Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

03.10.2012 12:10

Re: Něco o Lexu

Tak proč je ve výpůjčce kolonka číslo a platnost ZP?
Dále si nedovedu při náhodné kontrole představit jak budu policajtovi na silnici v noci vysvětlovat:
ok zbraně mám půjčené legálně jen mi nesedí číslo ZP ve výpůjčce.
Řekl bych , že selským rozumem je správný systém co se používá u nás.

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

03.10.2012 18:34

Re: Něco o Lexu

To je tím, že nepotřebuješ ani tu výpůjčku. Stačí ti tvůj ZP a PZ odpovídající zbrani. Na tom PZ nemusí být napsané tvoje jméno. Je potřeba, aby ti na tuhle zbraň bylo vystaveno povolení, ale to stejně "policajtovi v noci na silnici" nedokládáš. (Kontrolní otázka: Dokládáš mu, že na vlastní nošenou zbraň ti bylo vystaveno povolení nosit? A jak to prosím tě děláš? Šedivákem? PZ tak nejvýš nepřímo dokládá, že ji máš právo držet, ale ne nosit.)

Popsané je to myslím velmi přesně a tvoje lidová tvořivost je zbytečná: Požádáš o vystavení povolení k nošení. Policie ověří, že žádáš z řádného důvodu, a povolení ti vystaví. Tečka. Zákon nevyžaduje, aby žádaná zbraň byla ve tvém vlastnictví nebo aby s tím vlastník souhlasil. Vždyť přece povolení k nošení ti nedává právo si tu zbraň bez souhlasu vlastníka přivlastnit; pokud tak nutně po tom toužíš, nech si za pětistovku vystavit povolení na mou zbraň - a hádej, k čemu ti bude.

Analogie: Když mě policie o půlnoci zastaví v kámošově autě, tak kontroluje můj řidičák a techničák na kámošovo jméno. A nejvýš tak projede počítačem, jestli to auto není hlášené jako kradené. Rozhodně nemusím mít u sebe žádný papír s číslem svého řidičáku a jeho řidičáku atd., který bych musel každých pár let znovu podepisovat, když se řidičáky vymění.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

03.10.2012 20:07

Re: Něco o Lexu

Nemáš pravdu na zbraně kategorie B nusíš mít výpujčku.
Auto a zbraň B jsou dvě trošku dost rozdílné věci.
Řeším to už 9 let na cca 20 ks zbraní a bezdůvodně by na to neměli policajti vytisklé formuláře kde je poznámka , že jeden z důvodů ukončení výpujčky je výmena ZP.Bud u půjčitele nebo vypůjčitele.
A navíc kdyby to nebylo potřeba tak by si s tím přidělávali práci.

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

04.10.2012 18:40

Re: Něco o Lexu

Jinými slovy říkáš, že popis na stránkách Lexu včetně toho vyjádření jsou špatně, protože musím mít výpůjčku. Tak samozřejmě je možné, že se ostatní mýlí a pravdu máš ty. Ale mé pochybnosti zůstávají. Ať hledám jak hledám, nikde nevidím, že by mi zákon ukládal povinnost "mít výpůjčku" na zbraň kategorie B. A ani nevidím vyhlášku, která by definovala ten formulář.

Zcela připouštím možnost, že jsem vedle jako jehličnan, a v tom případě prosím o konstruktivní odpověď, kterou část zákona nabo vyhlášky jsem přehlédl. A předem děkuji.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

04.10.2012 19:18

Re: Něco o Lexu

Zavolej si na sve oddělení zbraní a zeptej se za jakých podmínek si můžeš půjčovat zbraně kategorie B.
V UH to funguje tak jak říkám už mnoho let.A vzhledem k tomu , že na to tištěný formulář kde leze vypsat 3 zbraně na jednou tak si myslím , že to asi není ani výmysl zdejších policajtů.
Vidím co píše Lex , ale vím jak je to v praxi.
Zkus tam zavolat a dej vědět.

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

05.10.2012 18:56

Re: Něco o Lexu

Rozumím. Je to podobná diskuse jako u nošení dlouhé a u odebírání šediváků. Střet mezi tím, co zákon vyžaduje a co si policie myslí, že zákon vyžaduje. A střet mezi tím, jestli je lepší trvat na svých právech a nazlobit si své příslušné oddělení, nebo jestli se podvolit a být s nimi zadobře. Ty ses rozhodl do konfliktu nejít a já tě za to nesoudím.


Reklama

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

05.10.2012 20:06

Re: Něco o Lexu

2 PN: Trochu poučení nezaškodí : měl jste jistě na mysli případné odebírání "využitých" nákupních povolení , ...-šedivák je skutečně něco jiného..., té pro Vás asi "překvapivě" následně po nákupu "Registrační Formulář"-při registraci zbraně pro vydání PZ...., že ? nebo se mýlím ? ,když už tady mentorujete a poučujete ,kolego :mrgreen:

Jinak většina věcí nefunguje dle zákona a vyhlášek a Lex s tím leta naprostej prd dělá :lol: a , není schopen odpovědět ani na základní otázky např na průběh zkoušek odborné způsobilosti k získání ZP ,dle jednotlivých skupin,o termínech v rámci správních řízení ,např vydávání PZ,ani nemluvě....
Ale mohu se mýlit...
jako již mnohokrát
garf

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

06.10.2012 0:15

Re: Něco o Lexu

S několika lidmi provádím výměny kvérů na nošení běžně. Oba vždy dojdem na fízli, tam požádám o povolení držet a nosit ten konkrétní kvér, dotyčný k tomu sepíše jakýsi souhlas a hotovo. Při nošení či držení zaůjčené zbraně musím mít u sebe její PZ + samotné povolení (A4 - nosím běžně poskládané v peněžence). Minule chtěli, abych navíc ještě nosil i ten formulář, kdy mi k tomu zapůjčovatel udělil souhlas, nevím, zda je to nutné, ale nedělám to. Připadne mi to jako blbost a nehodlám to řešit. Mám u sebe vždy PZ a povolení a určitě to neměním po skončení platnosti ZP. Vše se tak dělá v Hodoníně.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

06.10.2012 10:47

Re: Něco o Lexu

Jenže já tam mám uvedeno cislo a platnost ZP a na konci poznámku za jakých podminek výpůjčka zaniká .
Jeden důvod je výměna ZP pujcitele nebo vypujcitele.
Kazde ředitelství to asi děla po svém .
Co se tyká Lexu je vidět , ze nemá vůbec přehled jak to funguje v krajích na tož v jednotlivych okresech.
Zajímalo by mě třeba kolik clenu ma Lex v okrese UH a co děla proto aby ty členy získal .
U nás na střelnici v Ostrohu o Lexu nikdo nic neví a ani jsem nezaznamenal zádný zájem ze strany Lexu to změnit .
Šlo by zveřejnit kolik clenu ma Lex v jednotlivych krajích ?
Tajne by to byt nemelo .

Uživatelský avatar
mango
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 30.09.2011 9:45
Bydliště: Jižní čechy

06.10.2012 16:20

Re: Něco o Lexu

Každý to má asi jinak. Když jsem si šel na PČR žádat o povolení na cizí zbraň, tak mi řekli, že společne s průkazem půjčené zbraně musím s sebou nosit i povolení (A4). Teď jsem se do něj díval, ale žádné číslo ZP ať už moje nebo majitele tam není. Na druhé straně je jen moje jméno (v závorce pak rok narození) a pod tím jméno majitele zbraně (v závorce jeho rok narození). Až mu bude končit platnost ZP, tak se na to raději půjdu zeptat, jestli se o povolení musí žádat znova nebo ne.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

09.10.2012 19:46

Re: Něco o Lexu

glock1719 píše:Jenže já tam mám uvedeno cislo a platnost ZP a na konci poznámku za jakých podminek výpůjčka zaniká .
Jeden důvod je výměna ZP pujcitele nebo vypujcitele.
Kazde ředitelství to asi děla po svém .
Co se tyká Lexu je vidět , ze nemá vůbec přehled jak to funguje v krajích na tož v jednotlivych okresech.
Zajímalo by mě třeba kolik clenu ma Lex v okrese UH a co děla proto aby ty členy získal .
U nás na střelnici v Ostrohu o Lexu nikdo nic neví a ani jsem nezaznamenal zádný zájem ze strany Lexu to změnit .
Šlo by zveřejnit kolik clenu ma Lex v jednotlivych krajích ?
Tajne by to byt nemelo .

Tak čekám , že se někdo s Lexu ozve a odpový na otázky a nic.
Začínam tušit problém.

k zapůjčení C rodinným příslušníkům:
http://www.mvcr.cz/soubor/93217-2-106-pdf.aspx

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

10.10.2012 8:05

Re: Něco o Lexu

1.Policejni ředitelství dozorovat nemusíte. Ale když vydáte návod na pujčovaní zbraní a lidi to pak berou jako , to tak opravdu je ani si neověříte jak to kde funguje.
2.Ok počty v krajích budou stačit.
Letáky na střelnicíh a obchodech nevidel jsem nikde.
3.Info stojánek: To už jste slibovali jak do dodáte na Policii do UH.Dodnes ho tam nikdo neumístil a ani se neozval. Když jsem se myslím , že dokonce tobě nabízel , domluvím umístění.To platí i o střelnici Ostroh.

Neber do jako kritiku tebe , ale já o Lexu vím jen s těchto stránek.Na firme mám 40 lidí se zbrojáky a nikdo neví nic o nějakém Lexu.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.11.2012 15:06

Re: Zapůjčení zbraně

Tohle se píše ve výpučce u nás:

Viz doba výpujčky vyznačeno červeně.A tu je citace toho paragrafu:
§ 26
Zánik platnosti zbrojního průkazu
(1) Platnost zbrojního průkazu zaniká, jestliže

a) uplyne doba jeho platnosti,

b) je ohlášena jeho ztráta nebo odcizení,

c) nabylo právní moci rozhodnutí o odnětí zbrojního průkazu (§ 27), nebo

d) jeho držitel zemřel nebo byl prohlášen za mrtvého.

(2) O zániku platnosti zbrojního průkazu rozhoduje příslušný útvar policie, jestliže

a) je poškozen tak, že zápisy v něm uvedené jsou nečitelné nebo je porušena jeho celistvost,

b) obsahuje neoprávněně provedené změny,

c) obsahuje nesprávné údaje, nebo

d) jeho držitel ukončil pobyt na území České republiky.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.11.2012 16:05

Re: Zapůjčení zbraně

Zde
Přílohy
123456.JPG

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

14.11.2012 16:22

Re: Zapůjčení zbraně

Ta "doba výpůjčky" je smluvní ujednání :wink: mezi půjčitelem a vypůjčitelem. Samozřejmě je dobré, aby to ve smlouvě bylo takto ošetřeno, protože to zákon neřeší, zejména když půjčitel je povinen do 10 dnů od zániku platnosti ZP odevzadt zbraň a průkaz zbraně PČR viz §29 odst 1 písm j).

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.11.2012 16:43

Re: Zapůjčení zbraně

Ono s toho paragrafu 26 hlavně vyplývá , ze výpůjčka zaniká výměnou zbrojaku. A tu bylo prezentováno ze ne.

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

14.11.2012 18:30

Re: Zapůjčení zbraně

No když si do smlouvy napíšeš, že s výměnou zbrojáků zaniká výpůjčka, tak jasně výpůjčka zaniká. Když to do smlouvy nenapíšeš, tak výpůjčka nezaniká. A když si tam napíšeš, že výpůjčka končí při větším lijáku, tak holt budeš muset na policajtech vyřizovat pokaždé, když zaprší.

Pointa je v tom, že to ujednání ve smlouvě být nemusí. Anebo třeba může být formulováno tak, že výpůjčka končí s koncem platnosti povolení na uvedenou zbraň kategorie B. K vazbě na zbroják důvod není.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.11.2012 19:14

Re: Zapůjčení zbraně

Jenže tohle je předtist od Policie.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

14.11.2012 19:54

Re: Zapůjčení zbraně

počkej, vydání nového zbrojního průkazu podle §24 (tzn. "výměna" PŘED uplynutím jeho platnosti) nenaplní jeho zánik podle §26. §26 odst 1 je, když si ho necháš propadnout.

Uživatelský avatar
PN
 
Příspěvky: 216
Registrován: 21.12.2006 16:20
Bydliště: Praha

15.11.2012 20:11

Re: Zapůjčení zbraně

Glock: Policie nemá právo znění smlouvy předepisovat, neboť je k tomu žádný zákon nezmocňuje. Ty samozřejmě můžeš dobrovolně akceptovat ten jejich předtisk, ale fakt to děláš o své dobré vůli.

Znění té smlouvy o výpůjčce je prostě jen jedna z možností, jak ta smlouva může vypadat.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků