smoked.salmon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 17.01.2015 14:38

28.07.2015 13:05

Zbran v praci

Dobry den, hledal jsem tu toto tema a nic jsem nenasel tak to zalozim a uvidim.
Chtel bych se zeptat zdali zamestnavatel muze zakazat noseni zbrane na pracoviste. Bavi me se o skrytem noseni.
V mem pripade to je o to stizeno ze pred vstupem na pracoviste si musim dat vsechny doklady, klicem, mobil do skrinky s takovymi vecmi se do nase "bezpecneho pracoviste", jak se tomu rika v prekladu, nedostanete. Coz je teda prvni problem jelikoz mame namatkove kontroly detektorem kovu. Chteji zabranit pronaseni USB disku a tak. Ale to uz odbocuju. Rekneme ze budu nosit zbran na kotniku. A rekneme ze by se to nekdo dozvedel. Predpokladam ze majitel budovy kde je moje firma v pronajmu o tom rozhoduje a ne firma jako takova nebo se pletu? Kazdopadne cesta do a z prace je soukroma cesta a tam se firma nestara co se mi stane, takze pro tento pripad bych nosil zbran. Jenze v praci ji musim nekde dat nebo musi byt tak mala a skladna ze ji muzu mit na kotniku. Protoze jen tak ji nechat v zamcene skrince ji podle zakona nemuzu.
Tak me zajima muze mi zamestnavatel rict co muzu a nemuzu nosit do prace?

Dik za odpoved

scorpions-cz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03.05.2013 13:12

28.07.2015 13:37

Re: Zbran v praci

Na jednom konkurenčním foru je toho několik stránek,ale stejně výsledek žádný :lol: Pokud se se zaměstnavatelem nedomluvíš a on bude proti ,tak ji asi nosit nebudeš. Povinost zaměstnavatel , udělat ti trezor rozhodně nemá.
Jediný slušný řešení je dohoda.
Jinak nevím jestli ti může zaměstnavatel vyloženě zakázat nošení( třeba ve výrobě by to obhájil bezpečností apod) ,ale určitě tě taky nená povinnost zaměstnávat. To jen kdyby došlo na" lámání chleba"

donovanstangiano
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 199
Registrován: 07.09.2012 13:46
Bydliště: Plzeňsko, Jihlavsko

28.07.2015 14:41

Re: Zbran v praci

Když pominu ten voser s rámem (do takového zaměstnání bych tedy rozhodně nenosil, protože každý den vysvětlovat jinému sekuriťákovi, že mám kvér by se mi nechtělo), tak samozřejmě zaměstnavatel ti může zakázat do svého soukromého prostoru vnášet cokoliv. Ne jen kvéry. Je to jeho právo.

Na druhou stranu, já pokud nosím, tak to přece nikdo neví (nevidí). Rozhodně teď nevstanu a nepůjdu to na sebe napráskat šéfovi, abych to s ním půl hodiny řešil. Nebo nosíš bílé pouzdro na pistoli jak VB?

smoked.salmon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 17.01.2015 14:38

28.07.2015 14:56

Re: Zbran v praci

Ram to neni jen to jen rucni detektor kovu kterym nas strazny kontroluje POUZE v urovni pasu. Takze pripadne noseni na kotniku je mozne.

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

28.07.2015 15:54

Re: Zbran v praci

Tohle je rozhodne na domluve. Ale treba u nas je zakazane nosit JAKEKOLIV zbrane vnitropodnikovou smernici.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

29.07.2015 0:18

Re: Zbran v praci

Pokud zaměstnavatel zakáže, přizpůsob se, nebo odejdi. Jednoduché. Pokud je situace jak říkáš, tak kotník. Ale stejně si toho dřív či pozděj někdo všimne a bude průser, nebo kdyby ti vykradli skříňku... Každopádně to máš blbé. Aletrnativa - bojeschopnost beze zbraně, nůž, teleskop, slzák.


Reklama

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

29.07.2015 9:41

Re: Zbran v praci

Taky mame v praci skrinky na telefony, media apod. Koupil jsem si maly zbranovy trezurek (NanoVault NV 200) s lankem a dal jsem ho do ni a revolver ukladam do tohoto trezurku.

scorpions-cz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03.05.2013 13:12

29.07.2015 10:09

Re: Zbran v praci

A to lanko je nepřecvaknutelný? :lol: Jenom ,aby ti nezmizel jednou trezor i s kvérem.

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

29.07.2015 14:20

Re: Zbran v praci

No, myslím, že "vhodně zabezpečené" to je dostatečně. To lanko je asi jako na kolo. Štípačkama ho nepřeštípneš. A když se někdo vydá na lup s pákovejma nůžkama, tak je pak asi jedno i kdyby to bylo v trezorové skříni. :)

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník