Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

12.11.2007 20:18

kup si BR stojan.

bez na brigadu za ty hodiny co stravis nad vyrobou nozicek ktery budou stejne na h...o a za penize si kup nohy.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

12.11.2007 20:28

Vzhledem k tomu, ze delam v zamecnicke dilne, tak udelat neco takoveho je nejmensi problem :lol:

Uživatelský avatar
David Laxa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 210
Registrován: 02.03.2007 2:41
Bydliště: Břeclav

13.11.2007 0:07

Já mám dílnu ve sklepě včetně soustruhu a frézky. Dělám si na zbraně skoro všechno. Sice to trvá trošku déle, ale pak z toho mám větší radost než když za nožky v obchodě dát 3tis. kč. Mám v plánu upravit nožičky z Sa.58 na Harisovky- stavitelné s pružinama, gumové špunty atd. Jak se do toho dám tak se třeba bochlubím. Pár věcí už jsem dělal, třeba BR stůl nebo BR stojan a trezor na zbraně .

Uživatelský avatar
masaryk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 07.09.2006 20:37
Bydliště: Brno

13.11.2007 11:33

asi jsem kreten,ale co znamena BR zkratka?

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

13.11.2007 11:35

Bench Rest

Uživatelský avatar
Sidewinder
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 371
Registrován: 10.07.2005 16:29

14.11.2007 16:05

Muzes zkusit cinskou kopii VersaPodu .. stoji do 1000Kc (nekde jsem slysel dokonce jen 400Kc) a neni uplne spatna .. ale to vis, kvalita to nebude .. ale na malorazku bude stacit..

Psal jsem o nich popis i vcetne fotek na svych strankach o vetrovce CZ 200S v sekci "prislusenstvi"..

www.strelectvi.info


Reklama

Uživatelský avatar
masaryk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 07.09.2006 20:37
Bydliště: Brno

15.11.2007 11:34

tak nozicky zatim nemaji ale dostanou je. spravne telefoni cislo :495000221 , jedna se o kopii versapod :)

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

16.11.2007 17:04

David Laxa : Presne tak to vidim i ja :wink: Proc si to nevyrobit sam, kdyz to umim a navic to vyjde na min penez. A kdyz se to podari je z toho jeste veci radost hihi..Nekde sem videl nozky za par stovek na Sa58. Prekopat je by bylo daleko snazsi. Jeste uvidim jak se rozhodnu.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

16.11.2007 17:08

Sidewinder, masaryk diky hosi. V tydnu to zjistim a uvidime.Bud koupim neco takoveho a nebo vyrobim nozicky na" h...o " jak psal Shiva haha... :lol:

sportovec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2007 18:51

16.11.2007 20:09

Ve střílení jako takovém se nevyplatí šetřít. Levný náboje lítají, řekněme jinam než je záměr, levný puškohled je zamlžený, nekontrastní a za špatné viditelnosti nic nevidíš a to nemluvím o únavě oka. Měkká, tedy levná montáž mění nástřel a pak nastřeluješ a nastřeluješ a denní střílení tě vyjde na čísla, která tě ani nebaví a kde jsou výsledky - nikde. Nožičky - bipod ? Levný jsou z měkého materiálu, tudíž nekvalitní a drahy / cca 3.000,- Kč / jsou tuhý, stabilní a díváš se a užíváš si kvalitního výrobku a víš že je to správně a že každý sport - zábava chce svoje a že je nejlepší, když každý dělá co umí nejlépe a proto je škoda ztrácet čas objevováním, objeveného. Shiva má pravdu, je lepší jít na tu brigádu a pak si užít poctivě vydělaných peněz za kvalitní výrobek.

Uživatelský avatar
TURBIAK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13.11.2007 23:42

16.11.2007 22:32

Zajic píše:Sidewinder, masaryk diky hosi. V tydnu to zjistim a uvidime.Bud koupim neco takoveho a nebo vyrobim nozicky na" h...o " jak psal Shiva haha... :lol:



zalezi na sikovnosti,,,doma vyrobene mozu byt este lepsie ako kupene :) ja som si tiez vyrabal sam,,,a som spokojny :))

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

17.11.2007 0:54

Sportovec : Jak je videt asi se zastavas sveho nazoru . ALe ja nechci preci vymyslet nejakou novou konstrukci :!: Me staci okopirovat uz neco vymysleneho. A jaky pouziji material a jak se to vsechno udela uz zavisi na me. A pochybuju ze kdyz to udelam z kvalitniho materialu tak ze se mi to bude nejak vyklat atd. Tady je asi spousta lidi co neumi nic doma udelat a tak si to radeji koupi a mito toho aby to priznaly radeji pisou jak neni kupovany vyrobej skvely. Ps. Kazdy vyrobek prece delaj lidi :!:

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

17.11.2007 10:11

Zajíc: Můj názor je, že je to o prioritách a možnostech. Někdo má času dost a nemá finance, jiný nemá čas a financemi naopak disponuje. Tak se každý zařídí dle svého, někdo bude vyrábět, jiný nakupuje.

sportovec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2007 18:51

17.11.2007 11:31

Ja to nemyslel zle, taky jsem kutil domaci. Ale nedovedu si predstavit i v super dilne vyrobit Harisky za par korun. Jeste se da koupit kopie Harisek z airsoftu asi za 1.800,- . Sam je mam na vetrovce.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

17.11.2007 12:31

Nemyslim si ze to je zas az tak o prioritach. je to spise o tom, ze lidi si nehodnoti svuj cas a svou praci dostatecne. Ja mit zamestnance, ktery si v pracovni dobe za kterou ho platim dela melouchy za me energie a pouziva nastroje, ktere jsem koupil, tak leti nahodinu. Nemluvim o tom, ze v nekterych provozech se da "usetrit" i na materialu.
Jasne, pokud si to delam doma a jsem kutil a bavi mi to, je to moje hobby, tak proc ne. Ale nez ze sebe delat sikmace a kopirovat neco co mohu koupit (bez kloubu stoji Harrysky 2.500 a s kloubem 3.500kc ca), a misto strileni stojim u ponku nekolik hodin a vyrabim nozicky s pochybnym vysledkem (nehlede toho casu co stravim nakupovanim materialu). Ja si cenim sveho casu vice. radeji vemu nejaky i treba hure placeny kseft a za par hodin na to mam vydelano.

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

17.11.2007 14:21

OK! Možnostma jsem myslel soukromé aktivity, né během pracovní doby v Kolbence.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

17.11.2007 15:00

S tim co jste napsaly nejde nic vic nez souhlasit :wink: Ja nechci vyvolavat nejake zbytecne dohadovani co kdo umi a nebo neumi nebo kde to bude vyrabet atd. Navic doma mame dost vybavenou dilnu vcetne soustruhu takze ve volnem case neni problem se tomu venovat. Ale kazdopadne dekuji vsem za nazory. Myslim ze muzeme tuto debatu uzavrit :D

Uživatelský avatar
masaryk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 07.09.2006 20:37
Bydliště: Brno

17.11.2007 19:57

misto strileni stojim u ponku nekolik hodin a vyrabim nozicky s pochybnym vysledkem (nehlede toho casu co stravim nakupovanim materialu). Ja si cenim sveho casu vice. radeji vemu nejaky i treba hure placeny kseft a za par hodin na to mam vydelano.[/quote]


kdyz si ctu tovoje prispevky tak vzdy souhlas . ale u tohoto bohuzel musim nesouhlasit ..................... je to jenom na tom cloveku a na jeho sikovnosti, a kdyz je sikovnej tak harrisky muzou zavidet :) a kdyz ne tak ma radost ,ze si nto udelal sam (teda pokud je ten vyrobek aspon trochu pouzitelnej) . takze nevidim jedinej duvod proc to nekomu vymlouvat .. .. toto je vec kterou nikdo jinej nemuze posuzovat protoze nezna manualni kvality dotycneho jedince. samozrejme pokud bych to mel posuzovat podle mych osobnich manualnich kvalit tak jedine kupovane org. :)

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

17.11.2007 20:32

Myslim ze i tuto variantu jsem v mem prispevku pokryl.
:-)

Shiva píše:Jasne, pokud si to delam doma a jsem kutil a bavi mi to, je to moje hobby, tak proc ne.


Ale ja to pochopil tak, ze nohy mezi 2-3.000kc jsou drahe, tak si je radeji vyrobim sam. A to se mi zda proste trochu ujety. Ja mam Harrisek nekolik a podle potreby si je prehazuji. nektere na rail, nektere klasicky jine zase na Picatinny rail. Nedovedu si predstavit vse tohle si delat. Ale nikomu to neberu. Pripada mi to stejne ujete jako vyrabet vibracni pracku, kdyz nova stoji 2.500kc. Pro mne je to mrhani casem, ktery mohu venovat necemu jinemu. Ale kazdy nachazime uspokojeni v necem jinem.
Kdych byl normalni myslivec co vystreli 20 ran za rok (ted se zase rozpouta diskuze ze strany myslivcu, ze oni to tak nedelaji), tak vim ze budu strilet do 100m, budu mit brizu do 30.000 i s optikou, tak nebudu vubec resit prebijeni. 1.5MOA presnost (do 5cm) mi bude stacit. Tak tu krabku naboju proste koupim. Proste si sveho volneho casu vazim a hodnotim trochu jinak.
Nemyslim si ze, diskuze je nekomu prinosem. Nikomu neberu lidovou tvorivost. Opravdu ne. :-)

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

17.11.2007 21:29

Přátelé, k těm vyráběným nohám mohu říci pouze tuhle věc: ne každý má tolik prostředků, aby je mohl uspokojivě cpát do svého koníčka, přičemž může mít dost šikovné ruce.
Jeden příklad z mého blízkého okolí: Původně jsem taky chtěl nohy vyrábět, protože se mi ty za 3,5 zdály dost drahé. Proto jsem jako polotovar koupil dvojnožku z UK 59. Pak se má finanční situace trochu zlepšila a koupil jsem u Hubertlovu originální Versu. Kámoš, který doma živí 3 děti (on velmi šikovnej zámečník, manželka učitelka) si to dovolit nemohl. Když tu Versu viděl, povídá, prej dej sem ty kulometný nohy, já tu Versu dokážu zmáknout taky. A tak chvíli doma kreslil a s povolením svýho šéfa po práci makal. Když jsem ty nohy pak viděl a srovnal je se svým originálem, může se jít Versa schovat a rdít se studem :oops: .
Podobně jsem se já dost naučil okolo pažeb. Protože pro leváky v minulosti nebyla pažba dostupná a ani dnes to není žádná sláva, buď jsem si mohl nechat pažbu za balík (kterej jsem neměl) udělat, nebo sebrat vlastní zkušenosti a ještě toho dost seštudovat (což se mi později jako trenérovi hodilo a hodí se dodnes) a začít stavět vlastní pažby. Musím sebekriticky podotknout, že bez přátel (truhlář a zámečník - nástrojař) bych se do toho nepustil. Myslím, že náš poslední model "libovolkové" pažby se směle může postavit vedle Anschütz Challenger nebo FWB Supermatch a možná by ho i předčil. V žádném případě bych za originál Challengera (pažbu) 30 tisíc nedal. Prostě každýmu, co jeho jest.Obrázek
Obrázek

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků