Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

25.02.2012 21:00

Re: Výstřel doma po X-té

O tom zadna, ze to neni blbost. :D Ale jednou se zapomenes a mas to...
Pokud je to jen o vyprani spodku a urazenem egu, tak je to ok.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

25.02.2012 21:20

Re: Výstřel doma po X-té

Jericho, obyčejně tvé příspěvky ctím a zaujatě čtu, ale tentokrát s tebou nesouhlasím. Neukazuje se malíček ale prostředníček :wink: a příště ho normálně vyfakuj :lol:

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

25.02.2012 22:11

Re: Výstřel doma po X-té

Díky za analýzu přes sklo 8) Zbroják zatím vracet nebudu a prohlašuji, že se cítím zdráv :P

Možná že v tom hraje jistou spirituální roli i rodinné prokletí a tajemné síly... Podle vyprávění babičky si ve stejném místě - tedy v předsíni - vystřelil i děda. Jenže jemu se to povedlo kdysi dávno z osmičky Mausera, když se večer vrátil ze srnce... Prostřelil rákosový strop a střela rozbila tašku na střeše...

Když se to povedlo mě, byl už děda několik let po smrti... Že by to mohlo souviset :?: :roll:

Budu se opakovat, ale přeji všem kdo si při čtení toho co jsem napsal klepou na čelo, aby se jim nikdy nic podobného nestalo. Odříkaného chleba bývá obvykle největší krajíc...

Příkladem budiž kamarád co mě po přijetí do střeleckého klubu školil a zkoušel z provozního řádu a bezpečnosti. Za několik let pak sám sebe střelil .45 ACP do nohy tak nešťastně, že o ni málem přišel. A nebo jeden policista co dělal výcvikáře a rukama mu prošli stovky policistů... Tomu spadl na zem revolver při vyndávání ze skříně. Přežil to jen zázrakem - s prostřelenou plící...

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

25.02.2012 22:17

Re: Výstřel doma po X-té

jpp píše:Ten večer jsme šli s přítelkyní na večeři. Ona, já a moje G 17. Večeře byla formální, takže sako, kravata... G17 jsem nadrcnul do komory, vrazil do gločí průvlečky pod sakem... Jak si tak rovnám kravatu v předsíni před zrcadlem, říkám si v duchu, sakra, měl by sis taky zkusit jak se to z toho saka tahá... No atak jsem uchopil levý cíp saka, zatáhul za něj, tasím pistoli, namířím na sebe do zrcadla s cílem lehce namáčknout spoušť... :shock:
Trefil jsem se... zrcadlo na hadry... Atmosféra v domácnosti lehce ochladla... :mrgreen:




Díky, ani netušíš, jakou jsi mi udělal radost... :mrgreen:

speed1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 487
Registrován: 31.05.2009 20:37

25.02.2012 22:50

Re: Výstřel doma po X-té

taky mi vysla- hodne sikmy prustrel holeni kosti ,vstrel 15cm do lytka nad kotnikem a vysla 5cm nad nartem , pul roku sadra az ke koulim, ale to uz je davno, byl jsem mlady a nezkuseny ,draze zaplacena zkusenost ne

Uživatelský avatar
MarekG23
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 55
Registrován: 17.11.2009 18:41
Bydliště: Praha

25.02.2012 23:32

Re: Výstřel doma po X-té

nevim jestli sem to tu uz nepsal, ale i tak mam dodnes na pamatku na trech mistech protrhlou tapetu po vybijeni pusky :D :D :D

kdo nevystrelil, tak to je podobny, jako kdyz se rika: "Kdo neboural, není motorkář." :wink:


Reklama

Uživatelský avatar
Styblo31
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 28.03.2009 17:29
Bydliště: Praha

26.02.2012 0:00

Re: Výstřel doma po X-té

Já osobně jsem si střelil dvakrát. A v obou případech naštěstí slepou. Jednou doma při zkoušce zda flinta spolehlivě podává slepé "kulomeťáky", do dnes nechápu proč "to vystřelilo". A po druhé na vojně, dělali jsme léčku, byl jsem zašitej v jakési díře a děsně se nudil. To bylo ale překvapení že nebylo zajištěno...

Nemám potřebu "nosit", i v trezoru mám vše s otevřeným závěrem a kdykoli jen šáhnu na něco samonabíjecího mimo střeliště, tak bez zásobníku a se závěrem zachyceným v zadu.

Uživatelský avatar
kibicz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 25.04.2008 18:23
Bydliště: Cajzlograd

26.02.2012 1:10

Re: Výstřel doma po X-té

Vystřelil sem si omylem cca ve 12 z kuličkovky, chápu, že kuličkovka není ta pravá zbraň, ale stalo se to při debatě s otcem na téma zodpovědnost (tuším, že jsem ho zrovna přesvědčoval, že jsem dost starý na to abych dostal vzduchovku) což zážitek staví do trochu jíného svěštla a taky proto si ho pamatuji dodnes.

Jinak zbraně skladuji se sušilkou v komoře (plastovou červenou) - alespoň odpadá ona rána jistoty na "prázdnou" komoru, při které vám to tak často vystřelí. A pokud opravdu nutně nemusim, tak nevybíjím - člověk si nemůže říct "to je dobrý, je vybitá" .

Hungry píše:Díky, ani netušíš, jakou jsi mi udělal radost... :mrgreen:

Povídej, nenapínej nás, také se rádi zasmějeme.
ufo píše:Btw zajimalo by me, kolikrat mravokarci s jeste mokryma papirama(ridicak), jeli na limit nebo pres...

Asi na prvních 100 metrech první jízdy v autoškole....

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

26.02.2012 2:11

Re: Výstřel doma po X-té

kibicz píše:...zbraně skladuji se sušilkou v komoře (plastovou červenou)...

jseš taky kandidát :lol: jednou tam nebudeš mít sušilku a doživotně nebudeš chápat jak se ti tam dostala vostrá. Neptej se mě jak, já to taky nevim :twisted:

Huck Finn
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 15.07.2010 14:01
Bydliště: Frýdek-Místek

26.02.2012 17:15

Re: Výstřel doma po X-té

Jericho, kolego, vím, že seš člověk študovanej a uznalej, takže mi asi dáš za pravdu, že ne každou znalost je třeba ověřovat bezprostředním praktickým pokusem.

Věř nebo nevěř, ale kupříkladu mně za několik let práce v chemické laboratoři ani jednou nenapadlo napít se roztoku hydroxidu sodného, abych ověřil, že to, co mi říkali o jeho zhoubném vlivu na tkáňové bíloviny, je skutečně pravda. Ba ani jsem si jej pro tyto účely neředil, doufaje v minimální účinky.

Uznávám, že bezprostřední zkušenost má hlubší vliv na budoucí chování jedince než zkušenost zprostředkovaná. Nicméně, všeho s mírou.

A máš pravdu, jedním z cílů mého příspěvku bylo vzkázat světu, že já to dělám správně. Konkrétně to dělám správně od té doby, co jsem si sám při vybíjení vystřelil. Takže nikoho, kdo si vystřelil, neodsuzuju. Ale je třeba odlišit případ, kdy se to stane z nedostatku pozornosti, zkušenosti, zručnosti atd. a kdy je to z ignorantství vůči základním bezpečnostním pravidlům.

Druhý cíl mého příspěvku Tvé brilantní psychologicé analýze ale ušel: chtěl jsem vyjádřit, jak moc mně tento typ nebezpečných lidí a prošlapávačů slepých uliček štve. Ne snad proto, že by mi vadilo, že ohrožují sami sebe - svým chováním nakonec do jisté míry snižují pravděpodobnost, že jejich genom bude hrát nějakou roli v genofondu lidského druhu - ale vadí mi, že můžou být nebezpeční pro své okolí. Podobné aspiranty na Darwinovu cenu totiž potkávám pravidelně na střelnících. Dokud ohrožují jen sami sebe doma, nemám vůči tomu námitky a jejich aktivitu podporuji. Ale jakmile ohrožují mně, budou i nadále předmětem mé kritiky.

A dále již méně vážně: měli bychom snad, logikou Tvé reakce na můj příspěvek, blahořečit jistého uživatele, který zde nedávno popisoval svou obrannou situaci, kdy uzavřen v autě mířil s prstem na spoušti nataženého revolveru na útočníka, který pobíhal kolem s nožem v ruce, za to, že kdyby se mu prst na spoušti lehce zachvěl a on nechtě vystřelil, obohatil by tento altruista svou draze zaplacenou zkušeností nás ostatní? Nutno dodat, že ono hypotetické obohacení by proběhlo buď z vazby nebo z výkonu trestu (nevím, jak je to tam s přístupem na internet a strelectvi.cz zvlášť).

Nicméně by mně mrzelo, pokud bych svým příspěvkem zavinil, že někdo, kdo by se s námi chtěl podělit o svou těžce nabytou zkušenost např. na téma "proč je blbost mířit si na hlavu" či "požití většího množství bezdýmného prachu může škodit zdraví", by takto neučil. Jen do toho kolegové, čekáme na to.

Jo, pokud by Tě to příliš neobtěžovalo, prosím opět o psychologický rozbor tohoto příspěvku, ale jenom do SZ, ať nejsem odhalen přede všemi.

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

26.02.2012 17:38

Re: Výstřel doma po X-té

Dotyčný, sdílející svou chybu (blbost, jak je komu libo), si ji zjevně uvědomuje a upozorňovat na ni tedy nepotřebuje. Nicméně souhlasím, že jsem to mohl napsat méně emotivně.

jack-3d
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 23.11.2011 17:06
Bydliště: Brno

26.02.2012 23:09

Re: Výstřel doma po X-té

Jak to tak čtu, utvrzuji se v tom, že dělám dobře, když ukládám zbraně bez zásobníků s několikrát vizuálně zkontrolovanými komorami. Jinak nemůže se náhodou stát, že by náboj vystřelil poté co třeba spadne na zem, nebo celá krabice?

Co ovšem dělat, když to fakt vystřelí (bydlím ve starším činžáku), je možné že začnou zvonit sousedi co se děje? Co mám říct, na co se vymluvit, aby náhodou nezavolali policii? Nebo když by nezvonili, mám je s výmluvou raději obejít, aby náhodou policii nevolali?

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

27.02.2012 0:42

Re: Výstřel doma po X-té

ta rana neni mimo byt az tak strasna a navic se moc nepozna odkud byla

jack-3d
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 23.11.2011 17:06
Bydliště: Brno

27.02.2012 0:50

Re: Výstřel doma po X-té

Blbé je, že hned pod námi má byt majitelka. Ta by se jistě přišla minimálně zeptat, co nám tu vybouchlo.

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

27.02.2012 8:17

Re: Výstřel doma po X-té

jack-3d píše:Jak to tak čtu, utvrzuji se v tom, že dělám dobře, když ukládám zbraně bez zásobníků s několikrát vizuálně zkontrolovanými komorami.

Tak můj systém ukládání je takový, že žádný nemám. Pokaždé, když na nějakou šáhnu, musím ji tedy vždycky zkontrolovat. Pravidlo typu "když je v trezoru, je zaručeně vybitá" je zárukou, že určitě vystřelí v nejméně vhodnou dobu. :)

jack-3d píše:Co ovšem dělat, když to fakt vystřelí (bydlím ve starším činžáku), je možné že začnou zvonit sousedi co se děje? Co mám říct, na co se vymluvit, aby náhodou nezavolali policii? Nebo když by nezvonili, mám je s výmluvou raději obejít, aby náhodou policii nevolali?


Tak, jestli máš sousedy, co by se přišli podívat, tak máš štěstí. Co já znám sousedy od rodičů z paneláku, tak tam i kdybys střílel z kulometu, by to s nikým ani nehlo.

Uživatelský avatar
JeromeHeretic
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 07.10.2011 14:44

27.02.2012 15:35

Re: Výstřel doma po X-té

PeSi píše:Tak můj systém ukládání je takový, že žádný nemám. Pokaždé, když na nějakou šáhnu, musím ji tedy vždycky zkontrolovat. Pravidlo typu "když je v trezoru, je zaručeně vybitá" je zárukou, že určitě vystřelí v nejméně vhodnou dobu. :)


I kdybys preci nejaky system mel, tak stale plati, ze dokud se osobne nepresvedcis, v jakem stavu zbran je, tak nikdy nevis, v jakem stavu zbran je.
Ono je to takove programatorske reseni, jak v tom vtipu o tom, jak programator vari caj, ale v tomto pripade IMHO to je naprosto spravne chovani, jakkoliv v celem zbytku realneho zivota se takove chovani jevi jako naprosto debilni. Kdyz (napr.) chci mit bouchacku nadrcnutou a nekde se pred tim valela, vezmu bouchacku, vyhodim magazin, natahnu, vidim prazdnou komoru (nebo na me vylitne naboj), zarazim zasobnik, nadrcnu a ted vim, ze mam v ruce nadrclou. Dokud to neudelam vim proste kulovy, at uz si myslim cokoliv.
Kazdy rano, kdyz si beru krochnu, si kontroluju v jakem je stavu i kdyz vim, v jakem stavu by mela byt. Ale ke krochne ma volne pristup pritulkyne (ma na ni taky papiry, takze si ji muze brat kdy chce kam chce a delat si s ni co chce, nicmene i kdyby to tak nebylo, plati porad to samy), takze jistotu mit nemuzu. A jistotu nemuzu mit ani kdyby tam zadna pritulkyne nebyla, protoze co ja vim, jestli kdyz sem trebas vcera krochnu ukladal, sem nemyslel na to, ze musim vyplnit to dojebany danovy priznani a z nasranosti se mi v ruce samovolne nenabyla?

Kubator
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 18.03.2010 23:07

03.03.2012 0:03

Re: Výstřel doma po X-té

S tím kulometěním..... to nám říkal správce na Avimu že chlápek chtěl nadrcnout Walthera P99 a v mžiku vysypal celej zásobník ven. Prý zaseklý úderník, stát se to někomu doma tak by to byla docela show. Kolegovi se to taky stávalo že s výstřelem vyšly 2-3 rány. Stačilo úderník vyčistit a bylo to v pohodě.
Jinak střelba do zrcadla je hodně dobrá.....chtěl bych vidět ten obličej v zrcadle, než ho roztříštila střela.... :lol:
O hluku výstřelu u sousedů, četl jsem kdysi kriminalistický sborník a někdo v paneláku zastřelil člověka ráží 7,65 a sousedi to vnímali jako že někomu něco spadlo, takže se ani nešli podívat.
Naštěstí zatím patřím mezi ty které to čeká....a doufám že to tak i dlouho zůstane.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

03.03.2012 21:17

Re: Výstřel doma po X-té

Já když si bouchlo na výpinač s dlouhé Mosina po 21 hodině tak to v našem paneláku taky s nikým nehlo.A to mě vyhodilo jistič až u hodin.

tom38
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 55
Registrován: 12.03.2011 21:12
Bydliště: Letohrad

05.03.2012 9:36

Re: Výstřel doma po X-té

JeromeHeretic píše:ke krochne ma volne pristup pritulkyne (ma na ni taky papiry, takze si ji muze brat kdy chce kam chce a delat si s ni co chce


Já bych řekl, že asi nemáš pravdu :wink: :
119/2002 §28/4a) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení,

Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

05.03.2012 9:45

Re: Výstřel doma po X-té

A co je za problém, každý mají vlastní PZ na tu bouchačku a jeden den ji nosí jeden, druhý druhý, dá se to.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků