Uživatelský avatar
Sidewinder
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 371
Registrován: 10.07.2005 16:29

29.02.2008 0:33

Eleyky a Lapuy 456-ce vetsinou chutnaji .. ale muze se to kus od kusu (puska) a serie od serie (naboje) lisit .. takze rada asi nemuze byt 100%-ni .. ale do Lapua se neboj jit, sypacky jsou vetsinou hodne slusne..

Uživatelský avatar
David Laxa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 210
Registrován: 02.03.2007 2:41
Bydliště: Břeclav

29.02.2008 1:36

456ky nejsou tak mlsné na střelivo jako Suhl, ale co mi prošlo rukama, tak celkem slušné a levné střelivo pro 456ky jsou červené Geco ( i zelené pistolové chodí vcelku dobře) pro trénink dostačující. Ale pro přesnou závodní střelbu je nutné vybrat střelivo dle kusu hlavně jak píše Sidewinder. Sypačky Lapua střílím taky a spokojenost (jinak Eley EPS,R50)

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

29.02.2008 9:40

Mohu potvrdit slova "předřečníků", že 456 schroustá téměř vše, otázka je s jakým výsledkem. Nutno ale říci, že veškeré značkové střelivo, tzn. Lapua, Eley, RWS (a Balda by dodal Swartklip) z ní chodí prakticky stejně dobře. Jen je třeba dbát zásad při přechodu z jedné značky na jinou, o kterých jsme tu již někde psali. Dál je samozřejmé, že nemůžeš očekávat od Lapua Club stejný výsledek jako od Lapua Midas jen proto, že je to taky Lapua. Ony ty levnější náboje lítají taky dost dobře, jenže jejich rychlosti nejsou konzistentní, tzn. že občas tam objevíš flyera, který dokáže totálně znehodnotit tvou předchozí snahu. Proto vzít levné značkové náboje na závod je určité riziko. Je taky třeba trénovat nižší řadou značky, kterou chci používat při závodu. Tzn. pokud použiju R50, budu trénovat s GECO Rifle nebo Pistol. Pokud chci použít Lapuu Master nebo Midas, budu trénovat s Lapua Club, pokud budu chtít střílet s Eley EPS Match nebo Tenex Ultimate, použiju na trénink Eley Standard. Balistika tréninkových a závodních nábojů je prakticky stejná, lubrikanty jsou použity shodné. Puška je proto zajetá na příslušnou značku. Kombinaci značek mezi tréninkem a závodem moc nedoporučuju, ikdyž jsem byl očitým svědkem toho, jak legendární střelec, veterán Pepa Táborský do své MC-12 cpal při jedné své "exhibici" směs různých patron (všechny ale na špičkové úrovni) a střílel samé desítky (na ISSF malorážním terči) - jen nebyly vnitřní, ale trochu roztaženější.....
Možná by ale tohle spíš patřilo do rubriky STŘELIVO.

Uživatelský avatar
CZ_Iceman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 21:58
Bydliště: Rychvald

29.02.2008 10:20

Diky vsem za reakci !! Ja Ty lapuy teda vemu 2 pisxle a budu s nema trenovat.

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

01.03.2008 15:36

Taky můžeš zkusit Remington Target. Ty u Brymový maj asi za 1,05 /rána a připadá mi, že jsou celkem slušný. Oproti Eley Club nejsou sice rány tolik u sebe, ale na trénink bych řek, že jsou víc než dobrý.

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

01.03.2008 15:43

Remington Target NEBRAT!!!!!!! Taky jsem se spletl, naštěstí jen dvěma krabičkami. Už mi to nesmí do baráku. V jedné krabičce několik selhačů, rozptyl skoro 3 cm na 50m. S Lapuou Standard Club nebo s Gecem to nesnese srovnání. Možná tak do pistole na 25 m.


Reklama

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

01.03.2008 18:57

Já těch krabiček vysázel už asi 6 a selhač žádnej. Rozptyl komentovat nebudu, většinou ho mám stejně v rukách.

Uživatelský avatar
CZ_Iceman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 21:58
Bydliště: Rychvald

02.03.2008 12:52

LukashX: DIk za tipa, ale uz jsem koupil Lapua Standard Club v pixsli. Ted jsen cekam az se umoudri pocasi at je muzu jit prohnat laufem. Jinak prave o soustrel mi celkem slo, protoze z tech 350 CCi co jsem vystrilel nebyl take zaden selhac, ale soustrely byly opravdu mizerne. Potom podle mne nema smysl trenovat, kdyz nevis jestli spatny vysledek je rukama, nebo nevhodnym strelivem.

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

02.03.2008 12:59

Iceman: Tak to máš samozřejmě recht. Já ale střílím jen pro zábavu, bavím se většinou tím, že na 50m sestřeluju zátky od piva. Na to mi tyhle Remingtony stačí. Až budu mít čas, hodím sem nástřely oněch Remingtonů.

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

02.03.2008 13:35

Tak jsem si ten čas udělal a dávám nástřely z mé 456 na 50m. Jako první Remington Target (tu střelu úplně vpravo nepočítejte, to byla myslím má chyba)
Obrázek
Následuje nástřel z Eley Standart pro porovnání.
Obrázek
Je evidentní, že o korunu dražší Eleye mají daleko lepší soustřel, nicméně jak jsem již napsal, tak mě zas tolik přesná terčová střelba nezajímá. Rád se bavím ustřelováním různých předmětů a na to mi ty levný sračky stačí. Až seženu zde opěvovaná červená Geca, tak vyzkouším ty.

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

02.03.2008 13:53

Jaký průměr má ten černý střed?

Uživatelský avatar
CZ_Iceman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 21:58
Bydliště: Rychvald

02.03.2008 13:54

I tak jsou ty nastrely pomerne hezke :) Nicmene CCi se k tem Remingtonum ani nepribliozily jsou tedy vyznamne horsi (alespon v moji hlavni ). Zkusim vyfotit Terce jestli je jeste najdu.

Uživatelský avatar
CZ_Iceman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 21:58
Bydliště: Rychvald

02.03.2008 14:06

Takze jsem nasel bohuzel jenom nastrelny terc kde uz jsem strilel s Elley Standard.
Je to strileno na 50 metru tri polozky po 5 ranach. prvni polozky sly v pravo a ty ostatni jsou po doklikani. Chyby u te osmicky si nejsem vedom, ale asi to bylo rukama (precejenom musim jeste potrenovat). Prumer desitky je presne 10 mm.

Obrázek
Dale jsem vyfotil Ty naboje o kterych je rec
Obrázek

EDIT: Puska ZKM 456(bez mne znamych uprav) Puskohled Delta Titanium 4-16x42AO (Duplex), strelivo Eley Standard . Strileno na strelnici Ostrava-Stara bela za slunecneho pocasi,poloha v leze, puska na "airsoftovych" harriskach teplota kolem 6 stupnu a slaby vitr, priblizeni puskohledu 16x.
Naposledy upravil CZ_Iceman dne 02.03.2008 15:47, celkově upraveno 5

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

02.03.2008 14:24

Mozna ze by stalo za to, dat si dve rady tercu po peti a do kazdeho terce dat JEDNU petiranou polozku bez korekce, pouze na soustrel. Do druhe rady stejnym zpusobem nastrilet dalsim typem naboje.
Pak uvest zbran (zbran vime), jake upravy (pokud nejake), puskohled (puskohled nevim), polohu z jake se trilelo, strelnici a povetrnostni podminky. Teplotu, vitr, slunecno, zatazeno apod.
Naboje (vyrobce, typ, cislo serie)
takhle to je sice hezke, ale nic moc rikajici.
To myslim vseobecne kdyz se neco testuje a prezentuje.

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

02.03.2008 17:55

Harpplayer: Ten černý střed má přesně 1" ... tedy 2,54cm pokud se nemýlím.
Shiva: Samozřejmě máš pravdu, že takhle to moc vypovídající není. Nijak zvlášť jsem to prezentovat nechtěl, nemyslím že to stojí za řeč. A samozřejmě to nepokládám za nějaký zásadní test. Až takový budu chtít provést, udělám to dle tvého návodu... Prozatím doplním chybějící info k nástřelům: stříleno vleže s oporou (bulánek) na střelnici SSK Magnum, bezvětří, slunečno, teplo. Zbraň již zmiňovaná 456 mod. 4, bez úprav. Puškohled Nikko Stirling 6x40.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

02.03.2008 18:06

Jen mi to pripada tak trochu skoda. Je to jen o par tercu vice. A prospesnost pro vsechny na foru. Samozrejme idealni je strilet pres hradla, ale to jsem neuvadel, protoze malo lidi je ma k dispozici. Ale prave pro testovani je to obrovska pomucka. Pomaha rozlisovat jestli je zasah ve 12 chyba naboje ci jinde.

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

02.03.2008 18:15

Lukashx: To není vůbec špatný, koukám, že máme dalšího adepta pro pražský závod MaO. Je jasně vidět, že ty Remingtony skutečně za moc nestojí. Pokud chceš solidní kompromis ceny a kvality, vyzkoušej ELEY Club Xtra nebo Lapua Master. Uvidíš, že se soustřel ještě malinko zmenší a hlavně stabilizuje.

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

02.03.2008 18:40

Harpplayer: Rád bych nějaký ten závod vyzkoušel, to určitě. Problém je ale v mém puškohledu. Co jsem pochopil, tak na MaO je povolen jen 4x fix. Kdy se má konat ten závod v Praze? Přišel bych se alespoň podívat...
Jinak Club Xtra jsem už zkoušel, jsou supr. Dokonce mi je u Brymovy omylem prodali za 1,50. Potom jsem si vyčítal, jakej jsem ocas, že jsem vzal jen dvě krabičky :D

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

02.03.2008 18:51

Už jsme to tady se Sidewinderem psali asi 97x, ale napíšu to ještě po 98.
Zvětšení 4x je povoleno pro závody MIZIVÉ CÍLE a ty se střílí jen v Hradci Králové a někde na Moravě a jsou označeny jako MC. Kromě toho není řečeno, že to musí být fix, variábl se plombuje na zvětšení 4x.
Závody KSPZ a SSK Horní Branná povolují zvětšení do 12x a netolerují větší zvětšení pečetěné na 12x (jsou to paka).
Závody dle mých a Sidewinderových pravidel tolerují optiku bez omezení, tzn. klidně si na to namontuj hvězdářskej dalekohled, uznáš-li to za výhodné. To jsou ty závody, co střílíme střídavě v Hradci Králové a v Praze na Magnu (6.pád od Magnum).
Myslím, že ani SW Fox v Otrokovicích nemá žádná omezení na optiku.

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

02.03.2008 19:08

Harpe, promiň. Mám to prostě zmixovaný :). Takže puškohled problém není, co opora vleže? Předpokládám, že už se to tady taky řešilo. Nožičky nemám a neplánuju, objednal jsem si u Shivy X-bag. Půjde ten zkousnout na vašich závodech, nebo bude k dispozici opora na místě?... Pravidla ještě samozřejmě naštuduju, větší problém bude u mě ale v tom, že nemám natrénovanou střelbu z ruky (tj. ve stoje nebo podřepu)...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník