Uživatelský avatar
kloony
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 08.07.2008 15:36
Bydliště: Ostrava

27.11.2014 19:40

Re: Konflikt a dítě


Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

18.05.2015 18:19

Re: Konflikt a dítě

Tak dnes jsem byl blízko konfliktní situaci s dítětem. Vystupoval jsem s rodinkou z auta, maje ročního v sedačce a sedačku v ruce. Kolem se motal další 5ti letý špunt a za mnou má drahá. Míjel mě cca 45ti letý hipíkofeťák a pronesl "chcípni nácku" (jsem letně oholen, ale jinak jsem měl modré bermudy, černé tričko, sluneční brýle a ledvinku s mlokem), než mi došlo co mi to řekl, byl cca 6m přede mnou. Nedalo mi to se na ulici ponižovat, tak jsem jsem na něj zavolal ať mi to jde zopakovat, ale to už jsem viděl jeho záda. Každopádně mě to nakrklo, každé ponížení ega mě nakrkne :mrgreen: Na druhou stranu jsem měl ženu, dvě děti..... Jak v takové situaci reagovat? Nechat si kálet na hlavu? Vyříkat si to i za cenu konfliktu? Stalo se vám něco podobného? Rád bych se příště nenechal zaskočit, zachoval se jako chlap a přitom bych nerad přišel o ZP nebo nedejbože rodinu....

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

18.05.2015 19:09

Re: Konflikt a dítě

Ignorovat. Jediné správné řešení. Cokoliv jiného je možné vyhrocení situace. A zanedbatelný šrám na duši je nic oproti tomu, co se může stát. Jako chlap se zachováš, že chráníš rodinu za každou cenu, tedy i ponížením ega.

Uživatelský avatar
the.marek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2013 21:31

18.05.2015 19:44

Re: Konflikt a dítě

Tomu teda říkám "blízko konfliktu"... :-D
Blízko konfliktu si teda představuji jinak, než to, že mě někdo něco řekne.
Nevím proč by jsi měl přícházet o ZP, pokud by jsi tam s ním hned nezačal mávat...

Jinak jsi se zachoval správně :wink:

red.dog
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 20.11.2011 16:53

18.05.2015 19:47

Re: Konflikt a dítě

kdyby neměl strach, nešel by dál. kdyby měl rozum, neřekne to. kdyby byl lépe naložen, ani ho to nenapadne. Za mne dobré řešení ignorovat. Ať už to byla jeho závist nebo strach nebo hloupost, vždy to u něj byl jen špatný pohon pro motor. Nevidím jediný důvod se špinit takovým odpadem. S egem to nemá nic společného.
Plně souhlasím s cipisem.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

18.05.2015 19:54

Re: Konflikt a dítě

Než sem si udělal ZP tak sem si byl jistej, že se zbraní za opaskem budu king a nedám se a všechno budu řešit. No udělal jsem si ZP a výsledkem je to, že si nechám srát na hlavu, hořce polknu, nechám se ponížit apod. Straním se konfliktům, vyhýbám se špatným místům a téměř nechodím do společnosti. Každej den potkám tolik zmr.ů , že by mi nestačil zásobník. Soustřeď se na rodinu a tyhle zmr.y naprosto ingnoruj a nekomentuj. Nestojí to zato a navíc v tomhle státě se opory v zákonech nedočkáme a i když budeš nebo i my budeme naprosto v právu tak nás slavný mééédia rozemelou a vyplivnou jako ty špatný.
A nejsmutnější je to, že i když už taháš každej den pistoli tak se ji bojíš použít, protože všichni víme co bude následovat. Takže dokud ti někdo jen nadává a neútočí tak ho ignoruj, odveď rodinu do bezpečí a na střelnici to ze sebe dostaň. 8)


Reklama

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

18.05.2015 21:45

Re: Konflikt a dítě

Sokar: Zlatá slova, pane kolego. Zlatá slova.

Uživatelský avatar
tomas_2002
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 04.06.2014 8:49
Bydliště: Litomyšl

18.05.2015 23:09

Re: Konflikt a dítě

guntroll píše:Tak dnes jsem byl blízko konfliktní situaci s dítětem. Vystupoval jsem s rodinkou z auta, maje ročního v sedačce a sedačku v ruce. Kolem se motal další 5ti letý špunt a za mnou má drahá. Míjel mě cca 45ti letý hipíkofeťák a pronesl "chcípni nácku" (jsem letně oholen, ale jinak jsem měl modré bermudy, černé tričko, sluneční brýle a ledvinku s mlokem), než mi došlo co mi to řekl, byl cca 6m přede mnou. Nedalo mi to se na ulici ponižovat, tak jsem jsem na něj zavolal ať mi to jde zopakovat, ale to už jsem viděl jeho záda. Každopádně mě to nakrklo, každé ponížení ega mě nakrkne :mrgreen: Na druhou stranu jsem měl ženu, dvě děti..... Jak v takové situaci reagovat? Nechat si kálet na hlavu? Vyříkat si to i za cenu konfliktu? Stalo se vám něco podobného? Rád bych se příště nenechal zaskočit, zachoval se jako chlap a přitom bych nerad přišel o ZP nebo nedejbože rodinu....


Nejlepší by bylo hipíkofeťáka sundat dvoustřelem do řepy. On už si příště rozmyslí dráždit tvoje labilní ego. Protože každej, kdo tě poníží, zaslouží umřít.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2451
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

19.05.2015 0:11

Re: Konflikt a dítě

guntroll píše:Každopádně mě to nakrklo, každé ponížení ega mě nakrkne :mrgreen: Na druhou stranu jsem měl ženu, dvě děti..... Jak v takové situaci reagovat? Nechat si kálet na hlavu? Vyříkat si to i za cenu konfliktu?

Pokud si potřebuješ pokládat tuhle otázku, tak doporučuju v první řadě prodat kvéry a vrátit papíry. Pak už si dělej co chceš. Třeba si kvůli tvému účesu dejte do držky jako patnáctiletí kluci, když to nedokážeš rozdýchat.

itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

19.05.2015 0:54

Re: Konflikt a dítě

Tývole. No bejt sám a ožralej, asi bych mu něco odpověděl.

Co bys pro živýho boha chtěl dělat, kdyby ti to přišel zopakovat? Smluveným posunkem se slovy ,,promiň, maličká'' dát té lepší půlce rodiny znamení ať se i s děckama a odsune do zákrytu? Pak už jen zafouká vítr, přelítne chuchvalec sena a ať ten rychlejší zůstane stát? :)

Mám návrh.. co takle založit mantru odpovědnýho člověka? Ať už rodiče, majitele ZP, nebo prostě člověka, co nechce strávit jakoukoli část života jinde než na svobodě? Tam by se mohly postupně přidávat základní věci, který možná jsou automatický, ale pro někoho třeba ne..

itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

19.05.2015 1:02

Re: Konflikt a dítě

A ještě k tomu ,,zachoval se jako chlap'' ..předpokládám, že tím myslíš nevypadat jako sráč před ženou.. moje řešení v jakýchkoli horších situacích je chovat se dle svého nejlepšího úsudku a rodinné spory nechat na klid po bouři.. já nevim, jak to má většina ženských, ale ty který jsem potkal a ta se kterou žiju má asi trošku jinej názor na to, co je ,,sraní na hlavu'' než já (= o hodně vyšší práh snášenlivosti). Maj holt lepší pud sebezáchovy, kór když jde o děcka. Asi mateřský instinkty.

A jestli ne, je dobrý jí to co nejdřív vysvětlit. .. Jako co sem měl dělat, prostřelit mu palici a jít sedět? Odhodit dítě na zem a jít toho haranta zkopat? Poslat ho do prdele a čekat, že se vrátí a malýho píchne stříkačkou do ksichtu? No řekni..

Já bych si dovolil celkem garantovat, že názor ženy v těchto věcech bývá správnej a když ne, daj si říct.

Někdy je nevýhoda, že ženský si dělají zbytečnou hlavu pro věci, kdy o nic nejde.. to pak je průser na světě. Ale tobě jako ochránci rodiny to musí bejt jedno.. a) jsou všichni živí? b) nikdo není zraněnej? c) nikomu nehrozí akutně ani a) ani b)? OK, pohoda, klídek..

Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

19.05.2015 11:53

Re: Konflikt a dítě

Máte pravdu že když jde jen o ego, jde o houno. Ale cítil jsem nějak potřebu dokázat své rodině že je tatík dokáže ochránit, ať nemají stres z toho že na sebe nechá houkat kdejakým santusem, aby nezískali pocit strachu a nejistoty....

Motyl
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 21.04.2013 11:14
Bydliště: Pardubice

19.05.2015 13:55

Re: Konflikt a dítě

moje děti už jsou relativně velký a dokonce už se mnou i střílí. Přemýšlel jsem nad tím tématem co tu řešíte. Mám obavu, že zbytečně. Pokud s děckem nenandrilujete jakýsi postup, tak vám zbývá jen to co máte v hlavě. Dle mého je nutné zachovat klid a nesahat po železu, dokud to opravdu nehoří. Za děcko musíte myslet vy. VY řešíte problém, VY máte situaci v rukou, VY jdete s kůží na trh, pokud se rozhodnete tasit. Pokud budete uvažovat jestli to na děcku zanechá následky, tak radši prodejte kvéry a vraťte ZP. Totéž v případě, že nemáte zmáknutý ego a jste rychlonasírací.

scorpions-cz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03.05.2013 13:12

19.05.2015 15:31

Re: Konflikt a dítě

guntroll nechci se tě nijak dotknout,ale myslíš ,že kdyby tě tvůj doktor před vydáním zbrojáku poslal na psychotesty,že bys zbroják měl?

Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

19.05.2015 17:17

Re: Konflikt a dítě

Tím myslíš že když člověk nemá klid jogína v meditaci, tak je nesvéprávný? A myslím že ano, již jsem jich několik kvůli profesi absolvoval... Pracovně se stýkám se zbraněmi dobrých 15let. Koukám leckdo z nás/vás v sobě nosí potenciálního zakazovače...

scorpions-cz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03.05.2013 13:12

19.05.2015 17:42

Re: Konflikt a dítě

Tak určitě já nejsem a nikdy nebudu zakazovač. Jenom reaguju na tvůj příspěvek. Co bys dělal,kdyby se fetka vrátila a tu urážku zopakovala? Co bys dělal? Pustil dítě a dal mu hned přes hubu abys neklesl jako chlap před manželkou? Vážně pokud by se na tvé zavolání vrátil a jenom ti zopakoval tu urážku,co bys dělal?

Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

19.05.2015 17:46

Re: Konflikt a dítě

Přidal bych nějaké ty urážky já a dle jeho reakce postupoval.

scorpions-cz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03.05.2013 13:12

19.05.2015 18:03

Re: Konflikt a dítě

Takže asi takhle:
ty-ty seš fetka
on- nácku za.....
ty- feťáckej hajzle
on- strčil by do tebe
ty- strčil bys do něj víc
on -dal by ti facku
ty -dal bys mu pěstí
on- vytáhl by nůž
ty- vysypal bys do něj zásobník

Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

19.05.2015 18:35

Re: Konflikt a dítě

Tak daleko bych to dojít nenechal. Už kdyby se blížil bych vytáhnul nůž já. Pokud by se blížil ozbrojený, tak by přišla varianta "zásobník". Ale to už jsou konstrukce, k ničemu takovému by nedošlo, protože to byl nejspíš zbabělec a mimoň.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

19.05.2015 18:48

Re: Konflikt a dítě

Ty voe , v tu chvíli má ten feťák navrch, protože s sebou netahá rodinu. Navíc tolik času mít nebudeš abys mohl volit vhodnou zbraň a ještě regulovat eskalaci a průběh. Vem si k srdci co ti tady říkáme, vysvětli to rodině a těmhle situací se vyvaruj. Hele je mi 27 takže pro leckoho mladý pako, ale tohle mám bezpečně srovnaný v hlavě. 8)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků