Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

04.08.2011 21:49

Re: Zkušenosti s Berettou

Zajic: na internetu jsem před několika lety našel k Berettě tyto materiály, třeba si počteš: http://leteckaposta.cz/887796833

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

06.08.2011 14:32

Re: Zkušenosti s Berettou

jj, uz jsem to tak zbezne zkouknul :wink:

Jak to tak sleduju, tak tech co maji Berettu neni mnoho. Duvod bych videl spis v tom, ze zbran je DOST draha. Verim, ze kdyby stala nova treba kolem 17tis. tak ji ma doma mnohem vic lidi.
Navic nekomu muze samozrejme vadit vic pacek a slozitost mechanizmu a udrzby. Ovsem kdyz to srovnam, tak vcera jsem ji zase lehce vytahnul na strelnici a po 100vystrelech zbran neni nijak extra spinava. To treba CZ 75 je za*rana mnohem vice.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

06.08.2011 15:46

Re: Zkušenosti s Berettou

jj - navíc drahé náhradní díly a dlouhé dodací lhůty. Podpora výhradního dovozce je dost ubohá (patrně je baví dlouhé zbraně).
Dobře se mi z ní střílí, vadí mi pouze umístění pojistky na závěru (nechtěně můžeš zajistit při natáhnutí závěru) a nemožnost výměny mušky např. za světlovodnou.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

06.08.2011 15:51

Re: Zkušenosti s Berettou

No k těm náhradním dílům.Krom dílů na Čezety jsem na jiné zbraně nic moc zvláštního co by nešlo sehnat u nás neřešil.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

06.08.2011 17:11

Re: Zkušenosti s Berettou

Kdyz to srovnam treba z Makarovem, ktery ma taky pojistku na zaveru, tak tam to bylo jeste blbeji resene, protoze stacilo mit pojistku lehce pohlou a kdyz jsi zmacknul spoust tak kohout normalne spadnul ale zbran uz nevystrelila, bo se tam uz pootocila ta bezpecnostni kulisa. Takze to byl i muj duvod prodejem Makarova.

Co se tyka Beretty, tak tady je ta packa odpruzena, takze ma snahu celkem dobre drzet nahore. Co se natahnuti+zajisteni tyka, se spis stane kdyz natahujes zaver jakobys ho chytal zezhora, kde ho sviras 4prsty vs. luzko dlane a skoro palec. Tam jak za zaver taham, tak me bohuzel pojistka spadne vecinou dolu=zajisteno.
Nastesti ja takhle zaver nenatahuju, natahuju normalne klasicky, zohnuty ukazovacek vs. palec. Tam dochazi k tomu, ze kdyz to chytis, tak ten ukazovacek vychazi primo kolem te packy pojistky, takze to nelze pri natahovani zajistit :wink:
Ti co nosi naboj v komore, se tohodle nemusi bat :)

S tema dilama je to fakt, ale ja proste nenastrilim 10tisice. Tak snad me nejakou tu dobu bude strilet bez nutnosti neco kupovat. I kdyz kazdy vime, ze vy*rat se muze kdykoliv a cokoliv, takze tak.

prying
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26.12.2007 22:47
Bydliště: Děčín

06.08.2011 19:22

Re: Zkušenosti s Berettou

Možná Berettu taky nemá moc lidí, protože se bojí tolikrát omílaných praskajících závěrů. O tom problému jsem slyšel od iks lidí, kteří to slyšeli. Neznám ale ani jednoho, který by to zažil nebo viděl. :)


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

07.08.2011 11:04

Re: Zkušenosti s Berettou

Ano rublo prý pár zavěru v americe v době přezbrojiení na Beretty .Rok 1985 ? A to s důvodů používání munice která měla s nábojem 9 Luger společné jen venkovní rozměry .Byl to náboj +++++ vyrobený prý na popud Seal , protože se jim náboj 9 Luger po přechodu s náboje 45 ACP zdál slabý.Se standartní municí určitě nec neruplo.A když jo tak to mělo určitě vystřílo 10sítky tisíc nábojů a to něco rupne na každé zbrani.

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

08.08.2011 11:28

Re: Zkušenosti s Berettou

Berettu 92FS mám už několik let (koupil jsem ji novou za polovic, pánovi stačili sebrat zbroják dřív, než si z ní stačil vystřelit :) ), a moje zkušenosti jsou veskrze pozitivní. Natahuju podobně, jako kolega Zajíc, takže nechtěné zajištění nehrozí. Rukojeť to má ve srovnání s CZ75 hroznou ( hotová násada od krumpáče :) ) a spoušť taky nic moc. Přes tyto mínusy je to moje nejpřesněji střílející devítka, pokud je na zamíření a výstřel dost času. Nejsem odborník přes Beretty, ale řekl bych, že to má tvrdochrom ve vývrtu. Mám z ní cca 5000 ran a zdá se mi, že střílí čím dál, tím lépe... Kamarád mne pořád láká, ať mu jí prodám, ale Jirko, máš smůlu, neprodám :-)

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

08.08.2011 11:31

Re: Zkušenosti s Berettou

prasklých závěrů či závor ?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

08.08.2011 12:39

Re: Zkušenosti s Berettou

U prvních USA kusů opravdu vyletělo pár závěru do ksichtu příslušníkum Seal.Pak uděla Beretta nějakou konstruční změnu , Seal ubral výkon střeliva a dál už dobré.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

08.08.2011 13:10

Re: Zkušenosti s Berettou

Procital jsem si nejake info o Berettach anasel jsem tohle. v knizce Velka encyklopedie pistoli a revolveru:

1985 : Beretta 92 F
Po skonceni zkousek si komise JSSAP prala ucinit na pistoli Beretta 92 SB nekolik uprav. To zahrnovalo zmenu tvaru luciku na hranaty, zaobleni predni strany rukojeti, uprava dna zasobniku, vymena strenek rukojeti a vymenu krouzku pro zavesnou snuru. Model 92 F ma ma na zaveru oboustranou paku manualni pojistky kombinovanou s vypoustenim napnuteho kohoutu a dvojdilny udernik, jehoz zakladni cast se pri zajisteni zbrane odsune z dosahu kohoutu.
Vyvrt hlavne je tvrde pochromovan a vnejsi plochy byly povrchove upraveny teflonovym povlakem Bruniton. Nova pistole dostala oznaceni Beretta 92 F a americka armada ji roku 1985 zavedla do sve vyzbroje pod oznacenim Pistole 9 mm M9. V roce 1999 ji nahradil model 92 FS.

1990: Beretta 92 FS
Model 92 FS prisel na svet roku 1990 se zamerem nahradit typ 92 F. U nekterych americkych armadnich pistol M9 se totiz po urcitem case pouzivani objevily na zaveru male trhlinky. To znamenalo, ze by pri strelbe mohlo dojit k roztrzeni zaveru. Firma Beretta musela ucinit k odstraneni teto zavady nekolik mensich uprav. (Osa kohoutu a vodici lista zaveru byly zesileny), zaver je tak v zadni uvrati zastavovan silnejsi osou kohoutu. Model FS dostal taky automatickou pojistku uderniku, deleny udernik a oboustranou manualni pojistku kombinovanou s pakou vypousteni kohoutu.

Co se uchopu tyka, tak je teda pistole trosku baculatejsi, ale drzi se me vazne dobre. A to mam ruku stredni velikosti (L). i ta spoust v SA by mohla byt malinko mekci, ale ma zase pekny chod spouste v obou rezimech, takze pohoda. A diky tvrdochromu si myslim, ze ta hlaven vydrzi hodne, navic se nemusim bat ji krmit strelama co se chytaji na magnet, od vyrobce Limit :)

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

10.08.2011 19:02

Re: Zkušenosti s Berettou

Uz se s Berettkou pripravujeme na LOS :mrgreen:
Přílohy
P8100102.JPG

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

10.08.2011 19:30

Re: Zkušenosti s Berettou

Nejsi rodina s mojím šefem? Ten mi dnes taky nařídil nakoupit větší množstvý zásobníku do různých zbraní.Cca 40 ks.Nebuďte s té Anglie tak vystrašen.Sem to nedojde.Máš už pouzdra na všechny zásobníky? Jinak to zátiší Berettka + šuplíky je super.Máš ji nastřelenou na flek nebo na spodek černého.Kolega ji měl na spodek černého.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

10.08.2011 20:10

Re: Zkušenosti s Berettou

Jestli jsme z rodiny to nevim, ale asi jsme dostali oba stejny napad hihi.
Ja tech zasobniku ani tolik puvodne nechtel, ale kdyz byla mnozstevni sleva, tak proc ne :mrgreen: Ja mam origo 2ks nahore na 13ran a ty dole jsou z velke verze na 15ran. Coz me nijak nevadi, bo to presahuje jen 1cm. Uvazuju ze na par zasobniku si udelam prodlouzenou botku az po okraj zbrane, tak aby to neslo poznat a lepe to vypadalo a hlavne drzelo. Az to teda vytvorim, tak tady dam foto jak to vypada.

Co se tyka presnosti, tak me to lita malinko niz nez mirim. Uvidim jestli v tom bude to, ze ted pouzivam strely Limit 124grs. Mam ted prebite jeste komol kuzel olovo 115grs tak uvidime, co bude pistolce nejvic chutnat. Jinak strili opravdu presne, je teda to lita malinko niz. Je to i diky tomu, ze ja mel vdy zbrane nastrelene ze to litalo trosku nahoru, tak je to ted takovy nezvyk.

Edit: Pouzdra mam pouze na 2ks zasobniku. :roll:

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

11.08.2011 1:08

Re: Zkušenosti s Berettou

Asi trochu OT, ale vzhledem k poslednim dvema prispevkum celkem k veci:

Nastreleni na spodek cerneho je stara mirenkarska finta, protoze ten kontrast cerna/bila je dobre videt. Ale pri obrance to je nanic, napr. LOSacke terce zadne cerne nemaji, stejne jako je na hrudi nema nepritel. Proto vojenske a sluzebni zbrane se nastreluji "na flek".

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

11.08.2011 12:12

Re: Zkušenosti s Berettou

Ja mam taky radeji, kdyz zbran strili tam kam mirim. Ovsem ne vsechny vojenske=sluzebni zbrane jsou tak nastrelene. Ja mel treba G 17 a G 19 a u obou zbrani to litalo na 25m vic jak 5cm nahoru. Takze takhle jsem myslel ze jsem byl zvykli. I CZ 75 vecinou tak litaji. A nevidim v tom problem ani na LOS-ce a podobnych. Kde proste tech 5cm neni tak podstatnych kdyz dobre miris na vytalni zonu :wink:

Me ale Beretta lita vic jak o 5cm niz na 25m, takze jak jsem psal, uvidim jak se bude chovat z jinym typem strely.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

12.08.2011 15:25

Re: Zkušenosti s Berettou

Takze po dnesni navsteve strelnice, jsem otestoval olovene strely komoly kuzel 115grs s prachem 4,5grs S020/2. A s touhle strelou a navazkou to opravdu lita tam kam mirim, strileno pro jitotu s oporou na 20m klasika pistolak. Jeste pred tim, jsem zkusil z oporou strelit 25ran celoplastema Limit 124grs s prachem 4,3grs S020/2 a litalo to skoro 10cm dolu.
Takze ted je to tak jak to ma byt, a budu muset hold prejit na lehci strely :mrgreen:

Jinak se zbrani mam dneska nastrilene presne 400 naboju bez jedine zavady a zacinam si na ni zvykat.

cony
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 617
Registrován: 31.07.2006 21:26
Bydliště: Svitavsko

13.08.2011 18:14

Re: Zkušenosti s Berettou

Zajic: pod ty celopláště dej víc prachu. 4,3 je dost málo. Nevím teda co máš za šarži, ale dal bych 4,6-4,7 grs aspoň, pak by to mohlo lítat líp.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

13.08.2011 20:26

Re: Zkušenosti s Berettou

Jakou sarzi mam tezko rici, ale je to uz ten uhlove cerny prach S020/2.
Ja bohuzel nemam hradla, abych otestoval jak to mam nakrmene. Ale u CZ jsem normalne daval tohodle prachu 4,3grs pod 115grs strelu a chodilo to pekne a nebyly to zadne uplne cajicky. Takze ted davam pod strelu 115grs navazku 4,5grs a chodi to velice dobre. A zpetny raz i rana je dost podobna proti origo SB. Takze mam celkem strach dat 4,6-4,7 pod tu strelu 124grs :roll:
Budu to hold muset otestovat u nekoho na hradlech, abych mel jistotu.

Jinak se omlouvam za OT.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

10.09.2011 22:44

Re: Zkušenosti s Berettou

Tak jsem tady o5 z par poznatkama, ackoliv jsem byl chvilku rozcarovany a mel jsem v umyslu Berettu prodat, nastesti se tak nestalo a zbran jsem si nechal. Po par dalsich navstevach strelnice, jsem uz ji prisel dostatecne na chut a opravdu se me s ni strili dost dobre :D

Rekl bych, ze se ted tak nejak zacina zabihat, protoze spoust uz je bych rekl krapet mekci nez byla pred tim, coz je jedine dobre.
Co se tyka mlsnosti, tak jsem ji krmil mojima prebijenyma celoplastema 124grs Limit a pak olovo komoly kuzel 115grs od Netopyra a nejaky ten original SB. Zbran ma u me nastrilene presne 701 naboju=vedu si denik.
Funkce bez jedine zavady :!: Takze zatim velka spokojenost co se spolehlivosti a presnosti tyka :)

Opotrebeni: Kdyz jsem zbran kupoval, tak vnitrni casti nebyly takrka nijak olestene a zbran opravdu vypadala jako nova. Ted zacinam sledovat ze se par mist lehce olestilo od cerne povrchove ochrany, a uvidim jak se to bude casem menit. Nafotim to sem kdy zbran ma neco pres 1.tis vystrelu a ostatni treba muzou porovnat opotrebeni svojich Berett :mrgreen:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků