Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

03.07.2012 12:36

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

" u něj" ? já myslím,že je to jedno.Pokud ovládáš otázky,zacházení se zbraní,rozborku,sborku,jednotlivé částli zbraní+(funkci,účel,umístění...),střelbu...tak tě nemá na čem nachytat ikdyby se víš co :wink:

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

26.07.2012 10:27

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Ještě k tomu zásobníku - na jaře jsem dělal zkoušky v BH Magnum v Brně (1300 včetně komisaře), tak tam byl také jeden hoch, který natáhl malorážku se zásobníkem, tak ho poslal zpátky do školící místnosti. Nicméně, jak jsme dokončili ostatní, tak si pro něj vzkázal a hoch šel znovu - ono je totiž potřeba rozlišovat, jestli je to chyba nebezpečná nebo není. Zde komisař naznal, že nebezpečná chyba to nebyla a pustil hocha po druhém předvedení bezpečné manipulace ke střelbám. Myslím si, že kdyby tam někdo otočil zbraň, kam neměl, nebo nechal prst na spoušti, tak by si to musel zopakovat jindy.
Z 25 neudělalo teorii 5 lidí, včetně experta, co si dovolil přijít na zkoušku v kanadách, maskáčích a trikem s provokativním obrázkem zbraní a lebky, či co tam bylo. Praktickou pak udělal celý zbytek (i ten hoch se zásobníkem nakonec).
Policajt a komisař v pohodě, komisař si jen u některých stěžoval na pomalou rozborku a sborku, ti, co prošli předtím kurzem u pana "Inženýra", tak ty zbraně měli už ošahané, nicméně stejnak na zkouškách to člověk dělá 100x pomaleji, protože je nervózní.

Dygo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 21.07.2012 15:17

09.09.2012 19:14

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Třebotov, Praha-západ, 300 komisař + 1000 střelnice, používá se CZ 83, cca 2-3 dny před zkouškou je vždycky přípravný kurz za 500.

Kate88
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19.10.2012 21:43

19.10.2012 21:51

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Ahoj, právě se pokouším připravit na svoje první zkoušky na skupiny A, B, C, E. Testy se zkouším naučit ze zbranekvalitne.cz, jak už jsem tady taky někde četla. Chtěla bych se právě zeptat na tyhle stránky jestli s nimi máte někdo zkušenosti, jestli jsou spolehlivé? Mě totiž přijde, že si to při tréninku těch testových otázek, i při zkoušce nanečisto občas odporuje. Tak nevím, jestli je chyba někde mezi židlí a počítačem a těm stránkám se dá věřit, nebo bych si měla sehnat jiný zdroj. Díky za případné odpovědi... :)

Uživatelský avatar
Lunochod
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 13.06.2012 17:26

19.10.2012 22:00

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Za mě určitě ano, také jsem se pomocí nich připravoval na zkoušku a úspěšně. :)

petan16
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 04.02.2011 11:10

20.10.2012 6:56

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

taky se přidávám se souhlasem, a super


Reklama

Uživatelský avatar
mocima
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 08.04.2010 22:06
Bydliště: Uherské Hradiště

20.10.2012 7:30

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

V Uh. Hradisti je doporucuji sami policajti z odd. pro zbrane a bezpecnostni material, kdyz si jdete dat prihlasku na zkousky. Tak asi vedi proc.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

20.10.2012 11:47

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

policajti v Jihlavě taky. U "zkoušky nanečisto" prý (stává se to jen někomu, tak to není ověřené) tak 1 ze 100 zazlobí. Já ho nepoužival, je celkem k ničemu. Tréning testových otázek (všech v náhodném pořadí) jsem procházel dostkrát a nikdy mi to neoznačilo správnou odpověď špatně.

Co sem všiml u kámošů, jak odpovídají, tak dělali chyby sami. Nejčastěji ve skupinách zbraní, kdy si řekl "zbraň kategorie B" a než našel správný řádek v testu, tak zaškrtl b místo správného písmene. No a pak odpovědi, kde zaškrtne "5 dnů" místo "5 pracovních dnů" nebo popletou libovolný útvar policie a příslušný útvar policie.

Kate88
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19.10.2012 21:43

20.10.2012 19:42

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Na ty slovíčka už si dávám pozor. Ale jednou mi to řeklo fakt blbost v té zkoušce nanečisto. :) Tak jsem chtěla vědět, jestli je to fakt úplná vyjímka, nebo jestli se to tam stává nějak běžně. Moc děkuju za odpovědi. :) Uklidnili jste mě. :)

h1x
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 329
Registrován: 25.01.2009 17:27
Bydliště: Brno

03.03.2013 15:01

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Trochu to oživím, chci si rozšířit ZP o jednu skupinu. Je tu někdo, kdo v poslední době dělal zkoušky odborné způsobilosti v Brně a případně za kolik? Hledám samozřejmě nejlevnější variantu. Případně s jakou pistolí dělal rozborku.

Uživatelský avatar
Radim77
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 04.10.2010 10:01
Bydliště: Břeclav

03.03.2013 21:21

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Necituju tesne predchazejici prispevek! ufo

14.3. jdu na zkoušky Střelnice Rosnička 1200,- + 300,- komisař
ostatní termíny v březnu na jiných střelnicích (Awiw 1200,- +300,- komisař, Trigger 1300,- +300,- komisař).
Já si vybral Rosničku protože tam mají přípravu hodina 300,-
a dobře jsem si pokecal s majitelem :) super přístup.
Když budu v Brně a udělám zkoušky :) tak si tam půjdu zastřílet.

Uživatelský avatar
the.marek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2013 21:31

30.07.2013 15:15

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Koncem měsíce dělám zkoušku odborné způsobilosti v Lukové u Lanškrouna. Má někdo s touto střelnicí a zkouškou zkušenost? Dělal tam někdo zkoušku? Uvítám info jaké to tam je apod. ;-)

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

30.07.2013 15:49

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Dělal sem zkoušku (opravnou) v Lukové minulej rok, komisař mě moc netrápil - bylo vidět, že mu jde u praktické manipulace se zbraní hlavně o to, aby se nestal nějakej průser později u střeleb, povely na střelnici atd. takže žádný extra vyptávání okolo, ani snaha někoho nějak nachytat (narozdíl od komisaře, co dojel z Pardubic suplovat do Moravské Třebové - tam to lítalo jak po másle, byl sem asi 7 v řadě, kdo vůbec dokončil rozborku pistole a vylít na malorážce, ale to je jiná story).
Mezitím tam byl k dispozici správce střelnice, kterej neváhal donést pistoli a nechat případný zájemce si udělat rozborku nanečisto atd. a rozdával rady jak na komisaře :)
U střeleb se vyhazovalo samozřejmě za nenastřílení a nějakýho mladýho za to že při kontrole zbraně po střelbě na opakovanou výzvu "ke kontrole zbraň" nevyndal zásobník. Střílelo se z CZ83 v 7,65 (rozborka CZ70) a malorážky, brokovnici jen Céčkaři (a to i rozborku).

Uživatelský avatar
the.marek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2013 21:31

27.08.2013 14:07

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Tak zkouška odborné způsobilosti v Lukové nedopadla... Testy jsem udělal na plnej, ale vylil mě na manipulaci... Při sborce zbraně jsem dal zásobník do zbraně před vypuštěním závěru, jako kdybych přebíjel... Blbá chyba, jsem si toho vědom... Hold nervozita dělá svoje... Komisař nic moc, hned se slovy, tak nashledanou a cestou ven se domluvte s pány policajty na opravném termínu... ovšem ty co si na téhle střelnici zaplatili kurz, tak po nich u praktické pomalu nic nechtěl a dal jim to... Docela nefér...Takže za měsíc na opravu do Moravské třebové, kde budou zase jiné zbraně a jiný komisař, prostě super... Uvítám všechny možné postřehy a informace o Moravské třebové ;-) (a nemyslím tím počet obyvatel, rozlohu apod...:-D).

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

27.08.2013 14:45

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Dneska už nelze praktickou opakovat okamžitě? Je to už sice déle co jsem to dělal, ale vzpomínám si, že jeden či dva co to tenkrát nedali, tak si prostě "stoupli na konec" a jakmile byli všichni "řádní" prozkoušeni, zopakovali si to a měli to.

krakonosh
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 18.03.2013 20:41
Bydliště: Masečín

27.08.2013 14:49

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Na Praze Západ (Venkov) je toto na uvazeni komisare. Teoretickou cast (testy) kdyz neudelas tak nejdrive za 3 mesice. Kdyz neudelas pouze praktickou tak si muzes stoupnout na konec a zkusit to znovu, ale jak rikam je to na dohode s komisarem.

hd1727
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 04.10.2012 16:58
Bydliště: Ústeckoorlicko

27.08.2013 15:36

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Dotaz pro experty :)

Je možné, aby při opakování praktické zkoušky se ta zkouška nekonala pro plný počet původně nahlášených skupin (ABE), ale pouze pro skupinu E? Jde samozřejmě o střelbu z malorážky na 25m, se kterou má spousta uchazečů problémy.

Testy jsou společné pro ABE, čili v tom by neměl být problém. Praktická by se dělala jenom na E, na žádosti by se přeškrtlo A+B. Mám za to, že při dobré vůli komisaře a policajtů by to mohlo jít. Co vy na to?

BTW: Nejde o mne, takže rady o tom, že se to dá nastřílet "fpohodě" neberu :) A samozřejmě se s dotazem obrátím na PČR. Ale zajímají mne vaše postřehy.
Naposledy upravil hd1727 dne 27.08.2013 17:29, celkově upraveno 1

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

27.08.2013 15:41

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Není jednodušší se z té malorážky naučit střílet? A zbytečně se nezbavovat dalších skupin, které vždycky hodí?

Sterilo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 17.09.2012 15:32

27.08.2013 16:12

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

Dělal jsem ABE cca 3 roky zpět a střelba i rozborka byly pouze s CZ75 - zaplaťpámbůh, dlouhou malorážku jsem (tehdy) v životě neviděl.

hd1727
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 04.10.2012 16:58
Bydliště: Ústeckoorlicko

27.08.2013 17:27

Re: Zkouška odborné způsobilosti - kde, jak a za kolik

to cipis: Ten dotyčný na střelnici při střelbě na malorážkový terč na 25m nevyleze z černého. Při zkoušce zafungovaly nervy a stress a v terči měl pouze 4 zásahy z toho jeden asi o jeden cm mimo kruhy. Možnost opravy na místě v současné době nepřipadá v úvahu. Teď jde o to udělat ZP alespoň na sk. E. Zbytek jde časem dodělat.

Co si budeme povídat, chtít po žadatelích, aby bez opory dali na 25m čtyři z pěti do kruhů o průměru 112mm je slušná buzerace. Ale v takovém systému tu žijeme a přituhuje (sorry za OT).

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků