nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

02.01.2007 9:36

Keny píše:
alfonss píše:Vnitřek střely je z olova, plášť je železnej


No tak ted to už vůbec nechápu.proč teda dělaj S&B střely které ničí hlavně ?? Chtěl jsem jim poslat E-mail at mi to vysvětlí ale jejich stránka mě jaksi nende :evil:


Nepanikař a jednu střel do sudu s vodou. Pak ji vylov, a jestli nebude koukat železo, buď v klidu. Jakože nejspíš nebude.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

02.01.2007 14:49

Zabal si kladívko do kapesníku, a klepni se přes prsty, bude to bolet?

Uživatelský avatar
Keny
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 12.06.2006 17:26
Bydliště: Olomouc

03.01.2007 12:54

To Fox: Určitě to bude bolet.
Jinak by mě zajímalo proč byl smazán můj příspěvek o pár řádků výše :?
PS: Už jsem dostal odpověd od S&B (z E-mailu jen to zajímavé)
Plášť střely sice reaguje na magnet, není však
vyroben ze železa, nýbrž ze železa plátovaného tombakem (Cu90Zn10). Vrstva
tombaku není na plášť nanášena galvanicky, nýbrž oba materiály jsou na sebe
naplátovány vysokým tlakem při vysokém žáru přímo ve válcovně. Vrstva
tombaku na železném podkladu je dostatečně silná a při průchodu střely
drážkovanou hlavní, nedojde k obnažení železné vrstvy. S takto vyráběnými
plášti střel máme více než sedmdesátileté zkušenosti a mohu Vám zaručit, že
při používání těchto střel nedochází k většímu opotřebení vývrtu hlavně, než
dochází střelami s pláštěm vyrobeným jen z tombakzu.

No mě to jako odpověd stačí.

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

03.01.2007 13:05

Keny: zni to krasně ale do me STI takové střelivo stejne nedam , jak jednou magnet chytne na střelu dam ji max do G26 .

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

03.01.2007 13:06

No já ti příspěvek nemazal..... ani jsem jej neviděl, jinak tvrzení že to už 70 let dělají stejně je všepopisující, neboť je vidět technologické pokroky, které společnost SB zaznamenala :-)

Vyzkoušej pláště všech renomovaných značek magnetem a zamysli se, pak udělej totéž u ruské, jugoslávské a rumunské munice a znova se zamysli, pak vem náboj SB a vyhodnoť, na kterou hromádku jej položíš..... (mimo to se podívej na zpracování střely, nábojnice a zápalky), zvlášť nábojnice nevydrží tolik co například SAKO, LAPUA, NORMA.

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

03.01.2007 13:11

Je to jasné levnější výroba větší zisk.


Reklama

Trandak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 232
Registrován: 20.09.2006 9:20
Bydliště: Praha - Smichov

03.01.2007 14:18

Hmmm :? ... 70 let to delaji stejne a nebyt exportu do US, tak to delaji dodnes... Tam je s tema Fe-plat hnali jak bidu. Stejne tak Wolf - byt dela Fe nabojnice, strely jsou Cu.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

03.01.2007 14:52

Jo.u železnejch Librách se taky tvrdilo,že ty drápky vytahovačů by ulítaly asi stejně :evil:

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

04.01.2007 13:59

SW_FOX píše:zvlášť nábojnice nevydrží tolik co například SAKO, LAPUA, NORMA.


Tohle bych zrovna nehodnotil jako vadu. Prostě ty hilzny nedělají s tím, že by chtěli aby do nich někdo přebíjel, takže jedou na kompromisu mezi pevností nutnou k bezpečnýmu použití za minimálních nákladů. Taky si pak na hromádky rozděl účty za náboje a velice rychle uvidíš, na kterou hromádku co patří.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

04.01.2007 14:16

No spousta lidí nábojnice sbírá a přebíjí, a například výše uvedené značky si na kvalitní a trvanlivé nábojnici zakládají....


Ono je to o tom na co to chceš, na střelnici (pokud mi to neničí zbraň) tak mi levný i když ne uplně 100% kvalitní náboj vyhovuje, na tréning, blbnutí a tak, ale na lov (kdy vystřelím cca 20 kulových za rok a spočítám k tomu náklady na výzbroj, poplatky, pojištění, psa a tak....) si raději připlatím za munici na kterou se budu moci spolehnout víc jak na sebe.....

O nošení ani nemluvím.....

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

04.01.2007 16:07

Takže přiznáváš, že máš volbu. Drahý náboje, který se dobře a mnohokrát dají přebíjet, nebo levný náboje z kategorie spotřebního materiálu včetně hilzen za cenu zlomkovou. Nechápu co se ti nelíbí, se stejnou logikou bys mohl chtít aby Lapua prodávala svoje náboje za cenu vlašáků. Obojí zavání komoušismem. Plať si za to co pořebuješ a ostatní nech těm, jejichž požadavky se liší. A nebo si postav vlastní muničku a val si náboje sám, a pak nám řekneš která hromádka je ta pravá pro tebe.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

04.01.2007 16:39

No začali jsme o tom že používají ještě pořád technologie předcházející druhé světové válce (pro domácí trh) a spousta lidí si z nezdravého nacionalismu ničí zbraně....

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

04.01.2007 18:32

Když jsme u toho stáří, 1911ka pochází z doby před PRVNÍ světovou válkou, a není to ani tak známka její nepoužitelnosti a zastaralosti, jako spíš vyzrálosti. A pokud to svému účelu slouží a nechtějí za munici peníze srovnatelné s konkurencí jedoucí na fungl nových mašinách, kde vidíš problém? Komu to vyhovuje, ať si to kupuje, to je to o čem tu mluvím já. Ty mluvíš o tom, že bys za cenu vlašimi chtěl náboje v kvalitetní třídě Normy nebo Lapuy.

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

04.01.2007 19:11

Vidim to jako nekromancer
v nemecku se S-B stalo i treti nejoblibenejsi munici v nejake kategorii. Cena se drzi skoro tam co pred 10 lety, Jestli pouziva RWS v lovecky neco podobneho, nektere taky magnetujou, tak nevim proc by tohlo melo byt tak spatne. Jestli to nekomu vyhovuje tak proc ne, zatim sem nevidel zadny poradny vyzkum, jen same kecy. presnost je vec jina

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

04.01.2007 21:45

Keny píše:PS: Už jsem dostal odpověd od S&B (z E-mailu jen to zajímavé).

Myslím, že to bylo celkem zbytečné. Co ti asi mohli napsat, že jejich munice stojí za starou bačkoru. Touhle cestou se pravdu nedozvíš.
Pakliže má "kule" s pláštěm ze železné slitiny větší tuhost, bude klást větší odpor a potom je imho jasné, kde bude větší tření, namáhání přechodového kužele při forírování a vůbec vnitřního povrchu celé hlavně...

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

05.01.2007 9:56

Nemůžu teď najtí kde, ale na tomhle serveru někde Venca Martínek zveřejnil, že na terčové hlavni STI bylo po vystřílení 1000 kusů tombakem plátovaných střel velmi znatelné opotřebení, a to bylo jen v 9mm Luger. Nedovedu si představit kolik je třeba vystřelit puškových s mnohem větší rychlostí a tlakem.....

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

05.01.2007 10:20

Fox: Tak tohle mi naprosto stačí abych zhodnotil "kvalitu" a "výhody" používání munice S&B :?

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

05.01.2007 11:52

SW_FOX píše:Nemůžu teď najtí kde, ale na tomhle serveru někde Venca Martínek zveřejnil, že na terčové hlavni STI bylo po vystřílení 1000 kusů tombakem plátovaných střel velmi znatelné opotřebení, a to bylo jen v 9mm Luger. Nedovedu si představit kolik je třeba vystřelit puškových s mnohem větší rychlostí a tlakem.....


Hele, a nebyla ta hlaveň náhodou nerezová a nestřílel ten člověk náhodou IPSC? Shuemanni na svý stránce totiž mají článek, uvádějící velmi zestručněně zhruba toto:
U nerezových hlavní dochází při větším objemu střelby v krátkém čase (typicky IPSC) k přehřátí a ztrátě pevnosti materiálu na hranách drážek, kde pak dochází doslova k vytrhání materiálu a enormnímu opotřebení. Jako zcela nevhodnou kombinaci tam uvádějí právě nerezové drážkované terčové hlavně + celopláště + IPSC, kde se pak životnost počítá ve stovkách výstřelů a dochází k totálnímu znehodnocení laufu.
Tyhle hlavně se podle nich mají střílet jen olovem a nepřetěžovat rychlou střelbou.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

05.01.2007 12:08

No pokud vím to byla hlaveň STI a myslím že tu pistoli stavěl VM, a jelikož to nejspíš nebyla jeho první IPSC pistole, tak asi věděl co dělá. Majitel si ji zničil sám.....

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

05.01.2007 12:42

No jasně asi mu z ní těžko stříleli permoníci :-) Nebo došlo ve výrobě k chybě při tepelným zušlechtění. Jardovi Janouchovi takhle Waltheři 3x měnili lauf u P99ky :-) První se vytrhala, druhý se při prvním výstřelu vydula komora, u třetí po 30ti ranách upadly háky :-D Nakonec poslali extra koupenou Lotharku a od tý doby krochna funguje jako divá :-)

Ale zrovna u václavova STIčka o tomhle velice pochybuju, protože mám docela dobrou představu, kolik ran ta zbraň během stavby prodělá, takže tam by se to ukázalo daleko dřív.
Ale umím si představit kombinaci, kdy si někdo poručil terčovou nerezovou hlaveň s tím že to chce na střelbu do terče na parkur, a pak se vrhnul s vagónem celoplášťů do IPSC :-)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Střelivo ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků