loptosko
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 23.08.2007 0:43

25.01.2008 19:24

Perkusný Colt SAA 1873.

uberti aj pietta začali vyrábať perkusný colt saa 1873! asi mali na sklade veľa nábojových zbraní a konvertovali ich na perkusák, aby ich predali do krajín, kde sú perkusné revolvery bez povolenia. škoda, len že naši a vaši zákonodarcovia menia zákony podľa počasia. hned by som si jeden kúpil ako rezerva keby som mal zbroják v práčovni. zaujímalo by ma, či tam ide dať spať válec z normálnej saa, ale bolo by to asi nelegálne.
http://www.dixiegunworks.com/product_in ... ts_id=3473

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

26.01.2008 18:41

začali???

Omyl, toto sa vyrába už pekných pár rokov!

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

27.01.2008 11:46

No, v katalogu jsem ho zahlédl už v roce 1993-4, ale tenkrát jsem neměl kontakty nechat je dovézt. Doted jsem na žádný v ČR nenarazil. Z jakých je to materiálů a zda jsou použity díly z nábojových verzí, tot otázka... Z historického hlediska je to nesmysl, tak jsem se o to podrobně nezajímal.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

27.01.2008 14:42

Přesně,tak to je!S historii to nemá absolutně nic!!!Taky jsem ho tu jěště nikde neviděl!Jo,kdyby byl pere volně,tak by si to ,asi někdo koupil,aby měl vzhledově SAA 73.Jinak je to paskvil!Můj názor!!!

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

27.01.2008 19:01

perkusný 1873

Podľa diskusie na ktoromsi americkom fóre to bol pokus Talianov práve pre tie europske krajiny, ktoré mali v tom čase perkusné revolvery na voľno. Ale problém zrejme bol v cene... a dnes v zákonoch.

loptosko
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 23.08.2007 0:43

28.01.2008 0:26

ale teraz ich predávajú vo veľkom v madarsku, kde si môžeš stále kúpiť pere bez povolenia. škoda len, že po prekročení hraníc si v kýbli... to isté rakúšania. v A si už nemôžeš kúpiť pušku bez povolenia. bojím sa, že za chvílu budú zakázané aj vzduchovky tak ako v anglicku a budeme úplne bezbranní. budeme otroci. na jednom americkom webe som pozeral video: len ozbrojený muž je slobodný, neozbrojený muž je otrok. a na anglickom webe: len tie zbrane ktoré mám nelegálne sú moje, tie čo mám legálne sú len požičané od vlády a tá mi ich vezme keď sa jej to bude hodiť.


Reklama

loptosko
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 23.08.2007 0:43

16.06.2008 22:04

no takže výsledok môjho mailovania s výrobcami je nasledovný, robia sa nielen colty saa 1873 perkusné, ale aj remingtony až do modelu 1890 prerobené na pere. ale pozor, všetky súčiastky sú pozmeneé, aj aretácia válcov, aj mechanizmus, aj zápalník je posunutý doprava, takže žiadne súčiastky nepasujú s nábojových revolverov do ich kopii prerobených na pere, navyše ani transformované pere na náboje nie sú zamenitelné súčiastky s pere, napr. transform 1851 s orig. pere 1851. výrobcovia to robia že vraj naschval, aby sa nedali súčiastky zamienať. bud si kúpite org. pere, alebo orig. nábojový, a hoci sa remington 1890 tvári ako pere, nedáte donho válec z nábojového. svinaci, takže ked si kúpite nábojový transform, tak si z neho pere válec nevystrelíte a musíte si další kúpiť za tristo dolárov! a naviac za fore v usa, som sa dozvedel, že majitelia pere revoloverov odvodených z nábojových ako saa, či remington 1890 sú nespokojný, lebo ich mechanizmus nie je upravený moc dobre a zápalky často zablokujú otáčanie. proste bud pere, alebo náboje, nič medzi tým. a ja viem, že origo kovboji mali kedysi oba válce, lebo celokovové jednotné náboje boli kurevsky drahé a často sa mesiace nedostali do civilizácie aby kúpili jednotné náboje, tak zase spat nasadili perkusný bubon. to pre uberti neplatí,

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků