sponn
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17.02.2008 13:40
Bydliště: Kroměříž

09.01.2017 11:18

Zákaz přebíjeného střeliva

Dnes jsem byl na PČR vyřizovat nějaké dokumenty pro střelnici, mimo jiné mi bylo sděleno, že od 1.7.2017 vstupuje v platnost zákaz výroby a používání přebíjeného střeliva pro standardní držitele ZP ( bez licence na výrobu a prodej ). Víte o tom někdo něco víc, nebo si ze mne dělali jenom srandu, ale vzhledem k tomu, že se dobře známe tak o tom pochybuji.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

09.01.2017 11:41

Re: Zákaz přebíjeného střeliva

Asi si zase někdo vysvětluje prováděcí předpisy podle svého... Přání otcem myšlenky. Jestli si to dobře pamatuju, tak zákaz přebíjení střeliva nebyl snad ani v komisionální EU směrnici. A kdyby snad k něčemu takovému mělo u nás už tak brzy dojít, tak by se o podobném záměru už dlouho vědělo.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

09.01.2017 11:44

Re: Zákaz přebíjeného střeliva

Boli tam zmeny, aj sa to presuvalo do ineho paragrafu ale ziadny zakaz tam nie je, posledne znenie co vstupi do platnosti v lete (cierny prach vynechavam):

§ 69 Nakládání s černým loveckým prachem, bezdýmným prachem a zápalkami a přebíjení nábojů
...
(5) Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie A, B nebo C smí pouze držitel zbrojního průkazu, který je oprávněn nabývat do vlastnictví náboje pro zbraň kategorie A, B nebo C, nebo držitel zbrojní licence. Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie D smí osoba starší 18 let, jejíž svéprávnost nebyla omezena, nebo právnická osoba. Přebíjet náboje je osoba podle věty první a druhé oprávněna jen pro vlastní potřebu, přitom musí dodržovat technologické postupy, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů; to neplatí pro držitele zbrojní licence skupiny A a B
...

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

09.01.2017 14:19

Re: Zákaz přebíjeného střeliva

sponn píše:...mimo jiné mi bylo sděleno, že od 1.7.2017 vstupuje v platnost zákaz výroby a používání přebíjeného střeliva pro standardní držitele ZP...

V takovém případě se oplatí vždy zeptat, konkrétně na základě jakého zákona, ostavce a příp. písmena se tento zákaz zakládá. Většinou pak člověk zjistí, že buďto dotyčný není schopen doložit, na základě jakého zákona toto tvrdí, nebo že si daný zákon/odstavec špatně vykládá.

sponn
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17.02.2008 13:40
Bydliště: Kroměříž

09.01.2017 14:53

Re: Zákaz přebíjeného střeliva

Každopádně, až se s nimi potkám mimo úřední hodiny, tak se zeptám na podrobnosti.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

09.01.2017 15:28

Re: Zákaz přebíjeného střeliva

Také by mě zajímalo, na základě čeho to tvrzení vykonstruovali... Ale možná s tím souvisí, co jsem četl v novém (letošním) provozním řádu střelnice Přelouč. Je tam uvedeno následující:

Ke střelbě na obou úsecích mohou být používány pouze náboje dovoleného výrobního provedení se standardním nebo sníženým balistickým výkonem. Použití přebíjených, podomácku vyrobených nábojů, je dovoleno pouze se souhlasem správce střelnice


Není to sice zákaz, ale přeci jen je to omezení, se kterým jsem se zatím v okolí nesetkal.


Reklama

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

09.01.2017 16:18

Re: Zákaz přebíjeného střeliva

Když si necháš napsat balistiku od kokota, tak se tam dočteš podobné p*čoviny. Ten souhlas ti dá správce jak? Písemně?

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

09.01.2017 21:14

Re: Zákaz přebíjeného střeliva

Tenhle nesmysl o zákazu přebíjení je taková šeptanda, která se šíří z vícero inspektorátů. Prostě to vypadlo z paragrafu o oprávněních držitele a přesunulo jinam...a bohužel , někteří "odborníci" už nedočetli zákon dál :roll: .

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků