Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

29.04.2009 11:00

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Se souhlasem vlastnika = drzeni, bez jeho souhlasu = noseni. Pokud nepracujes u soudu, z hlediska zakona nemas problem :) (coz ovsem neznamena, ze bys kvuli tomu mel sefovi delat husto, spis ho vem na strelnici)

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

29.04.2009 12:02

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

admix píše:....coz ovsem neznamena, ze bys kvuli tomu mel sefovi delat husto, spis ho vem na strelnici)

Beru na strelnici kdekoho :-) Nedavno to byl relativne cerstvy kolega a jeho pritulkyne. Velmi se jim to libilo, uz jednou si to zopakovali, nejspis si daji jeste repete a kolega uz se rozhlizi po glockach :-)

Uživatelský avatar
corwin22
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 17.10.2008 21:20
Bydliště: Praha

30.05.2009 11:44

Zkušenosti asi po třech měsících

Takže kontrola zbraně po každých pěti minutách naštěstí vyprchala. V duchu jí hlídám stále. Ale už to není ta paranoia co ze začátku.

Prostě mám ve Fobusu na třetí hodině, a jen sem tam občas popotáhnu podle momentální situace.
Batoh, bunda a tak. Zvlášt flease mikiny co nosím rád jsou prevít. Lehké a odfouknutí na eskalátorech není problém.
Vyřešil jsem to tak, že při přesunu knihu, pořád něco čtu, držím silnou rukou a zároveň přidržuji okraj bundy aby se neodhrnula.
Zároveň tohle držení-nošení podle mého, "rozkládá" siluetu zbraně. Podobně jako "hejkal".
Do práce jsem po delším váhání začal taky nosit. Ještě si nikdo nevšiml. Nebo všichni dělají "nevidím..."
Uvidíme, třeba už mám objednaný trezor, ani o tom nevím :)

Zpětně děkuji za odpovědi na moje první krůčky ohledně nošení a špatného pocitu. :)

Hlavní otázka dne pro toto vlákno zní.
<b>Měli jste zbraň sebou už na kole?</b>
Mě se to shodou okolností podařilo hned dvakrát těsně po sobe. Už jsem to více nezkoušel. Leda že bych si pořídil "Australák". :mrgreen:

BTW:Nedávno se mi podařilo odhalit jednoho kolegu střelce. Normálně bych si toho asi nevšiml, sluchátka a kniha udělají své... Ale kniha byla uklizena v batohu a čekal jsem na dojetí metra do stanice-tož jsem koukal tak po lidech.
Udělal klasický pohyb při přípravě na vystoupení z metra.
V rámci toho že počítal s tím že vystupuje z metra jako jeden z posledních, si šáhnul na pažbu, aby se ujistil že je tam kde má.
V tom okamžiku jsem měl deja-vi. A "vyčíhal" jsem si potvrzení pro mojí domněnku.
Ano, pažba byla jasná. Subcompact-ale když jste věděli, tak jste viděli. :D

Uživatelský avatar
kibicz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 25.04.2008 18:23
Bydliště: Cajzlograd

30.05.2009 17:06

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

corvin22: Na kole jí sice obvykle nenosim, ale když mam jet sám, tak jí hodim do kejmlu - sice tam neni moc po ruce, ale aspoň něco. Cyklošortky obvykle nemají pásek, takže neni kam s pouzdrem.

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

31.05.2009 20:31

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Na kole vozim v brasne na riditkach a brasnu beru od kola vsude s sebou. Zapnuto jen na suchy zip, celkem dostupne. V prvni komore revolveru na kolo vozim brokovy naboj na psy. Zatim nebylo potreba vyzkouset, zda se trefim nebo si jen paradne rozbiju hubu :lol:

murdoch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 198
Registrován: 26.08.2008 15:38
Bydliště: Brandýs nad Labem

12.06.2009 13:07

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

No já nosím snad úplně všude... Většinou ve vnitřní Dastě, v tý můžu nosit i jen tak pod tričkem a při správný poloze pouzdra to vypadá tak maximálně jako kdybych měl na pásku mobil, když vyrážíme s dcerou třeba na kolo nebo se mi nechce cpát si bouchačku za kalhoty, tak hodím kvér buď do etuje (zase Dasta) nebo do sumky na zásobníky pro M16 - dost lidí to používá v podstatě jako dokladovku, tak je to podle mě docela nenápadný...
corwin22: v tom metru jsem to mohl být klidně já... I když, jak nosím v tom vnitřňáku, tak si spíš jistím pažbičku loktem, s rukou podél těla - mám tak nad zbraní prakticky neustálou kontrolu a ještě tak vlastně ruším případný obrys pod oblečením... Občas ale přeci jenom kontroluju polohu zbraně "nenápadným" pohmatem, v případě, že vstávám, obzvlášť...


Reklama

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

12.06.2009 15:25

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

PaF: brašnu na kolo máš nějakou standardní nebo zakázkovou? Byla by fotečka?

Uživatelský avatar
corwin22
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 17.10.2008 21:20
Bydliště: Praha

30.10.2009 20:48

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

PaF:Jo do brašny na řidítka. Fajn idea. Jak nějakou pěknou uvidím a bude vyhovovat. Pořídím.

A teď pánové otázka na tělo:
Na první rande mít či nemít? To je to oč tu běží...

Uživatelský avatar
czexit
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 143
Registrován: 19.09.2009 19:02
Bydliště: Plzeň

30.10.2009 21:49

Re: Zkušenosti asi po třech měsících

corwin22 píše:Udělal klasický pohyb při přípravě na vystoupení z metra.
V rámci toho že počítal s tím že vystupuje z metra jako jeden z posledních, si šáhnul na pažbu, aby se ujistil že je tam kde má.
V tom okamžiku jsem měl deja-vi. A "vyčíhal" jsem si potvrzení pro mojí domněnku.
Ano, pažba byla jasná. Subcompact-ale když jste věděli, tak jste viděli. :D


Já nosím ve vnitřním na 3 hodině, zatím nejméně nápadný způsob který jsem objevil je občasná kontrola loktem :)
Každopádně se mi podařilo už odkrýt náhradní zásobník na levém boku při držení v tramvaji. Ne že by byl zcela vidět ale kdo ví, pozná.

Skryté nošení zbraně je jasné, ale jak je to s náhradním zásobníkem? Je to také přestupek?
Naposledy upravil czexit dne 30.10.2009 23:29, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

30.10.2009 23:10

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

corwin22 píše:PaF:Jo do brašny na řidítka. Fajn idea. Jak nějakou pěknou uvidím a bude vyhovovat. Pořídím.

A teď pánové otázka na tělo:
Na první rande mít či nemít? To je to oč tu běží...

Ja taham vzdy a je mi jedno zda je prvni ci posledni rande :)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

31.10.2009 0:12

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Tak tak... Musíš jí dát jasně najevo, že ta brokovnice pod postelí tam byla dřív, než ona v posteli... :mrgreen:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

31.10.2009 11:14

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

A na první rande bych spíš nezapomněl jinou "ochranu"....

Jinak jak říká Hungry, to je nejdůležitější pro počátek vztahu.... ještě spíš se zdůrazněním toho, že ta brokovnice tam zůstane..... změny mohou nastat jedině o patro výš.....:-)

Já na všechna randeta chodil s pistolí a nikdy žádný problém, většinou jsem o svém koníčku stihnul pohovořit dřív než došlo na "otlapkávání" a "nahmátnutí tvrdé věci"....

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

31.10.2009 13:49

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Presne tak, vetsinou behem pocatecni reci zavedu nejak rozhovor na konicky a upozornim na to, ze mam na sobe tvrdsi kousek nekde jinde nez jen v rozkroku ...

Uživatelský avatar
corwin22
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 17.10.2008 21:20
Bydliště: Praha

01.11.2009 6:55

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

czexit:Jo jasně. Já už taky kontroluju pouze a jen loktem. Zvláště potom, co jsem viděl, jak je jasně vidět prohřešek když si sáhneš rukou. Ostatně touhle dobou "tahám železo", přes půl roku. Tak už to mám docela "vychytané". Ne, vše. Ale skoro.
EDIT:Skryté nošení náš zákon o zbraních atd. nijak nedefinuje. Definice zní:"nosit zbraň či střelivo a hlavní součásti tak aby nebyly VIDITELNÉ. Tudíž, pokuď to chceš brát doslova. A do důsledků, pak problém s viditelným pouzdrem na zásobník není!
Ale osobně bych, i přesto že to není problém ohledně zákona. "Nedráždil tygra bosou nohou". Hlavně jde podle mého, o to, že nějaký vohnout, může vědět o co jde. A dostat pocit že by se mohl ozbrojit. Hrozí následné napadení!

Jo mít ochranu je nutné. O tom není debata :mrgreen:
A v rámci toho že jsem naplánoval rande do pizzerie, tak tam budem zapíjet italskou kuchyni vínem. Červeným.
Problém ohledně prvního rande odpadl. A při té příležitosti, uděláme: "Co mám rád, co máš ráda??"
A při té příležitosti se zmíním.
ONA:"Kde trávíš svůj čas"?
JÁ:"V práci. Následně na závodech."
ONA:"Jé. Ty závodíš? A v čem?"
JÁ:"Na závodech LOSu. Kde krom jiného, dělám i rozhodčího."
ONA:"Jé. A co to je?"
JÁ:"No, to jsou závody kdy trénuju "jak co nejrychleji dostanu dvě alfy na stejné místo uprostřed hrudníku"."
ONA:"JÉÉÉÉÉ". Útěk z pizzerie...... :lol:

Hele, nemám to už předem přeřadit do vtipů?? :shock:

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

01.11.2009 11:50

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Nevidím důvod, proč zbraň na rande nevzít. Než dojde na obsah Tvých kalhot, nemusí o tom nikdo vědět, a člověku (nebo ženě), s kterou lezeš v postel bys měl věřit natolik, že o zbrani může vědět. No a trubka, co Tvůj koníček nedokáže respektovat je stejně nezajímavá :wink:

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

01.11.2009 12:22

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Corwin chce popíjet s novým objevem červené víno, takže nechá miláčka, protentokrát, doma (chápu-li to správně). Ale díky, až půjdu v budoucnu na rande, nebudu se báti jít ozbrojen (alkohol u mě nehrozí bo nesmím).

Zítra jdu zas do knihovny a dovnitř nesmím ani v lehké mikině, ale nechce se mi cestovat přes půl kraje "nahatej". Batohy a bundy se ukládají do dřevěných uzamykatelných schránek, takže ji tam nechat nesmím. Služební pouzdro na CZ82 zavrhuji rovnou, to je jako mít to napsané na čele. Podpažní dastu taky, v knihovně by se zvencli a nesplnil bych skryté nošení. Takže mi zbývá kožené opaskové a přes něj přetáhnout povlak (díky, babi). Ubírají se moje myšlenky správným směrem?

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

01.11.2009 13:09

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Nesmis v mikine, nesmis s batohem ... to je nejake vladni ustredi? :shock: Nicmene pokud tam muzes jenom v tricku, tak bych volil cerne triko (nejsou na nem videt obrysy) + tenke vnitrni pouzdro.

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

01.11.2009 13:39

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

Narazilijsme tady na nekolik problemu jak to tak ctu na ktere by mne zajimala odpoved :)

1. pokud mam pouzdro co mi kryje uplne celou zbran, mohu mit toto pouzdro viditelne? Prece splnuje ze neni ze zbrane videt ani sroubek, ale pres to kazdy pozna co tam je, tak ze MOHU CI NEMOHU MIT VIDITELNE UMISTENE POUZDRO S CELOU SKRYTOU PISTOLI UVNITR? :)

2. zakon nedefinuje tusim, ze nesmis pit kdyz ma zbran, ale pise se tam neco o snizeni cehosi :) Jak to je vlastne, kdyz mas u sebe zbran a das si treba 1-2 piva?

PRO corwin22:
Vis ono jde vcelku popsat to co pises uplne jinak a tak aby nechytla dojem, ze kdyz ti neda, bude dalsim tercem na pristim LOSu :)

EDIT admix: diky, presne to jsem si myslil, tak ze az potkam zase magora co jde po ulici se stehenim pouzdrem s celozakrytim zbrane, nebudu se usmivat, ze to je potresteny airsoftak, ale budu uvazovat zda nahodou tam ten magor nenese ostrou :)
Naposledy upravil wolf dne 01.11.2009 13:53, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

01.11.2009 13:46

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

wolf: 1. ano, muzes, mluvi se o zbrani, ne o pouzdre. Nicmene cokoliv vic nez vykouknuti kozeneho pouzdra pod mikinou bych bral jako zbytecnou provokaci :D
2. dokud neudelas pruser nebo na tebe nekdo nezavola flojdy, tak to nikdo resit nebude. Ja osobne se zbrani nepiju vubec, maximalne si dam pivo treba po jidle (to se stihne rozlozit, nez se dostane do krve), nebo dve piva po praseti (na skoro kilo grilovanyho veprovyho proste kofola vypit NEJDE :D ).

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

01.11.2009 13:57

Re: Kam všude nosíte krátkou zbraň?

admixi, je to krajská knihovna. mají strach, že jim někdo šlohne knížky. jelikož tam mají elektronickou kontrolu kontrolu u východu a čipy v knížkách bude to jen pozůstatek doby před jejím zavedením. zítra se zkusím domluvit s tamním bezpečákem co a jak.

Jsem rád, že jsem si jednou ráno před návštěvou GŠ AČR vzpomněl že bych měl nechat miláčka doma. VP u vchodu málem vypadly oči když jsem z tašky vytáhnul noťas a mobil (oboje jsou "nahrávací zařízení" na písemné povolení). Zeptat se ho kde mají trezorky na uložení zbraní... to by s ním nejspíš seklo :lol:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník