Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

30.11.2011 22:40

Re: Typy úsťových brzd

No u nás rozhodně sehnad jde jen nevím za kolik.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

01.12.2011 20:05

Re: Typy úsťových brzd

No přímo v Brně je firma BIBOS od které titan kupujeme do firmy,je sviňsky drahej ale takový kousek zas nebude za majland.Nejdřív si ho odlaď funkčně z duralu a pak naostro až ti ten duralový uletí či ohoří.

Uživatelský avatar
Svaťa.500
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 304
Registrován: 12.10.2011 14:43
Bydliště: mimo Brno

01.12.2011 20:49

Re: Typy úsťových brzd

Díky za tip. Já hledal jak mourovatej, ale asi špatně. Nějakou firmu jsem našel ve Šternberku, ve Zlíně, něco v Čechách, ale přímo v Brně nic. Zkusím se jich zeptat, co by za takovej kousek chtěli..................................... Jediná firma BIBOS, kterou jsem našel je ve Frýdku Místku a dělají nábytek. Tak jsem zkusil BIBUS, protože kolem jezdím do práce a mám to tak dva kiláky od baráku a asi to bude ono. Bibus Metal. :D

taurus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 760
Registrován: 03.03.2007 12:10
Bydliště: Mimo realitu

02.12.2011 20:43

Re: Typy úsťových brzd

Brzdy z nerezu není špatný nápad. Nebude potřebovat povrchovku proti rezivění jako ocel, svou váhou i pomůže od nepříjemného rázu. Váhu odhaduji na 0,7kg (dle velikosti), to na pušce nebude takový nárůst, protože se drží oběma rukama a je zapřena o rameno.
Když jsem dal na revolver .500sw optiku která i s montáží měla skoro 1kg, tak se při výstřelu o poznání zklidnil.
Možná by stálo za úvahu odpružení bodky v pažbě nějakým systémem pružiny v kombinaci s malým pístem ukrytým v pažbě, ale to už sem ani nepatří.
Každopádně, pětiknedla do ramene s energíí přes 4 KJ je maso! :-)

Zdenek N
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 241
Registrován: 27.11.2006 0:19
Bydliště: Olomouc

02.12.2011 22:41

Re: Typy úsťových brzd

No tak to máš teda ale špatný odhad.Dělal jsem ocelovou brzdu na TRG (podobnou jak originál) a má 130g.Nedovedu si představit,že se bude na hlavni mrskat závaží co má 700g.Jinak je potřeba zvolit materiál odolný proti vypalování.Titan je asi ta nejlepší volba.Teď budu dělat tit.brzdu na TRG a mimo odolnosti proti vypalování tu bude ještě výrazně nižší váha,což je určitě plus.Stím duralem je to úsměvné.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

02.12.2011 23:47

Re: Typy úsťových brzd

Sice mi unika smysl debaty, nicmene ja mam na sve 300RUM tohle. Je z nerezu a funguje tak, ze zpetny raz je mensi nez z me 308 vybavene brzdou udelanou puskarem.
http://dl.dropbox.com/u/16270150/komp_300RUM.jpg
Nemohu najit detail na me flinte, mam jen tenhle obrazek a na tom to neni dost zretelne videt
http://dl.dropbox.com/u/16270150/300RUM.jpg
brzda na 308, aby nedoslo k mylce, funguje dobre, nikdy jsem nemel potrebu si stezovat, ale ucinnost ten na 300RUM je mnohonasobne vyssi.
http://dl.dropbox.com/u/16270150/komp_308.jpg


Reklama

Uživatelský avatar
Svaťa.500
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 304
Registrován: 12.10.2011 14:43
Bydliště: mimo Brno

04.12.2011 12:14

Re: Typy úsťových brzd

Zdenek N píše:No tak to máš teda ale špatný odhad.Dělal jsem ocelovou brzdu na TRG (podobnou jak originál) a má 130g.Nedovedu si představit,že se bude na hlavni mrskat závaží co má 700g.Jinak je potřeba zvolit materiál odolný proti vypalování.Titan je asi ta nejlepší volba.Teď budu dělat tit.brzdu na TRG a mimo odolnosti proti vypalování tu bude ještě výrazně nižší váha,což je určitě plus.Stím duralem je to úsměvné.


Jak už jsem psal výše, jsem laik, který postupuje metodou pokusu a omylu. Použití duralu mi proto nepřijde jako úsměvné. Kousek materiálu mě stál cca 30 kč, za CNCéčko nechtěli nic, soustružník zatím taky nic. A můžu si ho prostě dovolit zničit. Pokud bude fungovat a po naeloxování se přesto bude vypalovat, můžu koupil lepší materiál a stejný vyrobit již známým postupem. Pokud fungovat nebude, můžu si ho ............odevzdat do sběrných surovin a zkusit nějaký jiný. Ale prvně jsem chtěl vyzkoušet tenhle, protože se mi ten styl líbí a pro mě k té "pětistovce" tak nějak patří. Apropo hustota materiálů: Dural 2800 kg/m3 , Ocel 7400 - 8000 kg/m3 , Titan 4540 kg/m3.

Zdenek N
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 241
Registrován: 27.11.2006 0:19
Bydliště: Olomouc

04.12.2011 15:27

Re: Typy úsťových brzd

Mě je to jedno,z čeho si uděláš brzdu.Já se vyjádřil k odhadované váze.Měrné hustoty uvádět nemusíš,každý si je schopen je zjistit,pokud je nezná.Pokud bys měl obrábění platit dle běžných cen CNC obrábění,postupoval bys určitě jinak.Cena materiálu dural vers. kvalitní ocel tř.15 nebo 16 př.17 vers.životnost výrobku je u takového kousku opravdu zanedbatelná.Tohle vlákno jsem přečetl celé a nedozvěděl jsem se nic ,co by někomu pomohlo při konstrukci brzdy.Tudíž je to devět stránek plků.Bohužel.Jinak samožřejmě kutilství chápu a nic proti tomu zásadně nemám.Shivo prosím tě ta brzda Vais je kolikati komorová?Má dvě komory nebo jednu.Nějak jsem z těch fotek nepochopil jak fungují ty otvory v podélné ose.Ty z čela.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

04.12.2011 17:51

Re: Typy úsťových brzd

Jen drobná poznámka:cena obrábění nerezu proti duralu je několikanásobná kvůli času a nástrojům.Proto má smysl odladit funkcí na duralu a pak případně vyrobit definitivní provedení.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

05.12.2011 1:19

Re: Typy úsťových brzd

2 zdenekN
nema zadnou (Nebo jen jednu, zalezi co tim presne minis) proste trubka co ma v sobe po obvodu radilane vyvrtane otvory. tech 8 axialnich je u nich vysvetleno takto:

Our Vais brake has eight small holes drilled from the muzzle of the brake. These holes are drilled through all of the cross ports and terminate in a small expansion chamber just ahead of the barrel muzzle. This configuration very effectively vents most of the noise and concussion away from the shooter.


3D model je zde
http://www.muzzlebrakes.com/Media.aspx
mohu opravdu potvrdit, ze to je zatim nejlepsi brzda jako jsem kdy mel. At uz to byly no AI na 338, nebo or RPA na 338, nebo ruzne samodomo (puskari) kde tvar je jak brzda na tanku, 2, 3 komorove.

Zdenek N
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 241
Registrován: 27.11.2006 0:19
Bydliště: Olomouc

05.12.2011 9:15

Re: Typy úsťových brzd

Děkuji za vysvětlení.Ten model mi pomohl.Mám pocit, že Abrahám mi taky tvrdil,že je to dobrá brzda.Něco podobného začal letos nabízet Blaser na své pušky.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

05.12.2011 9:42

Re: Typy úsťových brzd

Pri konfiguraci zbrani p. A. jsem vychazel z jeho prani. Tj. komp na 6.5/284. Muj nazor je ze tato raze komp nepotrebuje. Kdyz jsem specifikoval svoje zbrane, tak jsem vychazel z pravidel mezinarodnich soutezi, kde vetsina LR disciplin je omezena vahou zbrane a kompenzatory nejsou povoleny. Proto jsem si vybral na strelbu do 300m 6PPC a na LR 6.5/284. vetsina dovezenych zbrani v teto razi kompenzator nema.
Pro souteze ktera tato omezeni namaji (vaha a kompenzator) bych vybral ryze magnumovou razi, protoze nejvetsim nedostatkem magnumu je velky zpetny raz, a jak vsichni vedi, tak ten se da uspesne snizit vetsi vahou zbrane a dobre konstruovanym kompenzatorem.
Pri vyberu raze na LR Hunting jsem proto sahl po 300RUM s vykonym kompenzatorem. Je setrnejsi k hlavni o proti sedmickovym magnumum stejne tak jako o proti 6.5/284. Konsultoval jsem vyber kompensatoru s Kelbly a vyber padl na Vais.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

05.12.2011 11:30

Re: Typy úsťových brzd

Zdenek N píše:........Tohle vlákno jsem přečetl celé a nedozvěděl jsem se nic ,co by někomu pomohlo při konstrukci brzdy.............[/b]

ono to bude tím, že každá ráže potažmo (i každá laborace) má trochu jiný optimální řešení
(pro krátkou, pro dlouhou, pro samnabíječka na kropení či pro sniperky)
bouchačku trochu uklidní i vyloženě nepovedená konstrukce (poněvadž je to závaží)

každpopádně obecně platí, co zmínil starec už na str.1
smyslem kompenzatoru je zmenit smer vytoku plynu z hlavne
velká světlost průchozích otvorů účinnost snižuje taktéž tenké přepážky, velký příčný okna k ničemu pozitivnímu nevedou
a cokoliv namontovaného na hlaveň se nějak projeví na přesnosti

Sváťa
k materiálu už se vyjádřili ostatní, já bych jen s ohledem na to co zmiňuji výše dodal,
že duralový trojstěžník zjevně nebude to pravé ořechové
(trojstěžník zmiňuji proto, že asi stále dost lidí žije v představě, že čím větší čelní plochy,
tím víc to brzdí, je to stejná představa jako sedět na pramici a foukat si do plachet)

Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

05.12.2011 15:10

Re: Typy úsťových brzd

Je to tak, je potřeba takový průměr otvorů aby unikly plyny než střela kompenzátor opustí ale na druhou stranu zas tak malé aby v nich byl nějaký tlak který by svým ufouknutím pušku zbrzdil.

Uživatelský avatar
komisar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 411
Registrován: 09.09.2009 13:11
Bydliště: Svitavy

05.12.2011 17:59

Re: Typy úsťových brzd

Zdenek N:Blaser dela neco podobneho,ale jen na pohled.Je to plny material a chyby tam prave ty podelne komory a ucinost bude znacne odlisna.Brzdu jakou dela Blaser mam na zbrani a podle toho jak popisuje Shiva ucinost Vaise bude jejich vyrobek o hodne ucinejsi.

Uživatelský avatar
Svaťa.500
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 304
Registrován: 12.10.2011 14:43
Bydliště: mimo Brno

07.12.2011 11:15

Re: Typy úsťových brzd

navip píše:No přímo v Brně je firma BIBOS od které titan kupujeme do firmy,je sviňsky drahej ale takový kousek zas nebude za majland.Nejdřív si ho odlaď funkčně z duralu a pak naostro až ti ten duralový uletí či ohoří.


Tak jsem se dnes odhodlal a zavolal do toho BIBUSu. Cena za titan je fakt ukrutná oproti jiným materiálům. Zrovna mají skladem průměr 22 mm, což je málo a pak až 45 mm. Cena za kilo +- 1890 bez DPH. Tzn. 10 cm kousek 1610,- . A to se fakt NEVYPLATÍ. Když bych připočetl ježdění, práci u soustruhu (už by to asi nebylo zadara, jako vyříznout závit do duralu) a další, co mě ještě nenapadá, tak si můžu rovnou koupit nějakej originál. :idea:

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

07.12.2011 11:52

Re: Typy úsťových brzd

Myslim, ze pro samovyvoj nemuze mluvit cena. Snad jen, kdyz chces experimentovat, mit neco extra paod. Nez vyvines neco, co prekona to nejlepsi na trhu, poradne se prohnes.

Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

24.12.2011 16:35

ano či ne

Trochu odbočím od tématu, řeší se tady konstrukce kompenzátorů, položím základní otázku, co vám mám kompenzátor na zbrani přinést pozitivního.

Chápu, pokud si je chcete osadit na nějakou samonabíječku a je potřeba uklidnit chování zbraně při rychlém opakování výstřelů.

Chápu, pokud máte opakovací pušku – klikovku v magnumové ráži a neradi si otloukáte rameno, ale …

Je nějakým přínosem použití kompenzátoru na opakovací pušce, odstřelovačce ráže .223 - .308 win?

Vidím tady spíše nevýhody.

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

24.12.2011 18:24

Re: Typy úsťových brzd

Pokud střílíš jen v klidu a s časovou rezervou na takové terče a takové vzdálenosti, že ti stačí optika na zbrani, nebo máš možnost použít pozorovák, tak snad ....

Ale za předpokladu, že střílíš na takové vzdálenosti, nebo takové terče, že potřebuješ pro korekci další rány vidět dopad střely, tak to docela pomáhá. Tam kde je zapotřebí rychlý sled výstřelů, tak je snad význam neoddiskutovatelný

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

25.12.2011 12:46

Re: Typy úsťových brzd

Nebo mas spatna zada, coz s vekem postihuje vetsinu lidi. Ja uz treba .308 nechci ani s brzdou. Jsem zvedavy, kdy zacnu resit problem, jak pribrzdit Tikku v .223 :lol:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé zbraně - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků