Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

17.10.2008 5:05

ZP: Zdravotní způsobilost - psychotesty

Tohle nepotřebuje komentář. Navrhuji, aby schopní zkonstruovali vhodně zvolený dopis podpořený statistikou a uvedli kontakty na naše milé zákonodárce. U některých zákonodárců by bylo nejlépe krom adresy uvést i denní itinerář a u kterého okna jsou k vidění 8)

http://www.novinky.cz/clanek/152143-psy ... proti.html

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

17.10.2008 5:18

Nějak mi nejde psát do diskuze a nevím proč....tak už to jde(shagan),přiďte pobejt....

Uživatelský avatar
Babyman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 23.08.2006 21:06

17.10.2008 6:49

Diskusi jsem prolítnul a zase jsem nasr........... hned po ránu. Do prčic! Vždyť nevíme co se tam stalo a stejně se střílelo pod vlivem alkoholu! To budou psychotesty dělat i všichni řidiči i všichni chodci? Zase někdo plete bič na slušný občany, kteří musejí být po léta bezúhonní, projít lékařskou prohlídkou, testy atd.

Si říkám, jestli není lepší mít zbraň nelegálně a ušetří si člověk tohle rozčilování.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 11.02.2008 11:47
Bydliště: Kolín

17.10.2008 6:57

Pánové, jednoznačně - napište poslanci Vidímovi, ten má tuhle aktivitu na krku! A hlavně: žádný okopírovaný žádosti, každej sám za sebe. Tak jak to cítíte, tak jak to je!

EDIT: www.vidim.cz a vidim@psp.cz

Uživatelský avatar
Babyman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 23.08.2006 21:06

17.10.2008 8:10

Už je to uděláno, už je to hotovo. Vyplodil jsem papír A4 a poslal. :D

Vážený pane poslanče,

dnes jsem si na zpravodajském serveru novinky.cz přečetl o vašem návrhu zavést pro žadatele o zbrojní průkaz psychotesty.

Chápu, že je potřeba z občanů vybrat pouze některé, kteří poté mohou legálně držet a nosit střelnou zbraň, ale jsem přesvědčen, že dnešní zákon o zbraních a střelivu je v tomto směru dostačující.

Jako předseda výboru pro obranu jistě víte, že projít psychotestem také závisí na „zkoušejícím“ a samotný psychotest psaný relativně v klidu u stolu nemůže zabránit selhání lidského faktoru v psychicky vypjaté situaci. Například „lesní vrah“ Kalivoda psychotesty prošel.

Vadí mi zejména to, když se o zpřísnění vždy začne debatovat ve chvíli, kdy někdo použije legálně drženou zbraň. Nyní se to týká střelby v restauraci Monarch. Jelikož jediným pramenem o této události pro občana jsou média, tak si nemohu udělat objektivní názor. Jestli byla zbraň použita v souladu se zákonem či nikoliv rozhodne až soud, který k tomu má jako jediný pravomoc. Ne média.

Jinak konzumace alkoholu při manipulaci se zbraní je již dnes zákonem zakázána, takže pokud někdo nosí zbraň a k tomu pije alkohol, tak pro něho může v zákoně být zákazů několik a je to v této situaci „málo“ platné.

Nebudu vás zahlcovat čísly a tabulkami. Jistě jich sám máte dostatek a víte o kterých číslech chci právě napsat. Jedná se o to, že držitelů ZP je v naší zemi přes 300 tisíc a počet trestných činů a přestupků s legálně drženou střelnou zbraní je z této skupiny vyjádřeno procentuálně téměř zanedbatelné číslo.

Mnohem více přestupků a trestných činů se dnes děje na silnicích, mnohem více ublížení na zdraví a vražd je spácháno jinak než legálně drženou střelnou zbraní atd. a nikoho ani nenapadne regulovat automobily, kuchyňské nože, sekery, kladiva…

Voliči ODS jsou poctiví lidé, kteří se neschovávají za druhé, jsou samostatní, nechtějí, aby je někdo „vodil za ručičku“ a jsou to zodpovědní občané, kteří dovedou řádně posoudit své možnosti a v případě potřeby využít svého práva držet zbraň. Neberte jim prosím toto právo, protože zpřísnění legálního držení zbraní je první cesta k totalitní společnosti, kterou Vaši voliči a doufám, že i Vy nechcete.

Na svých webových stránkách máte napsáno Bezpečná vlast, Silná republika, Moudrá zem.

Jednejte prosím tedy tak, abyste se těmto třem mottům nezpronevěřil a jednal opravdu moudře.

Nezbývá mi nic jiného než vám k dnešním volbám popřát mnoho štěstí a příjemný den.

S pozdravem

XXXXX XXXXXXX, Slaný


(Místo X je samozřejmě jméno :D )

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

17.10.2008 8:19

No je to delší než co jsem poslal já...


Reklama

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 11.02.2008 11:47
Bydliště: Kolín

17.10.2008 8:28

Vážený pane Poslanče,

I když není mým zvykem reagovat na novinové články, o tom, co kdo řekl, v tomto případě se neubráním a reaguji na článek o zpřísnění zbraní, který se odvolával na Váš přístup k dané problematice.

Váš názor byl pro mne rozčarováním. Zejména, pokud ho srovnám s tím, jaké názory prezentujete na svých stránkách. Jak chcete „bezpečný“ stát, když omezíte právo na sebeobranu? Jak pak mám chápat Vaší snahu o zjednodušení právního řádu?

Rád bych věřil tomu, že Vaše stanovisko na zpřísnění držení zbraně bylo ovlivněno posledními nešťastnými událostmi. Jinak si nedovedu vysvětlit motto Bezpečná Vlast – Silná Republika – Moudrá zem.

Vlast nebude bezpečná, pokud budete upírat právo na obranu svým občanům – a nebude ani silná, protože upřením práv vyslovujete nedůvěru všem občanům, protože je tím stavíte do role potencionálního lumpa – a to celé není moudré, ani trošku, protože tím de facto slušným občanům neprospějete.

Protože předpokládám, že Vy jako předseda výboru pro obranu PSP, do značné míry ovlivňujete stanovisko celé vlády, je pro mne, jako občana, toto stanovisko jedním z rozhodujících faktorů, které ovlivní to, komu dám svojí důvěru, aby zastupoval mé zájmy.

S pozdravem a v úctě

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

17.10.2008 9:01

Kdyby udelali statnim policajtum poradne psychotesty, tak jich minimalne 1/3 jde do civilu a nebo dostanou maximalne peprovy sprej ... ale to uz zakonodarce nesere.

Kdyby udelali ty same testy u mestske, tak pocitam ze minimalne polovina jich opusti tuto praci a pokud by to udelali u firem co se zivi transporty a ochranou osob, mozna bych jim nezustal skoro zadny zamestanec se zbrani.

Hlavne ze my jsme nebezpecni a musime byt testovani ...

EDIT: No, tak ja jdu tedy taky neco napsat :)
Naposledy upravil wolf dne 17.10.2008 9:27, celkově upraveno 1

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

17.10.2008 9:19

Správný názor a napsal jsi mu to?

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

17.10.2008 9:23

Tak jsem mu tam taky poslal pár řádek...

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

17.10.2008 9:48

V tom clanku je:

----------
Co vylučuje vydání zbrojního průkazu
Vyhláška ministerstva zdravotnictví omezuje vydání zbrojního průkazu například při silné nedoslýchavosti, hodně špatném zraku, cukrovce, nervové chorobě, poruše nálady, pozornosti, chování, při sklonu k agresivitě, impulsívnímu jednání, k sebepřeceňování či riskování.
----------

pri cukrovce nemuze mit dotycny ZP? Ja znam minimalne dva co ji maji (oba si pichaj a jeden ji ma opravdu silnou) a ZP taky... Nevite jak to je?

Uživatelský avatar
alexius
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 25.07.2007 9:59
Bydliště: Ostrava

17.10.2008 9:52

Vážený pane poslanče. Tímto reaguji na článek z 16.10.2008 ze serveru Novinky.cz, " Psychotesty na získání zbraně". Myslím, že tento krok je velmi nešťastný, vždyť dotyčný z restaurace Monarch není přesně typ člověka, který reprezentuje tu velkou část obyvatel, kteří jsou vlastníky legálně držených zbraní. Je velice jednoduché přijmout opatření, které se navrhuje, ale co se zamyslet nad tím jak soudy tyto lidi odsuzují. Mám obavu, že se vlk nažere a koza zůstane celá. Víte, když se naskytla možnost pořídit si zbraň, samozřejmě legálně, tak jsem neváhal. Zažil jsem dva velké nájezdy zlodějů, poprvé mi ukradli auto a pak vykradli byt. Nejsem bohatý, jsem taková střední třída, ale co mám jsem si vydobyl vlastní prací a úsilím a víte co nejhorší, když Vám to někdo ukradne? Je to bezmocnost. Zrovna tento týden vykradli, nebo chtěli vykrást byt. Byl jsem doma, slyšel jsem rozbití okna, viděl jsem toho lupiče, jak se chystá vstoupit do bytu, vzal jsem si legálně drženou zbraň, zavolal policii a šel jsem ven čekat pod okno než dojedou policisté. Ti ho zajistili, přál bych Vám vidět výraz toho zloděje, když zjistil, že je v pasti. Víte mohl jsem tu zbraň použít, než ten zloděj vstoupil do bytu, ale neudělal jsem to, jelikož vím co to je zodpovědnost, ale už jsem neměl ten hnusný pocit BEZMOCNOSTI. Prosím uvažte velmi dobře krok, který chcete udělat. Přeju Vám úspěšné volby a věřte slušným lidem, dovedou to ocenit. S pozdravem


Jen, aby to nebylo zbytečné.
Naposledy upravil alexius dne 17.10.2008 9:56, celkově upraveno 1

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

17.10.2008 9:54

Pokud je to zbytečné,je zbytečné cokoliv,pak je zbytečné nosit a držet zbraň,učit se a studovat...stčí sedět doma,glgat lachouty a sledovat Novu...

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

17.10.2008 10:06

Jinak me hlavne sere ze po sobe strileji mafiani (kteri ten ZP ziskaji vzdy) a odsereme to my normalni drzitele dalsi buzeraci... ta Bublanova poznamka ze by dotycny pro to aby mohl nosit musel mit radny duvod je myslim na cele veci to nejnebezpecnejsi, zase bude posuzovat urednik se vsemi dusledky (korupce)...

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

17.10.2008 10:08

Informoval jiz nekdo LEX?

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

17.10.2008 10:31

Babyman píše:Už je to uděláno, už je to hotovo. Vyplodil jsem papír A4 a poslal. :D

Diky za inspiraci, vysel jsem z toho a mirne upravene take poslal.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

17.10.2008 10:36

Já se docela divím, že se k té hovadině připojil i poslanec Vidím, kterého jsem měl za rozumného a pravicově uvažujícího člověka. Osobní dopisy poslancům jsou dobrý nápad, nicméně doufám, že brzo vydá oficiální stanovisko i LEX.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

17.10.2008 10:54

Nu což, taky jsem páně poslancovi napsal:

Vážený pane poslanče,
obracím se na Vás po zveřejnění článku "Psychotesty pro získání zbraně? Poslanci nejsou proti" na serveru "Novinky.cz", který informuje o tom, že nejste proti plošnému psychologickému vyšetření žadatelů o zbrojní průkaz. Rád bych věděl, zda Vás k tomuto přesvědčení vedou racionální důvody podložené například statistikami o zločinnosti držitelů zbrojních průkazů s použitím legálních zbraní kategorií A,B,C či jste se nechal jen unést na populistické vlně po střelbě mezi "mafiány" (dle dostupných informací z médií) v restauraci Monarch.
Troufám si totiž tvrdit, že současná právní úprava je dostatečně tvrdá ohledně možností získání ZP (zdravotní a odborná způsobilost, bezúhonnost) a jakékoliv další zpřísnění, tedy omezení přístupu obyvatelstva ke zbraním je kontraproduktivní (viz vývoj násilné kriminality ve Velké Británii po faktickém zákazu krátkých střelných zbraní) a jen nahrává kriminálníkům, kteří stejně zákony nedodržují (vždyť loupí i když je to zakázané). Jsem přesvědčen o tom, že o bezpečnost svou a své rodiny se má v prvé řadě postarat především jedinec sám a je tedy nutné, aby měl právo mít dostatečné prostředky k této ochraně. Jedním z těchto prostředků je bezesporu i střelná zbraň. Stejně tak si nemyslím, že existuje v konečném důsledku (okamžik napadení) jakási "kolektivní" bezpečnost, tedy ochrana policií nebo si snad myslíte, že může mít člověk neustále svého policistu po ruce, kdyby náhodou? Toto je totiž levičácký (s odpuštěním) blábol, který je vhodný pouze k trpkému pousmání (jak by dosvědčily oběti labouristických zákazů zbraní v UK).
Dále si myslím, že omezování přístupu obyvatelstva ke zbraním je jasným krokem vedoucím k totalitě a omezení práv občanstva obecně. Protože jen totalitní stát má důvod se obávat vlastních občanů. Demokratický stát, který je založen na vůli obyvatelstva (alespoň teoreticky:-))) se snad právě této občanské vůle obávat nemusí!
Také bych si Vás dovolil upozornit, že držitelů ZP je v současné době kolem čtvrt miliónu, což je poměrně velká část voličstva (zvláště při volebních účastech běžných v našich luzích a hájích) a troufám si tvrdit, že drtivá většina těchto držitelů nese nelibě jakékoliv populistické pokusy o zpřísnění podmínek pro držení a nošení střelných zbraní z důvodu "házení do jednoho pytle" s násilníky jen proto, že mají zbraň pro sport, obranu či třeba myslivost, což je snadno zjistitelné při zběžném prohlédnutí "střeleckých" serverů.
Jelikož je ve výše zmíněném článku zmíněn i poslanec Bublan, přemýšlel jsem o tom, že bych podobný e-mail napsal i jemu.........do té doby než jsem si uvědomil jakou stranu zastupuje a tudíž by se jednalo jen o ztrátu mého času.


S pozdravem .................

8)

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

17.10.2008 10:58

Mimochodem zkuste se přemoci a oslovit u další části politického spektra,pokud vám dotyčný poslanec a jeho strana nejde pod nos,omezte se pouze na slušnou věcnou argumentaci.....Jinax lex o tom pochopitelně už ví... :wink:

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

17.10.2008 11:04

Třeba tu je nějaký volič levého spektra :wink:

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zdravotní aspekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků