Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

17.11.2008 14:21

Zbraň na demonstraci....

Jak si tak pročítám noticky ohledně různých demonstrací, docela by mne zajímalo na základě čeho může demonstrantům provádět policie prohlídky zda-li nemají zbraň? Hypoteticky - šel-li bych na demonstraci jakožto účastník s platným ZP a legální zbraní co mi můžou? V zákoně o demonstraci tuším nic není, jen o alkoholu a "lidové zábavě". Nebo si to už pamatuju špatně? Omlouvám se pokud je to jinak a jedná se jen o mou bazální neznalost zákona 8)

Uživatelský avatar
Globus
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 14.10.2008 14:59
Bydliště: Praha 6

17.11.2008 16:09

Neni v zákoně psáno o shromáždění lidí a ne zábavě? :oops:
Osobně bych si rozhodně zbraň sebou nebral, pokud bych tam šel plánovaně /a neplánovaně bych se demonstraci snažil vyhnout - nemám tyhle hromadný vypjatý situace moc v lásece/ nikdy nevíš co je tam za pindíky a co se semele

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

17.11.2008 16:20

Nemusíš být účastníkem žádné demonstrace, prostě jen spěcháš, potřebuješ projít skrz náměstí kde se nějaká akce koná a máš u sebe zbraň.....

Balvan
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 28.10.2008 17:58

17.11.2008 17:22

§ 60
Držení a nošení zbraní při zvláštních příležitostech

Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň, pouze

atd.

Takže i při veřejném shromáždění, tedy pravděpodobně i na demonstraci. Pokud skutečně jen procházíš, tak jsi v suchu (neúčastníš se), ale vymlouvat se na to bych nezkoušel. Policie demonstrace, zvláště ty větší nebo problematičtější, monitoruje kamerami a když tam budeš postávat půl hodiny, tak ti asi neuvěří, že jsi jen procházel a bude z toho přestupek na úseku zbraní a střeliva.

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

17.11.2008 23:25

Rozumný člověk na tyhle akce vůbec neleze, protože průser je tam na spadnutí každou chvíli. A vyhnutí se průserové situaci znamená nadále popíjet burčák, lítat na rogale, grilovat maso, vychovávat děti, věnovat se ženě, vydělávat peníze atd... a ne bručet v base. Každé náměstí lze obejít.. pospíchej pomalu.

Balvan
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 28.10.2008 17:58

17.11.2008 23:57

Kamarád zažil, že to jinudy nešlo. Nebyla to sice demonstrace, ale fotbalový fanoušci, ale ti obsadili náměstí. Kámoš se chtěl vrátit, ale za nim už to zavřeli těžkooděnci. Tak musel s nimi musel přes náměstí směrem k nádraží, kam vůbec nechtěl. Až těsně před nádražím ho prý jiná parta těžkooděnců nechala projít, protože jim nepřipadal jako fotbalový výtržník. Ono stačí, aby jsi nevěděl, že je před tebou demonstrace (také už se mi několikrát stalo) a když v tu chvíli dostane policie rozkaz je vytlačit, tak jsi namydlenej.


Reklama

Egi
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 96
Registrován: 18.04.2008 9:50
Bydliště: Brno

18.11.2008 0:22

Chmurná je ta pasáž ohledně "sportovních podniků", když jsem třeba oficiální fotograf hokejového klubu. Čili nejsem žádný účastník, stojím mezi fanoušky a ledem (vpodstatě na střídačce), ačkoli se chodím s kamarády z tribuny o přestávkách družit. Přičemž stadion je v ne úplně, ehm, řekněme klidné části města (viz články typu "Romský dětský gang přepadal na ulici XY ostatní školáky.")

Mám nafasovanou normální permanentku pro průchod přes turnikety, tam je filcunk ochrankou. Asi bych si při troše houževnatosti si dokázal vybrečet třeba vstup služebním vchodem, ale ...

Zkrátka je to zakázáno, tak tam zbraň rozhodně nenosím. Kolem je obvykle snad dost policajtů, aby nikdo nedostal na moji fotobrášňu zálusk. Když mám čas a kvér u sebe, hodím ho domů. Když vím dopředu, že mi to nevyjde, neberu si ho už ráno a obejdu se s nějakou "alternatívou", kterou můžu nechat v autě. Jakkoli z toho radost nemám.

production
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 497
Registrován: 03.01.2007 9:04
Bydliště: Vysočina

29.11.2008 13:55

guntroll: představ si, že podle zákona o Policii, nebo o Obecní policii (a nemusí se jednat pouze o demonstraci), jak napsal Jericho tak bych se snažil řídit spíše podle toho...

Uživatelský avatar
enemyop
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 07.04.2008 14:31

30.11.2008 8:50

Neskutočný optimista

Egi píše:Kolem je obvykle snad dost policajtů, aby nikdo nedostal na moji fotobrášňu zálusk.


Realita je však taká, že o foťák prídeš a ešte schytáš obuškom cez hubu od policajta len preto, že tam si... vid. nedávno dunajská streda.

Uživatelský avatar
Globus
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 14.10.2008 14:59
Bydliště: Praha 6

30.11.2008 15:12

Balvan: To mi připomnělo jednu historku kolegy z práce když byl ve Francii na MS v kopaný... vylez nacamranej z vlaku prohlásil něco ve smyslu jé, hele tamhle je nějak živo a šel se podivat na nějakou strkanici. Výsledkem byla pokuta, několiko ran obuchem od policajtů a zadržení v době kdy měl stát na stadionu a koukat na zápas :lol:

Balvan
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 28.10.2008 17:58

30.11.2008 16:13

Na jakékoliv strkání je potřeba se koukat z hodně velké dálky, minimálně takové, na kterou nedoletí dlažební kostka. Jinak, když byl nacamranej, tak mu něco takového nevysvětlíš. Ona obecně ta kombinace chlast a velký shluk lidí je jako šrapnel.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník