Uživatelský avatar
Nogard
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.11.2008 15:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

17.12.2008 9:08

Začínáme

Dnešním dnem spouštíme již delší dobu ohlašovaný magazín na Střelectví.cz, na úvod se objeví dva články o představě směřování jak za nás jako provozovatele, tak od Sincitymana:

Vítejte na magazínu Střelectví.cz aneb co se chystá
Začínáme…

Uvítáme samozřejmě jakékoli podněty připomínky atd. Ohledně magazínu se můžete obracet i přímo na mne do PM.

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

17.12.2008 10:53

Střelectví bude provozovat komerční firma?? Jaká? Jaký plánuje mít vliv na obsah či formu?

Uživatelský avatar
martin.9mm
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 770
Registrován: 07.03.2007 16:56
Bydliště: Olomouc

17.12.2008 11:53


Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

18.12.2008 13:08

Mezi členy fóra máme jako profesionály, jako je například Shiva , zručné, až téměř geniální ladiče...

To nám to začíná. Nechcete pomoci s korekturou? (to myslím úplně vážně) "Jako profesionál Shiva" je spíše úsměvná chybička, ale mezera před interpunkcí? :roll:
Chybiček je tam víc, včetně faktické - "čestný titul: Sponzor fóra" neexistuje. :wink:

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

18.12.2008 16:53

Throw up

Po pravdě řečeno, nejradši bych z celýho projektu magazínu hodil šavli.

Abych byl konkrétní, investor se pokouší vydělat na tom, co desítky lidí nezištně nasdílely. Hovořím o postřezích, zkušenostech, radách. Přispěl jsem kdysi tak pár šestáky aby se PiDiBimu zaplatil provoz serveru.
Předpokládal jsem, že si všichni uvědomují, že každý kdo sem přispěl něčím zajímavým, obohatil všechny a sám byl obohacen.
Dnes se kamarádská aktivita proměnila v komerční akci pár vychcánků, kteří hodlají na společném díle parazitovat.

Přeji hodně štěstí.

Velmi znechucený Childeater

PS.
Sincitimane, pořiď si opravdu dobrého korektora.
Nerozumím Tvé šílené odvaze jít psát komerčně. Není důležitý jen obsah, ale i forma.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

18.12.2008 17:41

Jo to máš pravdu, je to šílený pokus, který dělám právě proto, aby to tu nepřišlo vniveč a vzniklo něco, co se bude svou hodnotou pro čtenáře lišit od tištěných časopisů.Pokud to nepůjde, půjdu od toho já......


Reklama

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

18.12.2008 17:46

Ty brďo, už se to ví od začátku listopadu a až na změnu loga, ne všemi kladně hodnoceným, se tady nic nezměnilo. Tak nevím, proč se zase najednou honí čarodějnice, vyčítají se pravopisné chyby aj. To se máme na co těšit, když se toto bude pravidelně každý měsíc opakovat. Možná, že bylo lepší kdyby PiDiBi, protože (třeba) už nezvládal tento rozjetý projekt dál vést, tak to měl prostě vypnout. Né, on v dobré víře našel investora, domluvil s ním vcelku rozumné podmínky rozvoje (doufám) a zachoval nám tak možnost se zde scházet. A vůbec, proč se vůbec rozčiluji. Jen doufám, že nám investor proplatí každé slovo, které zde všichni uveřejníme. To bude najednou panečku odborných článků.
Kurt: kolik vezmeš za úpravu jednotlivých příspěvků, abych se nemusel stydět? :D

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

18.12.2008 17:47

Tady to přišlo vniveč právě tímhle okamžikem, kdy jsem zjistil, že parta fandů do zbraní, která se scházela na www.strelectvi.cz je dostatečně atraktivní pro to, aby se z toho někdo pokusil vytřískat nějakou kačku.

Já tady končím.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.12.2008 18:23

Tak čao.....

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

18.12.2008 19:05

je tam chybicka - "Diskuze a kmentáře"

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

18.12.2008 19:07

sincitiman: kdyz uz pises o zacatcich, tak jsi mi to mohl dat pred zverejnenim k revizi ...

Uživatelský avatar
Nogard
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.11.2008 15:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

18.12.2008 21:35

Díky za všechny věcné komentáře. Korektura bude probíhat u nás (příště již doufám lépe, hlavně ti "jako profesionálové" mne mrzí, mezera před čárkou je podle mne zase na druhou stranu prkotina).

Zítra se můžete těšit na první recenzi od Sincitymana
Naposledy upravil Nogard dne 18.12.2008 22:07, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

18.12.2008 22:06

...a další hrubka: "od Sincitimana" :D

Že jsou to prkotiny si nemyslím. Zbytečně to kazí dojem (možná jsem jen ještě nestihl pozapomínat dost věcí ze školy, ale prznění češtiny nemám rád. Ani ve fóru; v magazínu to vypadá hodně blbě)

Uživatelský avatar
Nogard
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.11.2008 15:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

18.12.2008 22:12

hrubka a mezera navíc je doufám rozdíl ;) nicméně všechno se jak vidíte opravuje a recenze připravená na zítřek už prošla korekturou, takže doufám že diskuze k ní bude už o jejím obsahu, nikoli formě

(když jsem to takhle hezky slíbil, tak už teď je mi jasné, že minimálně jedna chyba se určitě najde - Murphyho zákony mají prostě svou sílu ...)

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

18.12.2008 22:30

No mně přišly jako drobnost čárky, nikoliv mezery před interpunkcí. To je opravdu hodně viditelná a hodně zbytečná chyba. :wink:
Příklad:
Doufám že každý článek bude...
Jak známo, tak "Před že a aby píšou čárku i starý báby". Pravda, existují i výjimky, ale není to tento případ.
Bohužel, nesedí mi příliš ani styl psaní (zejm. větné konstrukce) ale to se třeba časem usadí - nebo ne a jen to nebudu číst.

BTW: Nogarde, ta věta z Tvého článku ve znění:
Na druhou stranu právě tím, že tyto směry správně namixujeme a spojíme s již zaběhnutým fórem může přinést kvalitativní výhodu, kterou jinde budeme hledat jen těžko.
je taky pěkná hříčka. Doporučuji nahradit slůvko "tím" slovíčkem "to" a věta bude i k pochopení (+ za slovo "fórem" doplnit čárku). Ale to patří zřejmě do samostatného tématu a ne sem.

Uživatelský avatar
nounejm
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 31.08.2006 21:45

18.12.2008 22:41

Ja mam poctivou cestinu taky rad a obcas nevericne kroutim hlavou nad ruznymi patvary, nicmene bych se trochu zastal Nogarda - vseho s mirou, jsme jen lidi a kazdy z nas nejakou chybu cas od casu udela. Platit korektora navic je zbytecny vydaj, navic priznejme si, je jen par pripadu, u kterych si clovek rekne "no horsi to snad uz ani byt nemuze" ... ;o)

Ja se jen tesim na to, az pribude vic clanku - v tu chvili nebude tolik casu rypat se v prkotinach a debata se presune smysluplnejsim smerem.

p.s.: A ano, cestinu mam rad, ale interpunkci na foru pouzivat proste nebudu! ;o)

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

18.12.2008 22:53

nounejm: ale já přece nekritizuji, pouze upozorňuji na chyby. A to právě proto, aby se příště neobjevovaly vůbec, nebo objevovaly jen minimálně. Chápu, že je to začátek a všichni se učí. Nemyslím to zle a doufám, že to tak Nogard ani nebere.
Ad korektor - předpokládám, že Mitoni mají korektury ošetřené, ono těch jejich projektů, a tedy vydávaných článků, není málo.
Mimochodem: interpunkci používáš znamenitě, jen chybí ta diakritika (ale tohle respektuji a považuji to spíše za formu psaní, než za prohřešek). :)

Uživatelský avatar
Loki_cz
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 285
Registrován: 02.09.2008 23:46
Bydliště: Kladno

19.12.2008 2:14

Sakra s timhle pristupem se divim ze si mne nikdo jeste nenasel a nezastrelil mne za to ze pisu prevazne bez interpunkce bez hacku a carek a dalsich "drobnosti". Teda.. pominu-li jednu ex. ktera mne nadavala ze jsem ji napsal myluji a ja pouzil osvedcenou odpoved, kdy jsem s nevinnym usmeve prohlasil "Ale vzdyt s mekkym to nejde ;-)"

Nogard: Ehm.. nevim jestli nejsem zcela mimo.. Kde onen clanek/recenze vyjde? Bude nejaka zvlastni kategorie na foru vyhrazena pro recenze? Budou tyto recenze pristupne siroke verejnosti nebo jen registrovanym? Nebo budou vychazet v nejake tistene forme? ;-)

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

19.12.2008 7:13

Vyjde v magazínu, přístupný bude jako obvykle, já jsem psal o HK USP, pak mi ještě Zoufalec poslal článek o PM a Norinco/Walther Olympia a další jsou na cestě.....

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

20.12.2008 0:09

Childeater: Ja teda nevim, ale nevsiml jsem si, ze by ta recenze co Sincity napsal, byla resersi z fora. Navic to, ze jsou dane informace na verejnem mediu, tak je muze pouzit kazdy kdo zmini sve zdroje. Jako kdyz by to sincity napsal treba do SR, tak by ti to nevadilo (no pokud neznas jeho obcanske jmeno tak urcite ne)?

A co se tyce cestiny. Ne kazdy dostal do vinku, ze bude umet perfektne cesky. Ja s tim mam dodnes problem a je to mozna jeste horsi nez na stredni. Preci se nebudu navazet do nekoho, kdo se snazi neco napsat. Vsichni tu breci, ze je tak malo dobrych clanku a kdyz se nekdo o neco pokusi, tak mu to hned znechutime? Kdyz se nekomu nelibi cestina, tak at to napise recenzentovi, ten je za to odpovedny ne autor, ktery dodal sve know how. Pripadne autorovi, ale ne kazdy to musi unest a mohl by take mohl dotycneho poslat tam kam slunce nesviti a rici mu at si to priste napise sam.

Další

Obsah fóra / Střelectví / LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků