yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

12.06.2007 17:49

Pokud mohu doporučit tak velice dobré jsou Wilsony 47D-47TB 25 USD-30 USD, a Cobramag A8-MG 30 USD vyrábí a prodává Tripp Research, Inc lze přímo objednat

Patejl
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 223
Registrován: 29.04.2004 8:18
Bydliště: Praha

13.06.2007 9:37

zasobniky STI

a zcela vynikajici jsou zasobniky STI, vyrabi je nejaci Italove ACT-MAG.
mnohem spolehlivejsi nez treba jinak dobre PowerMag od C.McCormick.
Ale si jsou jen 8 renn0, 10 jsem nevidel

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

13.06.2007 9:49

Přesně tak! Na zásobníky STI/IT si ještě nikdo nestěžoval a vězte, že bych to věděl první. Cena jde a teď už odlétají po mezipřistání z Paříže sem. Nemají ale plastové botky - ty k nim budeme přidělávat tady, proto, aby se to lépe nabíjelo v "trychtýřích". (Ty botky se zas už tejden válí na spedici PHY 5). VM

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

13.06.2007 18:56

[list=]to právě nevím na stránkách sn testem Spartana právě hodnotí jako nejslabší článek ony Italské zásobníky. Hned najdu ten odkaz a zároveň je to tam popsáno jako jeden z důvodů jak snížit cenu¨jsou právě ony Italské zásobníky a doporučují je vyměnit. Z mého hlediska je kvalit posuzována podle toho jak zásobník se zbraní "komunikuje"a cena je to poslední. Z tohoto důvodu jsou mké zásobníky pro mne nej-bez rozdílu výrobce, neboť všechny makají jak mají.[/list]

Doplnění odkaz na stránky STI kde se o tom píše : http://www.stiguns.com/USPress/BluePres ... artan.html

citace z onoho článku
) The magazines suck. Eight-rounders made in Italy by ACT-Mag and now sold in the US under various companies’ marques, this design has developed a very bad reputation among serious shooters for its feed lips cracking after only a bit of use, and they have very fragile baseplates. I san attest to that last from my own experience of dropping an empty ACT Mag on an indoor range’s concrete floor; when the mag hit the floor its baseplate shattered to pieces. The folks at STI were very straightforward with me about the cheap magazine being one of the ways they make the price point on the gun. If they went to a better magazine, they’d have to raise the price. Since most 1911 fans, including myself, already own a goodly supply of top quality nags, frankly I’d rather have the great price I’ve already got the great mags.

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

14.06.2007 23:30

Dneska jich přišla od STI "nůše" a jsou jiný než posledně, tedy alespoň mají tu plastovou botku, takovou jako má zásobník u Spartan pistole (Spartany taky přišly).
Nasadim "lupy" a mrknu na to: ...........
ACT-MAG
Made in Italy
tak nevim, fakt se nikdo s problémem na tydle neozval a zrovna sem někdo posílal jeden neidentifikovatelnej, že mu nejde, na opravu, tak mu posílam ten ACT - účtovat mu nebudu nic, když ... viz výše. Tenhle by se uuuurčitě ozval, kdyby mu ACT nešel.
Ale!!!! musí jít téměř každej, hodně se dá naladit, ale musí tu bejt zbraň.

Patejl
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 223
Registrován: 29.04.2004 8:18
Bydliště: Praha

16.06.2007 11:17

zásobníky STI=ACT MAg

Mám 4 tyhle zásobníky (dává je SW do 1911) a jsou spolehlivější než CMC Powermags, které jinak fakt mají super reputaci. Ale ty botky na Italech opravdu praskají(pád na beton!), budu to muset řešit nalepením gumy. Myslím že tam obyč. botky jen tak nepůjdou, protože "kolejničky" dole na těle zásobníku jsou obráceně ohnuté (ven místo dovnitř).
Venco, co ty na to, jdou ty botky nahradit kovem, pokud možno bez snížení kapacity?


Reklama

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

16.06.2007 11:57

Jsem zas u týdle pitomý bedny, ač bych měl bejt raději někde na závodech, kouknu na to .... a hned.
To má ( ACT-MAG) přeci kolejničky naprosto normálně ven! Prostě klasika, dá se tedy udělat nějaká kovová botka + 0 až + něco a jak vidim zpruhu, tak na botky plus něco klidně může zůstat. Otázka je PROČ, když divize SS je v 45 jen o osmi ranach.
Diskutuje se tu o plechu zásobníku. Přijde mě celkem slušně tuhej, zásobníky mají vynikající povrchovku, a to i uvnitř, hezky to klouže (byly leštěný před povrchovkou a nevim zda i po, lesknou se!), svar je sotva vidět, zabroušený, zaleštěný, leštěnou zpruhu, chromovaný podavač, pružina má progresivně vinutý závity, ražba na zásobnících je jasná, výrazná - čitelná, hezkým písmem a pravidelná (ani byste neřekli o čem všem to dokáže vypovídat), rozebírání od botky je velice snadné, jsou v něm na obou ! bocích otvory viditelné náboje - počet v zásobníku a pro ty co neumí počítat je to na obou stranach očíslované, bez úpravy (a to málokerej jinej) zapadá i s botkou do trychtýřů jak malých, tak velkých, těmi s domečkěm i bez, ...... a opravdu nemohu tomudle zásobníku nic vytknout, touto zběžnou kontrolou jej pokládam za nejlepší, co jsem kdy viděl (a dodáváme je delší dobu a ... přiznam se, moc jsem se na ně zatim dříve nekoukal). Ne není to trik na vyprodání zásob - bylo jich tu ve čtvrtek dvacet a dneska .... už jen 4. Vozíme na přání a pravidelně i zásobníky jiných firem z USA a tenhle italskej je podle toho co vidim - špička. Nějak nemam rád italskou produkci - ale vejšku do Brna jsem odjezdil bez problémů jejich Fiatem 125 Special (pro pamětníky, v té době tu byla tak škoda 100), jejich produkci však furt nedůvěřuju, (beretta, tanfoglio, pardini,) ale oni fakt leccos umí, viz Perazzi, (Fer. a Lamb.) auta a architektura a ... ..
A to píšu s plným vědomím faktu že můžu zde být oponován těmi, co mají možná s tímto jinou zkušenost. A aby to nebylo o koze a o voze a pouhý tlachání, tak KDO střílíte opravdu intenzivně 1911/45ACP, pujčim nebo dam jej - bez jakýchkoli našich zásahů - na testy až do (bude-li) - totálního zničení. Mě se tydle zásobníky totiž líbí a rád bych se jima slušně zásobil. SS nestřílim a - zatim - ani nemam, byť jsou tu v trezorový místnosti na prodej. ... jo a ... pokud nejde třeba zásobník v nějaký zbrani, tak bacha, není to vždy jen vina zásobníku, to mě věřte, ona se totiž ve fabrikach dělá skluzavka ručně (zaučenci, nikdo jiný už tam skoro neni) a ... a co si budem pivídat!

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

16.06.2007 14:58

To Mart

No a co takhle dát dohromady pár nadšenců, složit se a u Vás na střelnici připravit a udělat nějaký test zásobníků a trochu to zmedializovat. Pár fotek, povídání ukázek a pod. Myslím si, že by to mělo větší hodnotu než se tu přít o kvalitu na základě třeba i článků, které jsou na STI stránkách.

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

17.06.2007 15:52

Upřímně řečeno, i s vědomím toho, že zásobník je veledůležitá věc pro funkci zbraně - to tedy ne! Tolik času opravdu nemam a kdybych jej našel, klidně vyrazim někam na normální závody, na myslivost, nebo tak vůbec na motorce si čistit hlavu a nebudu denně dřepět ve firmě, kde už mě málem hrabe. My je testujeme jaksi za běhu na stavěných a došlých zbraních a problémy nejsou. To mě zatim musí stačit a stačí. Komu to nestačí, nabídku jsem udělal, opakovat ji nebudu.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

17.06.2007 16:49

Vážený pane pokud jsem se Vás tím co jsem navrhl dotkl nebo popudil tak se omlouvám. A nebylo to míněno jako ztráta či znehodnocení Vašeho času. V mém oboru to takhle chodí.

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

18.06.2007 7:33

Ale nedotkl, a jak jste si všiml, snažil jsem se test neúspěšně přehrát na někoho z diskutujících zde, stylem, tak to skus a pak povídej. Myslel jsem, že to bude korektní a tedy i spravedlivější. Nepovedlo se to a tedy asi opravdu nevim, jak to tady chodí. Sypu si popel na hlavu .... .

systemof
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 09.01.2006 14:15
Bydliště: skoro Praha

22.06.2007 14:59

"tak mu posílam ten ACT - účtovat mu nebudu nic, když ... viz výše. Tenhle by se uuuurčitě ozval, kdyby mu ACT nešel"

Tak já se teda ozvu-ten od ACT funguje na 100% dneska jsem ho vyzkoušel cca.150 kousků nábojů a bez problémů.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

22.06.2007 15:50

Mých 7 kousků taky bez problému :lol: Zatím teda jenom 500 ran.

Relevantní to bude až s jednou nulou navíc. :D

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

25.06.2007 17:42

Identické zásobníky nabízí pod svou značkou třeba Wolff:

http://www.gunsprings.com/SemiAuto/Colt.html#magazine

nebo NOVAK :

link

a vyrábí se asi tady :)

http://www.tmv-bs.it/UK/l-meccaniche_uk.htm

To jsem si zas zainternetil :oops:

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

25.06.2007 18:57

To Mart
tak nějak jsem to myslel, ne že budete na střlnici hopsat a my čekat u bedny. Klidně do toho s někým půjdu. Od Vás rada jak by mohl takový test vypadat a jak zaručit co největší objektivitu.

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

27.06.2007 14:16

Lidi já nevim jak na to s objektivitou, když tydle zásobníky všem chodí, tak o čem je sakra řeč? Pokud někdo hooodně střílí (a může slušně testnout) a zlobí mu jeho, nechť se ozve a pošlu mu tento zásobník a ať to zprubne, třeba i s SWC - zas už je tu ale poslední, dneska mizely další. Dyť je to jednoduchý. A pokud ani pak mu to nebude šlapat, sem s pistolí, na problem tohoto zásobníku už bych ani nevěřil.
VM

Patejl
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 223
Registrován: 29.04.2004 8:18
Bydliště: Praha

29.06.2007 8:58

Mart:

Václave, nedodává STI na ty své magacíny kovové botky , nebo neděláte je vy? Ten plast fakt nevypadá že by vydržel.

Jenom chci uvést, že jsem koupil taky nějaké 8 ranné Powermags (CmC) a ty prázdné nevypadávají ze šachty - mám pocit že to je buď rozměry (Cormick se dušuje že jsou "built to highest standards") nebo povrshovkou - nepůsopbí vůbec hladce.
Velké zklamání - aspoň pro můj SW a mě.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

29.06.2007 9:16

:-) Tak jemnej smirgl a upravit povrchovku :-)

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

02.07.2007 22:05

Re: Mart:

Patejl píše:Václave, nedodává STI na ty své magacíny kovové botky , nebo neděláte je vy? Ten plast fakt nevypadá že by vydržel.

Jenom chci uvést, že jsem koupil taky nějaké 8 ranné Powermags (CmC) a ty prázdné nevypadávají ze šachty - mám pocit že to je buď rozměry (Cormick se dušuje že jsou "built to highest standards") nebo povrshovkou - nepůsopbí vůbec hladce.
Velké zklamání - aspoň pro můj SW a mě.

Měls koupit tydle od STI/Italy, teď už je tu jen asi jeden poslední a to je celkem průser, neboť nová várka se zasekla a je v Backorder. Jak dlouho? Pámbůví. Den, měsíc? Co dam lidem navíc k pistolím nevim. to zas bude brrr.
Botky můžem udělat, ale musel bys vysvětlit zákazníkom, co jim stavíme nahr pistole, že musí počkat - a jedna hlaveň Rem XR se mě tu válí na založení (Hart) snad půl roku, je mě stydno že to nestíháme, ale neobviňuj nás z lenosti, teď už jsem tu patnáctou hodinu v kuse a dotáhnu dvacítku šichtu jako fík. Tak je to furt, vždyť už mě ani na závodech nevidíte.

Uživatelský avatar
Pedros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 277
Registrován: 22.12.2006 10:37
Bydliště: Hodonín

01.10.2007 8:50

Tak co jsem vyzkoušel tak opravdu ACT ital na 8ks šlape nejlíp. Zkusil jsem 2 kimbery na 8ks s tím jejich patentem a seká se to - náboj zůstane opřený pod skluzavkou nebo to zachytne závěr v zadní poloze, navíc bez botky se to tam dost blbě cpe....Takže zatím suverénně vedou - teda myslím funkčně - cenu nevím.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků