Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

26.01.2010 9:49

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

Hungry, ty se přece nemusí nosit skrytě ... jen v prostředcích hromadné dopravy v pouzdře nebo obalu ... teda pokud narážíš na myslivce.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

26.01.2010 9:54

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,

Takže já tomu rozumím tak, že C mohu nosit, skrytě... S myslivci to nemá nic společného...

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

26.01.2010 10:06

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

Aha, už tě chápu, mně jen nenapadlo že by někdo jinej než myslivec chtěl nosit dlouhou opakovačku :mrgreen:

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

26.01.2010 10:19

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

no je spoustu zbraní kategorie C které k nošení vhodné jsou, nemusí to být zrovna opakovací kulovnice a nebo lovecká dvojka

Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

27.01.2010 14:09

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

:arrow: takže vše výše popsané padá - nákupka je doma, schválená podle podané žádosti.
Předával mi ji jiný úředník, a když jsem se do ní poctivě začetl, jen kroutil hlavou - a co prý v tom hledám. Povídal jsem mu, že mi pan M. slíbil zamítnout "E" ... Opět kroutil hlavou, prý "není důvod zamítat ..."

..a pak se v tom vyznej.

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

27.01.2010 19:00

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

prostě to na tebe jeden zkoušel a čekal kam až jsi ochoten zajít místo aby ses na E vyprd (teřeba kdybys spěchal s koupí zbraně) a jelikož nevyprd musel to chtě nechtě napsat :wink: Na mě to taky tu paní zkoušela, jakože na E mi to nenapíše tak jsem spustil a stejně jí nic jiného nezbývalo, ještě prohodila pár frází a jala se psát....Hold nechtěla, ale musela 8)


Reklama

vesrad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 201
Registrován: 30.06.2009 20:43
Bydliště: Olomoucko

28.01.2010 19:11

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

možná budu trochu OT, a asi ze sebe udělám i trochu vola, ale jak se pozná zbraň kat. "B" s povoleným nošením od zbraně kat. "B" bez povoleného nošení.
Co jsem měl na nákupce na glocka už vážně po těch letech netuším a když se mrknu na průkaz zbraně tak tam není ani čárka o povolení nošení nebo něčeho podobnýho.
Prostě mám ve zbrojáku napsáno "oprávněn nosit zbraň kat. B" a až do teď jsem žil v domění, že je vše ok. Teď po vaší debatě o dlouhým "Béčku" jsem trochu na vážkách.

vesrad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 201
Registrován: 30.06.2009 20:43
Bydliště: Olomoucko

28.01.2010 19:15

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C.

Větu :"B, na kterou mu bylo vydáno povolení", jsem vždy chápal jako povolení=nákupka

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

28.01.2010 19:57

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

Na to samozřejmě existuje několik právních názorů... Původně to měla být mnohem složitější procedůra. Tím, že ji zjednodušili do dnešní podoby, zůstalo spousta nelogičností... V praxi to soud neřešel, tak se není čeho chytit. V praxi je pravděpodobnost,že na "přijdou" minimální, resp. to nikdo nebude zjištovat... To by museli o tomto vědět a mít na tebe pifku... Max. zkontrolují ZP a onu větičku a fertig...

Uživatelský avatar
frantisek
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 162
Registrován: 03.04.2008 19:58
Bydliště: město Hliníkovo

29.01.2010 8:38

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

V tomto pripade pamatujme na versik: " .... oni to na me vedi, ti co nahore sedi ...."
Rozsah povoleni na kazdou jednu zbran, kteru mame doma je zalozen v karte na PCR a v prislusne databazi.

Staci potkat policistu, ktereho rano serval sef, nedala mu manzelka ci ho se*e jina vec..... Jeden kuk do PC a muze zacit spletat prestupek. Ze se to zatim nikomu nestalo neznamena, ze se tak nestane v budoucnosti a nevidim duvod, proc se podobne situaci zbytecne vystavovat.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

29.01.2010 10:52

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

Běžný policista se do systému evidence zbraní nedostane, alespon si to myslím. A pokud v ZP bude ta věta, nebude nic dále zjištovat... Nechci tímto nikoho k ničemu navádět... Navíc já mám a nosím spoustu zbraní kat. B, ke kterým vůbec nákupku vystavenou nemám, neb tenkrát nebyla třeba...

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

29.01.2010 11:25

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

Už jsem to tu někde psal: nákupní povolení se po 2 letech skartuje takže je nezjistitelné jestli jste tam měli zaškrtnuto to nebo ono, důležitá je ta věta na ZP a ZP skup. E

Uživatelský avatar
GMatysek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 08.09.2008 13:54
Bydliště: Praha

29.01.2010 11:30

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

Hungry píše:... Navíc já mám a nosím spoustu zbraní kat. B, ke kterým vůbec nákupku vystavenou nemám, neb tenkrát nebyla třeba...


Na tohle jsem se ptal poldů. Pokud si předtím měl skupinu ZP ... na místech, kam má veřejnost volný přístup (už si přesně nepamatuju, jak to tam bylo) tak to je i na nošení. Pokud si měl skupinu " .. kam nemá veřejnost ...", tak jenom držení.

Ale jak to je, když jsem měl zbroják a zbraň ještě před nějakejma skupinama, mi už neřek nic :D

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

29.01.2010 11:42

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

Hm, to je ale debilní konstrukce... hodná poldů... :roll: :shock:

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

01.02.2010 19:59

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

Pánové, nová zkušenost. Když už nepochodili s tím, jak budu nosit dlouhou zbraň skrytě, tak přišli s novinkou. Jedná se o to, že pokud dlouhá zbraň není výrobcem určena pro ochranu, ale pouze pro sport nebo lov, tak jí není možné zaregistrovat pro osobní ochranu. Na mů§j dotaz, kde je to napsané s tím, že zákon nedělí zbraně na sportovní nebo obranné, ale A,B,C,D mi bylo řečeno, že ne vše upravuje zákon. Na další dotaz, kde je toto uvedené, mi neodpověděli. Když jsem se ptal, jak to tedy mám zjistit, prý ať si otevřu návod ke zbrani atam je napsáno, zda je to zbraň sportovní atd. Jako příklad použili manuál k CZ 858, kde je uvedeno, že se jedná o sportovní a loveckou zbraň. Když jsem se jako perličku ptal na to, co když přijde držitel ZP sk. E a bude si chtít přihlásit na nošení dvojku nebo kozu , zbraň kat. C, mi bylo řečeno, že mu jí nepřihlásí. Holt jdu psát další elaborát na prezidium.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

01.02.2010 20:09

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

A to ti jako noseni pisemne zamitli? Doufam ze jo, abys je moh smazit ve vlastni stave :D

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

01.02.2010 20:26

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

Jaký elaborát... Stačí krátká stížnost na nekompetentnost příslušný příslušníků...

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

01.02.2010 20:45

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

POLI- predpoklam, ze jsi jim rekl o tom vyjadreni MV, ktere je k dispozici na prvni strane tohoto vlakna nebo primo on line na:
www.mvcr.cz/soubor/dlouha-zbran-vlastnictvi-pdf.aspx

Kazdopadne pokud ti to zamitli pisemne, tak jsou v prdeli a ceka je zaslouzeny pojeb :D

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

01.02.2010 20:58

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

Podle toho, co si někteří navymýšlejí za pohádky, jen aby nemuseli na blbý cár papíru napsat
nošení, se mi zdá, že snad dostávají za každého ojeba...odbytého žadatele prémie. :roll:

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

01.02.2010 21:02

Re: Zamítání žádosti o nošení dlouhé zbraně

Vyjádřením MV, mém písemném dotazu, zákonem o zbraních, kadidlem, svědcenou vodou, Sněhurkou a sedmi trpaslíky jsem se oháněl a odnesl si to na nošení, ale za mnou kluk s pumpou odešel na sport :roll:
No nic, elaborát už je napsaný a právě přistál v podobě jedniček a nul v koši, teda mailové schránce Ministerstva vnitra a jako minule též na vědomí Lexu, takže uvidíme.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník