jožinzbažin
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 11.04.2008 21:50
Bydliště: slovácko

25.08.2018 18:04

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Dobrý den
Prosím o radu. Jestli má magazín do AR specifikaci :,, Follower is not anti-tilt,, ,znamená to ,že po vystřílení zásobníku nezachytí závěr v zadní poloze? nemá střeleckou pohotovost ?
Děkuju za odpověď

ludek26
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 10.05.2012 10:28
Bydliště: Písecko

25.08.2018 18:30

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Ta věta znamená že uvedený zásobník nema podavač náboju který zabrání překlopení náboju v zasobniku.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

27.08.2018 11:14

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

To je neřest levných plechových zásobníků

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

27.08.2018 12:29

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

a do nich se dají za pár šlupek ty anti tilt / self levelling dokoupit
https://www.youtube.com/watch?v=gZhzLuJoOa8

Uživatelský avatar
Otík
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 398
Registrován: 30.10.2006 23:25
Bydliště: Kladno

29.10.2018 16:15

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Hledal jsem "poklepávací" téma, a nikde tady nenašel - tak snad jsem se s dotazem strefil do správného vlákna. Když tak mě smázněte nebo přesuňte... Pokud budu příliš za lamu, tak mě hned nekamenujte :wink:

Kolegové, co poklepání plným zásobníkem před vložením do zbraně - o dlaň, o helmu (tak často vídané ve filmech o válce ve Vietnamu), o stůl, ...? Má ono údajné "srovnání nábojů", které prý nastane poklepáním, vliv na spolehlivost podávání?

Pan Google mi nabídl dvě odpovědi:

a) Ano - srovnání nábojů poklepáním (směrem k zápalkám) zlepší podávání nábojů, zvlášť u prvních modelů M-16, používaných ve Vietnamu, které na neuspořádané náboje v zásobníku byly prý citlivé ("tilt efekt").

b) Ne - poklepání nemá vliv na spolehlivost podávání. S poklepáním před vložením zásobníku do zbraně přišli prý američtí filmaři. Dobře to vypadá, je to takový hezký chlapácký rituál, a natáhne to film o nějakou tu vteřinku...

Nejsem puškař, tak nevím... U pistolových zásobníků jsem mezi sklepanými a nesklepanými žádný rozdíl nepozoroval... Zajímal by mě hlavně názor puškových střelců IPSC...

Díky za vaše odpovědi.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

29.10.2018 18:23

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Poklepávat, jasně že poklepávat. :-) Nejen u AR ale všech dvouřadých s dvouřadým vyústěním. Nejde o to, že se všechny náboje v zásobníku poklepáním srovnají, ale jde o horní dva. Z mých zkušeností "nepoklepané" zásobníky, tedy nesrovnané první dva náboje, zvlášť u nových se silnou pružinou a plném zásobníku, můžou (ale nemusí) po nabití způsobit double feed. Záleží samozřejmě na délce náboje, typu střely, hladkosti nábojnic atd.

Dělám to už v podstatě ze zvyku. U neplného stačí poklepat do dlaně druhé ruky, u plného o něco pevnějšího.

Ale není to jediná platná mantra. 8)


Reklama

Uživatelský avatar
panacea
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 20.07.2007 14:04
Bydliště: ČR

29.10.2018 19:07

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

ono to "poklepání" o dlaň (ne o pevný tvrdý předmět - možné poškození zásobníku) pomůže i všem ostatním nábojům aby nedřely špičkou střely o vnitřek pláště zásobníku. Zejména u špičatých střel typu 5.56x45 apod. to dost pomůže...toť moje zkušenost. :wink:

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

29.10.2018 19:51

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Po prvním výstřelu se ti znovu opřou o čelo zásobníku, takže to bude spíš placebo. :-)

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

30.10.2018 9:18

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Mám CAA, P-Mag a Bulhary, s ničím neklepu, ani jinak se k tomu nemodlím, cpu to co to jde a nevím, co je doublefeed.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

30.10.2018 9:45

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

U velkokapacitních víceřadých zásobníků bych po (na)plnění doporučoval ještě stlačit sloupec nábojů na doraz směrem dolů (např. palcem) a uvolnit, aby se případně chybně uložené náboje dostaly do správné pozice.

Mám zkušenost, že při laxnějším plnění se u některých typů zásobníků vzpříčí horní náboje u vývodky (na první pohled to není vidět) a zásobník buď nelze do zbraně (závěr v předu) vložit, nebo nechce náboje podávat. Četnost takových problémů není ale vysoká, riziko u některých typů zásobníků skutečně existuje, u jiných modelů jsem tento problém, přes veškerou snahu, nevyvodil… :D

Tento jev (neoptimální poskládání nábojů u víceřadého zásobníku) lze pozorovat i u některých pistolí, kdy ručním plněním buď stanovený počet nábojů do zásobníku nedostanu, nebo neoptimálně poskládané náboje v zásobníku chrastí, přitom nabíječkou se problém s nesprávným plněním zásobníku téměř vždy eliminuje.

Při plnění zásobníku kvalitní nabíječkou by se měly náboje ukládat bezchybně. Tím ale netvrdím, že jsou nabíječky k plnění potřeba, sám je nepoužívám. :D

Uživatelský avatar
Kalič
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 121
Registrován: 14.08.2010 20:14
Bydliště: Plzeň

30.10.2018 20:16

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Budu si kupovat svoji první .223 (V-AR) a tak mne zajímá, které zásobníky jsou problematičtější a mám se jim tedy raději vyhnout. Děkuji za info od zkušenějších.

hrd
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.02.2009 20:25
Bydliště: Praha

31.10.2018 9:14

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

nektere ocelove nechodily na 100%, pokud originalni hlinikove, pak vymenit podavace za Magpul;
vyhnul bych se asi Izraelskym (IMI, FAB, CAA);
osobne bych doporucil poridit Magpul, je to vyzkousene, dostupne, cena neni prehnana
krome nich mam jeste i Lancer, take mi chodi OK

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

01.11.2018 15:04

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Kalič

s ohledem na nekoordinovaný vývoj, resp. zdokonalování pušek a zejména zásobníků, a široké spektrum výrobců zbraní a výrobců příslušenství z mnoha zemí, není vzájemná kompatibilita, zejména pak pušek AR 15 a příslušných polymerových zásobníků vždy samozřejmostí (zpravidla nejde zásobník do šachty správně zasunout – nezaskočí záchyt, nebo volně nevypadává – v šachtě drhne…). U kovových zásobníků jsem problém s kompatibilitou doposud
nezaznamenal.

Zrovna včera jsem narazil na to, že ne do všech mých AR 15 US provenience jdou zásobníky Magpul PMag Gen M3 bez úprav. :twisted:

Mj. ani Magpul není neomylný, za ta léta jsem narazil na odchylky u jednotlivých dodávek i na vadnou sérii zásobníků, kdy v rámci obvyklých výrobních tolerancí pušek AR 15, podavač u Magpulu v podstatě míjel příslušný výstupek záchytu závěru….

Tyto odchylky se mohou a nemusí při praktickém užití projevit, záleží na detailním provedení, resp. parametrech konkrétního kusu (značky a modelu) pušky... :D

Možná úplně nejlepší by bylo se Vosátky na zásobníky zeptat, popřípadě je u něj rovnou k pušce koupit, má jak OA Magy, tak i Magpuly, na obě tyto značky má šachtu prý optimalizovanou….

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

01.11.2018 16:17

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

DPMS> A na které US značce se ti to nesešlo s Pmagem ?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

01.11.2018 18:58

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Para

Zatim jen orientacni zkouska na par kusech AR 15...

Pmag GenM3 30 ze dvou zkousenych DD volne nevypadne...ovladaci sila manipulace ok, ale mirny presah...

do BCM nejde dorazit kvuli pridanemu hrbetnimu vystupku na M3, omezujicimu prilisne zarazeni do sachty.

Napr. ve stejnych DD PmagM3 40 zcela OK.

Rovnez ve vsech zkousenych zbranich funguji Magpul Pmag GenM2 a napr. zasobniky od DD na 32, a samozrejme i kovove GI bez problemu.

Tak si musim udelat cas a oddelit problem nekompatibility zpusobeny novym designem Pmag Gen M3 od problemu zpusobenych vyrobnimi tolerancemi jednotlivych sarzi...

To je dan za neustale, nikym nekoordinovane vylepsovani zbozi ruznych vyrobcu. :evil:

Samozrejme, ze mirne upravy Pmag GenM3 by plnou kompatibilitu zajistily.

AK74man
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 03.11.2013 10:35
Bydliště: Severni Morava

01.11.2018 20:02

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Já mám a používám zásobniky Pmag gen 3,IMI,FAB všechny šlapou bez problému :-) Měl jsem ještě od CAA ale to byl šrot :( ty bych už určitě nebral :(

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

05.11.2018 9:27

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Tak kompatibilita Magpul Gen M3 tak špatně nakonec nedopadla (více zbraní různých výrobců). :-)

Vzhledem k omezovači nejde dosunout do všech zbraní s delší, nebo rozšířenou šachtou (např. Lancer L15) a překvapivě nejde dosunout i do BCM.

Volně nevypadává z DD s originální povrchovkou Cerakote, což bude souviset s nárůstem materiálu v šachtě a většími vnějšími rozměry Gen M3 oproti Gen M2.

V ostatních, včetně M16 A1, OK.

Nekompatibilita byla zaměřena na možnost správného vložení a vyjmutí (vyhození) ze šachty, a ovládání záchytu závěru, nikoli na spolehlivost při střelbě, která je však u zásobníků značky Magpul zpravidla dost vysoká. :-)

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

06.01.2019 17:15

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Narazil jsem na tohle tema a nemuzu se nepodelit o zkusenost se zasobniky 30ran CD MAG od CAA. To jsou ty s pocitadlem zbyvajicich naboju. Koupil jsem asi pred rokem a pul dva ks, protoze jsem byl zvedavej na to pocitadlo.
A taky byly ve sleve. A ted uz vim proc. Tento zasobnik ve zkratce nikomu nedoporujucu. Popisu me zkusenosti bodovite.
1) oproti PMAGu neskutecne poddajny material. Podavaci lyziny clovek ohyba o par mm jen zatlacenim prstu.
2) kazdy kus je original. Jeden byl sirsi o cca 0.8mm nez druhy.
3) Oba jsou moc siroke a zpusobuji problemy pri zakladani do zasobnikove sachty (dve zbrane, totez chovani - S&W MP15, Sig M400). Oba proste jako nove pri zasouvani do sachty silne drhly a samozrejme nevypadly, kdyz mely. Musel jsem je patricne zbrousit, aby vubec nejak fungovaly.
4) jeden zasobnik nikdy poradne nepodaval. Nepamatuju ze bych vystrilel tento cely zasobnik bez zavady. Nejspise vadna geometrie lyzin. Takze jsem ho prestal pouzivat.
5) druhy zasobnik jaks taks podaval, ale ne na 100% jako treba PMAG. Jednou za dva/tri zasobniky zavada. Nebyl na nej spoleh, hlavne kdyz byl plny. Je okem videt jak predepnuta pruzina tohoto plneho zasobniku tlaci na lyziny a "prohyba" je. Takze jsem ho nakonec taky prestal uplne pouzivat.
Zlaty USGI a PMAG.
Hlavne PMAG M3 je pro me stoprocentni zasobnik. Mam 4ks (30ran, 30ran s okynkem, 2x20ran) a nepamatuju zavadu.

elado
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 18.03.2013 11:33

06.01.2019 18:10

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

aby bolo srandy ešte viac, tak Pmag 1 do bcm na paráda, Pmag 2 do bcm ťažko a vonku nevypadne a pmag3 zase na parádu.
Lancer čierny do hk v pohode, lancer fde v -10 v zbrani nedrží:-))))))
Plecháče zatiaľ fungovaly všetky a všade.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

07.01.2019 15:20

Re: Zasobniky k AR 15 a klonum

Nechci se již opakovat, ale původním návrhem, resp. řešením pro danou šachtu byly zásobníky s kovovým (ocel a Al) tenkým pláštěm, pak léta nekoordinovaného vývoje na úseku zbraní a příslušenství s řadou drobných zdokonalení, uvedení zásobníků s tělem z polymeru na trh, a k tomu ještě výrobní tolerance jednotlivých výrobců, a člověk si nemůže být nikdy na 100% jistý.

Největší míru kompatibility zajišťují kovové USGI.

Značky jako Magpul dobré, ale s určitými riziky.

Nejlépe, zásobníky před nákupem ve své pušce vyzkoušet, přičemž vždy volit z všeobecně osvědčených produktů…..

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků