albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník

23.04.2021 6:58

Re: Přebíjení 9mm Luger

No já myslím že jsi si odpověděl sám. Jestli že máš vlhko v nábojnici tak je to samozřejmě s podstaty špatně. Nábojnice musí být uvnitř suchá a prach taky samozřejmě. Tomu i odpovídá tvoje zkušenost s rozdílným zpětným rázem. Některé náboje (prach) vyhořely více a některé méně.

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník

23.04.2021 7:14

Prvni strikni mazadlo do sacku, at ulpi na stenach a az potom davej nabojnice. Tohle mazadlo je na vodni bazi?? Pouzivam lanolin s isopropylenem a tento problem nemam.

tatra21
Nový uživatel
Nový uživatel

23.04.2021 16:13

jo a k té navážce. Na to není žádná univerzální odpověď. Prostě to musíš zkusit. Udělej si různé navážky, třeba po 0,2gr a vyzkoušej to. Nejmenší bude ta, co spolehlivě přetahuje závěr, největší dle manuálu Lovex anebo když už začiná mít příznaky vysokých tlaků. No a mezi tím pak vyber nejlepší precizi, popřípadě pokud řešíš faktor, tak si to změř a máš zase nové minum. A tak dále.
Jen dotaz - máš na zbrani kompenzátor nebo to máš i do karabiny nebo co tě vede k tak pomalému prachu ?

Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník

23.04.2021 20:34

Ptak666 píše:... Řekl bych, že v nábojnici nevyhořelo vše a prostě, jedna taková a druhá maková ( co se týče zpětného rázu ). Dokonce i dost závad v podobě nevyhozené nábojnice nebo zaseklé ve vyhazovacím okénku. Jedná se mi o to, abych měl malý zpětný ráz.
...

Tak "řekl bych" alebo fakt nevyhorel všetok prach? To sa dá poznať veľmi jednoducho - ak skutočne nevyhorel, po výstrele sú zbytky prachu v hlavni, v zbrani kadetade na zásobníku, okolo neho a v spúšťovom mechanizme, rozsypané na strelišti pred Tebou...
Navážka nevyzerá byť príliš malá, ale na dôkladné horenie je potrebný aj tlak - ako boli náboje zaškrtené?

Ptak666
Nový uživatel
Nový uživatel

24.04.2021 15:33

Omlouvám se za pozdní odpověď.

To Albert: No vypadá to tak, že nevyhořel všechen. Ale zase jsem jich já vůl přebil asi 700ks ale stříkal jsem jen testovně na cca 30ks. Ale vystřílel jsem jich okolo stovky. Tak že na jednu stranu to může být tou "vlhkostí" a na druhou mi to moc nevychází, když by už měli být ty ostatní suché. A další věc je, že jsem to dělal přesně tak jak píšou ostatní, že jsem dal nábojnice do sáčku a dvakrát stříknul. Samozřejmě už lugery mazat nebudu.

To Vlady: No, nevím jestli je na vodní bázy ale je přímo na mazání nábojnic. Tak předpokládám že to mají nějak ošetřené aby právě nevznikl takový problém.
https://www.strobl.cz/lubrikant-na-nabo ... lube_p3091

To tatra21: No, já právě nevím o kolik bych to měl zhruba zvedat aby to mělo nějaký účinek. Aby to bylo poznat. Jestli o 0,5 grn ? Nebo méně? Jinak prachovač mi dává násyp v rozmezí 4,9 grn do 5,1 grn. Tak že to lítá okolo 0,2grn. A kompenzátor nemám. Jen mi jde prostě o menší zpětný ráz. Z továrkama to je prda jako blázen. A co mi známý nechal vystřelit právě z touto navážkou, tak jsem poznal nepoznané. Že je střelba pohodlnější a já osobně mohu bez problému střílet rychleji a přesněji. Dle mé ruky podotýkám.

To Igrlik: No, řekl bych že občas nevyhořel všechen. Občas vylítla brutálně začouzená nábojnice a jednou, když byla malá rána, tak jsem pro sychr dělal rozborku a koukla do hlavně a ta byla totálně zasraná. Proto nevím na co to mohu svézt. Jestli na tu "vlhkost" která by vlastně být neměla nebo na něco jiného.? A jestli byla nábojnice zaškrcená? No, matrici tak nějak vyštelovanou mám. Ale jestli dobře, to je už věc druhá. Pomáhal mi kamarád co přebíjí také pří sestavování a štelování a nastavil matrici tak. Ale když mi to zaškrcení vysvětloval, tak já jsem teda na oko vůbec nepoznal rozdíl :D Tak vážně nevím.

4mike
saigaholic

24.04.2021 22:00

Pravopis nevyučujeme, vše co řešíš už tu na minulých >70 str.
( a v dalších specifických vláknech) bylo probráno a to i opakovaně.
Na to čím jak a kdy mazat nábojnice je samostatné vlákno, na to jak seřídit prachovač taky,
i tabulky s min max navážkami tu najdeš

Nikoho nebaví donekonečna opakovat že chcipliny se nevyrábí nízkými navážkami pomalých prachů jen proto, že se zas objeví někdo, komu je zatěžko respektovat pravidla fóra a nehledá než se zeptá

Začni od píky a řeš každý problém separátně
prebijeni-otazky-zacatecniku-t288.html

Reklama

Předchozí

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Pistolové ráže