Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

30.12.2004 12:40

Lovecké střelectví a myslivost

Tak jsem se pídila po internetu po nějakém diskusním fóru na toto téma a nic jsem nenašla, a protože mi připadáte nejlepší, napadlo mě, že právě u Vás je prostor i pro tohle. Taky mě k tomu přivedlo téma ,,Testování střeliva na divočácích". Tam to nebudu komentovat, protože, ač nejsem zapřísáhlý ekolog, mám opravdu silný vztah k přírodě a k tomu beru lov jako součást, ale všeho s mírou. Dneska už se nedostřeluje krátkou zbraní ani v Kanadě.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

30.12.2004 13:15

Re: Lovecké střelectví a myslivost

Ája píše:Tak jsem se pídila po internetu po nějakém diskusním fóru na toto téma a nic jsem nenašla, a protože mi připadáte nejlepší, napadlo mě, že právě u Vás je prostor i pro tohle. Taky mě k tomu přivedlo téma ,,Testování střeliva na divočácích". Tam to nebudu komentovat, protože, ač nejsem zapřísáhlý ekolog, mám opravdu silný vztah k přírodě a k tomu beru lov jako součást, ale všeho s mírou. Dneska už se nedostřeluje krátkou zbraní ani v Kanadě.


Ani v Kanadě možná ne, ale v německu, rakousku, skandinávii atd ano :-)

Jinak mrkni jestli tě to zajímá na REMOVED do auditka LOV ZVĚŘE

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

30.12.2004 13:29

AJA: Co máš proti dostřelu krátkou zbraní? Používaly se na to už křesadlové a perkusní pistole... U nebezpečné a vitální zvěře mne nenapadá lepší spůsob...

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

30.12.2004 13:45

Hungry píše:AJA: Co máš proti dostřelu krátkou zbraní? Používaly se na to už křesadlové a perkusní pistole... U nebezpečné a vitální zvěře mne nenapadá lepší spůsob...


U naší zvěře se používají dva způsoby usmrcení poraněné zvěře, a to tzv. záraz (bodnutí nožem do míchy) který se může dělat jen u srnčí zvěře, jinak je to příliš nebezpečné.
Nebo dostřelná rána, ta ale pokud je prováděna kulovnicí způsobuje zbytečné poškození zvěřiny a navíc je to docela nespolehlivé protože máš na krátkou vzdálenost osu optiky nad osou hlavně příliš vzdálenou a tím pádem můžeš minout nebo zvíře znovu jen poranit a způsobit mu ještě větší utrpení. Nebo přijít sám k úrazu, navíc pokud se kolem motá ještě pes je puška opravdu nevhodný nástroj. Škoda že naši zákonorádci na rozdíl od třeba němců nebo rakoušáků dostřelnou ránu krátkou zbraní neuzákonili.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

30.12.2004 16:12

Re: Lovecké střelectví a myslivost

Ája píše:Tak jsem se pídila po internetu po nějakém diskusním fóru na toto téma a nic jsem nenašla, a protože mi připadáte nejlepší, napadlo mě, že právě u Vás je prostor i pro tohle. Taky mě k tomu přivedlo téma ,,Testování střeliva na divočácích". Tam to nebudu komentovat, protože, ač nejsem zapřísáhlý ekolog, mám opravdu silný vztah k přírodě a k tomu beru lov jako součást, ale všeho s mírou. Dneska už se nedostřeluje krátkou zbraní ani v Kanadě.


Já mám taky silný vztah k přírodě, a zjistil jsem že co se týče střílení např. na ptáky, vysokou, zajíce, dokonce i drobnou škodnou jako jsou kuny nebo lišky, mám hodně silný blok. Ale možná právě proto jsou dva druhy, na které střílet problémy naprosto nemám. A to prasata divoká a prasata dvounohá. Na ostatní výhradně na maso nebo v případě nezbytně nutného regulačního odstřelu.

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

07.01.2005 17:14

lovecké střelectví a myslivost

No, já se musím přiznat k tomu, že jsem ještě nedorostla tak, abych se v MZ vyznala, takže tady pak nemohu na nic navázat. :oops: :roll:


Reklama

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

07.01.2005 22:17

Re: lovecké střelectví a myslivost

Ája píše:No, já se musím přiznat k tomu, že jsem ještě nedorostla tak, abych se v MZ vyznala, takže tady pak nemohu na nic navázat. :oops: :roll:


No není to nic těžkého, stačí si rozbalit všechny kategorie kliknutím na jeden odkaz (což mi tady dost chybí) a patříčné auditko si najít....

Jinak tohle tady nerozebírejme nebo nás bude Pidibi i když je teď na horách po svém návratu zase peskovat za propagaci MZ :-)

Uživatelský avatar
střelec
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 05.10.2005 20:45
Bydliště: severní Čechy

06.10.2005 21:19

Jsem rád,že jsem našel čas na lítání po těchto stránkách,člověk je pořád
samá práce a na zábavu není čas.Něco k té myslivosti :lol: To jsem takhle
jednou rozhodil jednoho nimroda na střelnici.Zrovna jsem tam byl se svým arzenálem a zkoušeli jsme přebíjené patrony do brokovnice.Mám
brokový "automat" 3 raňák,naši ČZ r. 16.Měl jsem to nacpaný odlitými
kulemi a v dálce se táhla srna.Já na to,že ji skolím.No to jste ho měli
vidět,bylo to v době hájení na jaře.Samo,že bych nestřílel,ale vychutnal
jsem ho poznámkou.Jo ty střílet nesmíš,ty jsi myslivec ,ale já můžu,protože nejsem myslivec,na mě se to nevztahuje.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

06.10.2005 21:26

střelec píše:To jsem takhle jednou rozhodil jednoho nimroda na střelnici.Zrovna jsem tam byl se svým arzenálem a zkoušeli jsme přebíjené patrony do brokovnice.Mám brokový "automat" 3 raňák,naši ČZ r. 16.Měl jsem to nacpaný odlitými kulemi a v dálce se táhla srna.Já na to,že ji skolím.No to jste ho měli vidět,bylo to v době hájení na jaře.Samo,že bych nestřílel,ale vychutnal jsem ho poznámkou.Jo ty střílet nesmíš,ty jsi myslivec ,ale já můžu,protože nejsem myslivec,na mě se to nevztahuje.


Tvoje prihoda me silne pripomina uryvek z filmu Pelisky... kdyz prislusnik vypravi ve skole jak likvidoval diverzanta na motorce... take se tomu nikdo nesmal :?

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

07.10.2005 8:18

Andy píše:Tvoje prihoda me silne pripomina uryvek z filmu Pelisky... kdyz prislusnik vypravi ve skole jak likvidoval diverzanta na motorce... take se tomu nikdo nesmal :?

ja se smal jak svina :-D

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

07.10.2005 9:44

PiDiBi píše:
Andy píše:Tvoje prihoda me silne pripomina uryvek z filmu Pelisky... kdyz prislusnik vypravi ve skole jak likvidoval diverzanta na motorce... take se tomu nikdo nesmal :?

ja se smal jak svina :-D


Coz to jo ;-) ale v te tride tak nejak nikdo :-D ... bral jsem to z pohledu one doby.

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

08.01.2006 13:20

Tenhle lovec by udělal líp, kdyby si koupil fotoaparát.
http://www.break.com/index/luckybuck.html

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

08.01.2006 19:42

Jo tak to byl borec :shock:

Asi s flintou pred tim zatloukal hrebiky... a nevedel z ktere strany klepal... aby po te pri strelbe mohl provest spravnou korekci zamireni :lol:

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků