Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

17.10.2010 22:00

ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Nevím co si myslet o tomto článku. Jedná se o to - ochránce "VIP" klientů doprovází zlatníka ze Slovenska do Holandska a aby měla ochrana nějaký smlysl, tak bez povolení sebou veze v režimu nošení svůj Glock. Při namátkové kontrole mu ho zlá německá policie sebere a při zatýkání se s ním vůbec nemaže. Navíc ho ještě zbijou, když se pochlubí, že je policista ve výslužbě.

Dělají chudáka z člověka, kterej porušuje jak naše, tak zákony okolních zemí, kterýmu jeho pistolku za dlouhé tři měsíce nevrátili a skoro ho litujou, že strávil dvanáct hodin v cele.

Jak bychom se dívali u nás na třeba Rumuna, člena nějaké rumunské bezejmenné bezpočnostní agentury, který by se u nás projížděl s "VIP" klientem ozbrojenej pistolí. Měli bychom se omluvit a uznat, že prostě "ochránce" musí nosit pistoli všude, protože peníze z legálních obchodů nelze převézt z účtu na účet, ale je nutné je vozit v igelitce přes půl Evropy?

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

17.10.2010 22:58

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Nechceš to naskenovat a hodit do placu? :P

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

18.10.2010 8:27

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Článek jsem nečetl, ale podle toho co píšeš ten člověk porušil zákony jak naše, tak německé a to že dostal napráskáno mu tak nějak přeju. Navíc to bylo od něho neprofesionální. Nevím jak moc VIP osoba to byla, ale pokud si ten ochránce nevyřídil povolení nebo takové povolení pro něj nelze získat, tak se na takové cesty najímají partnerské firmy z tranzitních a cílových zemí, které taková povolení mají.

Uživatelský avatar
kibicz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 25.04.2008 18:23
Bydliště: Cajzlograd

19.10.2010 16:47

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Když mu tak nadáváte, tak vyčíslete škody, které způsobil (ne, náklady policie to opravdu nejsou) a spíše bych se zajímal o to proč v "bezbariérové" EUropě toto není legální. Navíc, jak může policie někoho zbít? Zranit, pokud klade fyzický odpor, to chápu, ale jen tak?

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

19.10.2010 17:00

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

On v tom článku jasně uznává že porušil zákon. Ale zároveň dodává že pokud někdo dělá práci jako ochranka osob,a někdo si ho najme že potřebuje doprovod kdy se jede přes nějakou zemi-v tomto případě německo,tak člověk nemá týdny na vyřízení povolení,nehledě na to že pravděpodobnost že ho dostane je mizivá,takže to musí risknout. Nebudu ho obhajovat,nějak ošetřené by to mělo být. Ale jak můžou policajti beztrestně zkopat spoutaného člověka na zemi,proč zadržujou zbraň když projela lustrací že je čistá.... ?Mě tohle přijde jako buzerace občanů z pro ně rozvojových zemí.

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

19.10.2010 17:08

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

mantinel: z jednostranně podaných informací si těžko budeme dělat nějakej závěr. Zeptal se někdo německé policie, jak ta situace tehdy probíhala?

Zbrojní zákony si každý stát upravuje jinak a držitelé zbraní to vědí a musí je respektovat. Výraz "takže to musí risknout" v tomto kontextu v žádném případě nepatří do slovníku profesionálních ochránců.


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.10.2010 17:13

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Normálně myslíci člověk který složil zkoužky na Zbrojní průkaz přece nemůže čekat , že on když jasně poruší zákon se k němu bude chovat Policie jinak.
Taky do zahranicí vozím zbraně , ale jen jak se patří a se vším povolením.Na nejaké nošení můžeme rovnou zapomnět.Pokud pracuje pro renovovanou agentura tak klienti se předávají na hranicích.To jsou ovšem ti chudí.Normální klient se vysadí na letišti a v cílové destinaci ho čeká team najatý v té zemi.
Tohle byl holý amaterismus , frajeřina a nezodpovednost.Divím se , že to vůbec někomu stálo za otištění.
Jedině když se chtěl pochválit jaký je magor.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

19.10.2010 17:18

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

2 kibicz: Ohledně zbraní ještě můžeme být rádi, že EU nesjednotila zákony (pak bysme nemohli nosit ani doma ani nůž). Další věc je, že netušíme o zásahu nic víc, než panáček navykládal...........bůh ví, jak to bylo. Co je ovšem zřejmé, je to, že panáček je nýmand a nikoliv profesionál........co si budem nalhávat, přes držku si někdo takovej zaslouží už jen tak lidsky.
edit: Hodnoceno ze zde dostupných údajů.

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

19.10.2010 20:00

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Ja se ho vazne nezastavam,proste porusil zakon,konec. Ale verim tomu co pise ze i kdyz byl spoutanej a lezel na zemi,nekladl zadnej odpor tak ze do nej kopali a mlatili ho. Tohle je to co mi vadi a verim tomu proto ,ze jsem to uz nekolikrat videl na vlastni oci. S policajtama mam spatne zkusenosti,kdyz se neco deje a prijedou tak ani nevylezou z auta a nebo je musis pouzitim vlastni zbrane jeste chranit-to uz jsem tady taky psal.A kdyz slysim policajta jak se chlubi ze spoutaneho kluka zkopou na zem a na tlame mu delaj o osfalt silnicni lysej tak mi to prijde od lidi co platim z dani jako ubohost. To vozeni zbrani ven je jasne poruseni zakona,kdo to podstoupi tak riskuje sam za sebe,ale znam lidi co taky vozej i kdyz vedej ze to neni legalni,a to proto ze treba vezou do Moldavie nebo na Ukrajinu zbozi za nekolik milionu a rikaj si lepsi jit sedet nez byt nekde v lese zahrabanej.A vozej proto ,ze uz se jim parkrat stalo ze byli prepadeny... . Takze neodsuzuju,muzu rict ze jsou to blbci ale ruku na srdce,pokud pojedu kupovat nekam na vychod auto za dve mega taky se budu snazit nak pojistit.... To rikam hypoteticky aby nekdo hned nerikal ze planuju trestnej cin :-)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.10.2010 20:11

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Proboha kdo bude kupovat na východě auto za 2 mega? :D

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

19.10.2010 20:30

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Co by ne? Je to starý Žigul a v kufru má plechovku s cukrem. :twisted:

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

19.10.2010 20:43

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

:-D jasny,to auto je nadsazka. Ale bylo by pekne kdyby pani zakonodarci vyresili nejakou moznost vozeni zbrane i do zahranici.Vim ze je to utopie ale stejne... Hodne casu travim pracovne v zahranici,hlavne treba Rumunsko a kdyz ma clovek u sebe diagnosticke jednotky za treba 700 tis,v hotovosti diety,prachy na hotel a podobne tak se necitim zrovna super kdyz vim ze u sebe nemam ani tužku a každej ožrala jde se sekyrkou v ruce :-D Ja proste ten pocit ze jsem odkazanej na na zazrak a nemam sanci nic delat pokud se neco stane nemam rad. A jinak pro to auto clovek nemusi na vychod,asi bych nebyl uplne happy jet si pro auto treba do nemecka s hotovosti klidne i pul mega-to je uplne bezne a rikat si snad je ten prodavajici v pohode a zadnej podvodnik .. Ale to je kazdeho vec,proto si auta kupuju tady :-D .

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

20.10.2010 7:35

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

mantinel píše:...kdyby pani zakonodarci vyresili nejakou moznost vozeni zbrane i do zahranici.Vim ze je to utopie ale stejne...


Nebud liny a nastuduj si zakony danych zemi. Ev. si to zkus poptat na konzulatu jak je to s nosenim, drzenim noze, teleskopu a pepraku. To ze v CR mam hracky na noseni v zadnem pripade neznamena, ze s nima pojedu v tomhle rezimu treba do ITA na zavody. To co ten moula provedl je pekny pruser!

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

20.10.2010 10:09

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

2 mantinel: Z druhé strany, líbilo by se ti tu pár rumunů s bouchačkama na ulici?

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

20.10.2010 10:59

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Pokud by byl v Rumunsku obdobny zakon o zbranich jako u nas (cimz by mela byt zarucena bezuhonnost a spolehlivost), tak s tim problem nemam. Kripl, at uz je to Cech, Rumun, Uzbek, Cinan, Burundan, American nebo Brazilec si tu bouchacku na cernym trhu beztak poridi, kdyz s ni chce neco provest.
Nejak mi prijde nazorove konzistentni, ze cim argumentujeme v nas prospech, nelze rikat v jinsi neprospech.

K tomu clanku - vcera jsem to cetl. Je to vul, podle me.
Ac je to totalni hovadina resit ochranu osoby takhle, tak dejme tomu, ze okolnosti tomu tak chtely a proste jel pres to Nemecko s Glockem. Me se to stat, drzim hubu a krok a jsem rad, ze vylezu i po tech 12 hodinach a Glocka jim tam necham misto pokuty a rychle mazu domu si lizat rany a nadavat si do pitomcu, ze jsem to nezaridil jinak.
A kdyz na nej nastoupi frajer s odznakem a on mu vpali do oci suse "mam u sebe zbran", co cekal? Ze ten nemeckej policajt vi, proc mu to rika? Uplne normalne to mohl pobrat jako vyhruzku. Co treba: "Dobry den pane Kobra 11, jsem ochranka, vezu chranenou osobu a z toho duvodu mam u sebe zbran". Tak jako tak by ho sebrali a trochu by si uzil CPZky, ale treba by ho nedokopali (a pokud i tak jo, musel s tim rizikem pocitat, kdyz tam jel).

Ze je ale jinak zakon vseobecne na hov*no v tomhle ohledu, to je pravda. Ale je jaky je, plati. Tak je treba se jim ridit. A mezi tim se snazit treba o zmenu. Zrovna EU by mohla slyset na zrizeni nejakyho "uradu pro overovani ochranek" a kdo by prosel, mel by pravo "chranit" na celem uzemi EU. I tahle buzerace urdeniku by byla lepsi nez stavajici nic.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

20.10.2010 11:08

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Vzhledem k míře funkčnosti (nejen) tamnější státní správy bych byl opatrnější.
Pokud bychom se bavili o variantě, že právní úprava bude požadovat stejné parametry pro držitele (a její vymahatelnost bude na nějaké smysluplné úrovni), tak ať je třeba z Marsu. Nicméně současný stav takový není, tudíž je pro mne dosti nepříjemná představa třeba onoho ozbrojeného rumuna..........a stejně tak chápu tento postoj vůči našemu občanovi jinde (nejsme o moc míň banánistánem).

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

05.11.2010 17:15

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Je to oslík, pokud vědomě porušil zákony, tady má důsledky. Že jsou zákony na ho*no a EU směřuje k totalitě typu Orwel 1984, to je jiná věc. Bohužel zákon je platný a on ho porušil.
V Británii, kde je zakázané úplně všecko, nosí holka v kabelce dlažební kostku a velký šroubovák. Řidič TIRáku jezdící na východ má v kabině hokejku a pěkně velký montážní klíč. Nevinné věci, že? ;-) Jasně, že palná zbraň je palná zbraň a na obranu by byla mnohem lepší než tyhle improvizované, ale aspoň nemají holé ruce a jsou zcela zákonní a policajti nemůžou namítat absolutně nic.

Uživatelský avatar
tuareg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 17:29
Bydliště: EU

05.11.2010 20:38

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Taky jsem to četl. No ty jeho názory, ten má fakt dost. To je Rambo :mrgreen:

Slukař
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 20.10.2008 15:58

08.11.2010 12:19

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

Nevíte co to bylo za Glocka? Fullsize nebo něco malýho? Jestli jsem to dobře pochopil, tak německý poliši zjistili že má zbraň až když jim to řek. Vyplývá z článku, proč je vůbec zastavili? Zbraň asi neviděli.

Uživatelský avatar
hurtak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 12.10.2008 23:39
Bydliště: lansdale pennsylvania

07.01.2011 22:25

Re: ZaN - S pistolí do Německa je o hubu

tez mam ne krasny zazitek od policie v nemecku. pred tydnem to je 3 ledna jsem se vracel domu do statu a jelikz letam mnichov phila v kufru jsem prevazel TAU-7 . ANI VE SNU MI NENAPADLO do ceho se dostanu u prepazky na letisti v mnichove kde prvni otazka je nevezete neco co se podoba zbrani. samosebou ze jsem rekl ze mam v kufru ktery jde do zavazadloveho prostoru , ze prevazim pouzitou TAU-7 . pani zavolala policejni hlidku dvou strazniku, a ti po pul hodine zavolali jejich nadrizeneho. ani ten nebyl schopen udelat zadne rozhodnuti. potom zavolali policii z venku letiste. prisli a rekli ze pistolku zabavi a ze musim s nimi na sluzebnu ktera je venku u terminalu. tam jsem prisel a na pocitacich dvou jsem zahledl informace o tau -7 a bylo mi sdeleno ze vse zabavuji a tez jsem musel zaplatit 250 euro v hotovosti a podepsat 3 listiny kterym nerozumim , a ani nikdo nebyl schopen oduvodnit proc a na jakem zaklade jsem prisel o pouzitou tauku. dokonce blbci stiudovali i diabolky ktere jsem prevazel. ty ale nechali. vubec nechapu proc pistolku , ktera se da koupit osobam starsich 18 roku, titi profesionalove mi zabavily. nic jsem neohrozoval ani jsem nic netajil. mimochodem jsem malem zmeskal let. jen par minut zbyvalo. jestli nekdo ma nejake informace , nebo jestli se mohu nejak domahat vraceni, napiste. dekuji milan

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků