cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

29.08.2006 10:41

Platnost povolení nestanovuje OŘ PČR nýbrž zákon, který hovoří jasně:

§ 12
(3) O povolení podle odstavce 1 žádá držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis. Obsahem žádosti musí být
a) osobní údaje nebo údaje identifikující právnickou osobu,
b) údaje o zbrani, které se povolení týká,
c) číslo zbrojního průkazu nebo zbrojní licence a
d) důvod žádosti.

§ 13
(1) Platnost povolení vydaného podle § 12 zaniká, jestliže zanikla platnost zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

29.08.2006 10:46

CMK


Děkujeme za osvětu, ale s tou se prosím obracej na mnohá OŘ PČR kde tohle prostě nerespektovali a dělali si co chtěli. A pokud vím tak na mnohých si ještě dělají protože se jim tam ještě nikdo nešprajcnul.


A jinak jsem si samozřejmě nevšiml, že jsi mě pod můj odstaveček u tvého příspěvku dopsal nějakou výzvu, tak ze mě laskavě nedělej na jiných servrech vola když jsem si prostě nevšim.

Pokud se přístup správního orgánu změnil na základě jejich vnitřních předpisů tak to vítám, nicméně chodit s "NÁKUPNÍM POVOLENÍM" je prostě obcházení zákona, pokud bys měl "povolení k držení, nošení atd....." ke konkrétní zbrani konkrétního majitele, tak je nutný také jeho souhlas. Takže proto povolení vydávají ve správním řízení, jaký na tohle chceš paragraf? Z logiky věci vyplývá že by se ti taky nelíbilo kdyby PČR vydávala povolení držet a nosit tvoji zbraň komukoliv kdo ji kdy viděl na střelnici. Pak by ti ji jednoduše mohl ukrast i s techničákem a legálně se s ní producírovat a tvrdit že ji má půjčenou. Proto se vyžaduje tvůj souhlas.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

29.08.2006 13:06

K tomu nevsimnuti - o odkaz jsem zadal uz pred tim, nez jsme zacali dopisovat do jednoho prispevku...
Na ono samotne dopisovani do jednoho prispevku je vec me ponekud mene pochopitelna, nicmene ja s tim nezacal, jen jsem se podridil :-)

Co se tyce samotneho pujceni pistole - samozrejme, ze to predpoklada sepsani smlouvy o zapujceni zbrane (stejne tak, jako se sepisuje pri prodeji a stejne tak, jako po prodeji zbrane kupni smlouva, na kterou uz je vystaven ZP a kterou ihned po nakupu muzu nosit)... Ale porad nevidim duvod chodit s tim ke spravnimu rizeni. Kdyz uz, tak maximalne jen na PCR poslat dopis, ze ten a ten se dohodli, ze si pujcej zbran tu a tu.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

29.08.2006 13:27

Na základě toho že se poměrně často účastním různých správních řízení bohužel vím, že tak jednoduché to mnohdy není, a aby s tebou náhodou nějaké to řízení nezahájili jsem prvně se bavil policií (Zbraně a střelivo se na mě občas obracejí s dotazy jak na to, tak jsme to dávali dohromady).

Hungry byl pokud vím první kdo to realizoval u nás na okrese v praxi a já druhý, správní řízení si nevymysleli sami, je to práce navíc, ale je to pak nenapadnutelné, navíc výhodou bylo že nemusíš nosit žádná další lejstra, jen stačilo přijít se zápůjční smlouvou na pčr, zaplatit 100kč (za povolení) a na místě se vzdát práva na odvolání a šli jsme s přítelkyní domů s tím že si může půjčovat springfielda. Trvalo to asi než jsme vypili kafe.....

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

29.08.2006 15:14

Takze problem se spis vraci do roviny, ze si kazde OR PCR dela co chce, nekdo dela neco navic o cem se v zakone nic nepise (spravni rizeni o zapujceni zbrane), nekdo nepovoluje, co by povolovat mel (cz858 za ucelem ochrany zivota, zdravi nebo majetku), nekdo povoli kdeco (napr. jen "revolver .357magnum" bez uvedeni vyrobce a modelu) atd atd :-(

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

29.08.2006 15:16

CMK
přesně o tomhle to bude, stačí si projít postupy jednotlivých oddělení při povolení k nabytí atd....
každá ves jinej pes


Reklama

Uživatelský avatar
Stag
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13.12.2006 1:54
Bydliště: matička stověžatá

13.12.2006 4:30

??? otázka a řekněme takové pozastavení ...

Zajímala by mne jedna věc, co když nepůjčím nikomu svoji zbraň (oficiálně) a on ji použije - bez jakéhokoliv povolení, ať nákupního, nebo vydaného PČR. Nic méně ji použije v souladu se zákonem (teď myslím NO). ???? Nemám právní vzdělání a tahle věc mi už delší dobu vrtá hlavou ... Zkusím to uvést na příkladu:

Situace:
Jsem držitelem ZP + povolení a mám zbraň X

Otázky:
1) rodiný příslušník není držitelem ZP ale když se někdo vloupá do bytu a napadne ho, použije zbraň X

2) je držitelem ZP, ale neproběhla žádná administrativa a tudíž "nemá" právo použít mojí zbraň X

3) je držitelem ZP + povolení k mé zbrani X, ale tu mám u sebe a doma je jen zbraň Y, použije ji

Jak se koukáte na tento příklad?

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

13.12.2006 10:40

Nejsem pravnik, pockame na FOXe, ale z meho pohledu obrana OK, ale ty dostanes flastr za '' NEZABEZPECENOU ZBRAN ''

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

13.12.2006 11:06

1) rodiný příslušník není držitelem ZP ale když se někdo vloupá do bytu a napadne ho, použije zbraň X

je to v pohodě, je na to judikát, kdy kluk (cca 16 let) zůstal doma, do domu se dobývali zloději, on použil otcovu brokovnici - někdy z 80. let, ale už tehdy to hodnotili jako v pořádku, judikát nemám k dispozici, jen vím že je.

2) je držitelem ZP, ale neproběhla žádná administrativa a tudíž "nemá" právo použít mojí zbraň X

u kategorie C je to jedno, u kategorie B to může být maximálně přestupek. ale spíš soudím že v rámci NO nebo KN by se tím nezabývali.


3) je držitelem ZP + povolení k mé zbrani X, ale tu mám u sebe a doma je jen zbraň Y, použije ji

stejně jako bod 2

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

13.12.2006 11:48

Skoro bych rekl, ze to vychazi z toho zakona co se tam mluvi o NO. Je tam psano, ze trestny cin neni trestnym cinem pokud ...
Takze trestny cin zakazane ozbrojovani (ci jak se to nazyva) neni trestnym cinem pokud ..., ale samostrejme media to desne rozmazou, toho cloveka ocerni jak se da a z tebe budou delat kriminalnika. Jo pruser by byl kdyz by se pak zjistilo, ze to nebyla NO nebo KN. Alespon tak si to vysvetluji ja.

Ted otazka seberou ti v souvisloti s tim do vysetreni vsechny zbrane? Normalne by ti je asi vzali, ale nyni jsi zadny tresny cin nespachal. Je samostrejme, ze tu ze ktere se strilelo ti vemou, ale co ty ostatni pokud jich mas vic.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

13.12.2006 11:51

Na sebrání tě musí obvinit.....

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

13.12.2006 12:09

Takze je nejlepsi doma mit zbrane registrovane jak na sebe tak na zenu, jestli to chapu dobre. Alespon kdyz jsem si procital zakon tak jsem k tomuto zaveru dosel. Tobe seberou zbran, ale porad ma doma zbran zena nebo naopak.

Hawkins
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22.12.2005 16:57

13.02.2008 18:49

..

Mam skromny dotaz, pokud je nekdo majitelem zbrane psanou na sk. C muze zbran (brokova kozlice) na strelnici pujcit osobe starsi 18-nacti let bez ZP a bez dozoru instruktora?

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

13.02.2008 20:29

Clovek bez ZP musi byt snad vzdy pod dozorem.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

13.02.2008 20:39

Zbran a munici může svěřit pouze za účele výuky a jen po dobu nezbytně nutnou...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

11.09.2012 21:25

Re: Něco o Lexu



No nechci rýpat , ale to jste objevili ameriku.Výpujčky na šefovi B zbraně používam už cca 9 let.Jen při vyměně zbrojáku se musí vyřídit vše znovu a to ikdyž končí mě nebo majiteli.U mě se to sešlo se šefem tak blbě , že to řeším co 2,5 roku.

Uživatelský avatar
Reno.37
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19.09.2011 22:21

16.09.2012 19:55

Re: Něco o Lexu

S Lexem nemám nic společného, ale obávám se, že nemálo pro zkoušky na ZP standardně připravených lidí, kteří se následně nepohybují v oboru prodeje zbraní či správní agendy s nimi související, něco takového absolutně netuší. Obvykle se domnívají, že pokud jsou držiteli ZP a mají k zapůjčené zbrani i její průkaz, je vše v pořádku. Takže bych si odpustil komentáře o objevení Ameriky, protože osvěty není nikdy dost. :idea:

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

16.09.2012 20:40

Re: Něco o Lexu

S tou osvětou máš pravdu. Protože když vezmu co zažívam s některými lidmi co ZP mají tak to o těch výpujčkách je až na posledním místě.
Ale jinak neznalost zákona neomlouvá, že.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

02.10.2012 18:40

Re: Něco o Lexu

g-relax píše:http://www.gunlex.cz/z-domova/drzeni-a-noseni-zbrane-kat-b-rodinnymi-prislusniky-aktualizace/

Vzhledem rozdílným až kontroverzních reakcích na střeleckých fórech na odkazovaný článek, vyžádali jsme si "Stanovisko odboru bezpečnostní politiky MV k vydání povolení k nabytí do vlastnictví, držení a nošení zbraně kategorie B", které naleznete zde:

http://www.gunlex.cz/z-domova/stanovisk ... vice-osob/

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

03.10.2012 8:36

Re: Něco o Lexu

glock1719 píše:No nechci rýpat , ale to jste objevili ameriku.Výpujčky na šefovi B zbraně používam už cca 9 let.Jen při vyměně zbrojáku se musí vyřídit vše znovu a to ikdyž končí mě nebo majiteli.U mě se to sešlo se šefem tak blbě , že to řeším co 2,5 roku.

Tak pokud to dobře chápu tak to činíte zbytečně? Viz.

1) Při zániku platnosti zbrojního průkazu půjčitele nebo vypůjčitele není důvod opakovat celý výše uvedený postup znovu, tj. žádat znovu o vydání povolení, podepisovat smlouvu o výpůjčce apod.


dle http://www.gunlex.cz/z-domova/stanovisko-k-vydani-povoleni-ke-zbrani-kategorie-b-pro-vice-osob/

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník