sokolik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28.10.2010 22:17
Bydliště: Praha

26.08.2011 21:38

Re: Zbraň a alkohol

Nechci byt sice zase oznacen za samopravnika, ale ta formulace v zakone o zbranich mi prijde spravne, trefne a ucelove zvolena. Ze alkohol obecne ovlivnuje motoriku a celou radu dalsich vlastnosti, o tom se asi nikdo z nas nebude prit. Tim padem lze jakekoliv mnozstvi alkoholu povazovat za faktor, ktery snizuje schopnost manipulovat se zbrani se zvysenou opatrnosti. Ze to jeden do deseti piv takrka nevnima a druhy uz to vnima po malem pive nelze nijak objektivne uchopit a zmerit, a proto je tam obecna formulace o snizeni i kdyby bylo jen neznatelne. To jest - muzu se s policajtem hadat, ze i kdyz mam v sobe dve piva nezda se mi, ze by ma schopnost s ni byla snizena, ale on bude mit z hlediska zakona vzdy pravdu. Ma schopnost snizena byla i kdyz nikdo nevi o kolik a zda ma skutecne vliv. Zkratka: nadychas a nosis = pak mas pruser..

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 02.08.2009 19:04
Bydliště: Brno

26.08.2011 21:45

Re: Zbraň a alkohol

V tomhle se, pravda, houby vyznam, ale pokud vim, tak alkohol v malem mnozstvi ( < 1 pivo) pusobi pozitivne, napriklad zvysuje reflexy. Podle NEKTERYCH zdroju. A in dubio pro reo. Myslim, ze s malym pivem se to - ciste z hlediska formulace v zakone, ne reality - da udelat presne tak, jak pise Petzold.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

26.08.2011 22:59

Re: Zbraň a alkohol

jo zvyšuje reflexy? Leda tak alkoholikovi, kterej ho už potřebuje. A takový přeci mezi námi nemá co dělat.
Jo mimochodem, podle Dr.Nešpora, je alkoholik už ten, kdo si musí dát denně aspoň jedno pivo. Ve světě je takové měřítko alkoholismu normální, ale u nás v ČR a v Rusku už asi moc ne.
Takže s nadsázkou, kdo máte denně jedno pivko ke kachničce měli by jste už odevzdat zbrojáky. Tak šup šup na oddělení s kartičkou ať uděláme radost těm novinářským blbům :D

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

27.08.2011 0:45

Re: Zbraň a alkohol

No, s tím alkoholikem a jedním pivem denně mám taky jednu historku na dlouhé večery, ale to sem teď nepatří. Co se zvýšení reflexů týká tak je to otázka působení alkoholu na krevní tlak resp. v 1. fázi mírně zvyšuje a proto člověk vidí ostřeji apod., ale následně má účinek přesně opačný (myslím, že ve chvíli kdy se začne alkohol odbourávat). Nejsem doktor tak nezaručuju přesnost informací. Každopádně nejlepší je nepít když nosím a když už se pije nečekaně při nošení tak hlavně ať není poznat, že nosím. Na to je dobrá nějaká ta 6,35 Br. v kapse.

Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

27.08.2011 14:18

Re: Zbraň a alkohol

sakra tak to je ze mě alkoholik protože v těhle hicech mlasknu denně tak 4 kousky :oops: :mrgreen:
ale pozor nenosím aby si někdo něco nemyslel

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

27.08.2011 14:47

Re: Zbraň a alkohol

Bradku, ty seš tou kachničkou snad posedlej... :wink: Kolik jich týdně slupneš?

Zákon vysloveně zakazuje požívat kachničky, když nosíš, to je pravda, ale na většinu lidí působí malá kachnička tak, ži si ji k tomu pivku klidně můžeš dát, protože požití jedný kachničky ti stejně nikdo neprokáže. Takže prostě můžeš tvrdit, žes jí neměl.


Reklama

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

27.08.2011 15:00

Re: Zbraň a alkohol

Lidi, ja fakt nevim, proc se nekteri snazite byt papezstejsi nez papez.

Jako ve vetsine veci v zivote, staci se ridit zdravym rozumem. Kdo ho ma, do pruseru se nedostane, a kdo ho nema, tomu neni pomoci, i kdyby se tu o tom "diskutovalo" az do haleluja.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

27.08.2011 15:15

Re: Zbraň a alkohol

Petře -:lol: Zrovna včera jsem shodou okolností měl kachnu v práci. Ale skutečně pivko jsem k ní neměl. Taky to bylo tak nějak neúplný. A i tak jsem zbraň neměl. O kachničce mluvím proto, že k ní to pivko prostě patří, ale když nemůžu si ho dát z nějakýho důvodu, tak si ho prostě nedám (tečka). Už mi rozumíš?
Jome... proč papežčejší?.... papež dozajista chlastá mešní víno jako duha. :wink:

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

28.08.2011 1:30

Re: Zbraň a alkohol

Hele Bradku a nechces aby jsme prestali vsichni nosit a vratili zbrojaky uz jen proto, ze si telo vyrabi alkohol samo?
Proste osobne si myslim, ze jedno pivko neni problem...a urcite mi to nesnizi vnimani pri cemkoliv.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

28.08.2011 9:34

Re: Zbraň a alkohol

Wolfe - jsme svobodná země a je na každém jak bude zacházet se svým tělem a svým ZP. Já ti do toho kecat nebudu. Jen se chovej tak aby jsme se o tobě nedočetli ve vlákně "Události" a nemuseli jsme jako střelecká společnost čelit zase nějaké novinářské hysterii. To je celé. Dál se odmítám na tohle téma bavit, protože vůbec nechápeš o čem píši. Nejsem žádný odpůrce alkoholu, ba naopak jsem provozovatel restaurace a je vlastně v mém zájmu aby lidi chlastali, ale pokud by to mělo poškozovat mé zájmy nebo někoho v mé blízkosti tak to budu vždy kritizovat. Nic víc - nic míň.... howk

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

28.08.2011 10:33

Re: Zbraň a alkohol

Bradek Džon píše:... jsem shodou okolností měl kachnu v práci. Ale skutečně pivko jsem k ní neměl. Taky to bylo tak nějak neúplný. A i tak jsem zbraň neměl. ...


Tak to sis to pivko klidně mohl dát, ne?
Jestli ona ta tvoje zásadovost nedat si ani malý nebude mít příčinu někde jinde, než v nošení...?
(Tohle rýpání neber ve zlým, nevím, jak opatrněni to napsat)

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

29.08.2011 11:43

Re: Zbraň a alkohol

Bradek Džon: my ale diskutujeme na tema dat si jedno po obede a nebo po ceste z prace stavit se na 1-2 chlazene. Nevim jak pusobi pivo na ostatni, ale po dvou (cislem - 2) Radegastech 12 na mne nepozna ani kamarad-policista co se mnou vetsinou sedava v hospde, ze jsem pil a sam priznava, ze je velmi diskutabilni, zda jsem ci nejsem pod vlivem, kdyz u sebe nahodou mam zbran. Pokud vim ze jdu do hospody z domu, vzdy necham doma zbran v trezoru a presedlam na teleskop, pokud ale jdu z vychazky, prace, mesta a stavim se necekane na jedno-dve nebudu kvuli toho bezet domu kdyz ani okoli na mne nepozna ze jsem si to pivko dal, jeste kdyz mam ten blby zvyk, ze mezi popijenim piva popijim i kofolu, tak ze to vlastne v zaludku redim.
A pokud se budu chtit ozrat jak pises ty "....a je vlastně v mém zájmu aby lidi chlastali..." tak samozrejme necham zbran doma, to je prece logicke :) navic nemam problem s tim dat si jedno a potom pit nealko, vim ze nekteri jedinci nevi kdy skoncit kdyz zacnou, ale to uz je prave o te osobni odpovednosti.
A mas pravdu, je zbytecne se k tomu vyjadrovat, myslim ze timto jsme si uz vysvetlili vse ponekolikate :D

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

30.08.2011 11:26

Re: Zbraň a alkohol

Taky bych měl několik příběhů k tématu alkoholu, jeden z nich končil cca ročním vyšetřováním bez ZP, bez zbraně a staženou prdelí. A to to bylo to nejmenší, k čemu mohlo dojít - výstřel nevyšel. Papíry i zbraň už má zpět. Drahé poučení. S ohledem na dotyčného nebudu rozvádět.
Další zase soudní léčbou, konec ZP, podmínkou, tam už se střílelo, nikdo nezraněn. Vyšetřování a soudy se táhly tři roky.

U alkoholu je součástí problému, že si i lidé již dlouho naplňující kritéria F10.2 - závislost na alkoholu skálopevně myslí, že žádný problém nemají a vše mají zcela pod kontrolou.

Každému gentlemanovi jeho štěstí do jeho rukou. Být ale veřejnost, chtěl bych, aby zbraně měli jen lidé naprosto spolehliví a ve své spolehlivosti převyšující ostatní. Jako psychologovi mi stačí, když zbraně nemají cvoci.

Edit - zvýraznil jsem "i" lidé již dlouho naplňující... Je to ve významu "dokonce i".
Naposledy upravil jericho dne 30.08.2011 15:30, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

30.08.2011 11:42

Re: Zbraň a alkohol

Kdyz je nekdo zavisly na alkoholu, tak by snad uz nemel zbrojak ani dostat ani mit, ne?

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

30.08.2011 12:01

Re: Zbraň a alkohol

Takže když jsem minimálně jednou za týden totálně našrot, tak jsem alkoholik a neměl bych mít ZP

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

30.08.2011 12:47

Re: Zbraň a alkohol

To jsem nerekl :) alkoholiky znam, s jednim jsem zil roky ve spolecne domacnosti nez jsem se od rodicu odstehoval a s tatikem se skoro prestal stykat. A neprojevuje se to pouze tim ze se jednou tydne formatujes. Rekl bych, ze tam je vice aspektu, ktere poukazuji na to zda alkoholik jsi ci ne i kdyz to mozna nekdo takto hodnotit bude, podle mne je alkoholik nekdo kapku jiny ...

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

30.08.2011 15:13

Re: Zbraň a alkohol

Já bych možná debatu o alkoholicích uzavřel. :wink:

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

06.09.2011 10:46

Re: Zbraň a alkohol

Ministerstvo vnitra
odbor bezpečnostní politiky
oddělení obecní policie, zbraní a dopravního inženýrství
Praha 1. září 2011
Počet listů: 2
Stanovisko odboru bezpečnostní politiky MV
ke snížení schopnosti nosit zbraň nebo s ní manipulovat v důsledku
požití alkoholických nápojů
Zákon č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů (dále
jen „zákon o zbraních“), zakazuje držiteli zbrojního průkazu skupiny A až E
i držiteli zbraně kategorie D nosit zbraň nebo s ní na veřejnosti nebo na místě
veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této
činnosti snížena požitím alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek,
léků nebo v důsledku nemoci.
Poruší-li držitel zbrojního průkazu nebo zbraně kategorie D tento zákaz,
dopouští se přestupku podle § 76a odst. 5 písm. b) nebo odst. 11 písm. b),
resp. podle § 76a odst. 1 písm. d) zákona o zbraních.
Míra snížení schopnosti nosit zbraň nebo s ní na veřejnosti manipulovat
není pro posouzení takového jednání jako protiprávního rozhodující. V důsledku
požití alkoholických nápojů se schopnost k takové činnosti snižuje vždy, byť
i nepatrně. Proto bude-li na základě výsledků provedeného orientačního
vyšetření pomocí dechové zkoušky, popřípadě lékařského vyšetření prokázána
u osoby vykonávající výše uvedenou činnost přítomnost alkoholu, bude se
jednat o přestupek podle zákona o zbraních, nebude-li na místě posoudit
takové jednání jako přestupek podle § 30 zákona č. 200/1990 Sb.,
o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o přestupcích“),
případně jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky podle § 274 trestního
zákoníku. Na rozdíl od přestupku podle zákona o zbraních, kde postačuje
pouhé snížení schopnosti, je u přestupku podle § 30 zákona o přestupcích
i u přečinu nezbytné zjišťovat a dokazovat v každém konkrétním případě stav
vylučující způsobilost.
Osoba se nedopustí přestupku, pokud bude zbraň nosit nebo s ní
manipulovat jinde než na místě veřejnosti přístupném, nebo pokud bude mít na
veřejnosti zbraň při sobě v režimu držení, tj. ve smyslu ustanovení § 2 odst. 2
písm. a) zákona o zbraních.
Mgr. Milena Bačkovská
vedoucí oddělení


Děkuji tímto p. Mgr. Mileně Bačkovské a p. Mgr. Andree Nižníkové za jejich čas a ochotu při zpracovávání dotazu o této problematice.

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

06.09.2011 13:42

Re: Zbraň a alkohol

Diky Jericho
... a mame jasno :) jak to vidi zeny za stolem ...

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

07.09.2011 22:27

Re: Zbraň a alkohol

"Zeny za stolem" to vidi spravne, tj. tak, jak to definuje zakon. Jestli to z praktickeho hlediska dava smysl, za jak dlouho zbran v rezimu drzeni mohu nabit, atd., je vedlejsi. Proste chci-li si dat pivo a nechci-li byt v rozporu se zakonem, zbran prevedu z rezimu noseni do rezimu drzeni. Co je na tom nejasneho, opravdu o tom musime do nekonecna diskutovat? :roll:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Spolehlivost a bezůhonnost

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků