Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

19.11.2015 16:11

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Chassin the Trane píše:........ mnoho střelců s velkokapacitním zásobníkem kvůli váze nabíjí menší počet nábojů. .....

řekl bych že nanabíjí plnou kapacitu s píše kvůli vadnutí pružin šuplat než že by ty -1 či 2 rány ušetřily deko či dvě z váhy

DancingWind
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03.01.2016 18:41

04.01.2016 15:19

Spolehlivá 9mm pistole pro začátečníka s malou rukou

Zdravím!
Jakožto střelec - nováček - se rozhoduji o koupi první zbraně. Hlavní kritéria jsou spolehlivost (+dostupnost servisu) a aby mi padla do ruky. Problém je, že mám malou ruku a krátké prsty (jako ženská). Účelem je naučit se střílet a mít zbraň připravenou v případě vloupání. Nosit zbraň zatím nebudu. Nejde mi ani tak o velikost zbraně jako celku, důležitá je velikost rukojeti. Cena do 20 000 Kč. Vím, že je to na začátečníka hodně, ale díky jiným koníčkům vím, že kupovat něco levného se nevyplatí, protože pak s tím člověk není spokojený a ve finále ho to vyjde dráž než kdyby si hned koupil něco pořádného. Ráže 9mm Luger.

Kdybych nebyl limitován velikostí ruky, byl by to Glock ale zkoušel jsem Glock 19 a ten je opravdu do malé ruky nepohodlný. A kdyžuž pistoli, tak žádné subcompacty s 7 raným zásobníkem. To už raději revolver. Moc se mi nelíbí plasťáky, raději bych kov (ale už je jen otázka estetiky).

Výběru jsou:
CZ 75 Compact
Ruger SR9 / Ruger SR9c
Smith Wesson MP9 full size/Compact
Walther P99 AS, PPQ
Taurus?
Pistoli bych určitě kupoval novou.

Případně jsem uvažoval o revolveru Smith Wesson 7 nebo 8 ran 4" hlaveň. SW určitě z druhé ruky, protože cena nového je příliš vysoká. Nebo nový Taurus, ale na něj se názory uživatelů velmi rozchází. Revolver bych chtěl 357 Magnum, ale spíše bych střílel 38Spec.

Přečetl jsem asi 1000 článků, zda je lepší revolver nebo pistole a stále nemohu dospět k finálnímu rozhodnutí. Vše má své klady i zápory - spíše se ale kloním ke spolehlivé pistoli. Než vyrazím do obchodu si vše osahat, chci mít alespoň nějaké povědomí.

Děkuji za vaše rady.

Peterelektro
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 13.10.2011 19:08

04.01.2016 16:40

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Springfield XDM je s najmenšim gripom aj pre ozaj male ruky.
Spolahlivost možem vcelku objektivne zhodnotit nakolko som mal HS-SC (cca 2500 ran bez zavady). HS9 service ( cca 3000 ran,zavadil IBA so ZVS hilznami kde je hodne odflaknuta dražka kam zapada vytahovač). Teraz mam XDs (zatial cca 600 ran takisto bez zavady). Štvrtym rokom strielam IPSC z XDM 4,5" ( cca 25.tis, zavady len vinou streliva a jedinu vec som menil biciu pružinu)
ps: je to ale plastak :)

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

04.01.2016 17:29

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Ruger (SR9) tu v Cechach bezne nezozenies. SW MP9 s malym gripom by mal byt bez problemov. Walthre su ale o cosi mensie (aj dlzka rukovate) - mozno by ti to lepsie sadlo. S nahradnymi dielmi si na tom u Walthra o cosi lepsie, tie do SW MP sa daju zohnat v Nemecku pokial sa nechces spoliehat na dovozcu.
K SW MP9 - aktualne mam vystrielanych cez 2.5k bez jedinej zavady, zerie vsetko. Momentalne ho ale zanedbavam, strielam len revolvery. Test vydrze si mozes najst tu : http://pistol-training.com/archives/998 - jednotlive tyzdne sa daju najst na tych strankach pod "MP Monday".

Inak k revolverom - ak nebazirujes na 7 ranach, rozhodne vyskusaj Ruger GP a SP. Sice to nema jemnost S&W ale su uzasne :). Pre mna momentalne primarne zbrane.

DancingWind
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03.01.2016 18:41

07.01.2016 20:49

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Děkuji za odpovědi!

Škoda že ten Ruger nedělá vícerané... Kdyby dělal 7/8, byla by to jasná volba:)

Kdyby člověk uměl přebíjet jako Jerry Miculek, tak by revolver byl úplně v pohodě!
https://www.youtube.com/watch?v=WzHG-ibZaKM

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.01.2016 12:58

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

víceranné (a je fuk, kdo je vyrobí) převyšují svými rozměry fullsize pistole
čili nejsou ani na malé ruce ani malé "za pásek"
JM nespadl z Marsu, trenuj :lol:


Reklama

Hyvan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17.11.2015 23:55

14.01.2016 11:11

Začátečník a 357 magnum

Ahoj všem,

jsem naprostý začátečník a chci si kupovat svou první zbraň. Preferuji revolver, ale popravdě se mi na strelnici lépe střílelo z Glocku.
Takže muj dotaz a nekamenujte me pls. Je pro začátečníka lepší začít střílet s tim, co mu více sedi a postupně se propracovat I na jine zbrane. A nebo rovnou koupit to co chci a trenovat a trénovat?

Díky za vás názor

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

14.01.2016 12:19

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Můj názor (dvouletého "stále začátečníka"):
Záleží na tom, k čemu zbraň chceš a kolik na trénink s ní máš času. To, že Ti nějaká zbraň sedne bych považoval za jedno z nejdůležitějších kritérií = hledal bych, co mi sedne a pokud to splňuje i další kritéria (nositelnost, skladnost, požadovanou kapacitu zásobníku atd.) tak bych u toho zakotvil (minimálně do doby nabytí více zkušeností).
Nehledě na to, že každý jsme jiný a tak mi přijde, že k výběru zbraně přistupovat jako ke stavbě domu ve filmu "Na samotě u lesa" (= "Pane Lorenz, uvezu to?"), není nejlepší řešení. :wink:
Vlastní zkušenosti jsou nepřenosné....

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

14.01.2016 12:25

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Záleží k čemu to máš určeno. Pokud je to pro tebe hlavně koníček na zábavu, tak je podle mě lepší vybírat to, co se ti líbí. To co tě bude víc bavit. Samozřejmě pokud bys s tím revolverem střílel tak špatně, že by tě to vysloveně štvalo, tak to také není úplně ono.

Triarius
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 22.05.2013 16:47

14.01.2016 12:46

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

revolver a pistol su dve rozdielne veci, takze prejst z jednej na druhu by aj tak znamenalo ucit sa s nou od zaciatku...takze doporucujem strielat od zaciatku s tym, co chces a usetrene peniaze za druhu pistol vrazit do municie a treninku...no a so zbranou, ktora nesedi, ma problem aj profik...takze doporucujem si dobre rozmysliet, co chces a potom do toho hned ist, bez zbytocnych medzistupnov, popripade kupit lacnejsiu variantu danej zbrane a cvivit a cvicit a cvicit

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

14.01.2016 13:15

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

porid si revolver z druhe ruky, pokud Ti vylozene nesedne, ztrata pri prodeji nebude velka
dalsi reseni, kup si oboji

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

14.01.2016 13:30

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

@Hyvan - vyskusaj minimalne SW v ramoch K, L (pripadne N :twisted:, resp. nejake J ak chces nieco fakt male na nosenie). Ruger GP100, SP101, Alfu ... Mozno este nejaky Taurus. Strel si z roznych ramov .38 Special a .357 Magnum, pripadne ak sa ti podari .45 ACP alebo 9mm Luger nabijany vencekmi. Tym by si mal mat spraveny zhruba prehlad aj o velkosti ramov, aj o tom co ako kope a co ma aky chod spuste.
Neviem kto tu pisal ze revolver je diagnoza - hlboka pravda, problem je ze casom sa to zhorsuje :mrgreen:.

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

23.03.2016 9:36

Re: Začátečník a 357 magnum

Hyvan píše:Ahoj všem,

jsem naprostý začátečník a chci si kupovat svou první zbraň. Preferuji revolver, ale popravdě se mi na strelnici lépe střílelo z Glocku.
Takže muj dotaz a nekamenujte me pls. Je pro začátečníka lepší začít střílet s tim, co mu více sedi a postupně se propracovat I na jine zbrane. A nebo rovnou koupit to co chci a trenovat a trénovat?

Díky za vás názor

Já to vyřešil malým revolverem na nošení a pistoli ma střelnici, baví mě oboje :-)

Uživatelský avatar
proforma
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22.03.2015 7:17

19.04.2016 16:57

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Pekny den vespolek :-)

Jeste mokry ZP, uvazuju o sve prvni zbrani. Procetla jsem tu toho za cca rok dost, ale presto nevim a prosim o radu...

Zjistila jsem, ze idealni pistole neexistuje :-) Takze jsem svoje hledani nakonec rozlozila na "neco na noseni" a "neco na hrani". U pistole na noseni je jednoznacne nejdulezitejsim kriteriem vaha, cim lehci, tim lepe. Predbezne uvazuju o Ruger LC9 nebo G43. U takhle malych pistoli mi asi uplne idealne nesedne nic, kdyz to neni poradne za co chytit... Takze se klonim k tomu, ze si na to proste budu muset zvyknout. Kterou z tech dvou byste preferovali? Nebo vas napada jeste nejaky jiny mrne v 9mm? (9mm chci jednak z ekonomickych duvodu, jednak nechci mit zatim vic razi, zbytecna moznost, kde udelat dalsi chybu...)

U "neco pro radost" uvazuju o G19 - strilelo se mi s nim celkem obstojne, i kdyz CZ mi sedly do ruky lip, ale jednak je to o dost tezsi, jednak se mi nelibi. Z tech, ktere se mi libi, jsou to napr. HK nebo Springfield, HK mi i velmi dobre sedel, ale rikam si, ze na Glocka asi bude vic sehnatelnych prislusenstvi a nahradnich dilu, kdyby bylo treba.

Ale uplne srdecni zalezitost jsou revolvery :-) Jenze sehnat neco kapesniho v 9mm, to je jen par kousku, navic pistole je asi pro noseni praktictejsi, tak to necham na dobu, az nebudu vedet, co s penezma :-)

Cili zakladni otazka: jaky to mrne?

Diky za postrehy :-)

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

19.04.2016 17:46

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Ahoj, preco sa branis revolveru na nosenie ? Revolverovu diagnozu treba rozvijat, nie potlacat :mrgreen:.

Vaznejsie - neviem odkial si, ale skus sa dostat na predvadzacku MPI (terminy na http://www.mpicz.cz/aktuality/). Mas tam aj velke, aj male Glocky, aj dva male revolvery od Rugra (SP101 a LCR-ko), pripadne 4" Ruger GPcko - takze mozes porovnat a mozno zistis ze fakt treba ist do revolverov. Ak ta to bude tahat, tak ekonomiu vyriesis prebijanim. Pripadne - 9mm Rugre SP sa obcas vyskytnu v bazari, dalsia varianta je nechat si spravit v tejto razi Alfu.

Drzim palce.

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

19.04.2016 17:58

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

na běžné nošení a případnou sebeobranu bych si vybral malou lehkou pistoli -neřešil bych vzhled a jak se mi drží-spíš spolehlivost a kapacitu zásobníku- v případě napadení kdy stihneš vytáhnout zbraň s tebou bude natolik lomcovat adrenalin že se budeš klepat jak čivava a nebudeš mít patrně ani čas na nějaké přesné míření takže budeš chrlit panicky olovo kolem sebe dokut nedojdou náboje proto bych nikdy nevolil revolver protože po 6 ranách už nebudeš mít šanci znova nabít a věř že v tom stresu by si revolver nenabila asi ani za minutu !
ale vše je otázka majitele co chce nosit .
někde se tu ve foru dočteš jak myslivci postřelili divočáka ten je napadl a jak se v panice bránili pistolí a jak je těžké trefit

Uživatelský avatar
proforma
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22.03.2015 7:17

19.04.2016 18:01

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

@MM: diky za rychlou reakci :-) U revolveru si nejak neumim predstavit, kam ho schovat. Vy chlapi ho date za pasek a prekryjete trickem nebo sakem, ja musim v praci nosit slusne zenske osaceni :-) Takze se mi zda, ze pistoli bych schovala lip. Na civil planuju ledvinku, tam je to jedno, ale ledvinku ke kostymku? :-)

Uživatelský avatar
proforma
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22.03.2015 7:17

19.04.2016 18:08

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

@WA: jo, to jsem taky hodne zvazovala, ale u tech mrnat je to skoro jedno: revolver na 5 nebo pistole na 6 nebo 7 - vyjde to skoro nastejno, porad to neni 15. Nicmene ten Ruger LC9 ma 7 naboju, G43 jen 6, proto zatim spis vede ten Ruger.

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

19.04.2016 18:19

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

profoma: sice 7 nábojú ale jde vyměnit zásobník rychle.
samozřejmě i revolvery mají rychlonabíječe s tím už by to přebití i ve stresu bylo snažší- jen mám pouze osobní dojem že ten rychlonabíječ je s náboji velkej a méně skladnej než plochej zásobník.
nauč se pár lekcí ze sebeobrany a zbran nech jako poslední možnost i tak většina útočníkú přepadá zákeřně proto je dobré umět odrazit prvotní útok

Uživatelský avatar
ladaj
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 29.11.2010 14:39
Bydliště: Zlín

19.04.2016 19:14

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Z toho výběru rozhodně raději G. Delší zásobník neřešíš sama, pokud není dostupný teď, tak je velká šance, že se objeví.

Z podobných mrňousů by měl být u nás dostupný SW shield a Walther PPS, případně trochu dražší Kahry.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků