Stařec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 181
Registrován: 17.10.2006 22:30

17.11.2007 22:12

Hmm peknej kousek.Ja jsem resil neco podobneho ale pro vetsi razi.Mel jsem na svoji CZ 550 loveckou pazbu a ta mi na lezaka moc nevyhovovala...take jsem to musel resit svepomoci...Tady je moje troska do mlyna....


Obrázek

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

18.11.2007 4:23

Shiva : Nejak me prijde ze se chlubis co si muzes koupit a co je levne nebo drahe. To ze se mi zdaji 3000kc moc je pravda a myslet si muzes uplne co chces a je mi to fuk. Kdyz vezmu v potaz za kolik by se daly vyrobit. Navic jesli vydelavas tak moc penez ze ti nekolik tisi neprijde malo za kousek zeleza tak ses asi trosku jinej a je zbytecne se vubec s tebou o tom bavit kdyz to nepochopis:!: Ja se tady hlavne ptal na nejake levne nozky na malorazku. Ktere nebudou drazsi nez me stala zbran. Zacina me trosku vadit ze sou tady porad takovi jako Ty co misto normalni rady jako ostatni mi tady delaji priblble kazani :roll:

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

18.11.2007 8:08

To jsi to spatne pochopil. Nemam duvod se chlubit ani si nemyslim ze jsem se to nekdy delal, nemam to ve zvyku. Moje puvodni rada byla: Jdi radeji na nejakou brigadu a ty penize budes mit rychleji nez se s tim patlat s pochybnym vysledkem. Vznikla z toho debata a prehled ukazek kdo co vyrobil.
Pravda je ze Harpovi pazby jsou pekne, ale uz k tomu nenapsal kolik clovekohodin to stalo. To ze jsem napsal ze mem nozek nekolik, tak je to jen proto a to jsem napsal rovnez, ze je proste podle potreby menim. A vzdy jsem se drzel zasady: "nejsem tak bohaty abych si mohl dovolit kupovat levne veci."
Ano jsou veci, ktere proste koupit nejdou, tak je clovek musi udelat. Ale taky jsem rekl, ze pokud to ma nekdo jako hobby a pak se s tim rad pochlubi, tak mu v tom preci nebranim.
Co si myslim, o tobe nebo vubec. popravde receno? Nic, je mi to jedno. Jsi trochu vztahovacny a mozna jsem se zrovna dotkl tveho citliveho mista. Sice nevim jakeho ale podle toho jak reagujes tak asi ano.
Kdyz si prectes moje prispevky, tak uvidis ze 99.9% z nich jsou rady a vysvetleni. Zbytek jsou diskuze o hovne jako je tato.
Ted jsi mi opravdu prinutil se nad tebou zamyslet. :-) Tvoje prohlaseni, ze nechces aby te neco (treba nohy) staly vice nez puska, je komicke.
Co jeste jineho nechces aby bylo drazsi???
Ja mam Suhlku a sehnal jsem ji opravdu za smesnou castku. Levnejsi nez flinta je jen teflonova paska co ji mam nalepenou na pazbe.
Do dusledku, Clovece ja bych nemohl ani strilet, protoze naklady na strelivo za sezonu mi nekolikanasobne prevysi porizovaci cenu zbrane. A kdyz to tak spocitam, tak bych nemohl ani jezdit na zavody, protoze to co mi to stoji vcetne startovneho, dopravy a naboju, tak 5. zavod uz jsou naklady vyssi nez co jsem dal za flintu. :-)

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

18.11.2007 9:24

V této věci se musím Shivy zastat. On opravdu ví, co píše a necítím z jeho příspěvků žádnou vychloubačnost. Prostě jen popisuje svoje vybavení a vysvětluje jeho využití. Na rovinu říkám, že kdyby za rozumný peníz byly ve svě době k dispozici levé pažby na míru, nikdy bych se do jejich výroby nepustil.
No a jak je to s cenou zbraně a příslušenství - už jsem to tu někde psal, ale zrekapituluju to. Malorážky Suhl 150 ve standardním provedení jsem sehnal za 2,5 a 3,1 tis. Zkonstruoval jsem a s kámošema jsme vyrobili již zmíněné pažby vč. všech mechanizmů (pohyblivá lícnice, plně stavitelný hák), stejným postupem vznikla jednodílná montáž s dostatečnou tuhostí a s prostorem pro nabíjení - tu taky nikde nekoupíš. Já mám zbraň osazenou originál Versou, kámoš má ty upravené kulometné nohy. Možná jsme trochu ušetřili na optice - já používám Hawke Target 6-24x50, kámoš BSA Targetmaster 6-24x44. Každá z těch pušek svými úpravami získala hodnotu cca 30 tis. (obě jsou samozřejmě neprodejné). Nechci se vytahovat, co si mohu dovolit (ostatně to příliš k vytahování není), jen chci dokladovat, že v celém kompletu pořizovací cena "železa" činí cca 10%. Kdybych se rozhodoval podle úvahy - nebudu na to věšet nic, co by bylo dražší, než pořizovací cena pušky, nikdy bych tuhle zbraň nedokončil. Je samozřejmě třeba říci, že na závodech MaO mě porážejí (občas zase já je) lidi se "standardními" Suhlkami - zrovna včera Sidewinder - ještě jednou gratuluji ke skvělému výsledku - jenže i ti museli do této zbraně investovat mnohem víc, než za kolik ji koupili.
Stejné je to se střelivem. Střelivo na závody používám výhradně ELEY Match EPS, ELEY Tenex Ultimate EPS, resp. v současnosti RWS R50 a R100. Je to rána od 5,-Kč/ks nahoru. Kdybych se rozhodoval tak, že do pušky za 3 tis. nebudu cpát takhle drahý noboje, nikdy by ta zbraň nedosahovala těch výkonů, které dnes mohu prezentovat na závodech - což tu zbraň zase zhodnocuje. Prostě všechno chce svoje. V případě, že má člověk dostatek zkušeností, šikovnosti a vybavení, aby dokázal vyrobit zařízení na profesionální úrovni, říkám jednoznačně ano - jdi do toho. Měl -li by to být kompromis nebo bastl za účelem ušetření financí, stojím za Shivovým názorem, že je lépe vydělat peníze v něčem, co umím a pak si jít koupit profesionálně vyrobenou a fungující věc. Kompromis ve vybavení je vždycky kompromis ve výsledku.

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

18.11.2007 9:40

Shiva, Harp: Naprostý souhlas, je to tak. Nemám co bych dodal. Čao

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

18.11.2007 9:53

Tak pánové - předpokládám že Vašim cílem není toto forum zbytečně zasírat balastem. Pokud máte zájem v té nicneříkající debatě pokračovat založte si na to vlastní téma.

Prosím nekomentujte tuto zprávu souhlasnýma ani negativníma reakcema- vemte ji jako fakt a dál klidně diskutujme o dlouhých malorážkách.


Reklama

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

18.11.2007 11:14

Harp, Qwer

Spravne pochopeno. Dekuji.

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

19.11.2007 12:39

Tady je ma ZKM 456.Pažbu vyrobil kamarád solory tímto mu děkuji.

Obrázek

Uživatelský avatar
David Laxa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 210
Registrován: 02.03.2007 2:41
Bydliště: Břeclav

19.11.2007 14:33

Nevím zda je správné umísťovat ty naše krásky sem, nebo radši do jiného vlákna. Každopádně je Markony ta tvá krásná. Připomíná mě pažby z Aeronu. Já jsem upravil tu obyčejnou.

Obrázek

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

19.11.2007 16:34

No tak dobře, když 456, tak tady taky jednu máte - opět levou. Doporučuju Vaší pozornosti pákou přetažený závěr na levou stranu.

Obrázek

Stařec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 181
Registrován: 17.10.2006 22:30

19.11.2007 19:08

Mohlo by se zalozit vlakno podavajici info o vyrobe pazeb...jak urcovat zakladni parametry podle postavy atd.

Stařec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 181
Registrován: 17.10.2006 22:30

19.11.2007 20:55

Tak tady je taky ta moje vetev...


Obrázek

Uživatelský avatar
TURBIAK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13.11.2007 23:42

19.11.2007 21:59

pridavam sa :)))

tak to je ona :)) ale idem si teraz robit novu pazbu ,,,,podla vzoru AE ...alebo neviem este :)) tu dvojnozku som robil doma :))Obrázek

hlídač
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 29.10.2007 20:44

25.11.2007 17:33

CZ 456 - úprava pažby ?

Vlastním malorážku 456.Asi před šesti lety byla ve zbrojovce předělána na loveckou.Stočená hlaveň,přidaná jiná mířidla a napasovaná lehká pažba.Při soustružení došlo k odstraněni předního držáku pažby,která momentálně drží ne jednom šrubu před lučíkem za pouzdrem zásobníku.Přední část pažby se opírá o hlaveň.Co na to říkáte nechat ji tak??

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

25.11.2007 18:35

Takhle znásilnit "terčovou" flintu moh jen totální trotl. Obávám se, že s tím se toho už moc dělat nedá. Snažil bych se toho zbavit a koupit si normální malorážku a ne takovej hybrid. Hlava mi nebere, proč se do tohodle někdo pouštěl, když si moh vzít normální 451 a nemusel nic upravovat. Jo, to český kutilství....

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

25.11.2007 18:58

Prodat a koupit novou.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

25.11.2007 19:12

Harpplayer: takový harakiri se dělaly běžně v Aeronu, dokonce ty flinty s těžkou hlavní vykupovali a předělávali na lovecký....

hlídač
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 29.10.2007 20:44

25.11.2007 19:14

Koupil jsem ji už takovou.Ze svazarmu jich tenkrát šlo hodně za málo peněz.Asi to byla levnější záležitost než kupovat loveckou.Mám ji a chci ji zpravit.Tak jak nato??

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

25.11.2007 19:16

jo Alfons má pravdu, akorát že cena tý úpravy byla větší než tu loveckou koupit rovnou

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

25.11.2007 20:23

Kdyby ta úprava byla profesionálně udělaná, mechanizmus zbraně by nikdy nemohl být připevněn pouze 1 šroubem. Používá se buď 1 šroub upevňovací a 1 ztužovací, nebo 2 šrouby upevňovací. Kdo pažbu "napasuje" tak, že hlaveň leží natvrdo v předpažbí, není puškař, ale trotl, kterýmu patří na**at do ruky a ne mu do ní dát zbraň. Skoro se mi nechce věřit, že tohle je profesionální úprava Aeronu - tam přece věděli, co flinta potřebuje, aby přesně střílela. :twisted:
Obávám se, že tuhle zbraň těžko koupí někdo, kdo se ve zbraních aspoň elementárně vyzná. Každopádně pryč s tím a pořídit jinou. Alespoň čátečná zpětná úprava by pravděpodobně stála víc, než použitá schopná funkční malorážka. :!: :!:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků