Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

27.08.2013 18:03

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

PeSi píše:Dneska už nelze praktickou opakovat okamžitě? Je to už sice déle co jsem to dělal, ale vzpomínám si, že jeden či dva co to tenkrát nedali, tak si prostě "stoupli na konec" a jakmile byli všichni "řádní" prozkoušeni, zopakovali si to a měli to.


Když narazíš na důležitého blba,tak ne.Nervozita udělá svoje a rozumný komisař je si toho většinou vědom.

hd1727
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 04.10.2012 16:58
Bydliště: Ústeckoorlicko

27.08.2013 18:24

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Podle dnešní zkušenosti, kdy jsem si úspěšně rozšířil skupiny ZP, závisí rozhodně na přítomnosti příslušníků SNB než na osobě komisaře. Prostě nenastřílíš a konec. Žádná možná oprava ihned, ale až v dalším termínu.

Příslušníci přijeli dva, jeden v uniformě, druhý v civilu. Ten v uniformě zasahoval do zkoušek a hlídal komisaře, ten druhý jistil, nebo spíš hlídal toho prvního. Oba byli z krajského ředitelství a celou dobu se tvářili, jako by dozorovali nevím jak důležitou událost.

Když to srovnám s rokem 1999, kdy jsem dělal ZP, tak to je zkušenost z naprosto jiného státu a století (což je nakonec realita...)

:(

Uživatelský avatar
the.marek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2013 21:31

27.08.2013 18:35

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Tak to jsi byl asi taky dnes v Lukové...:-). Blahopřeji, ja bohužel musím navštívit příští ěsíc ještě Moravskou třebovou... Jak jinak dopadly střelby? Hodně lidí nenastřílelo?

hd1727
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 04.10.2012 16:58
Bydliště: Ústeckoorlicko

27.08.2013 19:01

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

to the.marek. Díky. Nenastřílelo 5 lidí. Tzn, že nás tam bylo na začátku 16. Jeden neudělal test, dva manipulaci a 5 střelby. Takže fifty-fifty :) Já jsem střílel s jedním klukem, který dělal akorát sk. C (a možná mu ani nebylo 18 let). Já začínal pistolí, on malorážkou. Vzal ji do ruky, natáhl závěr ... a šel. Klasická chyba s nevyndáním zásobníku, už se to tu řešilo. Potom jeden kluk nepochopitelně nedal pistoli na 10m, dva lidi vypadli na malorážce (ale oba těsně o jeden dva cm) a jedna žena, která dělala sk. D, tak dala z pistole na 15m tři nástřelný do černého a potom z těch rozhodujících pěti dala jenom dva, zbytek úplně mimo. Čili typický nervy.

Ty jsi vypadl na test nebo na manipulaci?

Uživatelský avatar
the.marek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2013 21:31

27.08.2013 19:07

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Jasné... Já jsem vypadl na tu manipulaci... Vrátil jsme zásobník do zbraně, před vypuštěním závěru, jako kdybych přebíjel zásobník... Blbá chyba, nervy pracovaly, byl jsme zbytecne zbrkli, jak jsem to chtěl mít rychle za sebou... Tak jsem vypadl jen já a ještě ten silnější, starší pán v kvádru. No jak říkám, snad to v Moravské příští měsíc dopadne... jinak si budu muset pořídit asi luk a šípy... :-D

h1x
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 329
Registrován: 25.01.2009 17:27
Bydliště: Brno

22.09.2013 15:31

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Nedávno jsem si rozšiřoval o skupiny A,D,E, zkoušky jsem dělal na Rosničce v Brně. Cena 1200,- a 300,- komisař. Znám se s majitelem střelnice a mám to 5min od baráku, tak jsem ani o jiné střelnici neuvažoval. Teorie podle očekávání, vypadla asi třetina lidí z 18-20. Praktickou myslím zvládli všichni, ale nebyl jsem až do konce. Komisař maximálně v pohodě, nezáleželo mu na detailech a když viděl, že se dotyčný alespoň trochu orientuje a dbá na bezpečnost, nechal ho odstřílet. Na praktickou bral po třech a rozborku pistole dělali všichni současně. Potom se každého zeptal na jednu část zbraně a když dotyčný odpověděl správně, tak ho už dál netrápil. Po střelbě rovnou vydával osvědčení, takže do oběda hotovo. Dělal jsem jenom rozborku CZ-75, pro žadatele skupin B,C, byla nachystaná ještě malorážka a broková dvojka.


Reklama

Jabberwocky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09.12.2009 0:31
Bydliště: Praha

27.01.2015 14:28

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Přátelé, potřeboval bych se zeptat na následující: Pokud žádám o skupinu C, střílím mj. dlouhou kulovou na 25 m do malorážkového terče s možností použití opory. Pokud žádám o skupinu E, střílím na 10 m krátkou kulovou (pistolí) do pistolového terče bez opory. Pokud žádám o (A+B)+C+E, střílím mj. dlouhou kulovou na 25 m do malorážkového terče BEZ opory? Nebo se pletu? Mně to přijde jako taková zvláštní sofistika, která jde proti původní logice předpisu. Navíc obejitelná skupinou C a následným rozšířením na E či naopak (stálo by to samozřejmě víc peněz, zkouška by se musela absolvovat dvakrát, dva posudky od doktora atd). Děkuji.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

27.01.2015 14:42

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Udelej si vic skupin naraz, zvysovani kvalifikace je ...
Z dlouhe kulove strilis s oporou, z kratke bez.

Jabberwocky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09.12.2009 0:31
Bydliště: Praha

27.01.2015 16:56

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Skutečně? Reagoval jsem mj. na tenhle příspěvek (druhý odstavec): klik

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

27.01.2015 17:57

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Delam jsem v prosinci 2014 rozsireni na C+D, mel jsem jen A-B-E.

Strileno malorazkou na 25m ve stoje v klidu bez opory a pak s oporou (na doporuceni komisare). Dalsi byla brocka na 25m ve stoje bez opory a G17 na 15m bez opory.

Pozor, proti staremu zakonu uz to neni o tom trefit papir, ale terc! Tzn. vsechno musi byt v kruzich... :D

Jabberwocky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09.12.2009 0:31
Bydliště: Praha

27.01.2015 18:36

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Děkuji. Současnou úpravu naštěstí znám podstatně lépe než starou, protože opravdu vážně učit jsem se začal až nedávno. Oporou jsem si ale nebyl jistý a text předpisu lze vykládat všelijak. Až se oteplí, začnu chodit trénovat. Jsem větrovkář a střílím přes sklo, takže si přes otevřená moc nevěřím.

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

17.01.2017 14:01

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Jaké zbraně se používají na při zkoušce na ZP (ať už střelba či manipulace) ?

krátké předpokládám ČZ 75, zahlédl jsem kdysi i ČZ 83, a ČZ 50/70 - ještě nějaké ?

dlouhá kulová předpokládá ZKM nebo podobná malorajda

broková - netuším, nějaké ZP? (ZP47 atd ??)

za informace postřehy zkušenosti předem díky. Zejména brokovnice šly vždycky tak nějak mimo mne (sice znám rozdíl mezi kozlicí, dvojkou, vnější kohouty, dvojspoušť, jednospoušť atd, , ale jak moc se konkrétní typy liší, jestli se rozebírají stejně atd netuším ...)

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

17.01.2017 14:09

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

ideální je si zajít do přípravného kurzu na střelnici, kde se pak následně budou odehrávat zkoušky. Při kurzech se používají zbraně stejné, jako pro zkoušku, případně vědí jaká zbraň bude použita...

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

17.01.2017 21:03

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

V Pardubickém kraji se dohodli, že:

- při manipulaci CZ 75, ZKM 451, ZP 45

- při střelbě podle střelnice. Někde CZ 75, 83, ZKM 451/2 a ZP 45

Jinak je skutečně dobré se informovat na místě...

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

18.01.2017 19:09

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

JPP díky, v takovéto odpovědi jsem doufal.
Ptal jsem se zejména kvůli brokovnici (jaká značka/typ), neboť ty jsem zatím nějak moc neřešil (dvojku ani kozlici nevlastním, broknou střílím leda samonab. sajgou)....

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.01.2017 19:34

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

UH CZ 75 , malorážka 451, brokovnice nevím moc se v nich nevyznám , ale je to nějaký starý šrot.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

18.01.2017 20:53

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Náchod, resp. střelnice Olivětín prakticky to samý, co píše glock1719. Jen malorajda může být jak 451, tak 452. Brokovnice nějaká stará ruska. Jak to dělají v Meziměstí, což je druhá zkušební střelnice pro Náchodsko, netuším. Jinak samozřejmě záleží na zvolených skupinách ZP, z čeho se bude střílet.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků