lz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 08.04.2009 9:14
Bydliště: ZM

03.06.2009 17:05

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

nemám sajgu, ale pri túlaní sa netom som našiel jednu zaujímavú vecičku (teda aspoň na prvý pohľad) -

(http://images.google.sk/imgres?imgurl=h ... ifles.html)

-neviem či bude odkaz fungovať; ido o adaptér inštalovaný do zásobníkovej šachty Galil-u (konštrukčne asi veľmi blízka zbraň) ktorý umožňuje používať AR zásobníky. pochybujem že by to pre sajgu niekto vyrábal, skôr to asi bude inšpirácia pre domáceho kutila. či sa dá AR zásobnk v našich končinách zohnať ľahšie a lacnejšie ako originál sajga som už nepreveroval...a je tiež otázne či to zrovna majiteľa sajgy bude zaujímať....možno nejakého fandu ktorý má doma v trezore oba typy zbraní...
:) ...len ako zaujímavosť...

hrd
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.02.2009 20:25
Bydliště: Praha

03.06.2009 21:54

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

To mi přijde jako zajímavý nápad, zásobníky do M16 jsou rozhodně mnohem lacinější a dostupnější než do Saigy (je samozřejmě otázka, jak to bude spolehlivé). Vkládám tady ty obrázky. Ten detail je na kolík, který brání tomu, aby byl omylem vypuštěný zásobník i s adaptérem zmáčknutím originálního záchytu zásobníku.

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

14.08.2009 10:01

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

Info pro ty, kdo shání zásobníky do Saigy MK-M3 v ráži 7,62x39. 30ti ranné originál Izmash zásobníky, které fungují bez problému a jdou fpoho nacvaknout do pušky mají za 636,-Kč zde :
http://www.cidpraha.cz/produkty.php?kat=3&vyr=60
(pozor, je v nich omezovač na 10 ran, ale rychle odstranitelný :mrgreen: )

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

03.01.2010 21:49

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

Dnes jsem byl větrat Saigu a vyskytl se problém - poslední náboj nepodán do komory. Vyskytlo se opakovaně u obou zásobníků, které jsem měl s sebou. Poslední náboj pak při ručním natažení vždy podán bez problému. Sestava: Saiga 223, feed-rampa a plastové 30-ti ranné zásobníky Magpul pro AK dobastlené pro feed-rampu (jeden původním majitelem, jeden mojí maličkostí), Barnaul 62g. Dříve se mi to nikdy nestalo, dnes jsem ale byl poprvé venku při teplotě kolem nuly. Nějaká rada/zkušenost, třeba i se stejným výrobkem pro AR-15 (?)

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

04.01.2010 20:18

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

Jen tak střílím od boku, ale podíval bych se na přední část vývodek, zda nejsou moc vyhlé nebo ochozené. IMHO se poslední náboj špičkou příliš zvedne vzhůru a zasekne se (nebo se to chová jinak? - z popisu závady to není patrné). Myslím, že je to tím, že se opěrná destička (ta věc v zásobníku mezi náboji a pružinou) na pružině příliš naklopí, zatímco pokud je tam ještě další náboj, tak ten to tolik nedovolí. Ručně to možná funguje proto, že závěr nejde dopředu tak rychle, a tak si náboj stihne zase postrčit dolů, zatímco při střelbě do náboje udeří a kousne se to. Nemyslím, že by na to mělo vliv počasí, to asi bude jen náhoda.

Zdůrazňuji - je to jen nápad, nejsem znalec.

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

06.01.2010 23:25

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

Dík za typ. Ono se to nezasekne, ale náboj zůstane v zásobníku a závěr se normálně zavře. Ale ten zásobník (Magpul) je taková plastová <-> :) , o dost pružnější materiál než origo Rus, takže to klidně může být nějakou deformací na vývodkách, která by mohla být jiná než když na poslední náboj netlačí následující náboj ale podavač. Nechám to koňovi, akorát budu muset dávat pozor, kolik ran je venku při mířence na 10 ...


Reklama

Uživatelský avatar
Midar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 124
Registrován: 25.05.2007 11:02
Bydliště: Brno

07.01.2010 14:37

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

Rozhoduju se jake koupit 30ti ranne zasobniky - plast nebo kov a hlavne kde ? Nechce se me upravovat AKckove, takze zatim to vidim na Promag (s nutnosti dodelani feed rampy pocitam) nebo Surefire primo pro Saigu 223Rem, ale tak nejak nevim kde je shanet. Soukromy dovoz z USA asi neklapne, vysokokapacitni zasobniky jsou ponekud problematicke zbozi. Ma nekdo nejake tipy ? Pripadne i jine alternativy nez vyse uvedeni vyrobci ? Diky !

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

07.01.2010 16:50

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

jbiker: pardoxně i toto chování může mít stejnou příčinu, tj. poslední náboj moc naklopený špičkou vzhůru. Tím pádem je totiž prdelka nábojnice utopena moc dolů a závěr přes ni překlouzne, aniž by se o ni opřel a náboj podal. Ovšem to by se zřejmě dělo i při ručním natažení. No, nevím, to už jen fantazíruju.

Ostatně podívej se ze strany na plný zásobník a zásobník s posledním nábojem a poměř to. Pokud je v druhém případě špička náboje výše, pak je to jasné. Pokud je poloha stejná, potom bych hledal dál, třeba ve slabé pružině zásobníku .

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

07.01.2010 22:35

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

RMP: Až se oteplí, dám se do dalšího výzkumu ...
Midar: "Amerikánci" si pochvalují plastové Orlite do Galila a plastové "bulhary". Oboje údajně fachčí skvěle po drobné úpravě - feed rampa nutná. Po "Galilech" jsem pátral kde se dalo bez výsledku (Izraelci to taky nepošlou - alespoň ty vojenské výprodeje, které jsem našel na netu) a bulhary jsem našel jen v Multiagru za lidových 1800 Kč :roll: . Tj. za stejnou cenu jako origo Sajga (v Americe se daj sehnat za 20 doláčů). Kdyby se podařilo sehnat zdroj za rozumný peníz, tak si jich klidně taky minimálně 5 vezmu. Nemáte někdo babičku nebo strejdu v Burgasu ? :)
A nebo ty Surefire. Z Ameriky je to ale utopie. Dopisoval jsem si s několika menšími i většími obchodníky a všichni při zmínce o poslání do Evropy se*ou strachem kostky.

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

08.01.2010 10:50

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

Promag udělal nové zásobníky do Saigy 223, neplést se zásobníky do AK 223, mají feed, ale dovézt je bude asi opět problém.... :cry:
http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... 15#enlarge

Jestli by nestálo za to zajít na IWA 2010 /to je za chvíli/ za Izmash a zkusit objednat na naší firmu pár desítek origo 223Rem 30ti ranných zásobníků. A udělat zde na Střelectví podobnou objednávku jako je na Jimiho kompíky....Ještě nevím, kdo pojede z naší firmy do Norimberka, ale mohlo by se to předjednat a dohodl bych to s majitelem firmy jako takovou "službu střeleckému lidu" aby zásobníky nestály 1800,-.

Pokud by to v naší firmě neprošlo, tak mám určité kontakty na firmy obchodující s Izhmashskou zbrojovkou a dohodnout to s nima. V Praze mi nedělá problém objet firmy a trochu na ně "zatlačit", aby to apoń zkusili objednat a posleze i úspěšně dovézt. Nezaručuji úspěch, dost záleží na rusácích. Proto bych potřeboval bych vědět cca počty zásobníků, abych mohl s něčím operovat. Cenu zatím neřeším, stále si myslím že chuť spolehlivě střílet by měla překrýt starost jak ušetřit a někde neco brousit, navrtávat, šroubovat, přišroubovat s nejistým výsledkem a XY hodin práce, ježdění autem atd.....
Zprávy o zásobnících na emajl nebo do PM. Díky L.

h1x
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 329
Registrován: 25.01.2009 17:27
Bydliště: Brno

17.01.2010 12:04

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

Ahoj,
chtel bych se zeptat, jestli do Saigy 7,62 pasuji originalni zasobniky urcene pro AK. Jsem majitelem saigy, ale stale ziju v domeni, ze orignalni zasobniky pouzit nelze, a proto si kupuji original Izmash. Ted jsem si v jine diskuzi vsimnul, ze nekompatibilni jsou snad jenom zasobniky pro 223. Tak ted opravdu nevim :?.

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

22.01.2010 23:08

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

h1x: Multiagro je má za necelých 600 Kč za kus, tak to prubni :wink:. Mají taky kapánek dražší průhlednou verzi.

K mé závadě - asi jsem na to přišel. Zřejmě to nebylo zásobníky, ale srážkou sovětských a amerických tolerancí. Shodil jsem vršek, nasadil plný zásobník a už to bylo vidět. Feed-rampa, ač při montáži doražená až na úroveň komory trčela příliš daleko (směrem ke spoušťáku) a po rozebrání bylo i vidět, že otvory nejsou úplně v lajně. Při pohledu shora byla náběhová hrana rampy na stejné úrovni jako špičky střel v zásobníku. Cyklus jsem simuloval šroubovákem, náboje, až na ten poslední "s námahou" přeskočily hranu o kterou si lehce brnkly a skočily do komory, a ten poslední skoro pokaždé zajel pod rampu a zůstal v zásobníku. Osazení profrézováno o 1,5 mm dál, feed-rampa posunuta cca o milimetr dopředu a už to chodí (aspoň ta simulace). Teď to ještě vyzkoušet na ostro.

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

13.03.2010 19:27

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

Mám 30ti ranný zásobník Pro Mag na .223 AK, při použití u Saigy se někdy třetí náboj (před před poslední ) vzpříčí (zadek náboje se dostane pod závorník a skřípne ho to) .
Jinak zásobník se ve zbrani strašně vaklá. Saiga i zásobník jsou bez úprav(nemám feed rampu).

Je to běžné?, Jak to odstranit? Atd…

h1x
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 329
Registrován: 25.01.2009 17:27
Bydliště: Brno

14.03.2010 13:17

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

h1x píše:Ahoj,
chtel bych se zeptat, jestli do Saigy 7,62 pasuji originalni zasobniky urcene pro AK. Jsem majitelem saigy, ale stale ziju v domeni, ze orignalni zasobniky pouzit nelze, a proto si kupuji original Izmash. Ted jsem si v jine diskuzi vsimnul, ze nekompatibilni jsou snad jenom zasobniky pro 223. Tak ted opravdu nevim :?.


Muzete mi prosim poradit, jestli lze ty zasobniky pouzit? Nechce se mi kupovat pro me nepouzitelne zasobniky a potom je pod cenou prodavat. Naposled jsem si takhle nechal poslat z Izraele spojky, na ofic. strankach psali ze jsou univerzalni pro vsechny zasobniky. Samozrejme nepasovali a ja je potom za polovicni cenou prodaval. Pasovali na vsechno mozne, ale rozhodne ne na ty, ktere jsem mel na pusce :evil:.

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

14.03.2010 14:34

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

Tak si zkus nějaký zásobník půjčit na vyzkoušení a budeš vědět... (v Brně snad seženeš)

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

14.03.2010 22:56

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

MAO píše:Mám 30ti ranný zásobník Pro Mag na .223 AK, při použití u Saigy se někdy třetí náboj (před před poslední ) vzpříčí (zadek náboje se dostane pod závorník a skřípne ho to) .
Jinak zásobník se ve zbrani strašně vaklá. Saiga i zásobník jsou bez úprav(nemám feed rampu).
Je to běžné?, Jak to odstranit? Atd…


Mám stejné zásobníky (ale k tomu i feed rampu). Vakl mají hroznej, ale tím to asi nebude. Mě to taky blblo, a kromě posunu rampy viz. výše, který pomohl ale úplně neodstranil občasné sekání, jsem ještě propiloval hlouběji to vybrání v zadní části zásobníku, a to podle původního zásobníku, který přišel s flintou. ProMag to má moc mělké. Od té doby bez závady.

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

14.03.2010 23:38

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

h1x píše: Muzete mi prosim poradit, jestli lze ty zasobniky pouzit?
Měl jsem za to, že na Sajgu v 7.62 pasujou bez problému origo AK, ale teď jsem koukal semhle: http://forum.saiga-12.com/. Vypadá to, že u některých je třeba opilovat zespodu záchyt (není problém, 223-ky piluju, až se ze mně kouří :wink: ), ale taky se tam dost často zmiňuje, že pro bezchybnou funkci je třeba "bullet guide" neboli podávací rampa. Píše se o tom třeba i tady http://www.avtomats-in-action.com/pro26.html.

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

15.03.2010 0:33

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

Jako problém vidím, že náboj a závorník se dotýkají na strašně malé ploše, takže stačí málo, a závorník přeskočí přes náboj a ten se vzpříčí. (Ten vakl spolehlivosti asi moc nepomáhá je značný a ve všech směrech L )

Jak jsem psal výše, tak feed rampu nemám ale to se mi zatím nejeví jako problém neboť náboje to navádí do komory pěkně – i ty skřípnuté už byly střelou a kouskem nábojnice v komoře..

To Lopez: Vypadá to nějak s těmi orig. Rus. Zásobníky ?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

15.03.2010 9:25

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

viz str. 1 a 2 tohohle vlákna
boční vakl vymezíš nalepením planžet po stranách šuplete (UHU greenite, chemopren)

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

15.03.2010 11:27

Re: Zásobníky AK pro Saigu MK

Diky za radu, už sem začínal uvažovat o navaření plechu do šachtě na saize…

Dotaz : Lze používat zásobníky s rampou (např. originál saiga) když je do zbraně našroubovaná feed rampa ??

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AK

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků