Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

05.05.2017 9:14

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

mantinel píše:"členské státy mohou potvrdit povolení pro samonabíjecí palné zbraně zařazené do ... (nově zakázané kategorie) ... pokud byly nabyty a registrovány (!!!) před [den vstupu této pozměňovací směrnice v platnost]..."
Optimistický výklad je, že pro ty dříve nabyté zbraně mohou (již dříve vydané) povolení potvrdit, pro později nabyté je mohou nově udělit za stanovených podmínek.

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

05.05.2017 12:05

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Retroaktivita znamená, že nemůže být něco trestné zpětně. Tedy příklad, že by změřili lidem rychlost ve vesnici. Pak změní zákon, že max bylo a je 40km/h a koho mají v archívu, že jel tehdy 49, dostane pokutu.

Zákon ale může kdykoliv cokoliv změnit pro budoucnost. To by pak jinak jednou povolená věc nemohla být zakázána. Příklad dřív byly perkusní revolvery déčko. Teď jsou céčko. Postih nedostaneš za to, že sis ho tehdy koupil, ale za to že ho máš teď neregistrovaný.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

05.05.2017 12:18

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

mihlit: Mě šlo o retroaktivitu zákona, který by něco zakázal zpětně - tedy by vyloučil z poskytnutí výjimky zásobníky koupené v mezidobí mezi uveřejněním směrnice a datem platnosti zákona. To prostě nelze.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

05.05.2017 12:36

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

No ono to nejde hlavně technicky. Na světě není moc která by byla schopná určit jestli jsem si ten zásobník koupil včera nebo před rokem.u zbraní je to samozřejmě věc jiná kvůli registraci tam je termín koupě jasný. Potom tedy také záleží na tom jestli by stát mohl mít rozdílný přístup k zákazu některých zbraní u kterých se dá datum koupě dohledat a k zákazu zásobníků jejichž koupě dohledat nelze!?ale tady jsme dost OT.bylo by dobré celou tuto diskusi přesunout do patřičného topicu.

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

05.05.2017 15:31

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Dneska Brno výměna zbrojáku - 2 hodiny ve frontě přes celou chodbu, uf :/

omega
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 26.05.2008 18:45
Bydliště: Brno

05.05.2017 22:44

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Do Brna je vážně hanba chodit. Nechápu, jak je možné, že v jiných krajských městech to jde jako na drátkách, čekací doby mírné a tady holt prostě ne. Ten stav je opravdu alarmující, přičemž náprava v navýšení počtu policistů na tomto inspektorátu a rozšíření úředních hodin by to zcela jistě vyřešilo.Nechápu, proč někdo odpovědný tohle prostě neřeší. Přičemž se to neustále stupňuje a do budoucna to bude naopak ještě horší neboť rapidně přibývá dalších nových držitelů zbraní a tím pádem se zvětšuje i agenda s tím spojená. Má to být služba pro občany se vším všudy a na úrovni a ne jedna kancelář pro registraci a převody zbraní a jedna kancelář na zbrojáky. Vzhledem k obrovskému počtu držitelů co tam spádově patří, tak minimálně troj až čtyřnásobek a ne jedna.... Obdivuji řadové policisty co tam pracují, protože ti tam v úřední hodiny létají, jak hadr na holi a stejně jim to není nic platné....


Reklama

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

05.05.2017 23:40

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Určitě by to vyřešilo zvýšení počtu úředních dnů v týdnu. Alespoň tam, kde se nestíhá. U nás v tomto problémy nejsou, vše jde hladce a ochotně.

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

05.05.2017 23:57

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

co sem tak postřehl, tak by to tam třeba urychlilo koupit 2 notebooky do přejímací místnosti, protože aby si v roce 2017 policajt opisoval čísla zbraní na papír a pak s tím a ZP/ PZ běžel do jinýho kanclu to porovnat s CRZ nebo čím je prostě úlet :/

dfgdsster
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 11.08.2014 19:03
Bydliště: Praha

06.05.2017 7:28

To v Brne skutecne funguji jen v pondeli a ve stredu? Ptam se, ponevadz napr. v Opave nemaji problem po telefonicke domluve uradovat i po zbytek tydne, byt hlavne dopoledne.

Swifty
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 18.08.2008 12:58

06.05.2017 10:04

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

A ještě v pátek dopoledne. Každopádně 2 hodiny, když má člověk zbraně, je tam teď standard. Leda přijít hned ráno jak otvírají, tam to může být cca hodina :-) Jinak ano, je to dost tristní, stěny polepený A4 papírama s všemožnejma pokynama, že člověk ani šanci se v tom vyznat, žádný vyvolávací systém takže styl "čekárna u doktora", policajti co se průběžně prodírají tou frontou, kterou sami vytváří a ještě brblají něco ve stylu "Uvolněte to tady!"....no opravdu moc pěkný.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

06.05.2017 10:16

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Dost dobrý, v Náchodě když tam příjdu (vždycky jen pondělí nebo středa), jsem tam sám, maximálně jeden další člověk na odchodu, nebo přijde jeden po mně, než se vypakuju. A přesto si na všechno nechávají týden :D

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

06.05.2017 13:41

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Brno je holt "Kvérov" , město s největším počtem držitelů ZP na počet obyvatel :mrgreen:

Ve středu odeslána datovou schrankou žádost o povolení puska samonabíjecí, přes el.bankovnictví zaplacen poplatek 200,- Kč, v pátek ráno jsem měl v datové schránce vydané povolení - od stolu a bez fronty :wink:

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

06.05.2017 13:58

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

aktuálně také vzít v úvahu, že "velký pátek , " první máj" a "8.5" , znamená minus jeden ze tří úředních dnů v týdnu, takže to možná i kvůli tomu zhoustlo ....

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

06.05.2017 22:34

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

To by mne docela zajímalo jak dlouho trvá vyřízení povolení k nákupu třeba v ISS? :D

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

07.05.2017 9:11

Vesmir je demilitarizovany, na ISS nic takoveho nemaji.

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

08.05.2017 1:56

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

No, asi jak komu, já to tam mám od 24.4. (zaplaceno 25.4.) a zatím nic ...

Steiner píše:Brno je holt "Kvérov" , město s největším počtem držitelů ZP na počet obyvatel :mrgreen:
Ve středu odeslána datovou schrankou žádost o povolení puska samonabíjecí, přes el.bankovnictví zaplacen poplatek 200,- Kč, v pátek ráno jsem měl v datové schránce vydané povolení - od stolu a bez fronty :wink:

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

08.05.2017 8:31

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

cipis: asi jsi někde udělal chybu ... napsal jsi do poznámky na nákupko "správní poplatek ….,- Kč byl uhrazen dne ……. na číslo účtu 3711-60826621/0710 pod variabilním symbolem …..“ (variabilní symbol nejlépe rodné číslo) a telefonické spojení na tebe ? Pokud ne, tak jim zavolej.

EDIT: aha, teď koukám že jsi to platil až po odeslání datovky - no tak to máš problém, zvedni telefon a zavolej jim aby mohli identifikovat tu platbu, že patří k tomu nákupku. Správný postup je nejdřív zaplatit a pak teprve posílat datovku s nákupkem a informacema o zaplacení správního poplatku.

Swifty
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 18.08.2008 12:58

08.05.2017 9:22

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Já to teda vždycky klikám všechno zaráz, takže jim přijde do datovky žádost, ale platba až další den, a nebyl problém. Ale policajti mi poradili, že mám do té žádosti dopsat ještě tuhle kouzelnou větičku: "v případě kladného vyřízení žádosti se vzdávám práva na odvolání " . Protože jinak se to prý prodlouží o těch 14 dní nebo kolik je lhůta odvolání.

Uživatelský avatar
guttata
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 04.03.2011 16:00
Bydliště: Praha 10

09.05.2017 6:17

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Ta rada s tou větou o vzdání se má něco do sebe. Ale kam to píšeš? Žádná kolonka na poznámku tam není...
A další dotaz. Máte někdo zkušenost s elektronickým podáním Oznámení o nabytí / převodu vlastnictví? Při nabytí musím předkládat zbraň a myslím že při převodu vlastnictví musím odevzdat průkaz zbraně. A přitom je tenhle formulář v seznamu těch, které jdou elektronicky...
Viz: http://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke- ... dW09MTA%3D
A pomocí datové schránky to posíláte na mail příslušného OSZBM? Jejich datovku jsem nenašel...
Díky.

sapér vodička
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 04.03.2015 14:32
Bydliště: Pardubický kraj

09.05.2017 7:38

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

To vzdání se práva na odvolání všude nefunguje. Třeba u nás (Ústí nad Orlicí) jsem se mohl vzdát práva na odvolání až po obdržení rozhodnutí - ono to má i svoji logiku, nelze se vzdát práva na odvolání, které ještě nevzniklo..
Práva na odvolání jsem se vzdal ihned taktéž přes datovou schránku, takže čekání na nabytí právní moci (až vyprší ta lhůta na odvolání) také není nutné. Potvrzení o nabytí právní moci přijde taktéž přes DS.
Co se týče platby, tak po odeslání žádosti mi obratem přišlo číslo účtu i variabilní symbol, podle kterého si to spárovali ihned, takže tam není potřeba volat.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků