RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

10.01.2018 8:45

Re: Váhy

Taky ji mám, jediný problém je, že se do misky vleze málo prachu. Už jsem přešel na Lyman Gen6.
Tenhle číňan je ale pozoruhodně přesný. Ověřoval jsem si ji kalibračními plíšky z práce a držela se na 0,001g přesnosti.

Luky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 221
Registrován: 02.11.2006 21:00
Bydliště: Plzeň

10.01.2018 9:22

Re: Váhy

Já puškové nepřebíjím, tudíž toto mi nevadí. Našel jsem je na ebay za 400Kč, jdu do nich.

mkkt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 173
Registrován: 19.03.2010 12:03
Bydliště: Klatovy

07.02.2018 11:11

Re: Váhy

Zdravím ve spolek,
uvažuji o nákupu vah s automatickým dávkovače. Důvodem je bohužel porucha mých současných digi vah (Gempro250), proto jsem si říkal než vypláznout 4,5 tis. za nový, tak si radši připlatim a butu to mít pohodlnější. Otázka je, zda odchylka 0,1 gr neni problém pro přesné přebíjení (přebíjim 308, zatim jsem používal prachy N 140 a D073,6). Co jsem tak našel na netu a tady na fóru tak se mi docela zamlouvá tohle: https://www.lymanproducts.com/brands/ly ... ystem.html Předem díky za názory.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.02.2018 19:18

Re: Váhy

Já to měl od Reddingu a nakonec jsem to prodal.Na kropení to jde na přesné střílení ne.Není nad obyčejný prachovač na hrubo šup na váhu a dosypat tricklerem.

mkkt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 173
Registrován: 19.03.2010 12:03
Bydliště: Klatovy

08.02.2018 11:50

Re: Váhy

to glock1719: díky moc za odpověď. Myslel jsem si to samý, ale pak jsem našel pár videí a pročet nějký to fórum a zjistil, že by to snad nemuselo bejt tak špatný. Někteří borci to používají i na BR, když přebíjí na střelnici (ty teda většinou preferujou systém od RCBS, který by měl bejt o chlup lepší než ten Lyman). Navíc, když si vezmu digi váhy třeba od RCBS nebo Hornady, tak ty udávají stejnou odchylku (0,1gr). Proto si říkam, jestli se technologie trochu nezdokonalila a nebylo by to použitelný. Navíc představa, že než usadim střelu, tak se mi nasype prach, je velmi velmi lákavá, neb času neni nikdy dost. Zkusim vyčkat, zda se neozve někdo s konkrétníma zkušenostma těhle modelů (Lyman a RCBS) a pak to nějak rozklousknu. Každopádně ještě jednou díky za reakci.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

08.02.2018 12:01

Re: Váhy

Já mám RCBS 1500. Je to jen kombinace elektronických vah a utomatického trickleru. Pokud dáš ranec za přesné mechanické váhy, budeš na tom lépe. Jinak rozdíl, krom ceny, mezi tímto a mechanickým tricklerem a váhami není. Jak jsi konstatoval, odchylky měření vah jsou stejné u spousty výrobků... Ale otázka je udávaný údaj v manuálu vs. realita.


Reklama

Uživatelský avatar
mischanek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 93
Registrován: 29.01.2013 19:46
Bydliště: Beskydy

08.02.2018 16:21

Re: Váhy

glock1719 píše:Já to měl od Reddingu a nakonec jsem to prodal.Na kropení to jde na přesné střílení ne.Není nad obyčejný prachovač na hrubo šup na váhu a dosypat tricklerem.


Redding někdy dělal/nabízel automatický prachovač ?!

Luky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 221
Registrován: 02.11.2006 21:00
Bydliště: Plzeň

08.02.2018 17:42

Re: Váhy

Bill píše:Luky: Mám tuhle čínu (ta vpravo :-))
Příloha váhy.jpg je dlouhodobě nedostupná.

Prodává se od různými názvy, např. gemini-20 scale. Cena je ale víc, než dobrá - cca 400 Kč. Musí se zkalibrovat pomocí dodaného závažíčka. Potom podle návodu – zapnout, nechat několik minut a vytárovat. Udaná přesnost je 0,001 gramu. Když na ní zapnu grainy a vysypu prach, hodnota se po cca 2 vteřinách ustálí, nicméně pořád se pak mění +- 0,02 grainu, což je ale zhruba jen těch 0,001 gramu. Recenze na ní je např. tady: http://ataleoftwothirties.com/?p=1229 Chlapík to docela chválí. Samo, že RCBS 1500 je jiná liga, ale pokud chce někdo za málo peněz dost muziky, tak tyhle mi vyhovují.



Tak mi konečně váha z Číny přišla. Nevím teda, jak tobě, ale mě se s ní pracuje zcela na hovno. Vážící plocha uprostřed je děsně malá, originál mistička z toho spadává, protože ta plocha, která váží je křivá. Jiné misky, co mám s váhy Lyman tam váží plus mínus dva grainy, desetiny lítají pokaždé jinak, takže jsem koupil sračku, kterou můžu vyhodit a holt dám další peníze a koupím si nějakou u Štrobla. Lepší, než mít z revolveru Open Top. Foto přikládám.
Přílohy
Váha sračka (2).JPG
Váha sračka (1).JPG

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

08.02.2018 18:19

Re: Váhy

mischanek píše:
glock1719 píše:Já to měl od Reddingu a nakonec jsem to prodal.Na kropení to jde na přesné střílení ne.Není nad obyčejný prachovač na hrubo šup na váhu a dosypat tricklerem.


Redding někdy dělal/nabízel automatický prachovač ?!


Tak ted jsi mě dostal.Je to už pár let.Nejdříve jsem měl nějaký žlutý.Docela levný.Pak dražší ten zelený.Oba jsem bral od Vavrečky v Bespatronu.Navíc vše co mám od Reddingu mám od něj tam má za to , že byl Redding ten motorový prachovač. Ale oba nesplňovali přestnost navážky.Nebo ještě jinak ono to šlo vyladit snížením otáček , ale to už bylo tak pomalé , že jsem byl rychlejší s obyč prachovačem a tricklerem.Proto šli oba z domu a co vím i další se toho zbavili.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

08.02.2018 18:29

Váhy

IMG_5459.JPG
IMG_5460.JPG

Teď jedu už dlouho na tomhle.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

08.02.2018 20:15

Re: Váhy

glock1719 píše:Nejdříve jsem měl nějaký žlutý.Docela levný.Pak dražší ten zelený.Oba jsem bral od Vavrečky v Bespatronu.
Nebyl to RCBS Chargemaster?

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

08.02.2018 20:57

Re: Váhy

Luky: mám vzhledově podobné (v přepočtu 400něco z dx) , jen vpravo nahoře mají vodováhu. Asi je to hodně jak se povede směna a konkrétní kus. Moje váží přesně ani neujíždí, kontrolováno kalibračním závažím. Dostal jsem k tomu i minimističku na kterou se něco málo vejde. Jinak vážím tak, že tam dám nábojnici, vynuluji, nadávkuji prach ručně/v dávkovači a zvážím. Dělat z dávkovače deset kontrolních navážek a průměrovat nemá smyl, protože mám prachovač na lee turretu a pokud neprojedu celý cyklus (asi kvůli otřesům), tak to naváží jinak. Pokud chci vážit víc, tak na spodek položím podložku a na to větší mističku. Jediná nevýhoda vah je v tom, že samy se vypnou celkem brzy (necelá minuta asi).

Freed
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 71
Registrován: 13.01.2013 18:28

08.02.2018 21:42

Re: Váhy

Luky
taky mam vzhledove takovou (á350-400Kc). A jsem s ni spokojeny v ramci moznosti. Vazi dobre, kontrolovano v MET-LAB a ze ujizdi, no ujizdi. Proste kontroluji casteji a jak vidim na displayi urcitou hodnotu, vim ze musim Tarovat. Nevidim zadnou pridanou hodnotu ve vaze 3x -10x drazsi. Trochu trpelivosti to ale chce. Porad je rychlejsi nez mechanicka vaha Lee.

Uživatelský avatar
Bill
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 27.12.2017 10:16
Bydliště: Žatecko

08.02.2018 21:53

Re: Váhy

Luky: Ta to máš asi smůlu na konkrétní výrobek - jedině reklamovat. Jestli je křivá ploška, co se na ní dává mistička, tak to je jednoznačně vadný kus. Ta moje váží naprosto v pohodě a mám s ní zkušenosti stejné, jako mihlit a Freed. Co je potřeba udělat na začátku je zkalibrovat jí pomocí dodaného závažíčka. Ten kalibrační postup je potřeba správně pochopit a udělat. No a pak častěji tárovat, přesně jak píše Freed. Ale to je jen ťuknutí do jednoho tlačítka.

mkkt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 173
Registrován: 19.03.2010 12:03
Bydliště: Klatovy

08.02.2018 22:23

Re: Váhy

2 Hungry - no pokud je to tak jak říkáš a neváží konzistentně, tak je to fakt na prd. Předpokládam, že ty ten RCBS 1500 nepoužíváš na přesný přebíjení. Já jsem právě koukal na ten novější RCBS Chargemaster lite, což je více méně ten samý, jako ten tvůj. Všude píšou, jak je super přesnej atd atd, no asi to zas tokovej šlágr nebude :( No ještě se pokusim opravit ty stávající Gempra (objdenal jsem novej zdroj, neb se zdá, že ten stávající má trochu narušenej kablík, což by snad moch bejt ten kámen úrazu).

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

08.02.2018 22:24

Re: Váhy

mkkt píše:Zdravím ve spolek,
uvažuji o nákupu vah s automatickým dávkovače. Důvodem je bohužel porucha mých současných digi vah (Gempro250), proto jsem si říkal než vypláznout 4,5 tis. za nový, tak si radši připlatim a butu to mít pohodlnější. Otázka je, zda odchylka 0,1 gr neni problém pro přesné přebíjení (přebíjim 308, zatim jsem používal prachy N 140 a D073,6). Co jsem tak našel na netu a tady na fóru tak se mi docela zamlouvá tohle: https://www.lymanproducts.com/brands/ly ... ystem.html Předem díky za názory.


Koukám že už 6té generace.....
Mám DPS3 už asi 6 let.Nikdy jsem s dávkováním na nich neměl problém.
Jak píše Hungry.... je to o tom jaká je skutečnost a co konkrétně ukazuje váha.
Tahle hračka má jen tu výhodu že než usadím střelu tak mám naprachováno na další náboj.
Když náhodou přesype tak upozorní.

mkkt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 173
Registrován: 19.03.2010 12:03
Bydliště: Klatovy

09.02.2018 14:46

Re: Váhy

Tak jsem zkouknul jedno video (https://www.youtube.com/watch?v=DjzCmJXz-0g). Chlápek udělal celkem 30 navážek. Většinou se vešla přesnoust do 0,1gr, ale dvakrát navážily úplně blbě (46,42gr a 46,62 gr - tj. odchylka 0,2gr) což už se mi zdá fakt hodně. Mno nic zůstanu asi u těch gempro, snad se je podaří zprovoznit. Ještě jednou díky všem za postřehy a zkušennosti.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

09.02.2018 14:51

Re: Váhy

MKKT: Tak zatím jsem BR náboje nedělal, ale na puškové to čas od času používám... Já jsem jen poukazoval na to, že pokud někdo používá mechanický trickler a digitální váhu, má to samé jako RCBS1500, jen to musí ovládat ručně... RCBS umí regulovat otáčky trikleru tak, aby se přesypání navážky stávalo minimálně a když, tak píská. Jak přesná je samotná váha je otázka jiná a platí pro jakoukoliv elektr. váhu. Ale myslím, že bude určitě přesnější, než ty čínské za pár kaček. Už proto, že kalibrace se provádí složiteji, dvěma závažíma, určení je přímo pro přebíjení nábojů... A ano, výhoda je v tom, že než nasype prach, tak já uzvařu předchozí dávku do nábojnice... což ve výsledku znamená 100ks uzavřených nábojů místo 100ks dávek prachu při ručním vážení...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

10.02.2018 22:07

Re: Váhy

Justinian píše:
glock1719 píše:Nejdříve jsem měl nějaký žlutý.Docela levný.Pak dražší ten zelený.Oba jsem bral od Vavrečky v Bespatronu.
Nebyl to RCBS Chargemaster?

Tak jsem chuj.Dohledal jsem kupce to zelené jsem měl RCBS

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 557
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

13.02.2018 15:55

Re: Váhy

mkkt píše:Zdravím ve spolek,
uvažuji o nákupu vah s automatickým dávkovače. Důvodem je bohužel porucha mých současných digi vah (Gempro250), proto jsem si říkal než vypláznout 4,5 tis. za nový, tak si radši připlatim a butu to mít pohodlnější. Otázka je, zda odchylka 0,1 gr neni problém pro přesné přebíjení (přebíjim 308, zatim jsem používal prachy N 140 a D073,6). Co jsem tak našel na netu a tady na fóru tak se mi docela zamlouvá tohle: https://www.lymanproducts.com/brands/ly ... ystem.html Předem díky za názory.


Ahoj, na váhy MyWeigh Gempro bys měl mít 30 letou záruku.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Prachy, váhy, laborační tabulky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků