Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

06.11.2011 3:16

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Lidi, nektera temata zde me fakt udivuji. :lol:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

07.11.2011 18:48

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

K100 Mk6, vystřeleno cca 25 nábojů (slovy - půl krabičky), bez jediné závady - suprová, perfektní a maximálně spolehlivá zbraň. Všem doporučuju !!!!

Uživatelský avatar
veiko
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 354
Registrován: 11.03.2010 16:48
Bydliště: Ostrava

08.11.2011 23:53

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Steyr Aug - přibližně 500 jediná závada s ruským nábojem. Hylzna se mi zakousla do pažby. To jsem se fakt nasral.

SL-8 (G36) - přibližně taky 500 neodpaluje ruské střelivo. SaB žádná závada.

Glock- někde to mám napsané ale stěhoval jsem se. Kolem 750. Nikdy nic s jakýmkoliv střelivem. Rus, Libra, Sab, Winchester, Eagle, Magtech. Speer, Black Mamba.

Ne že bych byl zarytý glockař ale všechny tyhle kvéry doporučuju. Ještě dokoupím USP. Nastřílel jsem z něj líp než z glocka. Tu přesnost glocka nemůžu překousnout. Je to schopnostma a mířidla nevyhovují. Z USP vše OK. Jenže glock je glock.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

09.11.2011 11:54

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Shadow - 10.000 ran - bez jediny zavady zbrane (zavadilo to jen s neorigo zasobnikama do jiny zbrane a s hodne kratkejma nabojema s plochou spickou)

Glock 17 - 5.000 ran - bez zavad (jen kdyz jsem tam dal Ghost stojinu, upiloval jsem ji nejdriv malo, tak slo tahlo malo dolu, brzdilo udernik a melo to problem s odpalenim, po dopilovani bez zavad)

Glock 26 - par malo tisic - bez zavad

CZ 75 TS - 5.000 ran - problem s dlouhejma nabojema s plochejma spickama a otocenejma zapalkama :-), jinak bez zavad

CZ 75 P01 - malo (nechci tipovat) - ale tak 1/100 nepretahlo

Norinco NP44 - malo - bez zavady

Tanfo 1911 - pred opravou nenabijelo z plnyho zasobniku, po uprave Zendlem z jakehokoli zasobniku jakykoli naboj bez problemu

K100 silver - zpocatku problemy s velkou tesnosti - po zaspineni nedojizdeni zaveru dopredu, po uprave bez zavad

PPK - malo ran - pistole strili, ale ja si pravym palcem zajistuju pojistku

Nic z toho, co jsem mel nezazilo dlouhodobej zahul, abych mohl rict, ze po xx tisicich vzrostly vule a prestalo to strilet. Kdyz uz ma clovek cas strilet jen na zavodech, tak asi ani nikdy nic neostrilim.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

13.11.2011 0:47

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Ja celkem zbrane stridal, takze napisu to zhruba co si pamatuju a cast co jsem vylustil z denicku.

CZ 70 rv.81 - kolem 600ran. Zbran celkem zavadila,nebyla schopna vystrilet zasobnik bez zavady diky spatnym zasobnikum, po propilovani veciho "U" v nabehu zasobniku pak pistole strilela necekane bez zavad a presne, a od te doby uz strilela bez problemu, a strili do ted, i kdyz uz dlouho nebyl na strelnici.

CZ 85B rv.97 -kolem 1000ran. Strileno pouze origo celoplaste, zbran bez zavad.Asi dobry kousek.

CZ 85 rv.89 -kolem 1500ran. Strileno jen prebijene naboje, asi 2x se skripnul naboj pri podavani a nekolikrat spatne vyhodilo nabojnici ze se kousla v okenku.

CZ 75BD rv.98 -kolem 1300ran. Prevazne prebijene, zbran nekolikrat spatne podala naboje se strelou komoly kuzel, a dochazelo jako u 85ky k zasekum. Potom jsem presel na ogival a pistole strilela bez jake koliv zavady.

CZ 75TS rv.05 -kolem 500ran. Jen prebijene naboje. Pistole zrala i komoly kuzel, ale parkrat se nepodal naboj do hlavne,=unavene pruziny zasobniku. Jinak bez zavad.

CZ 27 rv.47 kolem 300ran. Prvne menena vratna pruzina, bo byla jak blato. Po asi 200ran prasklo listove pero kohoutu. Jinak strilela a prebijela dobre.

Glock 17 rv04. kolem 1700ran.Jinak celůkove kolem 7tis.Strilel jsem vecinou originaly naboje. Bez zavad.

Glock 19 rv.10 kolem 1000ran. 1x zavada, spatne podal strelu s komol kuzelem. Pak jsem strilel celoplaste strely Limit a funkcnost bez zavad.

PM Makarov -priblizne kolem 300ran. Z toho asi 2-3 zaseknuta vyhozena nabojnice, naboje jak SB tak Wolf.

Baikal 442 : Priblizne to same co s PM Makarovem, Moc me ta pistole nedostala :roll:

CZ 92 par stovek naboju, bez zavady.

Beretta 92 FS Compact- 1430ran. Vsechno prebijene, komoly kuzel115gs, ogival 115grs,124grs,celoplast Limit 124grs,Ares 115grs..Vse slape jak ma, tahle pistole je opravdu vsezravec a doufam ze to tak bude, i kdyz pocet ran je zatim maly, tak i tak to vypovida u nekterych pistoli o jistych problemech s pouzitim ruznych naboju a strel.

Dalsi pistole a revovlery neudavam, bo si to uz dobre nepamatuju a nechci tady davat milne informace.

Treba TT 33, Tactical 858,Cz 52,CZ 83,..bez zavad. Ovsem pocet vystrelu radove ve 100kach, takze nic podstatneho na zivotnost.

Carlitoban
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 31.10.2011 9:30

14.11.2011 15:43

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

STI asi Edge nebo něco na ten způsob. Super pistole. Kosmické materiály, výborné zpracování, tuning tuningu, plus dotuněno majitelem. Ráže 9mm. Velká – abnormálně velká kapacita zásobníku. Super chování při střelbě.

Dle majitele cena odpovídá úpravám a kvalitě. Bohužel se zasekla vždy při třetím až pátém náboji. Ale to nevadí, protože tyto speciály potřebují trochu doladit. Vystřílel jsem asi 15 ran ze tří různých zásobníků, poděkoval a šel jsem vypráskat svých 150 ran z plasťáku za pár kaček.

Jen mne trochu sralo, že jsem za chvílku musel jet domů, protože jsem si nehrál s podavačem, pružinou, ale jen střílel a brzy došla munice. Prostě jsem neměl ten správný pocit „naplněnosti“ ze střeleckého zážitku.

Mám rád spolehlivé věci, ale taky se rád pobavím a zasměji, takže svou bezvadně fungující 45ku si nechám na případné nošení a na střelnici pořídím CZ 75. Není to sice takový Hi-tech jako STI, ale snad natrefím na kus, kde každá třetí rána selže.


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.11.2011 19:44

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Kluk co u nás střílý má STI ve 40SW a stálo ho to po koupi 4 cesty k Martínkovy což je odnás docela dost a 3 000 nábojů než to začalo šlap.Ale zas musím říst , že ted to jede bez závad.
Je to normální nebo to bylo blbě spasované.Pořád se mu to sekalo.Dal max.2 zásobníky a pak začalo zavádět to.A Martínek pořád psal musíte to zajet.

Carlitoban
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 31.10.2011 9:30

15.11.2011 11:23

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Dnešní moderní služební zbraně podle Glocka jsou prakticky všechny na stejné úrovni a pro běžného hobby střelce nezničitelné a bezporuchové (pokud nezačne odborně ladit), navíc většina těchto zbraní je zavedená u nějaké ozbrojené složky, takže musely absolvovat mnohem větší záhul, než u nás „doma“ na střelnici.

Je to zbytečné porovnávat pár tisíc ran a míru opotřebení. I tolik opovrhovaná DUTY je zbraň na úrovni pro služební použití. To že se s těmito zbraněmi budou honit body na nějakém závodě neměli konstruktéři v plánu. Jde o spolehlivost, odolnost, všestrannou použitelnost, jednoduchost v obsluze i údržbě a cenu. Teprve pak nastupuje přesnost a komfort při střelbě. V boji nikdo nebude usilovat o to, aby jeho protivník klesl k zemi o pár setin dřív, než ten, kterého sejmul kolega vedle.

Sportovní speciály mají požadavky jiné a nikdo nepředpokládá, že je někdo bude tahat třeba do Iráku. Bohužel touha střelců mít extra vymazlenou zbraň, (z nichž drtivá většina nedokáže drobný technický dopink rozpoznat, natož využít) je vodou na mlýnské kolo různých tuning shopů. Ve finále to znamená, že zbraně jsou super, ale za cenu mírné „přešlechtěnosti“ a tak trochu i jednoúčelovosti. O ceně peněžní se nemá ani cenu bavit. Image je totiž nejdražší věc na světě.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

15.11.2011 15:34

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

bavme se trochu rozumně, čili že někdo dá krabičku či pár set nikomu nic o životnosti neprozradí
tudíž bavme se v řádu tísíců či desetitisíců předcházejících závažným poruchám (jako prasklý rám či závěr,... nikoliv vzpříčených nábojů, utahaných pružinek apod)

g1719
Edge ve 40sw se správným vytahovačem a slušně opracovanou komorou
by měl šlapat (s továrníma patronama) po prvním šupleti
jestli vystřílel 3k je mrzutý ale vzhledem k tomu že by to mělo vydržet pár set tisíc, to nic není
btw jsme OT

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

15.11.2011 18:45

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Když to vezmem kolem a kolem....závady u fungl nových STI lze rozdělit na 3 příčiny (pokud pominu onu komoru a vytahovač).

1.: lidé si nechávají na slušně spasované zbraně cpát kosmické povrchovky (Ruthénia, nitridy apod) díky kterým se natěsno slícovaná zbraň prostě zadře a trvá to pár tisíc ran, než se ve styčných plochách "ojede". Já jsem pistoli zajížděl celej loňskej rok, protože Hans nedbal mého přání že chci brynýr a nasral mi tam nitrid....

2.: spousta i velmi zkušených střelců neumí udělat slušné náboje, které sportovní zbraně s těsnou komorou vyžadují...

3.: každý, kdo vlastní klon 1911 je odborník na ladění a podle toho to tak vypadá, takže každý takový ladič pak vozí pistoli k Martínkovi či Zendlovi, ale nepřizná, že sám něco posral, protože do toho vrtal...

martin jarabek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 03.10.2007 10:30

21.11.2011 16:45

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

STI LS9 - po cca troch rokoch a dvoch mesiacoch a par tisic nabojoch (statistiku nemam, ale cca 2-3000, hlavne prebijane ARESy 8,0 gram) mi praskol ram vpredu pod ustim hlavne. vyzera to ako vada materialu (inkluzia v odliatku???) ktora sa po kazdom strielani zvacsila. takze uz nestrielam a cakam ako sa vysvihne distributor, ktory sa slubil k organizacii bezplatnej vymeny ramu za novy...

LukasJ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 17.08.2011 17:52

22.11.2011 19:41

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Kora .38 spec (rám slitina) - cca 6000ks - propalující se rám, znehodnoceno a prodáno
Kora .22 - kolem 10000ks .22LR, různých (SaB, CCI a mnoho dalších) - funguje bez problémů
Kora 6ME Flobert - cca 500ks - funguje normálně, trošku klesl soustřel

CZ83 .32ACP - 2000ks - spolehlivá, příjemná, dá se nosit, nesnáším pistole......
CZ75D 9mmL - kolem 500ks - spolehlivá, nesedí mě.....
CZ100 9mmL - kolem 200ks - něco tak hroznýho jsem ještě nepotkal, technický problém žádný, ale trefit "vrata od stodoly" je výkon hodný obdivu (bude to rukama, navíc mě vždycky vzal alespoň jednou závěr přes ruce....)

CG 1911 rv "za války" .45ACP - 800ks - nikdy žádný problém, "pojídá" veškeré střelivo, nesnáším pistole kromě 1911ky
Colt Anaconda .44mag 4inch - kolem 200ks - krásná věc, spolehlivá, s touhle hlavní nepřesná, děsnej zpětnej ráz, těžko to udržet

SaW 19 .357 4inch - 300ks - Spolehlivá, krásná, když ho miluješ, není co řešit

Ruger GP100 .357 4inch - málo, tak 100ks - jenom půjčená na střelnici v US, docela by to šlo, přemýšlím, že to zařadím do arzenálu......

Norico 1911 .45ACP - nevím, asi 400ks (míň jak 500, víc jak 300) - Prasklej závěr, znehodnoceno (to je spíš kategorie "ozdoba"....)

No a pak i další, ale nic co by stálo za zmínku. Možná jen Black Powder zbraně, ale to by bylo na dlouho. Tedy něco by bylo, ale po 50ks si netroufám hodnotit, jsme ve stavu "přibližování se k sobě".

LukasJ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 17.08.2011 17:52

22.11.2011 19:47

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Jo, ještě jsem zapoměl na Koru .38 4inch s ocelovým rámem. Kdy jsem po selhané poslal další. Roztržená hlaveň, popálená ruka, trošku olova v ruce. Ale za to mohl slhavší náboj a hlavně moje blbost. Střílet na otáčecí terče na dva zásahy prostě nevyšlo. A mockrát to předtím šlo...... Jen než jsem si uvědomil, že to jen plesklo, jsem poslal druhou........

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

22.11.2011 22:17

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Jo a tady je jedno STI co má namotáno asi 750000 výstřelů. :? :)

novej-tactical-t347-40.html

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

06.12.2011 12:14

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Včera mi praskla hlaveň na Colt 1911. Celkem vystřeleno cca 500 továrních nábojů. Více tady i s fotem: roztrhla-hlaven-colt-1911-fotky-t20016.html

:( :(

H.

topa77
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 26.05.2008 7:17

08.12.2011 8:21

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

CZ 75 D compact pcr celkem 9500 ran ( 3 roky ) z toho 95% klasické SB FMJ

- 7718 ran - prasklá pružinka spouště ( dle puškaře překalená ) - dalo se střílet dál
- 8930 ran - zlomený zápalník - střílet se nedalo, dalo se s tím hodit :D

jinak moc nežere náboje s krátkou nebo plochou střelou ( SB subsonic nebo SP ), vzpříčí se při nájezdu do komory

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

18.12.2011 15:00

Re: Kolik toho mají za sebou naše zbraně, kolik závažných závad?

Remington 1911R1 - rok nošený, nastříleno cca 2500 ran, pouze tovární střelivo, hlavně SB

- dnes při druhém zásobníku praskl vytahovač

Příští týden vezu do Brna na Šumavskou, kde jsem kupoval, na záruku. Jsem zvědav, jak se k tomu postaví a jak dlouho do bude trvat.

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků