Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

19.05.2015 19:16

Re: Konflikt a dítě

Ale tak já to beru, mi je 33 a ještě se někdy nechám rozčílit kravinou :mrgreen: Každopádně tohle už byly fabulace, co by, kdyby - a je mi jasné že na případném vzniku konfliktu z téhle situace bych svým chováním malinko přispěl i já. Na druhou stranu je tenhle typ konfliktu lepší než být od A-Z překvapen. V danou chvíli už by čas i distanc na nějaké to plánování a eskalaci byl...

střeleček
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 11.12.2009 0:10
Bydliště: Českobudějovicko

19.05.2015 19:28

Re: Konflikt a dítě

ad guntroll: To, že někdo pracuje 15 let v kontaktu se zbraněmi nesvědčí vůbec o ničem! A hlavně nijak neukazuje na stav mysli. Kolego, přečtěte si ještě znovu a pozorně své příspěvky, zamyslete se nad "hloubkou" svých úvah - hlavně ty "jak neztratit tvář před rodinou" - ty jsou hodně dobré. Co kdyby Vám před třídou řekl druhák - cituji: "Ty zmrde, to sme umět neměli!" Co tvář, co ego? Mít zbraň v ledvince "nosiče" zavazuje k mnohé řeholi. A nakonec - toto forum je (a není to už ani tajeno) monitorováno "velkým bratrem" a vhodně vybrané úvahy dobře zakomponované do vhodných souvislostí se mohou "zatraceně" vymstít. Tak asi tak.

Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

19.05.2015 19:31

Re: Konflikt a dítě

Je mi jasné obé, tak naivní aby mi to nedošlo nejsem :wink: OK, už se nebudu vykecávat.

scorpions-cz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03.05.2013 13:12

19.05.2015 22:43

Re: Konflikt a dítě

Už kdyby se blížil bych vytáhnul nůž já.
Promiň mi to ,ale fakt ty kvéry a radši i nože někomu daruj.
Někdo ti řekne "nácku či něco podobnýho" , ty se vytočíš a řekneš "zopakuj to" on se otočí udělá pár kroků , aby to zopakoval a ty už na něj čekáš s nožem v ruce?
Nás si tady nazval ZAKAZOVAČEMA ale ty mi připadáš jako VYHLEDÁVAČ" konfliktů.
Jinak mě je 44 a pokud mám zbraň u sebe tak bych se takto nikdy nezachoval.

itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

20.05.2015 7:11

Re: Konflikt a dítě

guntroll píše:Máte pravdu že když jde jen o ego, jde o houno. Ale cítil jsem nějak potřebu dokázat své rodině že je tatík dokáže ochránit, ať nemají stres z toho že na sebe nechá houkat kdejakým santusem, aby nezískali pocit strachu a nejistoty....


šefe tady je asi jádro pudla. Před čím bys je ochránil? ,,Tati, proč jsi tomu pánovi zlomil ruku?'' .. ,,no, on mi řekl takovovou věc, co se neříká..'' .. a za pár let ve škole budeš řešit zlámaný ruce Ty. Jo kdyby ten chlap pořvával po tvý rodině poď si pro vejprask ty malej harante -- PAK bys je měl chránit (slovně, změnou pozic pro jejich/tvůj prospěch a uvidí se co bude dál --- NE taháním kvérů, nožů, ani kecama o nich!). A VŽDY se bránit neútočně..žádný ,,poď mi to zvopakovat!!'' ale ,,přestaň mi řvát po děckách!''.. a tak dále..

Na druhý straně jsem strašně rád, že o tom přemýšlíš a třeba si to srovnáš..snad je takovejch většina.

Uživatelský avatar
tomas_2002
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 04.06.2014 8:49
Bydliště: Litomyšl

20.05.2015 8:17

Re: Konflikt a dítě

Je to přesně tak. Potom, co tě nazval náckem jsi to úplně zbytečně eskaloval žádostí o zopakování.

Normální člověk se stabilní psychikou by jen zavrtěl hlavou, pomyslel si něco o feťácích a pokračoval v programu s rodinou. Protože normálnímu člověku je jedno, co si o něm myslí vyfetovanej looser.

Takže pokud si chceš hýčkat ego alfa samce před svou smečkou, rozhodně bych to nedělal s pistolí na opasku...

Takhle přemýšlí puberťáci před diskotékou co touží po prvním smočení a ne člověk, který má zodpovědnost za rodinu.


Reklama

Uživatelský avatar
the.marek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2013 21:31

20.05.2015 9:29

Re: Konflikt a dítě

Nelze než nesouhlasit s posledními 3 příspěvky...

Doufám, že nikdy nenarazím na někoho takového, v kombinaci s jeho včerejší hádkou s manželkou a špatnému spánku stačí, abych špatně zaparkoval a už čumím do hlavně...

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

20.05.2015 21:45

Re: Konflikt a dítě

Výsledkem této diskuze mi vychází a troufám si tvrdit, že 99,9% vlastníků ZP jsou v podstatě
psychicky nejstabilnější osoby v naší zemi uvědomující si více než ostatní zbytek stáda o co de. Škoda jen, že toto si naše nestranná média z monitoringu nejen tohoto fóra nevyselektují a píší ty nepodložený žblechty na základě 0,1% těch vlastníků ZP, kteří ještě hledají cestu a smysl vlastnění ZP. :cry:

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

21.05.2015 14:46

Re: Konflikt a dítě

Zdravím, když jde jen o Ego, tak jde fakt vo hovno. Manželce a děckám vysvětlím, že když na mně bude někdo sprostej, bude na mně pičovat, já mu to oplácet nebudu a konfliktu se vyhnu, bo je to tak chytřejší.. na urážky nereaguji, bo to tím nemám jak vyřešit a i se nebudu cítit líp..
pokud ale fetka si vyloží moji pasivitu jako zbabělost, zkrátí vzdálenost, tak si přijde prostě pro nášup.. na to už je jediný lék, kombo lokty a kolena..
zbraň nemá cenu tahat, ledaže by to situace vyžadovala a byl přímo ohrožen život a zdraví.. nemá cenu zbraní mávat a dávát mu výzvy, protože on s holýma rukama se určitě přijde přesvědčit že to není plynovka a bude přetahovaná a kvér.. a pak to už pochopí až bude mít třetí voko.. pravděpodobně on při tom přetahování šáhne do spouště..

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

21.05.2015 15:22

Re: Konflikt a dítě

Kde máte tu hranici, kdy to přejdete, abyste situaci neeskalovali?

- Plivne na vás, v klidu odchází
- vychčije se na tebe ze stromu, slézá a odchází
- šťourá de ti v zámku auta šroubovákem = hrozí drobná finanční škoda, zanechá když tě vidí a odchází
- strhne šaty z tvojí ženy, utře si s nima ptáka, položí je, odchází
- dá ti facku, v klidu odchází a v agresi nepokračuje
- dá facku tvojí dceři, v klidu odchází, v agresi nepokračuje
- dá pěstí tvojí babičce a v klidu odchází, zjevně nemá úmysl pokračovat.

Vše situace, kdy jakákoliv reakce by mohla znamenat eskalaci a případnej průser.
Naposledy upravil PetrL3 dne 21.05.2015 15:25, celkově upraveno 1

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

21.05.2015 15:25

Re: Konflikt a dítě

158, nic jiného ti nezbývá. Legálně.
Nicméně tomu výše uvedenému předchází nějaká závažná chyba, které se "obránce" dopustil, že k té situaci vůbec došlo.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

21.05.2015 15:27

Re: Konflikt a dítě

Jako že sem si dovolil vlastnit automobil, tudíž sem zavdal důvod k jeho poškozování? To sem fakt přehnal :D Nebo špatnej sestřih :wink:

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

21.05.2015 15:42

Re: Konflikt a dítě

Tos tam neměl, když jsem psal svůj příspěvek, zeditoval jsi to a přidal větu o autu ...
Nicméně i v tomto je jediné řešení 158.

Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

21.05.2015 15:45

PetrL3: trochu to prehanis.
Pokud dojde v tve pritomnosti k napadeni tve rodiny a jedna se o facku a konec, tak dej facku sobe, protoze jsi zanedbal prevenci a dovolil jsi, aby se podezrela osoba dostala na kontakt tvych blizkych. Nicmene pokud je to jen facka, ktere nic nepredchazelo a utocnik odchazi, tak se jedna o nemocneho cloveka a jedinou moznost mas zavolat PCR a nechat je konat.
V pripade, kdy potkas u tveho auta drbana se sroubovakem, tak mas jedinou moznost jej okriknout at toho necha a pokud pak odchazi, jit za nim a mezitim volat PCR a navigovat je, kde se nachazi, aby jej mohli sebrat.
Vic ti dneska zakony a judikaty v CR nedovoli a jako drzitel a nosic strelne zbrane bys to mel aspon lehce znat a chovat se podle toho.
Ego je to posledni, co bys mel chranit, kdyz nosis. Lepsi svobodny srab, vydelavajici na hypoteku a zivici rodinu nez hrdina s rozsudkem na 12 let.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

21.05.2015 16:12

Re: Konflikt a dítě

Jo, to auto sem přidal, že mě napadlo, protože je to sranda čerstvá z minulýho týdne. Ale to přeci sedí na všechny příčiny stejně. Čili není to chyba fetky, ale chlapa co jen jde někudy někam-výborný.
Ale jestli tu někdo píše, že je to chyba obránce, protože má u každý podezřelý osoby útok očekávat, tak nemá všech pět pohromadě. Byli ste někdy třeba jen v metru ve špičce?
Nezpochybňuju správnost rozhodnutí přejít to, ale když bude každej slušnej chlap vše přecházet, jak to tu bude vypadat? To už se žádnej šmejd nebude muset bát ničeho. A že je to lepší než bejt mrtvej nebo v base? To jo, ale to už zase hrotíte vy, že tomusí skončit takto. Celej život je jednovelký riziko.

Mocima: tvrdíš, že nedokážu dát někomu tobě blízkýmu facku v tvý přítomnosti? A když jo, dáš si za to facku?

mcrea
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 19.07.2009 23:05

21.05.2015 16:17

Re: Konflikt a dítě

Kdysi dávno jsem při návratu domů autem před zastávkou "dal přednost" skupince chodců, která bez jakéhokoliv rozhlédnutí, nebo něčeho podobného naběhla do cesty. A jeden z nich, jako bonus, došel k masce mýho auta a bez jakéhokoliv úvodu mi rozkopl masku. Vylezl jsem z auta a bez čehokoliv jsem dostal pěstí. Trošku jsme se začli tahat, načež do toho naběhli dva měšťáci pověsili se na mě a ho nechali odejít. Když byl v bezpečné vzdálenosti, pustili mě a začali "řešit". Výsledek řešení - rozbitá maska na veteránu, kterou jsem dodneška nesehnal. Stížnost na MP byla bez jakéhokoliv výsledku - vše bylo v pořádku.
Je to trošku OT, ale obecně bych řekl, že je to totéž jako výše nastínil PetrL. Mohl by mi někdo prosím nastínit jakou prevenci jsem zanedbal a co jsem přehnal? Podobně jako jeho příklady - žádný, snad kromě těch stržených šatů - není nemožný. Nevím, kde Mocina bydlí, ale v dětství jsem se s těmahle věcma setkával celkem běžně - cikánská kolonka v sousedství

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

21.05.2015 16:40

Re: Konflikt a dítě

A kdo tvrdí, že tohle byla chyba? Já reagoval na, později zeditovaný, seznam možností, kde se dala předpokládat nějaká chyba. Extrémní bylo to stržení šatů, tam nechápu, jak by to mohl někdo nechat dojít až na konec popisované věty. A u toho stromu přece nelezu pod strom, na kterém někdo je. Už jen, že by mohl spadnout on nebo větev.
A na vysvětlenou, to není chyba jako chyba, protože pak můžeme samozřejmě obvinit z chyby i holku, co jde v upnutém tričku a minisukni. I kdyby vlezla do kdovíjaké kolony, furt to není důvod k napadení. Nicméně vzhledem k prevenci přepadení to chyba je.
A krom té 158 ještě existuje občanské zadržení či jak se to jmenuje.
Ale dát někomu jen tak na budku či ho prošpikovat, to prostě nejde ...

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

21.05.2015 17:49

Re: Konflikt a dítě

Takže už sme tak daleko, že se koukáme furt i nahoru do každýho stromu, jestli tam někdo nečíhá nebo nepadá větev. Chudáci houbaři, koukají do korun a do toho sledovat kořeny.... Tak to je jasný, že my, kteří se furt jen nerozhlížíme vypadáme jako neopatrní s znásilněný ženský si o to vlastně koledovaly (ony prý skutečně tuto vino často cítí po takovém zážitku). nevím, no....

Záměrně se chytám volovin, abych sedostal na stejnou úroveň uvažování.

A kdyby sme odmysleli ty extrémy, který měli ukázat absurditu, kde je ta hranice, kdy to přejdeš, pokud bys připustil, žes teda udělal nějakou chybu a permanentně neskenoval celý den okolí?

Zeditoval sem to, na to bacha.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

21.05.2015 19:01

Re: Konflikt a dítě

No, já to ani editovat nemusel, abys to z toho nepochopil o té ženské ... Kde píšu, že si o znásilnění koleduje? Jestli si to pečlivě přečteš, tak je to tam přesně opačně, než jak to tu překrucuješ. Navíc stejně odbíháš už jinam. A hranice je jasně daná zákonem. Dal jsi schválně příklady, kdy je naprosto jasné, že útok už skončil a jediné, co můžeš udělat, tak provést občanské zadržení.
Jo a nezapomeň se prosím tě podívat vlevo a vpravo, až budeš přecházet přes ulici ...

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

21.05.2015 20:38

Re: Konflikt a dítě

Ne, já to nemyslel s tím znásilněním na tebe, blbě sem to napsal, sorry.
A příklady, kdy útok nepokračuje sem schválě uvedl snad pochopitelně. Přeci nikdo nezpochybní, že když útok přetrvává, nemusíš jen stát a přejít to, ať do tebe mlátí dál. Takový příklady jsou přeci jasný.

Ale prostě nejsi ani schopen odpovědět na jednodchou otázku k tématu. Klidně si tu hranici urči sám, nemusíš se vymezovat na mnou narychlo plácnuté příklady.
Nebo narovinu napiš, že sám nevíš, kde tu hranici máš nebo že prostě nechceš odpovědět.

Btw k tomu občanskému zadržení, co ti musí fetka udělat, abys ji mohl zadržet? Tedy abys nebyl stíhán a případně odsouzen pro omezování osobní svobody? Já si to netroufám ani tipnout.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků