Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

05.03.2012 10:37

Re: Výstřel doma po X-té

TOME - je běžná praxe zažádat si o povolení s vyškrtnutým "nabývat" a mít vypsané přesné údaje o zbrani. Pak jsou dva držitelé/nositelé na jednu zbraň

Uživatelský avatar
JeromeHeretic
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 07.10.2011 14:44

05.03.2012 11:54

Re: Výstřel doma po X-té

tom38 píše:
JeromeHeretic píše:ke krochne ma volne pristup pritulkyne (ma na ni taky papiry, takze si ji muze brat kdy chce kam chce a delat si s ni co chce


Já bych řekl, že asi nemáš pravdu :wink: :
119/2002 §28/4a) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení,


Ano? A co se ti na tom nezda, nebo co? Ona na ni MA povoleni.

Uživatelský avatar
JeromeHeretic
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 07.10.2011 14:44

05.03.2012 11:57

Re: Výstřel doma po X-té

Artifex píše:A co je za problém, každý mají vlastní PZ na tu bouchačku a jeden den ji nosí jeden, druhý druhý, dá se to.


PZ je prave jenom jeden. Ovsem ona ma povoleni tu zbran nosit, coz je jenom takova A4 papiru s prohlasenim od policajtu, razitkem a podpisem. Policajti to vystavi na zaklade toho, ze majitel zbrane (ja) jim podepise prohlaseni, ze k tomu dava povoleni a ze s tim souhlasi (a samozrejme pritelkyne musi mit zbrojak prislusne skupiny, atd.).

tom38
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 55
Registrován: 12.03.2011 21:12
Bydliště: Letohrad

05.03.2012 13:13

Re: Výstřel doma po X-té

Pokud je to tak, je to OK :wink: Já jsem ti to nechtěl vytýkat, jen případně upozornit :roll:

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

05.03.2012 13:51

Re: Výstřel doma po X-té

A to se podívejme. Tak ono je vlastně celkem běžný, že lidem doma střílí zbraně nezavisle na jejich vůli. A ty, kterejm se to nestalo to teprv čeká? To je dobrá kravina. Už se těšim, až mi vystřelí bouchačka u zrcadla, rozsekam se na motorce, vrtulníkem to nakouřim do davu diváků, prolomí se podemnou led...

Podle týhle teorie mě čeká perná budoucnost, protože všechno je jednou poprvé a jednou se mi to stane.

Uživatelský avatar
JeromeHeretic
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 07.10.2011 14:44

05.03.2012 14:07

Re: Výstřel doma po X-té

tom38 píše:Pokud je to tak, je to OK :wink: Já jsem ti to nechtěl vytýkat, jen případně upozornit :roll:


No, on to patrne neni moc bezny "model" uzivani zbrane, takze o te zakonne moznosti mnoho lidi asi nevi. Ja to takhle udelal proto, ze mam 9luger, do cehoz je nejlacinejsi krmivo a na takove to bezne trenovani to staci. V porovnani za stejnou davku krmiva v .45 ACP...


Reklama

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

05.03.2012 15:34

Re: Výstřel doma po X-té

2 PetrL3
Neber to zas až tak doslova.Nikdo komu se podařil NV by tuto událost velice nerad opakoval. V drtivé většině případů díkybohu nedochází k újmám na zdraví nebo životě. Naneštěstí takových událostí není zanedbatelné množství a i když by bylo velice zajímavé statstické srovnání počtu NV na držitele ZP, jisté riziko "visí ve vzduchu". Pokud něčí nepříjemná zkušenost o kterou se podělí, přispěje ke zvýšní optranosti ostatních uživatelů zbraní (motorky, letadla atd. nevyjímaje) je to jen a jen dobře. Proto dokud si na smrtelné posteli nebudu moct oddechnout, že sem to přežil bez NV, rozodně nebudu tím kdo "hodí kamenem"

LukasJ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 17.08.2011 17:52

28.03.2012 21:51

Re: Výstřel doma po X-té

ostrostrelec píše:Asi něco na tom "samovolném nabití pistole" bude. Já si doma bouchnul před více než rokem, ale průběh si pamatuji pořád více než dobře...

Chtěl jsem vyčistit Walther PPK, takže jsem jako obvykle ze "zaručeně prázdné" pistole vytáhnul prázdný zásobník, natáhnul závěr - přesně v tomto pořadí, a dávám ránu jistoty směr knihovna. Najednou rána, pískání v uších a vidím, že na mě dopadá omítka ze stropu. Když jsem se probral z prvotního šoku, tak jsem začal hledat místo, kam se "zaryla" střela. Prvně jsem si všiml velké díry ve stropě, ale ačkoliv jsem si byl 100% jistý, že jsem mířil na knihovnu, tak jsem se s tímto výsledkem nespokojil a šel hledat dál. Zjistil jsem, že střela se odrazila od mezipoličky v knihově do stropu, kde udělalal docela velkou díru (ráže 7,65 Br. - někde mám ještě foto) a odtud do země, kde ještě zbytkovou energií udělala menší dírku do lina, kde zůstala.
Do dnes mi není zcela jasné, proč náboj nevyletěl při natažení závěru. Samozřejmě, že mě prvně napadlo, že nejspíš je chyba v pistoli, ale když jsem to zkoušel, tak ta vyhazovala vše spolehlivě a to jak při sušení, tak i při střílení. Žádný podobný problém jsem od této události nezaznamenal.
Asi nějaký zákon schválnosti.

Každopádně z celé této události pro mě vyplývají 2 zkušenosti:
a) od té doby kontroluji vždy komoru pohledem
b) při ráně jistoty mířím tak, abych minimalizoval možnost odrazu střely, očividně ani knihovna není "nejbezpečnější"


Mno, knihovna je bezpečná. Od smrkovýho dřeva se odrazí tak nějak jen flobert (možná). Ale ujistím tě, .454Cas projde spolehlivě příčkou, i laminem, i masivem (30mm úplně v klidu). Po mém zážitku jsem udělal pár testů. Jo, obvodová zeď to zastaví, z 10 jen jeden průstřel (šel spárou), ale už bez energie. Takový věci jako Ytong, to si jen užívá..... Našlápnuto na max CIP. Ale pravděpodobně se bude chovat podobně i při 2000J.

LukasJ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 17.08.2011 17:52

28.03.2012 22:01

Re: Výstřel doma po X-té

ufo píše:Njn, kazdy sveho stesti strujcem. Az se jednou zapomenes, jsem zvedav co reknes. Protoze takovych, co pomahalo '' hodnym '', bylo dost...

Btw zajimalo by me, kolikrat mravokarci s jeste mokryma papirama(ridicak), jeli na limit nebo pres...


Mno, on si každej myslí, že se to stát nemůže. Ale co, já to forum taky četl dávno před. Stejně se to stalo, ač do té doby jsem si myslel o domastřílejících něco podobného.....

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

29.03.2012 3:03

Re: Výstřel doma po X-té

LukasJ píše:Mno, knihovna je bezpečná. Od smrkovýho dřeva se odrazí tak nějak jen flobert (možná). Ale ujistím tě, .454Cas projde spolehlivě příčkou, i laminem, i masivem (30mm úplně v klidu). Po mém zážitku jsem udělal pár testů. Jo, obvodová zeď to zastaví, z 10 jen jeden průstřel (šel spárou), ale už bez energie. Takový věci jako Ytong, to si jen užívá..... Našlápnuto na max CIP. Ale pravděpodobně se bude chovat podobně i při 2000J.

No nazdar, u Tebe doma to musi vypadat jako ve valecny zone! :lol:

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

29.03.2012 11:38

Re: Výstřel doma po X-té

byť to nemusí bít do očí hned ale tohle vlákno není o střílení doma ale o nechtěném výstřelu

LukasJ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 17.08.2011 17:52

31.03.2012 20:10

Re: Výstřel doma po X-té

Pokud to někdo nepochopil, nestřílím doma...... Jen jsem si pár materiálů otestoval na střelnici.
Mě opravdu jeden výstřel stačil, doufám, že na doživotí.

Uživatelský avatar
rotwajlerdick
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 517
Registrován: 09.04.2010 20:11
Bydliště: plzen

31.03.2012 22:46

Re: Výstřel doma po X-té

mam za sebou jeden dokonany vystrel,a jeden nedokonany a to dnes.
dokonany-kdysi nez jsem mnel ppk sem hodne nosil cz45.hned ze zacatku nez sem vychytal mouchy nekdy pri pomalem natazeni nedobebhl zaver,dorazel sem ho klasicky dlani a pak normalne makala...jdu d odpoledni,s fabriky,kus cesty domu je prospikovanej divnym obyvatelstvem.takze se po sichte oblecu,vemu kver,nadrcnu....nedobehne zaver,dorazim...rana na satne ve fabrice.. :oops: :oops: :oops: :oops: byl sem nastesti stranou 6,35br jen udelala bouli na skrince u ktere sem se oblekall....nadavka co za blba hazi petardy....zanadaval sem si taky...ale popravde sem se malem posral...byl ohnutej udernik,nekdy zustal vylezlej a zatlacil se o naboj spatky.po vymnene vse ok....
a nedokonany-dnes nez sem sel na strelnici,sem si napaskoval cz27a dal i do komory.kdyz sem daval kohout dolu,malo sem ho pribrzdil a slysitelne klepnul...nedalo mne to a kouknul sem se na naboj....byl lkehce kleplej :oops: :oops: :oops:

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

04.04.2012 13:35

Re: Výstřel doma po X-té

Výstřel doma po X-té ufo

GeorgK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09.12.2012 12:18
Bydliště: Chomutov

05.01.2014 16:43

Re: Výstřel doma po X-té

hm neradujte se nepřibyl další výstřel doma ale poctivě jsem tohle vlákno přečetl a musím říct že mě přivedlo k tomu, že si líp vymezím prostor a podmínky k sušení apod.

Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

05.01.2014 19:32

Re: Výstřel doma po X-té

Já se přiznám, že po projití několika málo storek tady jsem začal ještě víc dbát na bezpečnost, takže jsem na sebe teď ještě přísnější, než předtím.

Už nějakou dobu suším jen s tyčkou a během jakékoli manipulace bez tyčky se snažím na to absolutně soustředit.
Během vybíjení a nabíjení si říkám nahlas, co právě dělám a uvědomuju si(!) co skutečně vidím a cítím.
Samotný proces vybíjení mě nutí několikrát kontrolovat "totéž z jiné strany".
Raději se těsně před odmáčknutí ještě jednou navíc ujistím o tom, co je/není v komoře, než to odmáčknu. Odmačkávám do rohu místnosti s nábytkem plným papírů.

Ani tak to ale není (nemůže být) stoprocentní. Ale snažím se to riziko minimalizovat.
Snad se mi nechtěný výstřel (nejen doma) navždy vyhne...

Uživatelský avatar
Rottor
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 06.04.2012 22:19
Bydliště: Liberecko

22.01.2014 15:33

Re: Výstřel doma po X-té

Není to tak dávno, kdy se mi povedl parádní kousek s brokovnicí.
Na chalupě jsem ji ukazoval bráchovi, ten se s ní mazlil jako malej. už byl čas jít na svačinu a tak jsem naládoval zásobník s tím, že ji uložím do pouzdra. Po svačině brácha škemral, že bychom si mohli ve stodole vystřelit. Chalupa je na samotě .... nikoho nebylo možné ohrozit.
Vycvakal jsem náboje, vzal do ruky pořádnej 89 mm s ocelovými broky a opakoval BEZPEČNOU manipulaci se zbraní. Ukázal nabíjení, jak zajistit spoušť, ukázal jak dostat náboj do komory zamířil a naznačil výstřel. BUUUM!!!!
Naštěstí jsem mířil cca do míst, kam jsem ho chtěl nechat vystřelit. Tedy přibližně... Odsral to starej blatník ze žigulíka a kýbl co byl za ním. Málem jsem se pochcal, brácha to dotáhl dál.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

20.09.2014 19:51

Re: Výstřel doma po X-té

Přihodil bych poznatek známého, že k náhodnému výstřelu dochází občas i při dodržení postupu kontroly zbraně. Na služebně kde slouží se stává typicky po druhé nebo několikáté noční ráno, kdy mozek je prostě unaven a lidi se vidí již doma v posteli, že prostě člověk poplete postup a zautomatizovaně provede kontrolu zbraně aniž by zareagoval včas na náboj v zásobníku kdy jej opomene vyndat či komoře. Pak se ozve výstřel a přibude další díra ve vybíjecí bedně. Přibližně k tomu dochází jednou za 2 roky. Na služebně slouží cca 50 lidí. Z toho plyne, že odmáčknout ránu jistoty do bezpečného prostoru je velmi důležitý prvek, který se nesmí za žádných okolností podceňovat.

Uživatelský avatar
Gibon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 09.03.2014 21:11
Bydliště: Praha

20.09.2014 20:21

Re: Výstřel doma po X-té

Když píšeš že člověk prostě poplete postup tak se nejedná o dodržení postupu.
A jestli se jedná o člena Policie ČR nebo dokonce policie městské či dokonce obecní, tak není divu.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

20.09.2014 21:00

Re: Výstřel doma po X-té

Právě proto má být postup zautomatizován, aby k nehodě nedošlo, ani když je člověk KO. Kvér mám prakticky pořád u sebe, vždy v komoře. Roky jsem s ním dělal prakticky jen noční (tuším 7 let). Každý může udělat chybu, ale podle mě ji spíš udělá ten, co nenosí v komoře a někde v podvědomí mu hryže ta myšlenka, však tam náboj stejně nemám. Já vím, že je v komoře furt, takže podvědomí to říkat nemůže :-). A bez urážky. Hromada policistů ČR a MP má kvér z donucení, nějak zvlášť je střelba nezajímá, a pak podle toho vypadá i samotná manipulace.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků