Uživatelský avatar
Katzendreck
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 97
Registrován: 25.05.2012 18:00
Bydliště: Praha

07.06.2012 23:21

Zakázené střelivo vs. ZP sk. A

Zajímalo by mě, jak je to s nákupem střeliva, spadajícího do skupiny A. Na internetu jsem našel trochu protichůdné informace. Jde mi o to, jestli si člověk se ZP skupiny A může pořídit "nejvíce 3 kusy téhož druhu, ráže, značky a výrobního provedení, anebo 1 nejmenší spotřebitelské balení" i od zakázaného střeliva, nebo jestli musí mít výjimku. Ne, že bych měl v plánu něco takového kupovat, zajímá mě to spíš pro případ, že by se mi dostal do ruky nějaký náboj "nedovoleného výrobního provedení" apod.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

08.06.2012 0:39

Re: Zakázené střelivo vs. ZP sk. A

Zbrojní průkaz skupiny A a strlivo kategorie A tudíž na výjimku jsou dvě rozdilné věci . Na zbrojak A můžeš kupovat dovolene výrobní provedeni streliva kromě streliva kategorie A. To můžeš jen na výjimku policie a to na každy druh zvlášť . Počet jsi napsal dobře .

Uživatelský avatar
Katzendreck
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 97
Registrován: 25.05.2012 18:00
Bydliště: Praha

08.06.2012 1:13

Re: Zakázené střelivo vs. ZP sk. A

To, že ZP sk. A a střelivo sk. A jsou dvě rozdílné věci je mi samozřejmě jasné. :wink: S těmi zakázanými náboji jsem si nebyl jistý, protože některí sběratelé nábojů by pak museli mít desítky nebo i stovky výjimek. No, asi je mají :)

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

08.06.2012 9:18

Re: Zakázené střelivo vs. ZP sk. A

Katzendrecku... pokud máš zbroják tak bys měl vědět co jsou to skupiny a co kategorie... stále tady píšeš jen o skupinách. Střelivo sk.A neexistuje. Pokud si neuděláš pořádek v tomto, tak nikdy nepochopíš zákon 119. Celý je založen na tomto základu skupin a kategorií.

EDIT: Umazal jsem kousek... byla to hovadina :wink: Díky sidede
Naposledy upravil Bradek Džon dne 08.06.2012 9:53, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

08.06.2012 9:30

Re: Zakázené střelivo vs. ZP sk. A

BD:
§ 4
Zbraně kategorie A
Zbraněmi kategorie A jsou

b) střelivo

1. se střelou průbojnou, výbušnou nebo zápalnou,

2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,

3. které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení, a

4. munice;

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

08.06.2012 16:51

Re: Zakázené střelivo vs. ZP sk. A

pro zakazane strelivo neplati to o 3 kusech. I na strelivo musis mit vyjimku od policie a ta je udelena na konkretni pocet naboju, ktery je na vyjimce. Na ZP bez skupiny A tu vyjimku ani nedostanes.

Navic bych o tom ani neuvazoval, protoze jak budes mit doma jeden takovy naboj (to ze ho nesmis vystrelit je snad jasne), tak ti tam mohou lozit policajti "na kontrolu".


Reklama

Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

15.08.2012 15:43

Re: Zakázené střelivo vs. ZP sk. A

O tom ze A ckove strelivo nemuzes vystrelit se podle me v zakone nikde nepise. (Samozrejme jen na strelnici k tomu urcene)

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků