Swifty
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 18.08.2008 12:58

09.05.2017 7:49

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

guttata: Píšu to do toho prázdnýho místa, co je mezi řádkem podpisu a Poznámkou. Jde to přímo v Adobe acrobat reader, zapnout panel komentářů, vložit text box a bum, můžu si psát co chcu. Anebo po staru vytisknout, dosmolit ručně a naskenovat :-)
Co se týká cílové datovky, tak brněnská je uvedená tady (jydai6g), ostatní předpokládám dohledatelné obdobně:
http://www.policie.cz/clanek/krajske-re ... 74754.aspx

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

09.05.2017 9:28

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Ale neudělal, posílal jsem to naprosto stejně, jak všechny žádosti předtím. Včetně uvedení VS platby, tlf. čísla a větičky s odvoláním. Někde jsem tu kdysi dávno dával vzor, když jsem tuhle cestu prošlapal, tehdy to fungovalo do pár dnů (až tedy zjistili u nich, co a jak), pak byla obvyklá doba týden, kámošovi to ale pro změnu udělali až za 30 dnů, člověk by se už skoro ani neubránil pocitu, že je to odměna za "nový" způsob podání ...

Steiner píše:cipis: asi jsi někde udělal chybu ... napsal jsi do poznámky na nákupko "správní poplatek ….,- Kč byl uhrazen dne ……. na číslo účtu 3711-60826621/0710 pod variabilním symbolem …..“ (variabilní symbol nejlépe rodné číslo) a telefonické spojení na tebe ? Pokud ne, tak jim zavolej.

EDIT: aha, teď koukám že jsi to platil až po odeslání datovky - no tak to máš problém, zvedni telefon a zavolej jim aby mohli identifikovat tu platbu, že patří k tomu nákupku. Správný postup je nejdřív zaplatit a pak teprve posílat datovku s nákupkem a informacema o zaplacení správního poplatku.

Uživatelský avatar
guttata
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04.03.2011 16:00
Bydliště: Praha 10

09.05.2017 12:18

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Tak už něco vím. Datovka je společná pro celé krajské ředitelství Praha a je rkiai5y. Žádost o povolení, čili o nákupko je bez problémů. Oznámení o převodu vlastnictví čili prodej lze udělat datovkou, ale musí se poslat poštou průkaz zbraně, čili je logické, poslat poštou i to Oznámení. Oznámení o nabytí čili nákup sice teoreticky lze podat elektronicky, ale je nutné předložit zbraň, takže to praktický význam nemá... Zdroj: telefonát s OSZBM Praha 4, Soukalova. Na platbu, čili jestli čekat na VS od nich nebo poslat platbu rovnou a použít rodné číslo jsem se zapomněl zeptat. Tak snad někdo doplní...

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

11.05.2017 12:16

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

ad moje - teď mi došlo do datovky povolení, tak asi měli fofry :)

ad quttata - tak logické je spíše poslat to oznámení datovkou, protože když se poštou ztratí (už tařka neplatný) průkaz zbraně, tak to asi nebude takový problém jako defacto neoznámení v termínu. Tj. budu-li něco odhlašovat, pošlu "odhlášku" datovkou, s komentářem, že průkaz jde papírovou poštou. Čistě teoreticky pak stačí i přijít osobně, a jen na stoleček položit PZ a zase zmizet, když je tam odhláška už přes datovku :D
Čekat na VS je zbytečná ztráta času, oni by správně měli postupovat tak, že pozastaví řízení a vyzvou tě k doplnění (platby), takže to bude zase o několik dní delší. To RČ je víceméně unikátní, tak to musí dohledat.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

11.10.2017 20:24

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Tak během 14 dní jsem byl 2x na Mělníku ráno i odpoledne a pokaždý hned na řadě a vyřízenej za minutku. Paráda chválim.Dneska mi při předávání papíru o převodu bylo dokonce i poděkováno a pokaždé jsem byl upozorněn na blížící se platnost ZP.Takže spokojenost veliká.

Ludvas
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 09.08.2011 9:33

18.10.2017 20:54

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Nový Jičín, nákupní povolení vyřízeno za 15min, skvělý přístup a zajimavy pokec během nutné byrokracie. Škoda že tak nefungujou všechny uřady.


Reklama

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

21.12.2017 18:46

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Dobrý den, jen dotaz na ty co chodí na zbrojní do Soukalovy ulice v Modřanech (Praha 4). Jsou tam pořád celý den fronty? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

22.12.2017 11:58

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

V Modřanech jak kdy, podle lidí ale je to pořád na dlouho. Já sem teď vedenej v Litoměřicích a vše je teď na počkání a i při požádání o NP jsem do 5 minut hotovej a odcházím i s NP

Uživatelský avatar
guttata
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04.03.2011 16:00
Bydliště: Praha 10

22.12.2017 12:38

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

No, kamarád je z Ústí nad Labem a vypráví mi to samé. Teď během 2 měsíců koupil 3 zbraně a veškeré jednání probíhá na počkání... To nám ze Soukalové připadá jako pohádka. Frontu bych i přežil, ale že tam kvůli všemu musíš opakovaně, to by mě kleplo...

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

22.12.2017 22:39

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Ahoj, já jsem zvyklý z před rokem 1989. Fronta před Čedokem na zájezd ke kapitalistům jeden týden. Ve čtvrtek na knihy od 3 - 4 hodin až do 16:00 kdy byl zahájen prodej. Ale právě to opakované vystátí fronty v Modřanech (žádost o NP - vyzvednutí NP, přihlášení zbraně - vyzvednutí průkazu zbraně) mě odrazuje od jakéhokoliv dalšího nákupu. A jestli tam kvúli EU budu muset jít i s tím airsoftem Taurus PT 92. tak mne už asi klepne pepka . . . :(

talarich
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22.02.2016 12:13

28.12.2017 15:50

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Modřany jsou děs a bída. Nejenom, že tam člověk čeká minimálně hodinu, ale nic není na počkání. Takže tam člověk musí za 14 dní znovu. Kéž bych se mohl přehlásit na jiný oddělení.

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

28.12.2017 16:58

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Hlavně se nepřehlašuj do Brna. Tam je to ještě horší ....

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

29.12.2017 2:03

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Co? Já teda nevím, ale na Brně fungují i datové schránky, nejen nákupko či registrace na počkání ...

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 253
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

25.10.2018 10:41

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Tak u nás v Chrudimi vyřízení NP do "následujícího úředního dne" již bohužel patří minulosti.
Úpravou postupů má správně kulaté razítko jen vedoucí se sídlem na KŘP v Pardubicích. A cyklus návštěv je prý 10 - 14 dní :-(

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

05.02.2019 18:36

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Novostaré zkušenosti z pořizování nákupka, průkazu zbraně, zbrojáku na Praze 4 v Modřanech. Čekací doba na vydání 14 dní. :( Kolem poledne minimum lidí. :-)
Pro srovnání. Na okrese Praha - západ v Křížíkový, tedy Praha 8 je vše předchozí uvedené NA POČKÁNÍ! A dělá to tam prý jen jeden člověk. Na Praze 4 jich je tak 4 - 6.
Ale pozor. V pondělí podána přihláška nové zbraně, řečeno bude to za 14 dní a již den poté telefonát a již hotovo! Takže tak, ve středu tam mažu.

Uživatelský avatar
Lazar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.01.2019 14:36

06.02.2019 16:05

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Zdravím,
mně přijde že v Modřanech je to vždy trochu jinak. Chodím vždy kolem poledne a už jsem čekal 10 minut ale taky třeba i dvě hodiny. Doba vydání NP nebo průkazu zbraně se v mém případě vždy pohybovala kolem týdne, obvykle pošlou sms že je hotovo. Ovšem při poslední registraci zbraně mi paní volala již hodinu(!) poté, co jsem odešel, že si mám dojít pro průkaz. Musel jsem se jí zeptat jestli to není omyl, prostě jsem nevěřil :D Nevím jak to stihli...
Že se dlouho čeká ve frontě není jen o pracovnících (ono to prostě chvíli trvá zapsat všechny údaje), ale velký podíl na tom mají samotní žadatelé. Občas nevěřím svým očím, co jsou lidi schopní nebo naopak neschopní provést

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

17.02.2020 19:45

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Dneska nuda v Brne...

1430 zadost o nakupku a registrace noveho klacku
1440 vyrizeno...

Naprosta spokojenost...
Takze chlapci a devcata, diky!

Jarda K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 170
Registrován: 04.01.2016 16:22
Bydliště: Vlašim

18.02.2020 12:58

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Jsem z toho jelen. Když tak čtu ty různé lhůty, případně údivné komenty. V Benešově jsme asi rozmazlení. NP a následně PP vždy na počkání. Čas různý. Asi dle rychlosti připojení. Jednání 100% korektní, mírně přecházející až v přátelské. A takové se to udržuje už léta.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

18.02.2020 13:03

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Byl jsem skoro sam na chodbe...
Vsichni jsou na prazdninach. :)

Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

31.08.2020 13:17

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Po asi roce jsem šel dnes na PČR Brno Příční požádat o nákupku.
Do budovy jsem přišel v devět ráno, podal žádost o dvě nákupky. Ty mi byly obratem ruky vystaveny.
Odjel jsem na Slatinu koupit zbraň, vrátil jsem se na PČR Příční a ve čtvrt na dvanáct jsem odcházel se zaregistrovanou zbraní.
Je vidět že v Brně to funguje tak jak má.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků