Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

20.02.2008 8:24

kde se to da sehnat? hodilo by se mi to na babettu :)

Uživatelský avatar
Black_Onyx
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 16.10.2006 15:47
Bydliště: Praha

20.02.2008 9:35


Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

20.02.2008 17:11

PiDiBi: Ta moje není kupovaná. Futrálek je z jakéhosi archaického přístroje a vnitřek jsem si tak namíchal dle vlastního uvážení. Samozřejmě by tam toho mělo být více, ale už se to tam nevejde. A to je potom podobný problém, jako s nošením kvéru - když už je moc velký a těžký, má člověk tendenci ho občas nemít u sebe.

Řeším to tím popsaným kompromisem, tj. to na fotce je samozřejmý trvale nošený základ, a za předpokladu náročnější situace slouží jako doplněk do větší lékarničky.

Black_Onyx: ta první se mi zdá dobrá, ale ta z druhého odkazu už je myslím až moc minimalistická, spíše už je to jen taková hygienická pomůcka.

Baske
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 186
Registrován: 01.06.2008 13:53
Bydliště: Praha

14.07.2008 20:55

zajímavý kousek, jen místi šití s sebou nosím "stripy" jmenuje se to steri strip. Jako krabička pro kapesní lékárničku mi skvěle posloužila oranžová krabička od lékárničky AČR, která se fasuje před výjezdem na zahraniční mise.

Uživatelský avatar
MK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 215
Registrován: 02.05.2007 12:30
Bydliště: Brno

20.07.2008 17:34

jak to vypadá tedy s tím kurzem PP? kdyby se něco takového dělo, rád se také zúčastním...

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

28.07.2008 10:56

Kurz byl stanoven na 10.5.2008 ale účast z oněch asi 25 lidí potvrdila jenom Opice, takže jsem ho zrušil.

viz. zde


Reklama

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

29.07.2008 0:00

k predchozi diskusi ohledne povinnosti poskytnout prvni pomoc vs. ohrozeni vlastniho zdravi - zprava z bulvaru:

Lidé, kteří pomáhali sraženému chodci, se možná nakazili infekcí

mozna jsem asocial, ale ja bych v dnesni dobe asi na nikoho neznameho krvacejiciho bez rukavic nesahl (a gumove rukavice mam v podstate vyhradne pouze v autolekarnicce)
ale tezko rict, treba bych pod tihou situace a adrenalinu jednal v realu jinak... ;)

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

29.07.2008 16:02

IMHO se riziko nakažlivých nemocí dost démonizuje. JASNĚ, že je reálné. Ale jako člověka může zabít kamion, když kvůli pomoci druhému zastaví na dálnici, jako může být přepaden, když naletí na fingovanou scénu "řidič v nouzi", tak je to věc úsudku, rychlosti rozhodování, možná svědomí. Ono se často kritizuje paušální přistupování k různým lidským skupinám, ale nic naplat, takové vodítko má jistou logiku. Příklad:

- na zastávce u hřbitova zkolabuje stařenka. Vcelku se nebojím, že by měla AIDS, či žloutenku. JASNĚ, že teoreticky nelze vyloučit nic, ale...

- nachomejtnu se ke krvavému zranění mladého člověka s nýty v držce (ne jako okolnost zranění, ale jako výzdoba těla), smrdícího a s oranžovomodrou hlavou - nemoci jsou reálné. I tak se na to asi nevykašlu, ale holt ošetřuju s rozumem a v rámci možností.

Sice jsou to předsudky, ale na druhou stranu řadu věcí si člověk ovlivňuje sám - když skoro programově vystupuji a jednám jako asociál*, pohrdám ostatní společností, tak taky musím čekat, že se mne ostatní společnost štítí a možná mi ani moc nepomůže.

Ale předsudky také mohou zklamat:
- dobře vypadající mladý pěstěný gentleman v obleku si v sobě může vozit AIDS z exklusivní dovolené, a smrdutý starý bezdomovec sice vypadá nechutně, ale pohlavní choroby se mu vyhýbají stejně, jako veškeré ženy a nitrožilní aplikace drog je pro skalního alkoholika nedůstojná.

Je to prostě složité. Ale člověk by měl naslouchat svědomím, které mu napoví, kdy už je ohrožen jeho vlastní život, a kdy už je to jen zbabělost a lhostejnost - totéž ostatně platí nejen pro první pomoc, ale i pro nošení zbraně a řadu dalších situací.

Možná to říkám moc zeširoka. Zkrátka, přehnaně opatrný přístup "raději na něj nesahejte, ať mu(=sobě) nic neuděláte" je podle mne stejný, jako "zbraně by měli nosit jen vojáci a policisté, obyčejným lidem do rukou nepatří."

* Samuraj: slovo asociál není narážka na tvé označení sebe sama. Myslím tím "filosofii" pankáčů, squotterů, bezdomovců z módy apod.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

12.03.2009 10:43


Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků