SVD
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 66
Registrován: 29.07.2007 12:21
Bydliště: Náchodsko

20.03.2010 17:30

Pistolové a revolverové náboje Sellier & Bellot

Jak hodnotíte kvalitu nábojů S&B a jejich komponentů pro přebíjení? Je to naše největší munička, která za reklamu utrácí dost peněz a díky poměrně nízké ceně asi i prodává, ale osobně se domnívám, že kvalita je na hodně nízké úrovni. Na střelnici máme už druhý případ havárie zbraně, kdy pravdělodobně v nábojích nebyl prach a střelec vystřelil podruhé... v jednom případě to zapříčinilo vydutou hlaveň a ve druhém rozložený rám u revolveru. Nejednalo se o přebíjené náboje.

cz-strelec
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 22.10.2009 7:24
Bydliště: Brno-venkov

20.03.2010 22:12

Re: Náboje Sellier & Bellot

Dobrý den,
s S&B zatím dobrá zkušenost. 9L kupuji jen subsonic na občasné nošení, jinak přebíjím. 44.mag. jenom 100ks a dobré, jen ta energie by mohla být vyšší. Těď i 44,mag přebíjím, zápalky S&B standardní. Zatím 200ks a OK. U 9lugru něco kolem 5000ks zápalek a vše OK. Zatím jsem neměl žádný problém jak s municí S&B, tak se zápalkami.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

20.03.2010 23:34

Re: Náboje Sellier & Bellot

Tezko mluvit v nejake absolutni hodnote ale osobne mam za sebou cca 10000ks 9mmL a nemohu si stezovat... ani nikdo v mem okoli si nikdy nestezoval... mluvim o spolehlivosti, co se tyce presnosti napr. puskovych razi netusim bo mam jen kosu :)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

22.03.2010 11:08

Re: Náboje Sellier & Bellot

SVD
jaká ráže

Uživatelský avatar
snaper_mira
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 166
Registrován: 22.01.2008 16:11
Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

22.03.2010 18:50

Re: Náboje Sellier & Bellot

Mám jich odstříleno kolem 5 tisíc v 9x19. Jednalo se jak o NONTOXY, klasiku 115 gr., pár bylo taky policejních. Zbraň G 19 a ani jedna zádržka, slabá navážka, nebo něco takového. Jsem spokojen, jenom kdyby byly o korunu levnější, bylo by to veselejší :-)

chocholo
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 07.06.2007 15:56
Bydliště: Praha

22.03.2010 19:18

Re: Náboje Sellier & Bellot

Někomu by mohlo vadit, že v ČR vyráběné SB jsou u nás dražší než v Brazílii vyrobené Magtechy stejného koncernu. Podle prodejce (alliancze) se to již brzy změní. Magtechy zdraží nad úroveň SB...


Reklama

SVD
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 66
Registrován: 29.07.2007 12:21
Bydliště: Náchodsko

23.03.2010 10:32

Re: Náboje Sellier & Bellot

4mike píše:SVD
jaká ráže

Ta první nehoda byla s nábojem 9mm Browning Court v Maďarské pistoli "AP" a druhá s nábojem .38 Special v revolveru HOLEK 830.

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

23.03.2010 11:25

Re: Náboje Sellier & Bellot

Přebíjim a od SB beru jen zápalky. Jsem sice začátečník (mám přebito jen něco málo přes 2000 ks 9x19) ale moje dosavadní zkusenost s nimy je velmi dobrá. Prvních 500 zápalek jsem měl od Winchestra (WSP) a z nich se mi špatně zalisovalo 5ks. Od SB už jsem jich zdělal přes 1500 a zatím žádná nebyla zalisovaná špatně (Lee Turret + Lee Safety Prime). Jediné co mně trochu vadí, že SB zápaky nejsou na platíčku srovnané stejným směrem. Takže je vždycky musím rovnat. Zas to ale zjednodušuje vysejpání. :)

Uživatelský avatar
5.11
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 66
Registrován: 14.10.2009 7:13
Bydliště: PRAHA!!!

23.03.2010 12:57

Re: Náboje Sellier & Bellot

S náboji SaB jsem měl vždy dobré zkušenosti (9mmL). Vystřílel jsem jich určitě tak 5000tis z CZ 85. Nyní přebíjím a po pravdě se mi nechtělo používat SaB zápalky. Zkusil jsem jich pár a přebíjení naprosto bez problémů (Dillon 650). Jsou docela tvrdé, což mi u víceoperáku vyhovuje.
PeSi: problém u těch zápalek je, že čas od času nedojde k odpálení jelokož se zápalka nenalisuje až uplně ke dnu zátravky a při nárazu úderníku jí to posune mírně vpřed a nápich je slabej. (viděl jsem to nedavno u Vládika Ř. no a Bohouš K. to řeší tak, že lisovací trn má mírně zakulacený a tak tu zápalku dolisuje).
Kup si obracečku na zápalky a nemusíš nic rovnat :-)

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

23.03.2010 13:19

Re: Náboje Sellier & Bellot

Já obecně s S&B spokojený moc nejsem. U 9L, jak co. Oceláky to je úplná katastrofa. Puškové náboje, to je celkem ztracené. Tam jsme si jen jednou z nouze vybral do .308 11,8g SP. Brokové mi nevadí,a le nejsem nijak dobrý brokový střelec a je rpavda, že když se brokové rozeberou, tak každý brok vypadá jinak. Malorážkové patrony jsou taky celkem k smíchu, vzhledem k tomu, co nabízí konkurence. Jediný náboj, co od nich mám opravdu rád a jsem s ním spokojený je .308 168 gr HPBT.
5.11, PeSi nic kupovat nemusí. Lee Safety Prime umí srovnat zápalky sám. Stačí je tam vysypat, trochu zatřást a jednu nebo dvě, které zbydou přetočené otočit ručně.

dirty harry 629
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 11.01.2010 10:47
Bydliště: Moravská Třebová

23.03.2010 13:57

Re: Náboje Sellier & Bellot

Proti pistolovým a revolverovým rážím SB nemám vůbec nic. Lugerů jsem vystřílel snad 7000 ks, vždy všechno OK, v ráži .44 rem mag bych čekal trochu větší výkon.
Co se týče loveckých nábojů, já mám zbraň v ráži 7x64, a v téhle ráži je to strašné, bída, svrab a plané neštovice.

Nobel
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 23.12.2007 22:42
Bydliště: Prostějov

24.03.2010 0:05

Re: Náboje Sellier & Bellot

Používám SB zápalky a SB nábojnice do .357 Mag. Přebil jsem jich kolem 3000, neměl jsem jediný selhač ani nějak zmuchlané zápalky. Je sice fakt, že některé nábojnice nemají sraženou hranu u lůžka zápalky, ale zápalky se vždy díky své tvrdosti srovnají samy. Používám ruční zápalkovač od RCBS.

Uživatelský avatar
5.11
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 66
Registrován: 14.10.2009 7:13
Bydliště: PRAHA!!!

24.03.2010 7:49

Re: Náboje Sellier & Bellot

PeSi, Flash: jo,jo, já to tam, přehlédl. Omlouvám se, nic nekupuj :-)

Jinak je fakt, že maloráčkové náboje jsem ze začátku od SaB také kupoval a nechápu proč na to dávají ten vosk či co to je, jelikož třeba u samonab. pistolí, které jsem měl to nedělalo dobrotu. Ostatní náboje jsou krásně čisté. Brokové používám, jelikož jsem je sehnal levně a na takové to moje domácí žvýkání bohatě stačí.

SVD
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 66
Registrován: 29.07.2007 12:21
Bydliště: Náchodsko

24.03.2010 18:43

Re: Náboje Sellier & Bellot

No jenom jsem konstatoval, že se jednalo už o druhý problém s továrními náboji od S&B, což mě dost zarazilo. Oba střílející byli začátečníci, kteří na střelnici moc často nechodli, většina z nás, kteří přebíjíme a chodíme pravidelně by ve střelbě nepokračovala, pokud je výstřel odlišný s nepatrným zpětným rázem.
K pistolovým nábojnicím od S&B osobně nemám výhrady, používám 7,62x25mm, 9Luger, .357MAG., .45ACP. Puškové, když už o nich mluvíte, mají daleko horší kvalitu, extrémě se natahují oproti zahraničním, u většiny se musí výstružníkem protáhnout otvory pro zápalky... a z komponentů mi vadí nekvalitní střely, které mají různé váhy, zvláště .223Rem./55gr., 7,62x39/123gr.,
.308Win./střely FMJ, s výjimkou loveckých SPCE. Proto je pro lov ani na střelnici nepoužívám, kupuji AccuBond, Ballistic Tip, Oryx a na střelnici Sierra HPBT, nebo Hornady.

OndraF
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 03.04.2008 12:54
Bydliště: Zlínský kraj/Brno

28.03.2010 23:09

Re: Pistolové a revolverové náboje Sellier & Bellot

SVD: to ze neni prach v naboji se muze stat u jakehokoliv vyrobce, takovy naboj ale nezacykluje. Pak je na vine strelec, ktery ma zkontrolovat, zda neuvizla strela v hlavni a ne jen pretahnout zaver.. Jinak SB je kvalitou nic moc, s jejich produkci se setkam akorat u prebijeni a ty hilzny jsou fakt hruza.

Uživatelský avatar
ironman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 23.02.2008 8:08
Bydliště: Brno

29.03.2010 7:07

Re: Pistolové a revolverové náboje Sellier & Bellot

Já střílel kupovanýma SB (9L, 45ACP) jen do té doby, než jsem začal přebíjet. Mohlo jich být tak kolem 2000, nikdy jsem neměl žádný problém. Při přebíjení nábojnice i zápalky SB taky v pohodě, zápalky jsou tvrdší, osobně jsem na závody kupoval radši CCI a SB si nechával na trénink. Nicméně z těch cca 15000 přebíjených mi selhalo asi 5 nábojů (všechny byly se zápalkami SB), což není tak strašné číslo. Takže celkem spokojenost.
Nedávno jsem podlehl skryté reklamě na subsoniky SB (psalo se tu, že jsou z produkce SB nejlepší) a 200ks jsem koupil a vyzkoušel - 9g, komolý kužel. Kupodivu se mi nepodařilo s nimi moc nastřílet, z 10 ran byly vždycky 2 - 3 ujeté a netuším proč. Docela mě to zklamalo. Máte někdo podobnou zkušenost, nebo je to rukama? :)

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

29.03.2010 8:55

Re: Pistolové a revolverové náboje Sellier & Bellot

Se střelivem SB jsem nikdy neměl závažný problém či snad havárii. Malorážkové střelivo je kapitola sama pro sebe, zvlášť HV. Globálně výkonově asi nebudou špatný,ale v krabičce se mi téměř vždy vyskyt 1-2 kusy který po vystřelení jen tak pšoukly a střely pak letěly "někam za roh" rukama to asi nebude, protože uplně mimo letěly ty pšoukavý. Stříleno ze samonabíjecí pistole a revolveru.U 9L Subsonic,bude asi záležet na tom z čeho se střílí. V krátký hlavni opravdu nic moc. Mám JERICHO 941FB, to má navíc polygon a subsoniky žádná sláva. S ostatními náboji této ráže od SB nastřílím vždy líp než se subsonikama. Ještě používám .45ACP a to je pohoda. 45 přebíjím SB hilznama - pohoda a SB zápalkama - tvrdý ale s tím jsem se vyrovnal.Používám ještě jiné ráže, ale s těma střílím opravdu příležitostně. Shrnul bych to asi tak že náboje SB nevynikají v žádném parametru, jsou za rozumnou cenu a k sehnání na každém kroku. Jsou to spolehlivé spotřební náboje.

soap
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 10.09.2009 12:39

01.04.2010 13:14

Re: Pistolové a revolverové náboje Sellier & Bellot

strilim 9mm Luger a .357 Magnum, zatim jsem s naboji S&B nemel jediny problem, nicmene ve stejne cenove kategorii existuje vyrobce jehoz produkci subjektivne hodnotim jako kvalitnejsi - Magtech.
z hlediska prebijeni: mosaz kterou pouziva vlasimska municka mi prijde tak nejak tuha, kalibrace nabojnic vyzaduje trochu vice paky na lisu a hure se mi do nabojnic lisuji zapalky. ostatni komponenty S&B do pistolovych razi nekupuju, existuji lepsi a i levnejsi produkty.

Uživatelský avatar
Anaxien
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 24.08.2010 22:19

22.09.2010 13:07

Re: Pistolové a revolverové náboje Sellier & Bellot

EDIT: až později jsem byl upozorněn na lepší vlákno pro tento dotaz a sice :Glock a další recykláty / Heckler & Koch USP. Prosím tedy adminy o přesunutí, pokud to uznají za vhodné. Děkuji

Prosím o pomoc zkušenější kolegy. Ráno před prací, krásně nádherně svítí sluníčko, šel jsem si potrénovat na naší krásnou venkovní střelnici, vyvětrat se k terčům a nazpět na tom pěkném počasí… Mám zrovna nově zakoupenou HK USPc, sice starší (98 výroba), ale dle předchozího majitele střílena jen kolem 2000 ran. Vzhled a stav tomu nasvědčuje, je velmi zachovalá.

Ale nějak mne provází při soužití s tímto uspávadlem smůla. První samostatná návštěva na střelnici po testu při koupi a hned zapečená hilzna (S&B FMJ) při cca 60 ráně. Ok, říkám si, že přeci jen nový kvér a dopřával jsem mu větší mazací péči než je zdrávo… Dnes si jdu tedy zlepšit náladu a „věrohodnost skóre“ uspávadla a v sérii 70 ran jsem měl dva selhače. První padesátka byly náboje NORINCO, tady nebyl žádný problém, pak jsem si chtěl dostřílet tu krabičku (S&B FMJ 7,5g 115grs – mimochodem tutéž, ze které byl ten zapečenec) a tam právě byly ty dva selhače.

Jelikož jsem ale pak ke konci trénoval více situací, tak na 95% jsem si jistý, že vždy došlo k selhači při prvním výstřelu, při namačkávání DA spouště, když jsem před tím vypouštěčem spustil kohout a pistoli připravil do pohotovostní polohy v pouzdře. Při střelbě kratší SA spouště nebyl zatím problém. Může to hrát roli?

Každopádně u primárně obranné zbraně je to celkem problém, když při první ráně je velká šance na selhač… Příští týden se na to schválně zaměřím, jestli je mé podezření správné, nebo je to náhoda.

Přikládám fotky, kde první dva náboje jsou ty selhače a další dvě za nimi jsou pro porovnání normálně odpálené. Zde bych poprosil o radu, zda jde z obrázku poznat, že je opravdu problém v úderníku, nebo zápalce? Jde celkem dobře vidět menší důlky… Díky

Btw. když se objeví ten selhač, po počkání 30 vteřin zkusit to odprásknout znovu, nebo náboj raději vyndat a nezkůšat to?

vyrez_zmensene_seshora.jpg


zmensene_1.jpg
Naposledy upravil Anaxien dne 24.09.2010 23:59, celkově upraveno 3

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 473
Registrován: 02.01.2009 13:29

22.09.2010 13:22

Re: Pistolové a revolverové náboje Sellier & Bellot

Podle hloubky úhozu na zápalku bych si tipnul na vadný náboje-zápalky a USP za to nemůže, zkusil bych jít do krámu a koupil jiný nebo aspoň jinou serii. Dělá to ďuzny jak hovado.

Další

Obsah fóra / Střelivo / Pistolové a revolverové střelivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků