdoval stop efekt(když jsem ji kupoval). Zbran nadherna. Ovšem po roce a pul nošení(denně) už se mi tak moc nelíbí(váhově). Koukám po Glocku. Je hlavně lehčí. 1911kompakt a Glock19 jsou prakticky stejně velký, G19 o 200g lehčí. Ujasnil jsem si že nechci nost náboj v komoře, takže je vlastně jedno co mám za kvér. natáhnout musím. Krom toho, jak pozoruju situaci, tak pokud to stihneš vypal co nejvíc varovnech výstřelů. 1911-6 čmeláku, G19 15včel či kolik. Tzn. pokud máš čas myslet , tak 2,3 devítky obětuješ, pokud to uděláš u 1911 45ACP tak už Ti jich moc nezbejvá. Moje rada tedy G19. CZ 75kompakt, se mi nelíbí a je stále o cca 100g těžší než Glock.


Skoro metrak,metr kolem pasu,na nej navesim dve kilovy pistole,zasobniky,nozik a pohoda.Nechodim tak porad,ale da se uplne v pohode behat po meste cely den :D

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

11.04.2005 12:44

cože? WALTe, ty máš pas? co je to za blbost? metr okolo pupku, ne v pase!!!
HUNGRY jen tak mimo soutěž, do tvý llamy by měly jít zásobníky do PARAORDNANCE P12, tohle jsou clintonovy zásobníky. a mít v tak malý zbrani 12+1 knédl není zlý.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

12.04.2005 9:06

krampus píše:HUNGRY jen tak mimo soutěž, do tvý llamy by měly jít zásobníky do PARAORDNANCE P12, tohle jsou clintonovy zásobníky. a mít v tak malý zbrani 12+1 knédl není zlý.


Aha, to jsem nevěděl. Jen je otázka ceny :-/. Tydle mám čtyři, což mi zatím přijde dostačující. Ale rád bych to někde vyzkoušel, zda to opravdu pasuje...

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

16.04.2005 20:32

s tím ti nepomůžu, ale já mám 4 třináctiranný. a budu mít dva extendry :o) (zvýším tím sice jen o jeden, ale i to je pokrok)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků