Uživatelský avatar
Dominicus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 20.04.2011 11:48

14.02.2013 10:58

Dnes mě navštívil tipař

Dnes se mi po ránu stala nepříjemná událost. Zbytek rodiny je na horách, jsem tedy celý týden v domě sám. Ráno jsem se posbíral, že půjdu do práce, vylezu ze dveří a ejhle: venku ve sněhu jsou stopy navíc. Někdo v poměrně úzké a sportovní obuvi velikosti cca. 40 si otevřel branku (to není problém, stačí prostrčit ruku a vzít za kliku), přišel k oknu vedle vchodových dveří (odkud viděl botník a kabáty), poté přešel k samotným dveřím (co vyváděl/a zde, těžko soudit, protože máme nade dveřmi přístřešek) a nakonec zase pryč. :roll:
Tak jsem se vrátil dovnitř, vzal si sebou do práce zbraň, plánuji se vrátit co nejdřív to půjde a nezbývá mi než doufat, že je kdyžtak alarm vyplaší.
Máte nějaké zkušenosti? Jak se dá takové vloupačce předejít? Obyčejnému zámku se vysmějou, to vím. Existují ale nějaké, kterým se dá věřit?

Uživatelský avatar
Metox007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 11.02.2011 0:25
Bydliště: Brno

14.02.2013 11:06

Re: Dnes mě navštívil tipař

urcite je dobre informovat sousedy aby si davali pozor a zaroven hlidali "podezrela individua"
nezvane navstevy s oblibou chodi dopoledne, kdyz je zbytek normalniho (pripadne prizpusobiveho) naroda v praci :|

Uživatelský avatar
Dominicus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 20.04.2011 11:48

14.02.2013 11:22

Re: Dnes mě navštívil tipař

Sousedé jsou také přizpůsobiví a dětí mají odrostlé, ale asi jim aspoň napíšu SMSku... :?

Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

14.02.2013 11:36

Re: Dnes mě navštívil tipař

Dominicius: me to potkalo pred 3 tydny. Nastesti u vrat je svetlo s cidlem, takze se rozsvitilo a frajer to vzdal.
Misto me to odnesli ctyri sousedi. Asi by pomohl nejaky bezpecnostni system co hlida vsechny venkovni dvere a v pripade naruseni dela bengal a muze poslat i sms. Investice kolem 5 tis.

red.dog
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 20.11.2011 16:53

14.02.2013 12:01

Dnes mě navštívil tipař

Uvedom sousedy, nahoda je blbec a obcas je ji treba pomoct. Nevim v jake zastavbe bydlis, ale pokud kolem aut a baraku vidim individua, volam na mistni sluzebnu PCR. Registruji to a uz nam to i prineslo ovoce.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.02.2013 12:59

Re: Dnes mě navštívil tipař

Mocina na tu cenu moooc přitlač.


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

14.02.2013 13:12

Re: Dnes mě navštívil tipař

Taky se mi ráno přede dveřma objevily stopy. Druhej den sem si přivstal a číhal za dveřma, najednou slyším šramocení, otevřu dveře a tam chlap. Tak dostal přes držku a druhej den jsem se divil, že ráno nemám ve schránce noviny :(


:D:D:D

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

14.02.2013 13:44

Re: Dnes mě navštívil tipař


Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

14.02.2013 13:53

Re: Dnes mě navštívil tipař

Glock1719: stryc si neco obdobneho kupoval asi pred rokem, bezdratovy prenos od cidel, cidla na 5 dverych + dilna vzdaleno cca 70 m, zasilani zprav na mobil, moznost ovladani via mobil a stalo to 8 500,-.
Vyrobce a znacku muzu zjistit.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.02.2013 17:25

Re: Dnes mě navštívil tipař

Nemusíš naše firma se tím taky živý.Proxi zabezpečení je nekde jinde.

Tparanoik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 10.01.2010 15:59

14.02.2013 19:40

Re: Dnes mě navštívil tipař

Heleďte a není nejlepší si na zahradu pořídit pořádnýho hafana? V útulku Ti nějakého vyberou, uděláš dobrý skutek a ještě budeš míš kámoše.....

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

14.02.2013 19:44

Re: Dnes mě navštívil tipař

Bohužel to není žádný vzácný jev. Jak Vašek pustil těch 7000 zm*dů, tak se hold něčím živit musí, aby bylo na krabicák a kuřivo.
Jinak jim stačí, že vidí že pár dní nikdo neodklízí sníh a je jim jasné, že doma nikdo není a jde se na věc. Klidně za bílého dne. Sousedi jsou většinou laksní a když si borec vezme montérky a tašku tak odvrtá za bílého dne vložky od vchodových dveří a nikdo si ho ani nevšimne. To je ale ještě ten sofistikovanější způsob. Jindy stačí cihla nebo kus roxoru.

Jediná obrana je dobrý alarm, nebo pes za plotem. Těch se většinou bojí a jdou o dům dál. Tedy alespoň 90% potenciálních zlodějů. Těch 10% si poradí i se psem a tak 1% i s alarmem. Ale to už jsou profící co na normální bytařinu kašlou a jdou jen po vybraných lokalitách kde tuší škváru.

Jinak když už k něčemu dojde, Policie nezjistí nic. Z dva měsíce dopis, děkujeme - odloženo. A pokud chytíš toho hajzla jak se ti hrabe ve fotkách rodiny, nezbude Ti než se mu uklonit, protože je to lidská bytost, která má taky svá práva... :evil:

Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

14.02.2013 20:30

Re: Dnes mě navštívil tipař

Mám to vyřešený následovně doma alarm napojený na PCO a venku nevlídný PES :mrgreen:

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

14.02.2013 23:41

Re: Dnes mě navštívil tipař

Mohl bych ti o tom vyprávět svoje...loni 6x vykradené auto. Dokonce se jim ho podařilo vybrat v noci ze čtvrtka na pátek, v servisu mi dali náhradní a šup z pátku na sobotu mi vybrali i to náhradní.
Pořídil jsem dvoucestný alarm (s jasně modrou diodou na předním skle)a od té doby mám klid...

U baráku bych to udělal stejně, kameru, čidlo na pohyb a alarm ideálně s napojením na PCO ,nebo na telefon.
No a k baráku patří PES.

red.dog
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 20.11.2011 16:53

15.02.2013 7:09

Dnes mě navštívil tipař

Kody:
V klidu nespi. Nevim, jake zarizeni na kontrolu vozu mas, ale pagery obecne reaguji alarmem nekdy i s nekolika vterinovou prodlevou od zapoceti "utoku" (spusteni otresoveho cidla, elektronicke otevreni dveri). Tipar na auto (uz i fetky) jednoduse vypozoruji tvou rychlost reakce na podnet (kaminek hozeny na kapotu, chytnuti za kliku, "zhoupnuti" auta). Pokud totiz muzes na hlidaci nastavit citlivost, pak uz jsi urcite zjistil, ze prvni stupen (upozorneni, ze se neco kolem auta deje) ti spusti i kalejici ptak, proturovana motorka, prujezd duneni tustus trdel v kabriu. Pokud okamzite nezjistis puvodce, pak zacnes uvazovat nad snizovanim citlivosti (pri opatrnem utoku na auto se pak prodluzuje doba tve reakce) a tipari maji nejen zelenou, ale uz je jen otazkou casu, kdy se na auto naplno vrhnou. Par let zkusenosti s tim uz mam, presto jsem se dokonale neubranil nekolika pokusum o vykradeni vozu pres zamky a ovladace centralu, krytky ventilku uz nepocitam, pokus o corknuti kol, krycich mrizek, pokus o vniknuti do auta vyhackovanim po odstraneni list oken obou prednich dveri a na zaver perlicka, ktere se vzdy vsichni zasmeji - kradez hagusu!!! To jedine se tem zmrdum povedlo v dobe, kdy jsem mel po operaci nohy. Jinak vse jen pokusy, presto s nemalou skodou. A vsechny pokusy mely jedno spolecne - tipare. Ten (ti), nekolikrat pred utokem vylozene zkouseli, za jak dlouho se na ne nekdo vyriti pri pokusu o utok na auto - dokonce jsem po upozornenich na pager nasel kolem auta airsoft kulicky (ne, nejedna se o zert).
Hodne nam na sidlisti pomohlo prave to, ze jsme si (i v noci a hlavne nad ranem) mezi sebou do nekolika domu zavolali a kdo byl po ruce, ten vylitl ven. Na PCRku okamzite echo o podezreni a hle, loni jim to pomohlo lapnout jednu celou particku. Zmrdici meli obrovske stesti, ze je zrovna capla hlidka, protoze jinak by nejspise skoncili nekde "na statku".
Snad tohle nekomu pomuze i pri ochrane domu.
Tomik

Uživatelský avatar
Dominicus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 20.04.2011 11:48

15.02.2013 11:28

Re: Dnes mě navštívil tipař

Tak domek zůstal nenarušen. Alarm máme, ale není napojený na žádnou službu, takže je nutné se spoléhat na odstrašující efekt sirény. Sousedi ze dvou stran jsou taky na dovolené (njn. prázdniny), tak jsem aspoň vytvořil nějaké zdání aktivity v domě a snad to dům dnes taky přečká. Víkend je v pohodě a o víkendu končí prázdniny, takže rizikové období pomine. Nicméně stejně je to motivace se nad bezpečností domu trochu zamyslet.

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

15.02.2013 20:31

Re: Dnes mě navštívil tipař

to:red.dog
jasně že to není všelék, ale fetky které tu plundrovali vozítka to v mém případě odradilo.
Pokud by šlo o profíky rozhodně by je to nezastavilo. Ale má-li fetka na výběr vozidlo zabezpečené (kde bliká něco nestandardního - ne tovární alarm) a nezabezpečené tak proč by zbytečně ryskoval, hodí cihlu do toho druhého.

Myslím, že obdobně se to dá vztáhnout i k nemovitosti. Profíky to neodradí, ale náhodné lapky ano.

To:Dominicus super dobře to dopadlo. Kámoš to řeší tak, že když jede pryč má nastaven časový spínač (něco takového http://www.alza.cz/solid-fdd-50-sf2b-d113021.htm) na TV a Lampu, aby vytvořil dojem že doma někdo je.

Uživatelský avatar
MK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 215
Registrován: 02.05.2007 12:30
Bydliště: Brno

15.02.2013 22:39

Re: Dnes mě navštívil tipař

Hm, ja mel vloupacku na baraku minulou sobotu...prednima dverma, ticha ulice, radovy RD....normalne bych to prospal, OSTUDA, ale nastesti zarval rotvajler a tak stihli jen vzit ze zadveri bundu a frnk pryc...i tak - na p..u :-(

shadow164
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 110
Registrován: 22.05.2010 22:11
Bydliště: Pirnik

15.02.2013 23:05

Re: Dnes mě navštívil tipař

Ech, nám minulou sobotu jakýsi všiváci vybrali obchod. Sekáč. Peníze tam nebyly, tak se alespoň ohákli. Podle výběru zboží to prodavačky tipují na ženské příbuzné skupiny Gypsy Kings. Ironií osudu jsem v době, kdy se oblékaly, vybíral na netu alarm... Vypáčené dveře, asi na sedmý pokus...
Shodou okolností tutéž noc vybrali lékárnu. GSM alarm zafungoval, volal majiteli, ten měl ale vypnutý mobil, druhé číslo bylo taky hluché. Siréna na obchodě houkala od půlnoci až do rána... a PČR nikdo nevolal... Hlídka si toho všimla, když jela k nám... :evil:

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

16.02.2013 6:38

Re: Dnes mě navštívil tipař

Ani pes není všelék. Je to zhruba 3 roky co jsem po nějaké delší sobotní noci polehával nedělní dopoledne na gauči u televize. Podřimoval jsem a u nohou pod dekou mě zahřívala moje jezevčí fenka. Manželku jsem tou dobou měl .... už ani nevim kde, ale už byla v požehnném stavu. Najednou v tom polospánku slyším šramot v kuchyni a tak se podívám. Viděl jsem svýma ospalýma očima pouze siluetu mladíka. Pes nereagoval tak si říkám že to bude synovec, občas příjde pozdravit.... nebyl. Vyběhl jsem za nim, a pes taky a on mi zmizel. Venku jsem potkal svou matku a ptám se jestli neviděla někoho vybíhat... neviděla. Jdu do domu a dál to neřeším. Po asi pěti minutách mi máma říká "hele byl tu teď nějaký kluk, ptal se na nějakýho Krásu, neznám" a že šel pryč. Vyběhl jsem znovu ven a nakonec jsem ho dostihl pá desítek metrů od domu. Po vyptávání co tam dělal se nechal kupodivu legitimovat a pustil jsem ho. Po několika minutách doma se mi to rozleželo a pro jistotu jsem zavolal našeho známého z místní služebny PČR a situaci jsem mu popsal. Když jsem mu žekl jmémo... zhrozil se. Ptá se mě " tys ho neseřezal?... to je známá firma" Sepsali jme pak protokol a za pár dní byl zatčen při nějaké vykrádačce. Měl na krku dohromady 27 případů vykrádaček a přepadení. Od té doby zamykám, psa nehýčkám pod peřinou a hlavně jsem si konečně přišrouboval trezor ke zdi.
Shrnuli to: pes selhal, oči selhali, rozespalý mozek taky a vzít pistoli pro jistotu mě ani nenapadlo a hlavně jsem pchopil že je úplně jedno kolik je hodin. Oni už nechodí v noci jako za starých časů. Oni pochopili že čím nápadnjší jsou tím jsou nenápadnější. Tak chodí ve dne
Pánové, na alarmu nic nezkazíte a pokud máte šikovné ruce a jste trošku kutilové, prodávají se dokonce stavebnice i s GSM bránou za pár korun... myslím že známý takto zabezpečil celý barák za 2tis.

Další

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků