Uživatelský avatar
BKSL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 192
Registrován: 24.08.2008 14:03
Bydliště: Slovensko

04.12.2012 20:06

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti


margolina
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 123
Registrován: 18.08.2008 22:37
Bydliště: Plzeň-jih

05.12.2012 10:30

Re: ČZ 75SP-01 Shadow nebo Walter PPQ nebo Glock17

tapisleca píše:Ahoj lidičky,
chci si koupit nějakou záložní pistoli 9mm Luger. Nebude to na denní nošení, takže může být klidně i velká ale nemohu si vybrat jakou? ČZ mě hodně lidí pomluvilo, že vystřílím 3000 nábojů a je zničená, glock vydrží všechno, ale zase jsem si ho půjčil na střelnici a moc mě do ruky nepadl a s waltrem zatím nemám zkušenosti. Prosím poraďte co koupit?? Vzhledem k přísunu nábojů tak chci pouze ráži 9 mm Luger a chci bezproblémovou zbraň.


Ahoj.
V žádném případě se nepovažuji za znalce, ale docela by mě zajímalo, kolik mají na svých ČZách nastříleno ti experti, co tě říkali, že se po 3 000 ranách rozpadne. Já mám na své CZ 85 r.v.90 nastříleno 70 000 +- a kromě výměny 3 záchytů závěru a 1 pružiny spouště, žádná závada.

tapisleca
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 25.02.2012 17:06

05.12.2012 11:45

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

No jak píšeš máš 3 výměny závěru a pružiny a já potřebuji zbraň bez jakéhokoliv problému. Tím nechci nijak hanit ČZety, ale slyšel jsem to od vícero lidí. Ikdyž já co mám ČZ 75 compact tak je bez problémů, ale mám zatím vystříleno cca 5 000. Potřebuji pistoli 9mm luger, která bude ja záložní a vše vydrží.

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

05.12.2012 12:39

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

TapisLeca- a tobě přijde, že jsou 3 záchyty a jedna pružina za 70tis výstřelů hodně? Spočítej si na kolik tě vyjde 70000 devítek. A ruku na srdce, za jak dlouho hodláš nastřílet tolik nábojů?

Uživatelský avatar
BKSL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 192
Registrován: 24.08.2008 14:03
Bydliště: Slovensko

05.12.2012 15:03

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Magnum aj ja mam Shadow a je trapne so sebou nosit na sutaze aj nahradny zachyt zaveru.
Preco toto este CZ-ta neodladila ked je to okata a stale sa opakujuca chyba, neviem.
Ale inak Shadow na IPSC super pistol :) .

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

05.12.2012 15:50

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

BKSL- Ale já nepopírám, že ten záchyt je prostě naprd. Ale jde o to, že kvůli takové prkotině se shazuje celá pistole a říká se, že není spolehlivá. A pochybuji, že té zbrani dá Tapisleca takové čoudy jako ty když závodíš IPSC. Prostě pokud bych si vybíral pistoli která bude ležet v trezoru a 2x za rok si půjdu bouchnout, tak si vyberu právě CZ u které si užiju lepší spoušť a celkové chování při střelbě. Glock je prostě krumpáč na nošení a tvrdou práci. Sám mám glocka. Ale kdybych chtěl mít pistoli na potěšení a prásknutí si do terče na střelnici, tak si koupim čízu. Dále má výhodu, že je celoocelová. Nejsem proti plasťákum, ale když tu zbraň nechce nosit, tak je zbytečnost mít recyklát kvůli váze. A vynahradí to právě tím chováním při střelbě.
Ale to je jedno. Já bych prostě vybíral podle svého srdce a ruky.


Reklama

tapisleca
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 25.02.2012 17:06

05.12.2012 17:18

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Kluci nic ve zlém proti ČZ, já jsem na ní vyrostl a mám ji u pasu, a proto vím, že čas od času se něco objeví, není to většinou nic velkého, ale přeci jen spolehlivost se tímto snižuje. Ale jak píšu, chci pistoli kterou nic nevyvede z míry, která je spolehlivá a když to tady nedej bože krachne, tak abych měl zbraň, která bude střílet a já nebudu muset kupovat náhradní díly, či řešit nějaké výměny, protože ani nebude kde, že.Vím o tom, že Glock je trochu jiný, ale do současné doby ať jsem se ptal kohokoliv, tak nikdo proti němu neřekl křivého slova, naopak na tu mojí představu prý ideální zbraň.

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

05.12.2012 17:29

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

ale to si nenapsal (nebo já to nepochopil), že chceš bouchačku pro případ rozpadu společnosti :D napsal si záložní zbraň, že jí nebudeš nosit a nic moc střílet. Jestli je to tak, tak bych taky volil glocka. Ale příště to chce napsat rovnou na co jí přesně chceš

red.dog
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 20.11.2011 16:53

05.12.2012 19:20

Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

No, taky bych rad vedel, co z toho nakonec bude.
Tomik

GeorgK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09.12.2012 12:18
Bydliště: Chomutov

12.12.2012 23:20

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Magnum píše:ale to si nenapsal (nebo já to nepochopil), že chceš bouchačku pro případ rozpadu společnosti :D napsal si záložní zbraň, že jí nebudeš nosit a nic moc střílet. Jestli je to tak, tak bych taky volil glocka. Ale příště to chce napsat rovnou na co jí přesně chceš



:o zbraň pro rozpad společnosti, mno tenhle termín mě zaujal ale mám prosbu všude se řeší SA/DA spoušť, safe action, DAO jenom SA, zkoušel jsem vyhledat nenalezl jsem ale jaký je v tom rozdíl pochopil jsem zhruba sa/da, resp. důsledky pro střelbu, zbroják si teprve dělám, střílel jsem jen z ČZ hlavně SP 01 moc dobrý pocit ale ty recenze od vás .-), no buď čz nebo glock ale ty spouště mě zajímaj k tomu i pojistky, nechci tasit a vše potřílet i v případě rozpadu společnosti bude snad čas odjistit :-), chci takovou univerzálku hlavně si jít zastřílet na střelnici, rozměrově spíš menší než sp - 01, pokud by jí dělali ve zmenšené verzi tak mám asi vybráno, díky předem za případné osvětlení problematiky

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

12.12.2012 23:59

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Důležitý je si uvědomit, že jediná doopravdy důležitá pojistka je to, co máš mezi ušima. Při koupi zbraně je podstatný, jak se ti s ní střílí, potažmo jak se ti nosí. Konstrukci spoušťáku v teoretický rovině vem čert. Takže v tomhle směru je to zcela individuální a je potřeba prostě zkoušet. V rámci fóra ti tu můžou lidi maximálně poradit čemu se vyhnout, co je blbost a kterým směrem se porozhlídnout, ale rozhodně za tebe nikdo nevybere.
Takže bych si nejdřív ujasnil, k čemu zbraň chci. Z okruhu vhodných si vybral, který se mi líběj.............a začal zkoušet, která mi i vyhovuje.
Stejně ve finále budeš mít buď jednu šuplíkovku (když tě to nechytne) nebo zbraní několik (pro různé účely - když tě to naopak chytne).

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

13.12.2012 0:06

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Tak SA/DA mají třeba CZ 75. SA je SingleAction. Tzn. že zmáčknutím spouště se pouze uvolní napnutý kohout- je zapotřebí menší síla na spuštění. Zatímco DA znamená, že zmačknutím spouště musí kohout natáhnout a teprve nakonci dráhy spouště kohout spadne a uděří- proto je na spoušti větší odpor.
V praxi to znamená, že když natáhneš závěr, tak se ti dostane náboj do komory a kohout zůstane natažený, ta jej ale můžeš spustit (palcem nebo přes pojistku) tím se zvýši odpor zpouště (lepší bezpečnost) a i tak budeš moct v případě nouze spoušť promáčknout a vystřelit. DAO mají třeba glocky, říká se tomu předepnutý úderník. má tedy pouze 2 režimy- nataženo nebo nenataženo. A jsou bez vnějšího kohoutu.
Na střelnici a nějakou mířenku si pořiď jetou čízu 75- lahodná spoušť. Zatímco u Glocka spoušť moc nepoladíš a nikdy to nebude ono. Také je to primárně služební zbraň.
Shrnuto podtrženo- DAO se nemůže nikdy SADA vyrovnat.

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

13.12.2012 0:09

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Souhlasím s Bigglerem. Jdi na střelnici a vyzkoušej si ty zbraně. Co ti nejvíce sedne do ruky. Ikdyž 1. zbraň je většinou iracionální výběr srdcem :D a tak to má byť. Aby bylo na co vzpomínat, není to tak? :D

GeorgK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 09.12.2012 12:18
Bydliště: Chomutov

13.12.2012 12:40

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Díky všem za racionální i iracionální rady s tou srdeční záležitostí, něco na tom je , rozum říká Glock, pravda ještě jsem nestřílel, srdce SP - 01 a to nemluvím o klonech 1911 :-) ale to je jiná kategorie. No snad ještě do zkoušek budu moct vyzkoušet i něco jinýho než čz a pak jsem už domluvenej ve střeleckým servisu na té jejich možnosti střílej a kup :lol: . tak sem tak v únoru hodím co nakonec vyhrálo

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

13.12.2012 15:30

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Zdravím, jsem v podobné situaci - zkoušku jsem udělal včera, takže ještě papírování kolem zbrojáku a povolení k nákupu a pak budu mít rok na to něco vybrat. Zatím jsem si vyzkoušel několik zbraní převážně CZ 75b a sada Glocků (17, 19) a moje postřehy jsou následující:
Glock - (mínusy) pojistka na spoušti tlačí do prstu (resp. díky rozpůlení spouště na pojistnou a spouštěcí část je tam hrana). Nevím, zda nějaké samo domo sražení této hrany tenhle problém řeší, ale mně osobně to bylo po pár desítkách výstřelů mírně nepříjemné. Chybějící jakákoliv vnější mechanická pojistka (mimo té spoušťové) je také drobné mínus (ale to je spíše psychologického rázu, protože poté, co si nějakou zbraň vyberu, musí si podle ní upravit postupy jejího používání/ovládání tak, abych tak vždy činil bezpečně).
(plusy) - spolehlivost, bezpečnost (ve smyslu např. jevu zvaného kaboom, kdy, pokud si pamatuji správně, Glock je navržen tak aby případný výbuch byl směrován přes zásobník a tím ochránil ruku), dostupnost náhradních dílu (což při spolehlivosti není až tak důležité, ale pro různé úpravy ano - mířidla atd + doplňky).

ČZ - řada 75 a odvozené - (mínusy) - zmiňovaná nevyvážená kvalita (nemám osobní zkušenost), občasné problémy s přístupem výrobce - reklamace a neřešené drobnosti (zmiňovaný záchyt závěru).
(plusy) - ergonomie úchopu a spouště, "viditelnost" pojistek a kohoutu (prostě vidím na vlastní oči, že kohout je natažen, zbraň zajištěna, odjištěna, mohu vypustit kohout přes pojistku - jak jsem psal nahoře je to spíš psychické a o návycích zachazení s vlastní zbraní.

Tolik moje dojmy. Jak jsem se tak rozhlížel, tak Walther PPQ/PPS vyppadají trochu jako "průnik" mezi CZ a Glockem - ergonomie rukojeťi je blíže ČZ, spolehlivost asi taky, ale tahle zbraň/zbraně je porovnání se dvěma předchozímy (řadami zbraní) poměrně vzácná a moc se o nich nepíše. Je tu někdo, kdo má zkušenosti jak s Glockem, tak ČZ 75 (či nějakým ČZ kompaktem) a PPQ/PPS a mohl by se ně podělit?
Předem děkuji.

PS: Můj zájem směřuje ke zbrani, se kterou si půjdu občas zastřílet a příležitostně nosit (po nabytí zkušeností a návyků) = univerzál. Nechci v tom utopit majlant, ale o peníze v tuhle chvíli nejde - nejdříve si chci přesně ujasnit co je (v rámci mých poznatků a preferencí k mání) a pak hledat, která z možností je ta pravá. V ten moment budu brát v potaz i finanční hledisko.

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

13.12.2012 15:47

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Dancer: Míň hledej na Internetu a víc choď střílet a vybírat a na KABOOM zapomeň :wink: :D - těch pár kousků (jakýchkoliv, nejenom Glocků), co se po světě rozložilo, má na svědomí v drtivém procentu případu munice (vadná nebo přebijená) a pak zanedbaná údržba. Nevěřím, že by tě to někdy potkalo.

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

13.12.2012 15:53

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Já se neděsím toho, že by mne kaboom nutně potkal. Napsal jsem to jako příklad toho, že u Glocka se myslelo při návrhu i na tyto extrémní věci, což se následně projevuje i na jeho spolehlivosti a výdrži. Jde prostě o pracanta...
Na střelnici ano, ale i čtením se shromažďují znalosti. :)

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

13.12.2012 16:59

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Rozumím :)

Já jen že přijde čas a sám poznáš, že to nejlepší na Glockovi, je marketing :wink:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

13.12.2012 17:27

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Ten můj marketing má 78 000 výstřelů. :D

Uživatelský avatar
BKSL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 192
Registrován: 24.08.2008 14:03
Bydliště: Slovensko

13.12.2012 18:02

Re: Zbraň pro začátečníka-co doporučí experti? / zkušenosti

Dancer píše:... Chybějící jakákoliv vnější mechanická pojistka (mimo té spoušťové) je také drobné mínus.


Dancer pripomenul si mi casy ked som ja zacinal 8) .
Celkom dobra vseobecna analyza z netu v tvojom podani. Chvalim.

Ale to ze Glock nema ziadnu manualnu poistku a pritom je relativne bezpecny aj v natiahnutom stave je praveze jeho velmi dolezita vyhodna vlastnost vzhladom na okamzite stresove pouzitie.
Toto nie je jeho drobne minus ale velke plus.

Ale inak ako som pisal celkom dobra analyza ponuky trhu s pistolami z tvojej strany. Nech ti ten zaujem vydrzi lebo kazdy si chvali vacsinou len to svoje :) .

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků