Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

16.02.2013 13:27

Re: Dnes mě navštívil tipař

glock1719 má pravdu. Profi-systémy EZS jsou cenově jinde. Levné "systémy", různé skládačky atp. jsou vesměs nespolehlivé a dnes už parchanti vědí jak je odstavit. Jsou to vlastně hračky, které se pouze tváří jako zabezpečení. Taky se jim říká "chůvičky", protože mnohdy jsou na velice podobné úrovni s třídou zabezpečení 0. Může se stát, že sice dáš za systém malé peníze, ale ve finále zjistíš, že jsi je vyhodil oknem. Chce to kvalitní EZS (třídy 2 a výš) s připojením na PCO, kde Ti zajistí nostop dohled nad funkčností a v případě narušení výjezd a případný zákrok. Systém který je pouze interní (siréna, sms na mobil) je lepší než nic. ALE, siréna je utržená během vteřin a je po houkání. Sms Ti přijde když budeš třeba na horách, v divadle, v bazénu atp. a nepořešíš vůbec nic. Kamery s záznamem jsou super, ale jako podpůrný prostředek, hlavně pro následné dokazování. Kamera z toho stojánku nesleze a nenakope zloděje do prdele. Varianta, že poplach uslyší soused a půjde se "podívat" taky nic moc. Může skončit s rozbitou palicí, nebo hůř. Každy sám zvolí úroveň - třídu zabezpečení, dle vlastní úvahy. Já mám doma např. dost zbraní, takže podle toho taky volím kvalitu EZS. A i kdybych neměl tak situace, že mi nějaky zmrd chodí v obýváku je pro mně nepřijatelná. Klientům nabízím EZS s třídou zabezpečení 1,2,3,. Instalaci "chůviček", zásadně odmítám. Protože nelze garantovat funkčnost, regulérnost přenosu informací a tím padem ani adekvátní zákrok. Aby to nevyznělo, že "chůvičkářům" odmítám poskytnout služby ostrahy-ochrany, nabízím jim možnost, zavolat na PCO, když mají doma poplach a my provedeme výjezd-zákrok. Odpovědnost za "chůvičku" si však nesou sami. Pes je taky super, ale spíše jako demonstrace živého-nejlépe ostrého hlídače. Na určitou skupinu zmrdů to bohužel nefunguje. Já už viděl otrávených, umlácených i zastřelených psů. To pak vloupání zamrzí dvojnásobně. R

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

17.02.2013 3:32

Re: Dnes mě navštívil tipař

jistě, máš pravdu, ale ty "chůvičky" jak je nazýváš, bych zas úplně nezavrhoval. Né všichni mají dostatek peněz a mají na placení poplatků pro PCO. Tudíž jim nezbude nic jiného než levná GSM brána s několika čidly. Vzpomněl jsem si že můj otec má něco podobného na své zámečnické dílně... není to sice stavebnice, je to kupovaný jako celek, ale je to hračka. Ale tahle hračka dosáhla toho, že už mu to po dvacátý první nevykradli a namísto toho jsme už třikrát zasahovali a zadržovali. Někdy to byl pěknej nervák, ale výsledek stál za to. Není nic krásnějšího, než když vidíte jak si páni policisté odvádějí nepřizpůsobyvýho spoluobčana do auta. Je to boží pocit.

sacket
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 02.09.2007 13:47
Bydliště: Vysočina

17.02.2013 12:55

Re: Dnes mě navštívil tipař

......a po sepsání protokolu mu s úklonou otevírají dveře a mávají na rozloučenou..........

JendaP
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20.10.2012 12:26

17.02.2013 15:23

Re: Dnes mě navštívil tipař

Moc krásný to není, když jsem toho hajzla nechal sebrat kolem desátý hodiny (půl hodiny před tím, jsme ho s pol. hledali a chytali), do půl jedný jsme sepisovali protokol a v cca půl čtvrtý jsem ho viděl vycházet nacamranýho z nádražní hospody. To mě na tom sejří nejvíc a ještě mě točí, že dostal jako opakovanou recidivu dva roky podmínku, protože stačil vytrhnout max. prkno z kůlny....... :evil: :evil:

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

17.02.2013 15:40

Re: Dnes mě navštívil tipař

Taky máte oba pravdu, ale to je o něčem jiném, to už je o právním systému s kterým my nic neuděláme :( . Ovšem zabezpečit byt, dům, dílnu, garáž a zabránit škodě tím že hajzla chytím, popřípadě vylískám a předám chlupatejm... to můžeme všichni. :wink: Podstatný je že jsem majetek ochránil a o tom to je...

JendaP
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20.10.2012 12:26

17.02.2013 16:10

Re: Dnes mě navštívil tipař

No ta pravda je na půl, je lepší, když ho zmydlil pol., (to byl další případ vykradení mého domu)byl tam přede mnou, odmítal jim spolupracovat - nechtěl vyjít z baráku, tak prý pol. viděl jen obrys a hmátnul po něm, vyválel mu hubu ve střepech protože rozbil sklo od verandy a docela mu jich dost nasadil a ve finále tam ten hajzl brečel, že má zlomený zápěstí ale na škodu mu jen víc zkroutil ruku a víc mu secvak želízka - pak ho ještě vezli na šití, z těch střepů měl rozřízlé čelo nad obočím. Já osobně bych se s ním nepral, ve finále i co mi radili pol., tak by mě pak mohl zažalovat pro ublížení na zdraví :wink: - takhle mu nikdo věřit nebude. Je lepší to nechat na nich, já co jsem tam takhle vyháněl "nepřizpůsob. občana" a jen z pozemku, tak se bál i můj kolega z práce, jak jsem tam na něj řval a za to mi to už nestojí.

Jinak tuhle náhražku alarmu, jak jste tady psali, tak používáme celkem úspěšně v garáži a horší je, že jsme tam museli jet párkrát i o půlnoci, co to spustila krysa - je to poměrně citlivý :wink:


Reklama

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

17.02.2013 17:28

Re: Dnes mě navštívil tipař

Ještě jedna trosku úsměvná vzpomínka. Můj otec než si pořídil normální alarm měl podomácku vyrobený vlastní GSM. Vyrobil si z 50 jackelu pouzdro s trubkou o vnitřním průmeru 16mm pro padací čep který byl namířen na tlačítko "volat" starý Nokie. Čep měl zajišten plíškem na který měl uvázaný vlasec. Ten byl omotán kolem celého objektu okama kolem dveří, oken atp. Když někdo stoupil ten čep se uvolnil a vlastní vahou padl na tlačítko. Telefon volal na přednastavený číslo. Ty staré nokie měli tu schopnost že se nevraceli do základního režimu ale zůstali prostě v menu tam kde jste skončili.... takže si jí připravil jako na hovor. A fungovalo to na 100%. Ale až do chvíle kdy ty zmetci přišli přes půdu dřevěným stropem. :roll:

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

18.02.2013 0:38

Re: Dnes mě navštívil tipař

co říkají zkušenosti o instalaci/ne-instalaci venkovní sirény u standardního alarmu?
PRO: je vidět a (teoreticky) může odradit "amatéra" od vloupání - i když nehouká
PROTI: dává vědět, že v baráku alarm je a útočník se může líp připravit
Co převažuje? Poradíte?

Uživatelský avatar
snusmumrik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 17.05.2011 14:22
Bydliště: Košice

18.02.2013 14:32

Re: Dnes mě navštívil tipař

Dať ju tam.
Odradí vandalov.
V prípade, že by chcel kradnúť znalec a siréna by nebola viditeľná, tak po prvom zahúknutí ujde a vráti sa pripravený.
Ja mám chatu dostupnú do 1,5 hod pre policajtov. Odkedy mám sirénu, prestali vlámačky a to som ju mal vykradnutú 2x do roka.

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

18.02.2013 19:10

Re: Dnes mě navštívil tipař

Plně rozumím zde uváděným argumentům PRO použití venkovní sirény. Jen bych uvedl, případ z okolí mého bydliště, kdy majitelé domu ve vedlejší ulici odjeli na dovolenou a po několika dnech se z nějakého banálního důvodu spustil alarm. Siréna řvala v cca. 20min. intervalech do druhého dne!!! :mrgreen: Po roce se událost přesně do puntíku opakovala. Opravdu úžasné!!! Nevím jistě, ale asi někdo z jejich přímých sousedů zasáhl. Doporučuji tedy dobře zvážit připojení venkovní "ostré" sirény, v mnoha případech plně postačí demonstrační atrapa. Také je vhodné se systémem seznámit členy domácnosti aby před zastřežením objektu někdo náhodně nenechal pootevřenou větračku apod. Pak již stačí aby do domu vletěl motýl nebo čmelák a problém může být na světě. Věřte, že když Vás na řecké pláži přepadne záchvat škytavky, že na Vás může vzpomínat celá ulice. :D :D

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

19.02.2013 3:13

Re: Dnes mě navštívil tipař

alarm na chalupe spoustela i bourka, jak opatreni meli sousedi klice a znali postup deaktivace

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

19.02.2013 3:21

Re: Dnes mě navštívil tipař

záleží co potřebuješ zabezpečit. Pokud máš objekt evidentně plný hodnot tak bych sirénu nedával. Takový objekt stejně navštíví profík který bude připraven a tam se hodí tichý alarm a dopadení. Pokud zabezpečuješ chajdu, garáž kterou navštíví vždy jen hloupej čmoud tak ho siréna třeba odradí.
Já mám takovou zkušenost, že místní myslivci zabezpečují sirénou bažantnici a houká jim to tam třeba dva dny dokud někdo z myslivců nepřijde krmit. Nikdo ze sousedů se zloděje nepohrne chytat, spíš budou jen nasraný, že je to ruší a půjdou ti to odstřihnout.

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

19.02.2013 4:41

Re: Dnes mě navštívil tipař

neslo mi primarne o skutecnou funkci (ze bude sirena rvat na ulici), ale o psychologicky efekt (+/-).
Umisteni je na standardnim, nijak luxusnim RD v relativne klidne lokalite ...

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

19.02.2013 10:37

Re: Dnes mě navštívil tipař

To asi jo Přemku, ale pokud by měla být funkční tak bez GSM bych to asi nedal. Abych to mohl ošéfovat během krátké doby a moc neprudil sousedy

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

19.02.2013 11:32

Re: Dnes mě navštívil tipař

rostar: profi systemy EZS? Nejsou to od roku 2009 uz nahodou systemy PZTS?

V kazdem pripade me zaujala ta trida 0, do ktere spadaji treba klasicke obycejne magneticke kontakty s dvema kontakty (tedy proti modelum s tamper, kde si to clovek vyresi pres vyvazeni). Tyto se mi po pravde zdaji jako pomerne "pohodovou" ochranu plaste objektu, zvlaste ty zavrtne, takze ani neni videt, kde jsou presne umisteny a tedy jejich "vyrazeni" z provozu prilozenim jineho magnetu zvenku neni az tak rizikove. Az tak "chuvickove" mi tedy takove reseni neprijde. Tobe ano?

Mimochodem, docela rad bych videl v realu, proc by si mel nekdo kupovat nejvyssi tridu treba PIR cidel, vcetne funkci antimasking apod., kdyz v dobe, kdy by mel nekdo na cidlo cokoliv strikat, by uz mel byt davno spusten poplach.

Takze bych to zase nejak moc neprehanel a spise pouzil selsky rozum.

jernom
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 07.12.2009 21:22
Bydliště: Brno

19.02.2013 13:19

Re: Dnes mě navštívil tipař

Zažil jsem případ kdy mladý cigán se vloupal do baráku. Uslyšel alarm, tak si sedl na židli a 10-15 minut čekal. 3 než dojeli měšťáci, zbytek než ho našli v rozsáhlém areálu. Prý když slyšel alarm řekl si, že už ho mají a neuteče... :lol:

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

19.02.2013 18:27

Re: Dnes mě navštívil tipař

Správně, dle nové normy se Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) nazývají Poplachové zabezpečovací a tísňové systémy (PZTS). Zmněna pouze v názvu, nikoli v použití technologií.
Magnety jsou jistě dobrým doplňkovým prvkem. Používám a doporučuji. Vždy však v kombinaci s pohybovými a akustickými detektory. Záleží co a před kým chci chránit. Pokud chráním kůlnu před čmoudy, stačí magnet... Chcete-li však zabezpečit barák plný cených věcí, peněz, zbraní atd., nechte si raději vypracovat projekt nějakým odborníkem. Ať se nastane, že vám po akci zkušených zlodějů, zůstane jen ten selský rozum. Magnet najdu a zruším vždy. Stejně tak lehce jde odstavit hračka, tvářící se jako EZS. Z pochopitelných důvodů to nebudu více komentovat. Detektory s funkcí antimasking, mají význam pouze tam, kde se k nim pachatel může dostat v době mimo střežení aby si připravil akci. Ještě jsem se nesetkal s magorem, který by chtěl zastříkat detektor v ostrém režimu. Profi systémy se vyznačují hlavně spolehlivostí, odolností, ochranou proti zarušení a když je systém dobře navržen, nainstalován, rozzónován, umí dokonale chránit i sám sebe. Opakuju, záleží co a před kým chci chránit. Je to jako se vším, proč bych si kupoval Mercedes, když Trabantem taky dojedu (možná). Proč bych kupoval Glocka, když A.T.C. taky střílí?
Ve Velké Dobré bylo vykradeno v krátké době 20 rodinných domů. Z toho co jsem viděl v reportáží a podle informací od kolegů byl tam použit systém EZS od Jablotronu. Obecně se ví, že tato společnost se prosazuje právě cenovou dostupností. Zda-li je to na úkor kvality nechť posoudí každý sám. R

http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/v ... licku.html

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

19.02.2013 20:03

Re: Dnes mě navštívil tipař

a ještě jedna pradávná vzpomínka... někdy z počátku devadesátých let. Náš první podomácku vyrobený alarm: PIR spínac (známe z halogenů) a klasická elektrická siréna a skrytý vypínač. Jednoduché a účinné... tehdy bylo :D. Mělo to jednu nevýhodu, když se to zapínalo tak PIR spínač vždy zapnul... bylo to o hercnu

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

19.02.2013 20:05

Re: Dnes mě navštívil tipař

Možná se zeptám blbě, ale nestačí prostě dobrá pojistka? Jasně, je trochu vopruz obíhat po vloupačce papírování a vyřizování, ale stejně tak je vopruz řešit třikrát denně pípající pager na opasku nebo SMSku v telefonu, jak vám hlásí detekovaný pohyb. Je to trochu rouhání, ale ruku na srdce, co vám můžou ukrást tak cenného, že jim to stojí za to a vám to přitom peníze z pojistky nenahradí?

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

19.02.2013 20:07

Re: Dnes mě navštívil tipař

Neznám pojišťovnu která by měla 100% krytí, vyčíslila a odškodnila nervy a problémy s vyřizováním a napravováním škod.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků