THE-SAD-MAN
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 18.05.2007 11:22

27.05.2007 8:47

Zvířecí euthanasie

Gentlemans,dejme tomu,že se ocitnete v situaci,kdy v silničním provozu dojde ke střetu vozidla se zvěří,ta zůstane zraněna,ne však mrtvá(zhaslá?) a evidentně se trápí.Jelikož nechcete prodlužovat utrpení zvířete,použijete svoji zbraň a zvíře usmrtíte.Co na to zákon?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

27.05.2007 10:47

Zákon by to v nejhorším případě mohl považovat za pytláctví. Sám jsem v sousední honitbě (protže se s nima znám) dostřeloval pistolí srnu u cesty, nicméně dnes už bych jako právník nic takového nikomu neradil, ideální je teleskopický obuch.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

27.05.2007 11:02

nebo klíč na kola...

Uživatelský avatar
zoufalec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 859
Registrován: 15.10.2006 18:01
Bydliště: Boskovicko

27.05.2007 11:09

Nebudou mít něco proti takzvaní "ochránci přírody"? Mydlit klíčem na kola do srnčí? To už je opravdu lepší zastřelit i když zákon by to nechal ať se trápí. Z pohledu zákona je asi úplně jedno čím tu zvěř dorazíte.
Podle zákona bych měl vyhledat místního myslivce a oznámit mu střet se zvěří.

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

27.05.2007 11:15

Muzes zavolat policii, coz stejne asi udelas a pak to neni tvuj problem ;).

Uživatelský avatar
zoufalec
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 859
Registrován: 15.10.2006 18:01
Bydliště: Boskovicko

27.05.2007 11:23

Policie přijede nejdříve za hodinu. To znám už jsem je jednou volal. Měli to celej 1 kilometr!!!


Reklama

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

27.05.2007 11:40

No navíc zvíře dostalo náraz autem, takže rozdrcená lebka (teleskopem, klíčem na kola) nebude vůbec nápadná....

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

27.05.2007 11:46

Třeba do "mého" divočáka (120 kg), kterého jsem nedávno trefil autem (80 km/h), bych se v tu chvíli pustil klíčem na kola jedině v případě, že bych už předem tušil jak vysoká bude faktura ze servisu. Naštěstí po chvíli vypustil duši sám od sebe.

Pytlíctví je v T.z. definováno jako lov (nebo ukrytí) zvěře. Myslím, že by se dalo použití střelné zbraně dalo obhájit - že doražení zraněného zvířete podle mě nelze považovat za lov. A ikdyby, dalo by se využít institutu nutné obrany, protože "týrání zvířete" je definováno v T.z a tedy týrání je útok na zájem chráněný tímto zákonem. Prase co jsem trefil tak nepochybně trpělo, protože po nárazu letělo 40 metrů.

(Právníci mě za tuhle konstrukci možná tady roznesou na kopytech, ale já to tak zatím chápu). A kdyby nevyšla nutná obrana, dá se přinejhorším zkusit ještě krajní nouze.

Každopádně je pak nutné ohlásit použití střelné zbraně (tuším, že to vyžaduje zákon o zbraních a střelivu) a také střet se zvěří (prevence obvinění z pytláctví), navíc mohl být při nehodě poškozen majetek třetích stran (zvíře nebo auto, toto ohlášení vyžaduje zákon o provozu na pozemních komunikacích.)

oupi
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 481
Registrován: 14.09.2006 14:21

27.05.2007 12:08

Klucí, co to tady vymejšlíte? Naboural jsem zvěř, jdu se podívat co se stalo a ona se zvedla a šla na mě. Krajní nouze jak vyšitá. A mlátit zvěř klíčem od auta? Asi jsem divnej, ale to jí spíš střelím a nechám se odstíhat, než jí mydlit přes kebuli klíčem. (Prostě mám radši zvířata než lidi).

Uživatelský avatar
Silencer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 149
Registrován: 05.10.2006 21:00
Bydliště: Praha

27.05.2007 13:43

:roll: To jo, taky už se vidím jak tam řežu do nějaký vysoký heverem atp. Možná jak psal Shi, kdybych si barvitě představil, kolik dám za opravu auta, tak bych asi našel odvahu :lol:

Uživatelský avatar
Missak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 901
Registrován: 09.07.2006 17:20
Bydliště: Přerov

27.05.2007 18:15

myslím, že by to nebohé zvíře samo umřelo smíchy, kdyby se dívalo, jak vyskládávám věčně plný kufr kombíka, než se dostanu k nějakému klíči. navíc mám pocit, že díky jeho velikosti bych mu možná udělal bouli (kdyby to byl zajíc) nebo bych ho nezdravě naštval. i když divočák by si toho asi ani nevšiml. nevím co máte za nářadí vy, ale já se děsím toho, abych byl někdy nucený ho použít. takže bych volil střelbu nebo volat pčr nebo myslivce.

Uživatelský avatar
EL PANELL
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 632
Registrován: 11.12.2006 21:21
Bydliště: Kinjapoore

27.05.2007 18:23

Jednou nás vezl známej z kina a vlítla nám těsně před auto srnka. zaklokotala pod mercedesem a zůstala ležet na silnici, voči vyvalený, bezvládná - evodentně tuhá. Naložili ji do kufru s tím, že bude pochoutka. U baráku jsme zastavili, otevřeli kufr a ..... srnečka milá vyskočila a vzala roha přes nejmenovaný městys někam pryč.....

Uživatelský avatar
Brigadier
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 258
Registrován: 28.01.2006 22:58
Bydliště: Slovácko

28.05.2007 19:34

OT, ale nemůžu si pomoci.
Klobásková euthanasie
Máte větší vinný sklep, do kterého si zvete lidi na kšeft. Posezení, večírky a tak. Problém je, co nejlevněji nakoupit, draze prodat. Zajedete do psího útulku, třeba se záminkou, že potřebujete pár velkých psů, třeba na hlídání objektu... Takže naložíte 3 německé ovčáky, odvezete je domů, zavřete je do psince, dokrmíte a jak se blíží termín příjezdu hostů, krouhnete je a nacpete do klobásků. A máte to zadarmo!!!
Nedělám si prdel, sice nejsou přímé důkazy, ale jsou indície od vícero lidí, směřující ke člověku, který toto dělá :evil:

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

28.05.2007 19:36

Wau :P jak to resi s kontrolou? Vzdyt se ty pseci kontroluji nebo ne?

Uživatelský avatar
Brigadier
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 258
Registrován: 28.01.2006 22:58
Bydliště: Slovácko

28.05.2007 19:41

Když ti psi utečou? :wink:

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

29.05.2007 8:36

Re: Zvířecí euthanasie

THE-SAD-MAN píše:Gentlemans,dejme tomu,že se ocitnete v situaci,kdy v silničním provozu dojde ke střetu vozidla se zvěří,ta zůstane zraněna,ne však mrtvá(zhaslá?) a evidentně se trápí.Jelikož nechcete prodlužovat utrpení zvířete,použijete svoji zbraň a zvíře usmrtíte.Co na to zákon?

Myslím že nadpis tohoto threadu je špatný. Podmínkou "euthanasie" je souhlas pacienta. Pochybuju, že by to zvíře dalo souhlas k euthanasii. Pokud ho zastřelíš, je to sprostá vražda. Musíš zajistit životní funkce, zastavit krvácení, uvolnit dýchací cesty a pravidlo 5T (teplo, ticho, tekutiny, tišení bolesti a transport), zavolat veterinární rychlou záchranku nebo ho nerodleně dopravit do nejbližší veterinární nemocnice, kde mu poskytnou odbornou lékařskou péči. A bacha na Srstku a Kubišovou! ;-)

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

29.05.2007 10:30

5T uz davno neplati...
- tekutiny - to nevis, co to vevnitr udela za paseku, tekutiny zasadne nepodavat, maximalne vlhcit rty
- teplo - veskere processy probihaji v teple rychleji, zranenemu sice neni zima, ale mechanicke poskozeni hrozi vetsi
- tiseni bolesti - ??? to se dela tim, ze se rika psssst? :-) prasky urcite ne

Neni to z my hlavy - prijela s tim mama, ze byla na nejakym kurzu v UVNce (leta dela mimo jine zdravotnici) a na prednasce jim vysvetlily, ze je spousta vecio jinak, nez jak se do nedavna rikalo... V tomto pripade je dulezite rozjet zakladni zivotni funkce (nejdriv srdce, pak plice - pry uz ne prubezne najednou), zajistit nekrvaceni a zavolat doktora... Vse ostatni na miste je kontraproduktivni.

Ale to je OT, tady se bavime o zviratech...

Vrazda to byt nemuze, jelikoz dle zakona je zvire vec a vec nelze usmrtit, jistou vyjimku zvire v zakone ma a to, ze se nemi tyrat, takze utraceni zvirete by mohlo byt povazovano za trestny cin. Pokud ovsem zvire ma jednoznacne bolesti a trpi samo od sebe, nikdy to nikdo jako tyrani brat nebude.
Ja osobne bych mel taky velkej problem nechat utratit svoji fenku a radsi bych investoval nasobky toho, co je jakoby jeji cena, pro me je ta cena samozrejme nasobne vyssi - na druhou stranu, pokud by nebyla sance na dohledne uzdraveni, pak by bylo tyrani ji nechat zit...

Uživatelský avatar
mrkvička
 
Příspěvky: 146
Registrován: 12.12.2006 18:38

30.05.2007 13:20

Nestalo se mi že by někdo kontroloval co je se psem z útulku dál.
Jen na mě divně koukali když jsem si byl během roku pro třetího.

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

30.05.2007 13:39

Mrkvička: Až se to dozví Kubišová, to bude mazec.

Uživatelský avatar
DK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 14.11.2006 10:56

30.05.2007 15:09

Ad Mrkvička
To máš čínskou restauraci, nebo máte pravidelně na talíři psuláš, štěkanátky a psíčkovou? :shock:

Taková zpotřeba psů neni v těhle krajích zvykem.

Jednou jsem na čundru našel v noci ve škarpě u silnice sraženou srnu.
Měla zpřerážený všechny běhy a na předních měla otevřený zlomeniny.
Ty její voči asi nezapomenu.
Doufám, že jí to moc nebolelo, když jsem jí podřezal krk UTONem. Opravdu jsem tenkrát litoval, že nemám pistoli, bylo by to příjemější, jak pro mě, tak pro ni.

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků